Skocz do zawartości

Sezon 2013/14 Dywizja III Ł


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o to, czy widać ile kto daje w momencie, gdy sam chcesz dać swoją cenę? Jeśli o to, to nie widać, musisz podejść do przetargu intuicyjnie. Wpisujesz w ciemno i nie wiesz ile inni oferują. 

Dokładnie o to. Ok w takim razie dzięki za odpowiedź, na przyszłość będe mądrzejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś wytłumaczy jedną rzecz. Czy jest gdzieś widoczne ile ktoś zabidował za danego zawodnika, którego chce wyciągnać z FA ?

Widac to tylko po fakcie.

 

Ufff. Udało się. Wyrwałem z FA Ryana Andersona.

Gratki, za dobry gracz jak na FAsy nawet jesli trojki akurat masz...

 

Mamy na dziś trzech nieaktywnych anansasów. $L@$H, karmelo i Jacob. Żaden nie pojawił się w lidze od dnia założenia drużyny pod koniec września. Cała trójka weszła do ligi jako rookies. Jesli nie wykażą żadnej aktywnosci w najbliższych dniach (a wysyłam PM'y i maile), to chyba trzeba będzie wpuścić kogoś na zastępstwo - o ile będą chętni.

To akurat temat miedzyligowy jak do tego podejsc...

 

Ewentualnie sam przejmę kontrolę nad tymi zespołami tylko po to zeby wystawiac legalny sklad (bez wymian, ale z ruchami na FA), ale do tego potrzebowałbym zgody większości ligi, bo musielibyście mi zaufać, że nie będę tego robił mając na celu własny interes.

Oj nie nie, za duzo miejsca na interpretacje co jest w Twoim interesie, a co nie. Zwlaszcza przy 3 druzynach.

Wg mnie jesli juz to moznaby po prostu wystawiac wszystkich zawodnikow z aktualnego skladu tak by rozegrac te 800+ gier. Ale to musialoby sie dziac w kazdej dywizji bo inaczej wyniki beda zbyt wypaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oj nie nie, za duzo miejsca na interpretacje co jest w Twoim interesie, a co nie. Zwlaszcza przy 3 druzynach.

Wg mnie jesli juz to moznaby po prostu wystawiac wszystkich zawodnikow z aktualnego skladu tak by rozegrac te 800+ gier. Ale to musialoby sie dziac w kazdej dywizji bo inaczej wyniki beda zbyt wypaczone.

 Ale ja o tym własnie mówię. Wystawiać zawodników a skład zmieniać tylko gdy jest to konieczne (np jeden z nich ma Noela, ktory w tym roku nie zagra). Żadnych wymian - autopilot.

 

Poza tym mnie naprawdę mało obchodzi co sie dzieje w innych dywizjach. Skoro porównania między ligami będą jedynie polem do popisu dla maniaków, a nie źródłem decyzji o tym kto gdzie idzie za rok.

Dlatego dla mnie priorytetem jest to jak takich trzech ananasów wpływa na wyniki w mojej lidze, a to że potem będę miał problem z umieszczeniem wyników III Ł na tle lig pozostalych - to już kwestia zaniedbywalna.

A jak ktoś ma duże problemy z zaufaniem i we wszystkim widzi spisek i działania nieetyczne, to ja go serdecznie zapraszam do stworzenia kolejnej komisji smoleńskiej, bo to znacznie lepszy sposób do wyżycia się w walce z wyimaginowanymi spiskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie autopilotem jest wystawianie zawodnikow z lawki, a nie pobieranie z FAsow.

 

A jak ktoś ma duże problemy z zaufaniem i we wszystkim widzi spisek i działania nieetyczne, to ja go serdecznie zapraszam do stworzenia kolejnej komisji smoleńskiej, bo to znacznie lepszy sposób do wyżycia się w walce z wyimaginowanymi spiskami.

Nie chodzi o brak zaufania czy spisek, wg mnie fizycznie niemozliwe jest kontrolowanie 3 druzyn tak by nie wplywalo to na wyniki. Moze niekoniecznie Twoje, ale czyjes na pewno. Przeciez to czy pobierzesz rozgrywajacego, swingmana czy wysokiego jest wyborem, do ktorego w prozni trudno sie czepiac, ale w praktyce kazdy z tych wyborow atakuje rozna grupe GMow w roznych kategoriach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wg mnie autopilotem jest wystawianie zawodnikow z lawki, a nie pobieranie z FAsow.

Tu chyba wiele zależy od ławki. A ta moze byc dramatyczna w chwili gdy druzyna na drafcie była składana przez bota.

 

Nie chodzi o brak zaufania czy spisek, wg mnie fizycznie niemozliwe jest kontrolowanie 3 druzyn tak by nie wplywalo to na wyniki. Moze niekoniecznie Twoje, ale czyjes na pewno. Przeciez to czy pobierzesz rozgrywajacego, swingmana czy wysokiego jest wyborem, do ktorego w prozni trudno sie czepiac, ale w praktyce kazdy z tych wyborow atakuje rozna grupe GMow w roznych kategoriach.

 

Ale dopoki moje decyzje odnosnie zmian w składach porzuconych druzyn nie są podyktowane moim własnym interesem, to problemu nie będzie. I tak - beda one miały wpływ na czyjeś wyniki.

Taki jest cel tego babrania się z bałaganem ktorego sam nie narobiłem - żeby wyniki były możliwie bliskie tych które mielibyśmy przy zaangażowaniu całej piętnastki managerów.

 

A jak poszukasz jeszcze jakie miałem zdanie na temat hurtowego przyjmowania rookies to raczej nie powinno Cię dziwić, że chcę się tego problemu pozbyć. I jesli masz kogos z listy rezerwowej, kto chciałby przejąć drużynę, to ja mu bardzo chętnie ustąpię miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie będzie chętnych osób na zastępstwo (co by było dla mnie najlepszym rozwiązaniem) to ja bym zostawił te teamy same sobie, mówi się trudno. Raz, że nie będziesz miał na głowie dodatkowych zajęć, dwa że nikt nie będzie posądzał o manipulacje. Poza tym i tak te trzy teamy były u mnie w predictions jako te do spadku, z GM'em czy bez :nevreness:  ..ale to się wytnie ; ]. Poza tym chyba łatwiej rozwiązać taką sytuację w przyszłym sezonie, gdzie te trzy zespoły bez pilota (czy leci z nami pilot?) spadają, niż jakimś cudem utrzymują się lub awansują. Jak spadną to w 4 lidze w ich miejsce przyjdą po prostu nowe osoby, a jak zostaną w trzeciej to kto w ich miejsce będzie grał.. za dużo kombinacji i niedopowiedzeń wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTH dobrze mowi, ja bym tez olal cala sprawe, jak ktos od poczatku nie ustawia skladu to prawdopodobnie spadnie(jak nie to wstyd dla pozostalych) i za rok sie juz nie pojawi, poza tym mysle ze za rok w 3 ligach nie bedzie juz takich problemow, teraz pa prostu jest za duzo nowych graczy ktorym fantasy sie nie spodobalo i tyle, mysle ze nie ma co na sile przekazywac komus ich druzyny zeby probowac robic wieksza konkurencje w lidze sztucznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli nie będzie chętnych osób na zastępstwo (co by było dla mnie najlepszym rozwiązaniem) to ja bym zostawił te teamy same sobie, mówi się trudno.

No pewnie, ze trudno. A najtrudniej tym którzy przez takich ananasów nie awansują do II ligi, bo rozkład statystyk będzie popieprzony. Juz teraz widać, że zespoły te będą miały wpływ na wygląd FG%, FT%, zbiórek, bloków i TO.

 

Raz, że nie będziesz miał na głowie dodatkowych zajęć, dwa że nikt nie będzie posądzał o manipulacje.

Trudno. Jakoś to zniosę. Na szczęście gramy w systemie wieloletnim więc wszelkie "kombinacje alpejskie" to działania mające bardzo krótkie nogi, co czyni je inwestycją zupełnie nieopłacalną.

 

Poza tym chyba łatwiej rozwiązać taką sytuację w przyszłym sezonie, gdzie te trzy zespoły bez pilota (czy leci z nami pilot?) spadają, niż jakimś cudem utrzymują się lub awansują. Jak spadną to w 4 lidze w ich miejsce przyjdą po prostu nowe osoby, a jak zostaną w trzeciej to kto w ich miejsce będzie grał.. za dużo kombinacji i niedopowiedzeń wtedy.

 

Takie zespoły z definicji nie mogą awansować, bo zostały porzucone, więc problemu nie będzie.

Ewentualnie jeszcze jedna mozliwość jest taka, zeby dla całej trójki przenieść prawie wszystkich zawodników na ławkę tak żeby nie generowali żadnych statystyk, a same druzyny zablokować. W statsach sumarycznych będą na samym dnie ligi. Do gry byliby wystawieni tylko ci z zawodników którzy psują FG% lub FT% tak żeby te statsy jak najbardziej zaniżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

MTH dobrze mowi, ja bym tez olal cala sprawe, jak ktos od poczatku nie ustawia skladu to prawdopodobnie spadnie(jak nie to wstyd dla pozostalych) i za rok sie juz nie pojawi, poza tym mysle ze za rok w 3 ligach nie bedzie juz takich problemow, teraz pa prostu jest za duzo nowych graczy ktorym fantasy sie nie spodobalo i tyle, mysle ze nie ma co na sile przekazywac komus ich druzyny zeby probowac robic wieksza konkurencje w lidze sztucznie.

 

Sprawą absolutnie pomijalną są powody takiego stanu rzeczy oraz to co będzie w przyszłości.

Liczy się tylko to jak te trzy druzyny zaburzą obraz wyników w tym sezonie i w tej lidze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie wiem co ci to przeszkazda, przeciez sytuacja w lidze dla kazdego bedzie taka sama, nie wiem tez czemu maja zaburzyc obraz wynikow, napewno beda slabsze w statach ktore sie sumuja bo nie ma opcji zeby doglaly wszystkie mecze, poza tym watpie zeby na punktowanych pozycjach w tych druzynach nie bylo grajkow ktorzy nadaja sie tylko na FA. wg mnie wiekszym zaburzeniem wynikow bylo by wstawienie do tych druzyn ceglarzy, zeby je zrzucic na ost miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ale ja nie wiem co ci to przeszkazda, przeciez sytuacja w lidze dla kazdego bedzie taka sama, nie wiem tez czemu maja zaburzyc obraz wynikow, napewno beda slabsze w statach ktore sie sumuja bo nie ma opcji zeby doglaly wszystkie mecze, poza tym watpie zeby na punktowanych pozycjach w tych druzynach nie bylo grajkow ktorzy nadaja sie tylko na FA. wg mnie wiekszym zaburzeniem wynikow bylo by wstawienie do tych druzyn ceglarzy, zeby je zrzucic na ost miejsca

 

I tu się mylisz. Tylko sztuczne zaniżenie wartości drużyn w FG%, FT%, w kategoriach sumarycznych (oraz podniesienie na szczyt TO) spowoduje ze wpływ tych druzyn będzie identyczny dla wszystkich.

 

Jesli zostawimy to tak jak jest - część z nas zyska więcej niż inni, część straci więcej niż inni (bo jeden team nie dogra 82 meczów na Centrze, a inny na PG czy Util) i w efekcie wyniki będą zaburzone w sposób losowy i niekontrolowany.

Ja chcę wprowadzić zaburzenie systemowe, które nie będzie miało wpływu na kolejność w rankingu, bo będzie jednakowe dla całej pozostałej dwunastki.

I przy okazji dzięki temu nie bedzie posądzania o to, ze chce sobie coś ugrać na boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy sprawy.

1) Ogólnie nie minął tydzień patrząc od początku rozgrywek także jakby to źle z tymi osobami nie wyglądało myślę, że jeszcze za wcześnie by zabrać im te teamy. Wiem, że jak na wstępie nie doglądają spraw na yahoo to są małe szanse, że się to zmieni, ale jednak chwilę bym jeszcze dał czasu dla zasady.
2) Nadal się zastanawiam co bardziej wypaczy wyniki, czy pozostawienie teamow takie jakie są i granie jak gdyby nigdy nic, czy ingerencja w ich składy, sadzanie na ławie i wystawienie kilku ceglarzy... pomijam już fakt, że taki zabieg powinien być wtedy wykonany w każdej lidze, w której jest sytuacja, że ktoś nie gra.

Jesli zostawimy to tak jak jest - część z nas zyska więcej niż inni, część straci więcej niż inni (bo jeden team nie dogra 82 meczów na Centrze, a inny na PG czy Util) i w efekcie wyniki będą zaburzone w sposób losowy i niekontrolowany.
Ja chcę wprowadzić zaburzenie systemowe, które nie będzie miało wpływu na kolejność w rankingu, bo będzie jednakowe dla całej pozostałej dwunastki.

Szczerze jak mam wybierać między zaburzeniom losowym i niekontrolowanym w zestawieniu z zaburzeniem kontrolowanym przez człowieka, to chyba zawsze wybiorę to losowe :peaceful:  Ogólnie te teamy i tak wypadną kiepsko overallowo, a to "zaburzenie systemowe" o którym piszesz, wpłynie choćby na tych co mają 15 pkt w jakiejś kategorii obecnie - bo im się już nie podniesie, a reszta się zbliży o punkt w prawie każdej kategorii, w której tamtych tres delinquentes było ponad obecnie grającymi....

 

3) Odnośnie uzupełnień nie wiem jak sprawa wygląda i ile jest z listy rezerwowej gotowych i tak "szczerze chętnych" by uczestniczyć. Ale tu też powinno być to jakoś równomiernie rozłożone między wszystkie dywizje. Bo potem się okaże, że wpakujemy tu trzy zastępstwa, a w innych będą wszędzie teamy bez obsady. Pomijając już fakt, że i tak mamy kogoś z przedziału 8-9 chyba zamiast rookie, a i nawet bez tego reszta wydaje się ogarnięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, jak mam być szczery to troszkę też mi się te boty zaczynają nie podoba, i pierwszy raz się zgadzam w dużym stopniu z Leszczurem :P W stosunku do mojego teamu jest to b. nie fair.

Popatrzcie na to z mojego punktu widzenia - starałem się zrobić team który traci mało piłek, załóżmy że uda mi się wygrać tę kategorię wśród osób które zostały - tak czy siak jestem 3 pkt w plecy bo botów nie dam rady z TO przeskoczyć, nie ma szans.

W drugą stronę, starałem się zrobić team dobry w innych kategoriach - też będę w plecy. Dlaczego? Ponieważ boty będą na dole też w tych kategoriach, a jeśli botowe teamy grały by tak jak należałoby niektórzy gracze stracili by po parę pkt w niektórych kategoriach.

Piszę to z mojego punktu widzenia, team który będzie stał np.  słabo w blokach, a będzie tracił dużo piłek(chociażby team Leszczura na który teraz patrzę) będzie tak nie do końca fair o jakieś +5 pkt na plus w stosunku do złamanej ręki K.Love.

 

Z drugiego punktu widzenia - nic z tym nie zrobimy, tak sobie tylko narzekam. Tak po prostu jest i tyle ^^

 

P.S. Graty Leszczur za czołówkę póki co, świetne ruchy na FA i nie ma tragedi z Predicting the Past. Odemnie szacuneczek w Twoją stronę leci ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie te teamy i tak wypadną kiepsko overallowo,

Ale nie o miejsce w ostatecznym rankingu mi chodzi, bo druzyny olane i tak nie licza sie w walce o awans - nawet gdyby zajely pierwsze trzy miejsca.

 

a to "zaburzenie systemowe" o którym piszesz, wpłynie choćby na tych co mają 15 pkt w jakiejś kategorii obecnie - bo im się już nie podniesie, a reszta się zbliży o punkt w prawie każdej kategorii, w której tamtych tres delinquentes było ponad obecnie grającymi....

Teamy ktore nie dogrywaja wielu spotkan zwykle nie wygrywaja zadnej kategorii poza TO i ewentualnie FG% i FT%.

To sztucznie obniza ranking druzyn ktore dogrywaja wszystkie spotkania ale maja pecha i są na styku.

Wiec to ze ktos kto ma teraz 15 pts nie zyska - nie jest zadnym argumentem. My nie robimy redystrybucji punktow, tylko spychamy olewusow na skraj rankingow zeby wplyw na cala reszte byl nie mial znaczenia dla kolejnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teamy ktore nie dogrywaja wielu spotkan zwykle nie wygrywaja zadnej kategorii poza TO i ewentualnie FG% i FT%.

To sztucznie obniza ranking druzyn ktore dogrywaja wszystkie spotkania ale maja pecha i są na styku.

 

Ok tylko pamiętaj, że jak posadzisz tam wszystkich na ławkę, to akurat w TO te teamy będą najlepsze, bo tym więcej strat im więcej zawodników wystawionych do gry... siła rzeczy jak ktoś nie gra to nie może mieć strat. Jeżeli ktoś sobie dobrze dobierał ekipe pod kątem FT% i FG% to nie wiem w czym mają tamte przeszkadzać tak samo.

 

Zresztą z tego co widzę to i tak tam na benchu w tych rosterach siedzą mało istotni zawodnicy dla generowania statystyk.

 

Jak dla mnie najlepiej dać je komuś albo po prostu zostawić ;) Zróbcie tak by był wilk syty i owca cała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tylko pamiętaj, że jak posadzisz tam wszystkich na ławkę, to akurat w TO te teamy będą najlepsze, bo tym więcej strat im więcej zawodników wystawionych do gry... siła rzeczy jak ktoś nie gra to nie może mieć strat.

Nie tlumacz mi prosze rzeczy oczywistych. Dlatego pisze o spychaniu druzyn olewajacych w ekstrema a nie na dno.

Nie ma znaczenia czy wygrasz TO majac 15 punktow czy 12 o ile reszta druzyn nie tankujacych bedzie w odpowiednim porzadku.

 

 

 

 

Zresztą z tego co widzę to i tak tam na benchu w tych rosterach siedzą mało istotni zawodnicy dla generowania statystyk.

 

 

 

I znowu - dla Ciebie w tej chwili moze wydaja sie malo istotni, ale na koniec dla kogos NA PEWNO beda istotni.

 

 

 

 

Jak dla mnie najlepiej dać je komuś albo po prostu zostawić ;) Zróbcie tak by był wilk syty i owca cała.

 

 

 

I to wlasnie proponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugestia numer 1 - można nic nie robić z teamami botów - niech sobie grają jak chcą, ale potem wykluczyć teamy botów z końcowych obliczeń i uwzględnić je ręcznie dla 12 zespołów.

 

Sugestia numer 2 - wstawianie ziutków w celu uzupełnienia ilości meczów można robić krzyżowo między ligami. Ja dla Was, Leszczur dla Ń (jak będzie dobrze, to mi Monroe odpalisz za tego Evansa ;]) itd. Robota przy tym minimalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugestia numer 1 - można nic nie robić z teamami botów - niech sobie grają jak chcą, ale potem wykluczyć teamy botów z końcowych obliczeń i uwzględnić je ręcznie dla 12 zespołów.

Hmmmmmmmm, to jest ciekawe rozwiazanie. Zwlaszcza gdyby wrzucac update tabeli w trakcie sezonu w takim formacie, wiec wszyscy by wiedzieli co i jak. Ktos widzi jakies wady tego pomyslu??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.