Skocz do zawartości

Sezon 2013/14 Dywizja III Ł


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w sumie czekam tylko na to czy bedziecie ustalac cos wspolnego dla wszystkich lig.

[...]

Tak, ale bardzo delikatną. Minimalizacja kosztow w oczekiwaniu na konkrety ustalone na poziomie systemu rozgrywek. Jesli bedzie ciezko sie dogadac, to bede dzialał w ramach ligi.

Wydaje mi sie, ze tylko propozycja zastepowania miala szanse byc miedzyligowym rozwiazaniem, ale skoro juz widac, ze nie przejdzie bez wywolywania burzy to wg mnie staje sie to kwestia wewnatrzligowa i zalezna od sytuacji. Np przy jednej opuszczonej druzynie sensowne moze byc machniecie reka, ale przy 3 jak u Was, rzeczywiscie moga byc na miejscu jakies korekty. Jakie to nie wiem, ale poniewaz zmiana dotyczylaby w jakis sposob wszystkich wg mnie najlepiej poddac to pod glosowanie i dostosowac sie do wiekszosci.

 

Na stole chyba sa tylko 3 mozliwe wersje?

1. Pomysł Washko z liczeniem osobnej tabeli.

2. Pomysł Leszczura z zepchnięciem botów na dno każdej kategorii (o ile uda się to z % FG i FT).

3. Zostawienie w ogóle bez ingerencji.

 

Wydaje mi sie, ze wyczerpuja temat bo albo inna interpretacja tabeli albo zmiana skladow przez komisza albo nic. Moge jeszcze dodac, ze gdyby problemem pomyslu 1. bylo liczenie to bez problemu moglbym to robic w wersji 12-druzynowej w ramach wrzucania tabelki na srednich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba aktualne średnie x wszystkie mecze. Mi wychodziło coś podobnego, aczkolwiek Gerard rozwalił system całkowicie. No, i te Twoje ziutki które wszystkie grają wręcz zajebiście na chwilę obecną ^^ Tyle że coś takiego wyjdzie jeśli botowe teamy w miarę będą rozgrywać swoje mecze, jeśli nie to np. ja spadnę na dół a Ty pójdziesz dużo w górę, podobnie jak to jest na ten moment w lidze. Dlatego cieszę się z inicjatywy Leszczura :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to się zastanawiam jak to jest dokładnie liczone i czemu właśnie akurat w ten sposób :tongue: Może ktoś wytłumaczyć? Średnie wszystkich zawodników z każdej kategorii roto są sumowane czy jak?

Porownywane sa *srednie druzyn* w poszczegolnych kategoriach. A robi sie to dlatego, ze druzyny maja rozna liczbe rozegranych gier i tak na przyklad 1000 pkt w 100 meczach jest niekoniecznie lepsze od 999 punktow w 90 meczach bo ten drugi GM sobie dogra 10 gier i bedzie lepszy. Ta perspektywa oczywiscie przestaje miec sens na koniec sezonu gdy decyduja totale ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownywane sa *srednie druzyn* w poszczegolnych kategoriach. A robi sie to dlatego, ze druzyny maja rozna liczbe rozegranych gier i tak na przyklad 1000 pkt w 100 meczach jest niekoniecznie lepsze od 999 punktow w 90 meczach bo ten drugi GM sobie dogra 10 gier i bedzie lepszy. Ta perspektywa oczywiscie przestaje miec sens na koniec sezonu gdy decyduja totale ;-)

 

Ok dzięki za wyjaśnienie.

 

Oczywiście wg. mnie trzeba zaznaczyć że jest to póki co niezbyt dokładne

No właśnie, ale to już inny temat i osobny rozdział ;) Edytowane przez MTH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wg. mnie trzeba zaznaczyć że jest to póki co niezbyt dokładne, ponieważ dajmy na ten przykład średnie Los Swros są liczone praktycznie bez R. Westbrokka, a złamasów z zaledwie dwoma występami Duncana :tongue:

Wiadomo, ale przeciez tabela na Yahoo ma te same problemy ;-)

Nie wspominajac o tym, ze minal ledwo tydzien, wiec wszystko mozna traktowac jako mala probke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddam Hibberta za gracza z dobrymi asystami i przechwytami

Jakiś czas temu wysyłałem Tobie kontrofertę do Twojej w prywatnej wiadomości, ale widnieje jako nieodczytana jeszcze.

 

@MTH

Przeczytałem ją na mailu i nie jestem nią zainteresowany

Spoko, dzięki za odpowiedź. Ogólnie to podobna sytuacja, bo MCW teraz zamiata ale nie wiadomo ile to potrwa, z kolei McGee teraz słabo bo mało minut gra i może być tylko lepiej (hope so). A Hibbert póki co super na bloku, ale poza tym słabe średnie i procenty i jest łamliwy, a Ola znak zapytania czy poprawi TO.

Edytowane przez MTH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge jeszcze dodac, ze gdyby problemem pomyslu 1. bylo liczenie to bez problemu moglbym to robic w wersji 12-druzynowej w ramach wrzucania tabelki na srednich.

IMO, jeżeli wiLQ podejmuje się robić taką tabelę, to w ogóle nie ma nad czym debatować tylko wprowadzać w czyn wersję #1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wybacz, nie znam tu nikogo,a pamiętam że podczas draftu ktoś wyraźnie nie ogarniał fantasy (tylko nie pamiętam w ktorej mojej lidze :smile: )

i chciałem sprawdzić czy jak zobaczy że Curry jest kontuzjowany to nie bedzie chciał się go pozbyć. ;) Sorry

 

Tu nie przepraszac nalezy, a się wstydzić! Tak próbować wykorzystać bliźniego! :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby na tym czasem trade'y polegają, czyli jak tu zrobić bliźniego swego w balona - ale w tym wypadku to już by była klasyka gatunku...

PS. @L.TM - czy Ty aby nie za bardzo kombinujesz z tymi waiverami ? Bo tak obserwuje i próbuje zrozumieć tą taktykę... :victorious:  Chociaż z punktu widzenia tabeli od razu mówię, że mi ona nie przeszkadza :peaceful:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PS. @L.TM - czy Ty aby nie za bardzo kombinujesz z tymi waiverami ? Bo tak obserwuje i próbuje zrozumieć tą taktykę... :victorious:  Chociaż z punktu widzenia tabeli od razu mówię, że mi ona nie przeszkadza :peaceful:

Taka zabawa z waiverami ma kilka plusów i dwie spore wady.

Plusy to oczywiście zwiększanie szansy na złapanie solidnego FA, który będzie nam produkował.

Drugi plus to oczywiście wyprzedzenie konkurencji.

Za to minus jest taki, że wyłapujemy FA po dobrym meczu, od razu wystawiamy, on zawodzi, więc go wywalamy i bierzemy kolejnego. To tak jakbysmy kupowali akcje gdy jest hossa, a sprzedawali nastepnago dnia gdy ich wartość spada.

Nietrudno w takim układzie uzbierać od pyty cholernie słabych występów, co zjada nam mecze oraz powoduje, że średnia pikuje.

To również dość typowy obraz druzyn które mają ławkę zapchaną zawodnikami kontuzjowanymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na czym stanelo z podejsciem do opuszczonych druzyn?

Bo ankiety w lidze nie widze, a tu chyba pare osob sie wypowiedzialo...

Na tym, że wystawiamy im zdrowy skład, a kontuzjowanych długo-terminowo dajemy na ławkę i dalej w nic nie ingerujemy.

 

... ekhmm... @Leszczur, a byłbyś tak łaskaw wyjaśnić dlaczego zamiast posadzić u bota (karmelo c's) Noela i Budingera na ławkę, wyrzuciłeś ich do FA i pobrałeś w ich miejsce Blair'a i Neal'a? Posadzenie kontuzjowanych na ławkę i granie resztą zdrowych to nie to samo w tym momencie co bawienie się na rynku w FA...

Edytowane przez MTH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.