Skocz do zawartości

Offsezon w Cavs?


heronim

Rekomendowane odpowiedzi

Mówiąc sensownym miałem na myśli takiego, który ma papiery na coś więcej niż średniaka. Varejao owszem to zawodnik młody, bardzo waleczny i wnosi dużo wigoru pod koszem Cavs (nota bene ściągnięty od Magic, co było dobrym ruchem Cleveland), ale kimś ponadprzeciętnym raczej nie będzie. To taki role player potrzebny każdej drużynie i dobry zmiennik. Gooden to jednak wyższa półka, chociaż megagwiazdą chyba raczej na pewno nie będzie. Ale jest to bardzo solidny zawodnik, który jeżeli ustabilizuje formę może wnosić do drużyny średnie na poziomie 15-18 pkt/9-11 zb. No ale musi jeszcze trochę popracować, bo ma papiery na granie. Varejao (mimo całej sympatii do niego) nie ma talentu, by się do tego zbliżyć. Tak jak pisałem do 7 mln $ za sezon (na chwilę obecną) Gooden jest wart, ale 10 mln $ za sezon to na chwilę obecną zdecydowanie przesada.

Tylko ze to nie zmienia faktu ze Varejao jest sensowny. Poza tym Gooden bedzie robił za taka "gwiazdke" jakby na PF a kims kto wyjdzie z ławki Anderson bedzie wrecz idealnym. Zawsze doda sporo swoja ambicja, walecznoscia, nieustepliwoscią, taki gracz od czarnej roboty jest potrzebny kazdej druzynie. W mojej opinni to jest bardzo sensowne ze nie ma dwoch gwiazd a znalazł sie ktos jescze od czarnej roboty, ktos kto nie nie zabiera rzutow a robi niesamowita robote w obronie. Nic tylko sie cieszyc, tym bardziej ze tutaj jest komu rzucac i nie trzeba tutaj sztuczien szukac gwiazd bo one same sa i podział jest dosc jasny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne nowości:

 

:arrow: chcemy Banksa;

:arrow: chcemy Butlera;

:arrow: klik.

 

O tym pisałem kilka postów wyżej.

Sorry nie zauważyłem, bo nie śledzę tak dokładnie tego forum. Chciałem błysnąć i trochę zdobyć plusów u here i'm, żeby mi pozwolił od czasu do czasu coś napisać :lol::lol::lol: .
On tu nie ma nic do gadania, ja tu rządzę. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie ;]. Taka prace maja agencji zeby jak najwiecej kasy wciagnac dla swojego klienta. Bazuje na tym, ze Nene ustawil rynek, ale jestem pewny w 99%, ze Drew podpisze kontrakt nawet na 6 lat za max45mln-50mln. To powinno byc sprawiedliwe imo. Zreszta Gooden juz od kilku lat szuka stalego miejsca zamieszkania. Chcialby w koncu sie ustabilizowac w jednym miejscu. Nie przeprowadzac sie z miejsca na miejsce co 1-2 lata. On chce z nami dlugi kontrakt i przede wszystkim chce mistrzostwa. Nie po to czekal tyle na Lebrona zeby wyciagac 10mln za sezon. Tyle nawet BigZ nie wyciaga, a wart z pewnoscia jest troszke wiecej niz Drew. No moze wart byl kilka lat temu bo juz troszke wiekowy jest :D. W kazdym razie nie bedzie tak zle jak to teraz wyglada ;]. Najwazniejsze to sprowadzic tu Banksa i Butlera. Nie wiem jak ale trzeba to zrobic.

 

Sorry nie zauważyłem, bo nie śledzę tak dokładnie tego forum. Chciałem błysnąć i trochę zdobyć plusów u here i'm, żeby mi pozwolił od czasu do czasu coś napisać :lol::lol::lol: .

Widac, ze sie starasz :D doceniam to :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo proawdopodobne że uda nam się podpisać Banks'a (jeśli tylko złożymy mu ofertę), ponieważ Lakers którzy chcieli mieć Banks'a i tak samo on chciał tam grać, są bardzo blisko pozyskania innego rozgrywającego - Shammonda Williamsa, więc jeśli Banks'owi zależy na grze w drużynie liczącej się w walce o mistrzostwo to powinien się skusić... OBY :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On tu nie ma nic do gadania, ja tu rządzę

A myślałem, że w tym kraju obowiązujący system to demokracja, a tu proszę... jakaś monarchia czy dyktatura u Cavs :lol: .

 

A tak wracając do LeBron'a, to wygląda, że robi niegłupi ruch (no może jedynie lepszy byłby gdyby przeszedł do Magic, bo miałby mistrza za góra 2 lata :twisted: ). Kontrakt 3+1 za 60 mln $, to jednak nie 5 lat. Po 3 latach będzie opcja przedłużenia (jeśli takie plotki się potwierdzą). No i mamy taką sytuację:

1. Cavs mają 4 sezony (jeden obecnego kontraktu i 3 następnego) na zbudowanie drużyny walczącej o mistrzostwo, bo inaczej za 4 lata James'a już raczej nie będzie.

2. Po 3 sezonach LeBron może podpisać jeszcze większy kontrakt (a nie dopiero po 5-ciu), oczywiście licząc od ukończenia tego co będzie teraz.

Pozwoli to za te 4 sezony odejść z twarzą (tzn. menagerowie Cavs się nie popisali więc spadam - i racja), no i do tego LeBron może przejść do bardziej medialnego miasta (np. Orlando :wink: ), co pozwoli na urzeczywistnienie kontraktu z Nike. Zatem James dał sygnał menagerom Cavs, aby się nie opierniczali, gdyż potem nie będą mogli na niego liczyć :twisted: . Ciekawe czy nie okaże się, że będą to 4 zmarnowane lata dla James'a. Tym niemniej nie wpadł "jak śliwka w kompot" jak np. KG.

 

Widac, ze sie starasz doceniam to

To wspaniale, po prostu brak mi słów :lol::lol::lol: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoli to za te 4 sezony odejść z twarzą (tzn. menagerowie Cavs się nie popisali więc spadam - i racja), no i do tego LeBron może przejść do bardziej medialnego miasta (np. Orlando :wink: ), co pozwoli na urzeczywistnienie kontraktu z Nike.

No Orlando ma z tym kontraktem bardzo wiele wspólnego. :D Tak w ogóle to sprawdź ilu mieszkańców ma Orlando, a ile Cleveland. ;)

 

On tu nie ma nic do gadania, ja tu rządzę

A myślałem, że w tym kraju obowiązujący system to demokracja, a tu proszę... jakaś monarchia czy dyktatura u Cavs :lol: .
Człowieku, demokracja to tylko pozory. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Orlando ma z tym kontraktem bardzo wiele wspólnego. Tak w ogóle to sprawdź ilu mieszkańców ma Orlando, a ile Cleveland.

Nie muszę sprawdzać, wiem :wink: . Z Orlando to był malutki żarcik, bo niestety jest to trochę dziura. Co było kiedyś widać na przykładzie Shaq'a :cry: . Ale w Orlando LeBron miałby od teraz niezłą i perspektywiczną drużynę, która może być medialna już w tym sezonie :twisted: . I nie trzeba LA czy NY.

 

Człowieku, demokracja to tylko pozory.

Ja tam w demokrację wierzę :wink: , chociaż co poniektórzy w tym kraju chcieliby dyktatora podobnego do pewnego pana za wschodniej granicy. Mam nadzieję, że Twoje rządy nie są nawet zbliżone do niego, bo współczuję szczerze uczestnikom forum Cavs :lol: . Mam nadzieję, że chociaż nie stosujesz ulubionej kary 7 dni aresztu.

 

No ale chyba trochę odbiegamy od tematu :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeBron już podpisał i nowy kontrakt obowiązywać będzie do co najmniej 2010 roku, a prawdopodobnie do 2011! :) Teraz po Goodena (ale nie za żadne 10 mln rocznie) i Banksa! Go Ferry!

 

No ale chyba trochę odbiegamy od tematu :wink: .

Też proponuje skończenie dyskusji o demokracji. :lol: EOT!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minnesota oswiadczyla, ze jest zainteresowana w podpisaniu Banksa, ale za max $2,5mln. Daje to nam wieksze szanse na pozyskanie go za mniej niz cale MLE, tym samym zwieksza to szanse na podpisanie Butlera i innych graczy. Mam tylko nadzieje, ze wezmiemy jak najszybciej to co rynek oferuje. Nie mozemy startowac ze Snowem w nastepnym sezonie. Mam dosyc ogladania go 'unguarded' i ciaglego podwajania i potrajania Lebrona jego kosztem. Czas z tym skonczyc ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja nowości:

 

:arrow: ktoś z czwórki Snow, Hughes, Jones, Pavlovic ma polecieć w jakiejś wymianie;

:arrow: Cavs chcą Banksa, co przyznał choćby coach Brown, ale jak na razie nie zdaje się, że mamy inne priorytety i do rozmów z jego agentem nie doszło;

:arrow: Cavs chcą Wesleyla;

:arrow: Gooden upiera się przy 10 mln rocznie na 6 lat i już mówi się o jakimś s'n't z jego udziałem. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o Hughes'a to dalbym mu jeszcze rok. Wiadomo ostatnio wchodzil w sezon z leczona kontujza, w trakcie zlapal kolejna i pod koniec sezonu kiedy wrocil to caly czas mial spore problemu. Po prostu ten rok mial stracony i lepiej zeby on zostal IMO. Co do reszty czyli Pavlo, DJ i Snow to jak najbardziej jestem za zeby wylecieli :). Jak juz bedziemy robic jakies wymiany z udzialem Drew'a to moze z Bulls. Dali by tego pierwszo roczniaka, moze cos z niego bedzie (tego z nr2 czy 4) i Duhona? Ewentualnie moglibysmy cos jeszcze dorzucic ale wtedy moga byc problemy z salary :). Bulls raczej nie plakali by za bardzo. Dostali by wreszcie punkty spod kosza, ktore tak bardzo chca, a oddali by praktycznie zbednych graczy, bo zarowno ten rookie nic nie pogra, a u nas moglby wchodzic z lawki za Varejao i to samo z Duhonem, ktory u nas bylby w pierwszej piatce a u nich tylko lawka. Za MLE potrzebny by byl backup na C. Czy ten Butler jest zaklepany na 100% w Spurs?:X Cos slyszalem o tym, ze ma tam przejsc no ale nie wiem czy na 100%. Bysmy mu dali zdecydowanie wiecej niz daja mu Spursi gdyz bysy mieli do dyspozycji pelne MLE. Wszystko sie, ze tak powiem pierdoli :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gooden upiera się przy 10 mln rocznie na 6 lat i już mówi się o jakimś s'n't z jego udziałem.

Nie rozumiem kolesia co on sie przy tych 10 mln uparł. Nene tak narobil wsdzystkim apetyty ze teraz mysla ze kazdy klub bedzie tak wszysstkich przepłacał :? Dla mnie to tragedia i nie dalbym mu tej kasy, nawet kosztem jego odejscia, szukałbym kadzego innego wyjscia i mam nadzieje ze ewentualnie uda sie uzyskac kogos porzadnego w s'n't. Szkoda bo Drew naprawde by sie przydał ale nie mozemy sie nabierac az na taka pazernosc. Zastanawia mnie tylko gdzie ten Gooden dostanie te 10 mln bo jakos nie widze klubu gdzie moglby dostac takie pieniadze i narazie jest twardy ale nawet jak pojdzie na Qualifying Offer to za rok tez nie dostanie wiecej niz to co daja mu Cavs i bedzie musiał poczekac. Choc jak roznie w tym przypadku bywa pewnie sie jakis szaleniec znajdzie, ale wtedy jego kontrakt nie bedize juz nszym problemem. My musimy dbac o siebie i nie dajmy mu tej kasy bo narazie nie jest jej wart, chocby miał odejsc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hq, trochę marzyciel z Ciebie. Przede wszytkim Tyrus Thomas to świetny prospect, znakomity atleta i jeden z najlepszych podkoszowców NCAA w ubiegłym sezonie (myślę, że mógłby spokojnie być starterem zamiast AV), no a Duhon to solidny PG, tak jak solidnym PF jest Gooden. Racja, że dla Bulls ci gracze nie są niezbędni, ale Good to jednak za mało na nich. No ale ja mam nadzieję, że jednak Good przjerzy na oczy, że nie ma szans na 10 baniek rocznie i podpisze za mniej.

 

Ciekawi mnie po co nam Wesley, bo IMO takich combo guardów już mamy i bardziej by się przydał prawdziwy PG w postaci Banksa, o którego już nie walczą Lakersi, a Wolves i Hawks podpisali już innych guardów, więc myślę, że nie powinniśmy mieć problemów z podpisaniem go.

 

Butler chyba na 100% w Spurs i na niego nie ma już szans. Ale mam nadzieję, że zaoferujemy Bucksom paczkę Snowów i Pavloviców za Magloire'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te wasze gadki o wymianie z Bulls i nie wydaje mi si, żeby udało się przeprowadzić wymianę w której braliby udział Thomas i Duhon, bo:

1. Gooden przy opcji s'n't musiałby dostać z Bulls spory kontrakt, na co Bulls nie będzie stać (nie po to pozbyli się Tysona, żeby brać innego przepłaconego wysokiego)

2. Duhon jest bardziej niezbedny w tej ekipie niż Wam się wydaje. To backup dla niskich Gordona i Kirka, do tego świetny defensor i Skiles go raczej nie puiści (no chyba, że na Bronisława :wink:)

3. Thomasa Bulls chcieli jakoś od kwiatnia i tak się na niego napalali, że go wreszcie mają. Grać to on pogra sporo (wbrew opinii here i'm), bo jest tam dla niego przygotowane dobre solidne miejsce. Nie wiadomo jeszcze do końca jak będzie z Songalią i jeśli on (oby nie) odszedł to rola Tyrusa jeszcze wzrośnie, a koles potrafi i bronić i coś tam rzucić.

4. Duet Duhon-Tyrus zarabia za mało, żeby wyrównać potencjalny kontrakt Goodena, więc trzebaby to zwizać w jakąś większą wymianę (tak mi się wydaje)

5. W obliczu takiego tłoku na pozycjach podkoszowych nie wiem czy znalazłoby się miejsce dla Drew, który wcale aż tak dobry nie jest (a tak się dobrze zapowiadał), a do tego będzie drogi. Co innego jeli Bulls nie podpisaliby Wallace'a, wtedy na bank szukaliby jakiegoś solidnego podkoszowca, a teraz już chyba pozamiatane.

 

PS: Cavs zamienili Murray'a na Weslaya. Dostali doświadczenie stracili gracza, który potrafi czasami odciążyć LBJa i miał być zabezpieczeniem dla larregoH. Ja tam głęboko w Cavs nie siedzę, ale czy to nie wydaje się wam trochę ryzykowny ruch? Doświadczenie mieliście od Snowa, a Wesley wydaje ię aż za bardzo do niego podobny. Chyba nie tutaj tkwi problem tego zespołu.

I co z wysokimi, bo według wielu plotek (jeśli okazałyby się prawdziwe) może być tak, że na przyszły sezon wystartujecie beż żadnego z pierwszopiątkowych wysokich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Wesley już na 100%? Nie podoba mi się to. Wydawało mi się, że Shannon będzie następcą Flipa, którego odejście było raczej przesądzone już dawno. Ale po co nam w takim razie Wesley? Dla samego doświadczenia? No nie wiem, mamy już como guardów, a do tego patrząc, za jakie pieniądze podpisał Flip z Pistons, można się wkurzyć. Wprawdzie Pistons chcieli wykorzystać na niego całe MLE i to sam Flip zmniejszył zaobki, aby drużyna mogła jeszcze kogo, ale na pewno mogliśmy mieć go dość tanio. Dobra, ale mniejsza o to, i tak mamy zmienników dla Hughesa, a mam nadzieję, że Banksa również podpiszemy.

 

Bardziej martwi mnie się sytuacja z Goodenem, który coraz bardziej oddala się od Cavs. Jako potencjalnych nabywców Goodena wymienia się Suns, Celtics, Sixers i właśnie Bulls. I jestem przekonany J, że jeśli dosżłoby do wymiany z tymi ostatnimi, to wziąłby w niej udział Duhon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie byłbym za taką wymianą, ale bardziej nie byłbym za daniem Goodenowi takiej kasy. Przede wszystkim możemy tanio podpisać Banksa, a IMO lepiej mieć Goodena i Banksa, niż Sweeta i Duhona, głównie dlatego, że Sweetney nie jest typem pracusia. Wg niektórych źródeł Drew również, ale on przewyższa go zdecydowanie pod względem dynamiki i jest o wiele pewniejszym graczem.

 

Wesley już oficjalnie, na tych samych warunkach co Flip w Pistons. Zamienił stryjek siekierkę na kijek. :? W najbliższych PO Wesley może okazać się kimś więcej niż Flip, ale patrząc w przyszłość, to Ferry ostro skopał sprawę. No ale to jest akurat najważniejsza decyzja w tym offseason.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.