Skocz do zawartości

Sezon 2013/14 Dywizja III Ł


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

 

Tylko jak sie uda ;-)

Jak w dowcipie o udach i piersiach. Jak sie uda to bedziemy pier(w)si.

Zreszta byles bardzo krytyczny odnosnie mojego draftu w I... a IMHO byl lepszy niz Twoj tutaj!

A ja mimo wszystko wolę swój. Po pierwsze dlatego, ze jest mój ;-)

Ale przede wszystkim dlatego ze wole budować wychodząc z gwiazd dających mocną produkcje oraz grupki dobrze pasujących srodkowych, a nie zbierać zawodników nie dość dobrze wycenionych przez ligę i potem dumać co z tym zrobić.

BTW - Ty poszedłeś potem podobną ścieżką kupując Hardena w wymianach niewiele taniej niż ja zrobiłem to w drafcie. Ot jest ta roznica, ze ja mam mocniej obstawioną strefę pod koszem, a Ty masz mocniejszego swinga (aczkolwiek na rozegraniu mimo wszystko wole swoich wyrobnikow).

 

Akurat w przypadku tych zawodnikow bardzo jest przewidywalne co powinno sie robic bo to czolowka pod wzgledem pensji i zwykle sa pierwszymi zakupami, wiec powinno sie byc gotowym.

I byłem gotowy. Harden szedł w licytacji jako trzecia gwiazda. Po względnie tanim Durancie i mocnej bitwie o Jamesa nie miałem wielkiego problemu z licytacją Hardena. I chyba znasz mnie na tyle dobrze, ze wiesz iż cena jest dla mnie sprawą drugorzędną o ile zawodnik dobrze siedzi w kombincajch. A Harden siedzi jak mało kto w lidze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Contenderzy" [w znaczeniu, ze wg mnie zaczynaja z dobrej pozycji i potrzebuja najmniej

sprzyjajacych okolicznosci na zajecie miejsca w Top5]:

Złamasy Gerarda [faworyt, Durant tanio, a reszta tez ladnie wyczekana]

Szynszyle [ladnie dobra druzyna, ale potrzebne modly o zdrowie]

Love's Broken Hand [solidna i wszechstronna druzyna]

Alkograss Nałogowo [zdrowie i niewydana kasa boli, nie za duzo dobrych FT% wokol Dwighta?]

Gryzlak [overkille w asystach i przechytach, trejd na horyzoncie]

 

 

"Walka o utrzymanie" [w znaczeniu, ze zaczynaja z duzego dola]:

karmelo C's [fundament mocny, ale duzo roboty czeka na FAsach]

Sprinter12 [za malo steali na taki rozklad pensji, jaki jest plan z FT%?]

Psychopathic Rydaz [kiepski rozklad pensji i sporo ryzyka kontuzji]

Ghostdog Team [zostala kasa przy takim plytkim skladzie? rozlaczenie?]

Skoro już zachęcasz do takiej zabawy w wróżenie z fusów to pozwolę sobie również wywróżyć ciut inaczej ; ]

 

Oczywiscie projekcje moga byc do bani i nie moge uwzglednic przyszlych kontuzji, trejdow, FAsow, niespodzianek kto eksploduje, a kto zawiedzie i wielu innych rzeczy - po to rozgrywamy sezon - wiec prosze byscie tego nie traktowali jako "tak juz bedzie i kropka!!!!".

Spokojnie, nie traktujemy :tongue:

 

Ogólnie podzieliłem to w charakterze grup "że co? że jak? no właśnie ...5-10-15" :smile: , czyli 1-5 raczej awans, 5-10 raczej walka w środku, 10-15 raczej spadek. Oczywiście w tych przedziałach kolejność dowolna bo nie mam daru jasnowidzenia kto się połamie w nadchodzącym sezonie, a jak wiemy po ostatnich latach może to być każdy, który był uważany za okaz zdrowia (rondo, rose, westbrook itd).

 

1-5 : Gryzlak, Szynszyle, Love's Broken Hand, InsideTheNBA Crew, Alkograss Nałogowo

5-10 : Psychopatic Rydaz, Sprinter12, Predicting The Past, LTM, Złamasy Gerarda (przy czym dwie ostatnie tu akurat najbliżej pierwszej grupy)

10-15 : $LA$H, Karmelo C's, Los SWRos, Ghostdog, Unstoppable Bears

 

A i tak wszystko zweryfikuje życie, więc taką zabawę traktuje oczywiście z mocnym przymrużeniem oka. Walka powinna być wyrównana w tej dywizji i nawet łatwiej było by podzielić na pierwszą i drugą siódemkę. Dużo zależy od dalszego zaangażowania GM'ow w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze bot zaczyna od wysokiej kwoty, wiec jesli chciales kupic akurat tego zawodnika to wlasciwie nie masz szans.

A niedoswiadczony uzytkownik nawet jak nie wie co robi to jednak podbija o 1 od poprzedniej oferty, a nie wyskakuje na dzien dobry z np 67.

To akurat uważałbym za zaletę, bo sam dobrze wiesz, że nie ma nic gorszego niż podbijanie o 1$ z np. 30$ do 60$. A przepłacanie zdarza się i przy botach i przy graczach. Przy botach przynajmniej wiadomo, że powyżej jakiejś kwoty nie podbije, a u graczy często emocje biorą górę i lecą jakieś absurdalne kwoty.

 

Dodatkowo wydaje mi sie, ze automatycznie draftowanie zwieksza szanse na odpuszczenie przez wlasciciela choc na razie to tylko teoria, do ktorej chcialbym wrocic po sezonie ;-)

A to jest argument zupełnie nie związany z draftem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już zachęcasz do takiej zabawy w wróżenie z fusów to pozwolę sobie również wywróżyć ciut inaczej ; ]

Dzieki, przynajmniej sam sie nie skompromituje ;-) 

 

1-5 : Gryzlak, Szynszyle, Love's Broken Hand, InsideTheNBA Crew, Alkograss Nałogowo

5-10 : Psychopatic Rydaz, Sprinter12, Predicting The Past, LTM, Złamasy Gerarda (przy czym dwie ostatnie tu akurat najbliżej pierwszej)

10-15 : $LA$H, Karmelo C's, Los SWRos, Ghostdog, Unstoppable Bears

Czyli ogolem roznimy sie tylko wobec Złamasow Gerarda, Sprinter12 i Psychopathic Rydaz. To i tak niezle ;-)

Dlaczego wg Ciebie druzyna Gerarda nie jest w pierwszej grupie? 

 

To akurat uważałbym za zaletę, bo sam dobrze wiesz, że nie ma nic gorszego niż podbijanie o 1$ z np. 30$ do 60$.

Mi to az tak bardzo nie przeszkadza... ot traci sie troche czasu i tyle.

Ale zdecydowanie bardziej wole cos takiego niz zaczecie od 60$ gdy zawodnik jest warty 55$.

 

A przepłacanie zdarza się i przy botach i przy graczach. Przy botach przynajmniej wiadomo, że powyżej jakiejś kwoty nie podbije, a u graczy często emocje biorą górę i lecą jakieś absurdalne kwoty.

Zadziwia mnie ta opinia... nie powinienes w zwiazku z tym grac z samymi botami??? Wg mnie jest drastyczna roznica miedzy "GM popelnil blad", a "GM dostal blad/przeplaconego gracza bo automat Yahoo nie potrafi licytowac".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ta zabawa w typowanie :D


1-5 : Gryzlak, Szynszyle, Love's Broken Hand, InsideTheNBA Crew, Alkograss Nałogowo
5-10 : Psychopatic Rydaz, Sprinter12, Predicting The Past, LTM, Złamasy Gerarda (przy czym dwie ostatnie tu akurat najbliżej pierwszej grupy)
10-15 : $LA$H, Karmelo C's, Los SWRos, Ghostdog, Unstoppable Bears

 

Jednak przeglądałem wszystkie drużyny i jeśli wszystko pójdzie "zgodnie z planem" to drużyna gerarda jest dla nas nie do pobicia. Tani durant, świetne obudowania daje wg. monstera świetne staty, i naprawdę cięzko będzie komukolwiek powalczyć z gerardem.

Z drugiej strony Gerard ma paru niepewnych graczy w tym sezonie, niewiadomo jak sezon się potoczy dla Duncana (każdy co rok tak pisze :P), jest tam też Wade, Nene i Sullinger. Niemniej jednak gratulacje dla Gerarda za świetną robotę ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogolem roznimy sie tylko wobec Złamasow Gerarda, Sprinter12 i Psychopathic Rydaz. To i tak niezle ;-)

Dlaczego wg Ciebie druzyna Gerarda nie jest w pierwszej grupie?

Nie chciałbym szczegółowo oceniać każdego teamu i mówić co źle, a co dobrze bo każdy ma jakąś inną wizje i to szanuję, ale skoro wywołany zostałem do odpowiedzi to się wyłamię w tym przypadku. Balansowała u mnie długo na granicy pierwszej grupy, a drugiej, jednak będę oryginalny i nie widzę jej jako faworyta całej ligi. Już się tłumaczę. Jak dla mnie za dużo graczy teoretycznie z ławki. Trzon to Durant-Wade-Duncan, ale KD sam nie wyrobi się ze wszystkim ;) Wade jest super ale jestem prawie pewien, że opuści około 20 spotkań w tym sezonie, nawet nie z powodu kontuzji, a w ramach jej uniknięcia aby być gotowym i zdrowym na PO, będzie miał dużo DNP, tym bardziej w meczach z tankującym peletonem. Było by inaczej to by nie chodził po 30+, a 60+... Duncan też nie wykręci takich cyfr raczej jak w ostatnim sezonie, poza tym sytuacja podobna do Wade'a, POP czasem będzie go oszczędzał i kolejne DNP wypadają. Nelsona się prawdopodobnie pozbędą na rzecz Oladipo na PG, kwestia czasu. Sullinger, Kirilenko, Beverley, Burks - prawdopodobnie każdy z ławki. Beverley może mieć split minutes z linem, a w Burksa coś nie wierzę nic a nic. B. Knight mało produktywny, Nene i jego stopy ...tu pytanie tylko kiedy ;) Tak czy siak zespół dość silny, ale nie powiedziałbym, że w 100% faworyt. Oczywiście zdaję sobie sprawę iż mogę się grubo mylić :smile: Mam nadzieję, że również nie pomyliłem się co do siebie hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to az tak bardzo nie przeszkadza... ot traci sie troche czasu i tyle.

Zaraz, zaraz, to kto tak lobbował na drafcie (bodaj fb1 czy sznurówki), żebyśmy zaczynali czołówkę od wyższych sum? :-)

 

Ale zdecydowanie bardziej wole cos takiego niz zaczecie od 60$ gdy zawodnik jest warty 55$.

Ja wolę jak automat od razu wrzuci 60$, niż dochodzić do tego po 1 dolarze.

Przynajmniej oszczędza się czas.

 

Zadziwia mnie ta opinia... nie powinienes w zwiazku z tym grac z samymi botami??? Wg mnie jest drastyczna roznica miedzy "GM popelnil blad", a "GM dostal blad/przeplaconego gracza bo automat Yahoo nie potrafi licytowac".

Ale to jest przecież błąd bolesny dla danego, nieobecnego gracza.

Dalej nie rozumiem w czym to psuje zabawę innym na drafcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ta zabawa w typowanie :grin:

 

Jednak przeglądałem wszystkie drużyny i jeśli wszystko pójdzie "zgodnie z planem" to drużyna gerarda jest dla nas nie do pobicia. Tani durant, świetne obudowania daje wg. monstera świetne staty, i naprawdę cięzko będzie komukolwiek powalczyć z gerardem.

Z drugiej strony Gerard ma paru niepewnych graczy w tym sezonie, niewiadomo jak sezon się potoczy dla Duncana (każdy co rok tak pisze :tongue:), jest tam też Wade, Nene i Sullinger. Niemniej jednak gratulacje dla Gerarda za świetną robotę ;]

 

Cieszę się, że oceniacie mój skład wysoko, ale sam jestem trochę pesymistycznie nastawiony ze względu na łamliwość czołowych graczy. Gdybym jeszcze raz wybierał to odpuściłbym sobie przynajmniej Wade'a. A tak pozostaje trzymać kciuki.

Co do innych graczy to jestem za słaby w analizowaniu, więc podaruje sobie. Wilq robi to dużo lepiej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz, to kto tak lobbował na drafcie (bodaj fb1 czy sznurówki), żebyśmy zaczynali czołówkę od wyższych sum? :-)

Ja! Tyle, ze jak zwykle nic z tego nie wyszlo ;-) 

Ale jak pisalem to proba oszczedzenia czasu, a nie jakis problem psujacy zabawe.

 

Ale to jest przecież błąd bolesny dla danego, nieobecnego gracza.

Dalej nie rozumiem w czym to psuje zabawę innym na drafcie.

Bo nie bylo szansy kupic tego gracza po racjonalnej pensji.

Tzn wiem, ze Tobie moze to nie robic zadnej roznicy, ale latwo moge sobie wyobrazic, ze ktos mial plan uderzac po np Hardena, a tu automat wyskakuje z jakas absurdalna kwota i plan trzeba zmienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej panowie, przypominam jeszcze raz że gram dopiero drugi rok, w w poprzednim mój team okazał się pośmiewiskiem wszystkich trzech lig, dlatego nie obrażać się jak napiszę coś z czym się nie zgadzacie ;]

Ok, więc wg mnie to wygląda tak:

 

Koniec stawki

 

$LA$H, Karmelo C's, Los SWRos, Ghostdog, Unstoppable Bears, Psychopatic Rydaz 

 

środek stawki:

 

Gryzlak - na daną chwilę tragiczne FT, 3pts, i to, nadwyżki w stl. ast. Team jednak perspektywiczny, zawsze można wymienić np. Iggyego.  Doły jednak dla mnie zbyt duże żeby dało rade je załatać

 

Predicting the past - póki co lekkie braki w pts, fg, i wielka dziura w blokach. Dużo pracy czeka na Fasach i wg. mnie nawet Leszczur może sobie nie poradzić żeby wprowadzić team do 2 ligi. Szczególnie że poza hardenem i linem reszta trzonu z mniejszym/wiekszym ryzykiem kontuzji. Ciekawe czy da rade odratować bloki :]

 

Sprinter 12 - zgadzam się z MTH i nie wiem czemu umieściłeś Sprintera w strefie spadkowej wilQ. Dla mnie w miarę solidny team, z lekkim brakiem stl i dziurą nie odratowania na ft, jednak team mało kontuzjogenny i ze względu na Favorsa, Oladipo i Olynyka bardzo perspektywiczny. Liczę że nas sprinter zaskoczy, szczególnie że podczas draftu był jednym z bardziej "gadatliwych" manago :]

 

Grupa za podium:

 

Szynszyle- nadwyżki rebs, stl, dobre pts, fg, dziura w blokach i duże plecy w ft. Team średnio perspektywiczny, niektórym graczom może parę meczy wypaść z kalendarza. Wgle fajny ale dziwny team - dobre rebs i stls przy kiepskich blokach. Przydadzą się wymiany

 

Alkograss Nałogowo - i MTH i wilQu umieścili ich w ścisłej czołówce, u mnie są troszkę niżej ze względu na brak szczególnej solidności. Wybitne 3pts, troszkę za duże to i najgorsze FT w lidze. Reszta statystyk poprawna, niemniej jednak każda z nich też lekko odstaje od reszty. Zobaczymy co pokążą Kanter i Bell, kontuzje raczej powinny ominąć ten team(zobaczymy jak Noah).

 

Miejsca 2-5

 

LT.M - dla mnie faworyt na drugie miejsce w lidze, jedynym mankamentem są słabe steale, oprócz tego wszystkie staty dobre/b dobre, a ft epickie! @Edit: liczyłem staty z danilo gallinarim i kobe bryantem. Wynik będzie więc w dużej mierze zależny od tego jak szybko wróci w/w dwójka i na jakim poziomie będzie grać. Jeśli będzie się to przedłużać to raczej LT.M skończy tak jak pisali wilQu i MTH

 

InsideTheNBA Crew i Love's Broken Hand

 

Wydaje mi się że powinniśmy skończyć oboje w czołówce, teamy dość podobne,  niemniej jednak wydaje mi się że moj jest troszkę bardziej perpektywiczny i mniej kontuzjogenny, póki co ze monstera wynika że staty też mam troszeczke lepsze. Ogolnie podejście i nastawienie do draftu mieliśmy podobnie, o czym świadczy zażarta walka o Klaya którą wygrałem z MTH dopiero po wyłożeniu na stół 31$ ^^

 

Faworyt :

Złamasy Gerarda ; jak już pisałem, na zdrowy team nie ma bata. Liczymy na kontuzje Twoich graczy Gerard :]

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne zestawienie.
 

InsideTheNBA Crew i Love's Broken Hand

Wydaje mi się że powinniśmy skończyć oboje w czołówce, teamy dość podobne, niemniej jednak wydaje mi się że moj jest troszkę bardziej perpektywiczny i mniej kontuzjogenny, póki co ze monstera wynika że staty też mam troszeczke lepsze. Ogolnie podejście i nastawienie do draftu mieliśmy podobnie, o czym świadczy zażarta walka o Klaya którą wygrałem z MTH dopiero po wyłożeniu na stół 31$ ^^


No.. podczas draftu przyznam napsułeś mi trochę nerwów z Klayem i była zażarta walka;) Przewidywałem go w cenie 22$, max miałem dać 25$, a i tak zalicytowałem w emocjach 30$ ;) Ale może nie ma tego złego... :smile: W sumie Ty zapłaciłeś te 31$, a ja dostałem Matthew'sa o 20 taniej, który był opcją B czy nawet C (parsonsa też odpuściłem), a w sumie jest chyba bardziej uniwersalny na dobrą sprawę ;] Z tym, że kontuzjogenny skład to może nie do końca się zgodzę, w zasadzie tylko nad Varejao świeci się czerwona lampka niepewności póki co (a jak będzie zdrowy to można tylko spijać śmietankę), a u Cb Pierce, Gortat czy obecnie już kontuzjowany Landry mogą, lecz nie muszą, takie lampki mieć ;p Co do perspektywy to (Lillard/McLemore/MCW/Morris)...
 

LT.M - dla mnie faworyt na drugie miejsce w lidze


Też chciałem go umieścić w czubie, ale ogólnie tu jest zależne w dużej mierze od KB i Danillo, jak szybko wrócą to team jest elitą, ale póki co startuje bez nich na bliżej nieokreślony czas, więc musiał spaść u mnie do grupy B siłą rzeczy.

To może jeszcze sam się wytłumaczę drobiazgowo dlaczego tak bezczelnie pozwoliłem sam siebie umieścić w grupie contenderów haha ... Wyglądało by to poniekąd tak :

- wszyscy są zdrowi na dzień dzisiejszy
- w zasadzie nikt z ławki na starcie - poza McLemorem, który i tak dostanie ponad 20 minut, a z czasem może trafić do S5 (kosztem Thornton'a), bo chyba nie będą chcieli marnować jednego z top talentów tego draftu?
- żadna kategoria nie została zatankowana
- głębia składu + wielu zawodników jest w top10 na pozycję lub top5 na kategorię roto

Patrząc dziś na zestawienie Ricka Kamli  ( :playful:  ) z nba fantasy insidera to mam na ten sezon według niego :
- brook lopez - TOP4 centers
- david lee - TOP7 power forwards
- wesley matthews - TOP8 shooting guards (był przed thompsonem :tongue: )
- monta ellis - TOP2 shooting guards
- damian lillard - TOP10 point guards

- javale mcgee - TOP10 sleepers

.. więc chyba daje rade.

Jeżeli chodzi o kategorie roto z zeszłego sezonu to:

- 3PT ( trzech z top10 zeszłego sezonu)
- PTS (12,13,14 i 18 z top20 średnich)
- BLK ( dwóch z top 10 blokujacych)
- REB (top6 lee + zdrowy varejao top1-2-3? :smile: )
- STL (top4 monta i kilku dobrych pomocnikow)
- AST (bez szału indywidualnie ale 16ty , 18ty i 25ty z TOP30 jest + to co udzierga MCW)

- sleeper : głównie McGee z Shaqtin' A Fool   :hopelessness:  , rok temu w 18 min gry miał 2.0 bloku, teraz powinien grac powyżej 30tu...
- michael carter williams - nie pałam jakoś do niego przekonaniem , ale go wziąłem i ponoć wyciągał 15 stealów w 7 spotkaniach (tak 2.0) i miał 1.3 TO tylko, także może coś z niego być, no i ma zielone światło na grę w S5 Philly SUXers (poki co bardzo słaba skuteczność z gry, ale zobaczymy - jeszcze ma mleko pod nochalem)
- do tego Ty Lawson,( taki trochę "brat bliźniak" kemby walkera), który jest obecnie liderem Nuggets i nikt się z tym nie kryje. A kemba był zestawiony jako top8 PG
- varejao -  czyli wóz albo przewóz - ryzykowny wiem - ale póki co jest zdrowy i jak mam stawiać na szali jego zdrowie vs zdrowie bynuma to wybieram ... ;] Może dać pełno zbiórek i dużo steals z pozycji centra.
- Markieff Morris? tu zatweetuje z nba.com...

We think Markieff Morris (14% Owned) benefits from the Gortat trade more than anyone. 15/7 with 1.3/Stl/Blk very realistic. #MondayRisers


I tak pierwsze skrzypce rozegrają kontuzje i umysły trenerów co do ich rotacji, ale jestem dobrej myśli, dlatego się tam wcisnąłem, a nie gdzie indziej. Równie dobrze może się wszystko pokichać (takie życie) i utknę w III lidze na dłużej...

PS. Przed draftem po cichu się spodziewałem, że @Leszczur tu ukula jakiś skład, który mnie przytłoczy mocą rażenia, a póki co jestem lekko zaskoczony in minus ;] Będzie ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja! Tyle, ze jak zwykle nic z tego nie wyszlo ;-) 

Ale jak pisalem to proba oszczedzenia czasu, a nie jakis problem psujacy zabawe.

No więc tutaj boty wręcz plusują.

 

Bo nie bylo szansy kupic tego gracza po racjonalnej pensji.

Tzn wiem, ze Tobie moze to nie robic zadnej roznicy, ale latwo moge sobie wyobrazic, ze ktos mial plan uderzac po np Hardena, a tu automat wyskakuje z jakas absurdalna kwota i plan trzeba zmienic.

Ceny botów zawodników z górnej półki w naszym drafcie:

(15) Kevin Love (Min - PF,C) $55

2. (26) Serge Ibaka (OKC - PF,C) $47

3. (28) Al Jefferson (Cha - PF,C) $49

4. (33) Ricky Rubio (Min - PG) $34

(10) Carmelo Anthony (NY - SF,PF) $47

2. (13) Kyrie Irving (Cle - PG) $63

3. (27) LaMarcus Aldridge (Por - PF,C) $50

 

Serio taki problem tworzą te ceny...?

IMO niczym to nie odbiega od licytacji rozentuzjazmowanego tłumu graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gryzlak - na daną chwilę tragiczne FT, 3pts, i to, nadwyżki w stl. ast. Team jednak perspektywiczny, zawsze można wymienić np. Iggyego.  Doły jednak dla mnie zbyt duże żeby dało rade je załatać

Wszystkich nie musi, mozna tankowac kategorie, a sam piszesz, ze ma nadwyzki, ktore mozna latwo zalatwic trejdem... na dzis zgadzam sie, ze druzyna ma kiepski rozklad kategorii, ale zakladam, ze to wyrowna trejdem.

 

Predicting the past - póki co lekkie braki w pts, fg, i wielka dziura w blokach. Dużo pracy czeka na Fasach i wg. mnie nawet Leszczur może sobie nie poradzić żeby wprowadzić team do 2 ligi. Szczególnie że poza hardenem i linem reszta trzonu z mniejszym/wiekszym ryzykiem kontuzji. Ciekawe czy da rade odratować bloki :]

Moze wcale nie probowac... 

 

Sprinter 12 - zgadzam się z MTH i nie wiem czemu umieściłeś Sprintera w strefie spadkowej wilQ.

Granger juz kontuzjowany, a ogolnie wg mnie jest tutaj za malo graczy powyzej przecietnej w tym formacie, a bez tego trudno sie wyciaga druzyne powyzej tej granicy.

 

@Edit: liczyłem staty z danilo gallinarim i kobe bryantem. Wynik będzie więc w dużej mierze zależny od tego jak szybko wróci w/w dwójka i na jakim poziomie będzie grać. Jeśli będzie się to przedłużać to raczej LT.M skończy tak jak pisali wilQu i MTH

Ale to wlasnie czesc zabawy w typowanie, ze musisz uwzglednic kiedy oni wg Ciebie wroca ;-)

 

 

Faworyt :

Złamasy Gerarda ; jak już pisałem, na zdrowy team nie ma bata. Liczymy na kontuzje Twoich graczy Gerard :]

Chociaz wybral nazwe druzyny, ktora daje takie nadzieje ;-)

 

 

- brook lopez - TOP4 centers

Ze co? Ze jak?

 

- monta ellis - TOP2 shooting guards

Ze co? Ze jak?

 

 

Ceny botów zawodników z górnej półki w naszym drafcie:

[...]

Serio taki problem tworzą te ceny...?

IMO niczym to nie odbiega od licytacji rozentuzjazmowanego tłumu graczy.

A to nie byly przypadkiem ustawione przez GMow pensje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze co? Ze jak?

Zaznaczam jeszcze raz, że nie ja to wymyśliłem tylko przytaczałem zestawienia z Fantasy TOP10 na nba.com, żeby nie było ... :smile:

W sumie co do Brooka średnio tu widzę kontrowersje nawet, bo jeżeli wziąć porównać klasycznych centrów, dodatkowo z ukierunkowaniem na nasze roto-fantasy to Lopez z linią statystyczną prawie 20 PPG / 7 RPG i 2.1 BPG i wszystko na wysokich procentach faktycznie plasuje się w ścisłym topie...

 

Co do Monty to może brzmieć dziwnie i pewnie lekko mu zawyżyli, ale nawet na yahoo jak sobie puściśz filtr po SG i O-Rank to przed nim są tylko harden, george, batum, wade i kawhi (currego nie licze bo to jednak zestawiiam go z innymi PG). Także ostatecznie TOP6 SG wedlug yahoo ;) Nie no w sumie gość punktuje, asystuje, mega w przechwytach i dorzuca trójki ... a ze będzie grał z dalembertem, marionem , nie lubiącym wychodzic na piedestał calderonem ... to głownie walka o PPG idzie z nowitzkim, a reszta stat powinna być podobna "jak zawsze".

 

PS. Czemu nikt z moich dziś nie gra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie warto tego sprawdzić zanim się zacznie krzyczeć jak to boty zepsuły nam draft? ;-)

Z botami jest jeden problem. Mianowicie w zasadzie nie ma takiej opcji, żeby puściły gracza znacznie poniżej średniej pensji. To powoduje, że niektórych osłów znacznie przepłacają, ale też uniemożliwiają z założenia wzięcie gracza znacznie taniej. Tyle, że taka sytuacja nie zdarza się zbyt często, więc to też nie jest tak, że to psuje cały draft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powoduje, że niektórych osłów znacznie przepłacają, ale też uniemożliwiają z założenia wzięcie gracza znacznie taniej.

Dokładnie to samo można napisać o żywych graczach.

Ja widzę tylko jedną wadę botów na drafcie - nie można z nimi pogadać. Ale jak ktoś nie lubi czatowania na drafcie to mu to nie będzie przeszkadzać. Za to ludzie poddają się emocjom i potrafią przepłacać dużo bardziej niż boty.

Poza tym żywi gracze próbują kombinować w najróżniejszy sposób, o czym mam wrażenie boleśnie przekonał się Leszczur. Ponieważ wcześniej zdradził się ze swoim "analizatorem", na drafcie kilkunastu chłopa z napięciem śledziło każdy jego ruch i gdy tylko zaczynał kogokolwiek licytować, ziutek ten od razu zyskiwał na wartości kilka/naście dolarów ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.