Skocz do zawartości

West Conference 2012/13


croolick

Rekomendowane odpowiedzi

Choć szczerze mówiąc nie sadzę żeby ktokolwiek (w tym wypadku QAS) celowo chciał osłabiać swój zespół, żeby... no właśnie, żeby co? Wzmacniać inny team? Przecież z Waivers może wziąć każdy, nie tylko będący w "zmowie" GM:)

no dobra, ale mamy prawo pytac co wyprawia jesli bierze 2 graczy i z czego 1 zamienia na waivera, a drugi to jedyny gracz wystawiony na trading block.

i co teraz wymieni Nelsona za Biedrinsa znowu argumentujac - trzeba bylo dac mi lepsza oferte, a nie vetowac

+ "stats wanted FG%,3PTM,ST,BLK,TO"

hmm podobno Gibsona oddal, bo nie potrzebne mu bloki...

 

 

wilQ, skoro juz sie wtraciles to mozesz mi wytlumaczyc po co jest "veto" ? skoro napisales, ze uwazasz ze bylo ono tutaj nie potrzebne ? ludzie widza spore dysproporcje, jak kilka osob napisalo 2 graczy lepszych roto za 2 gorszych to vetuja, easy as that.

i nie rozumiem wogole argumentu z cena, kto za ile kupil to juz nie wazne sie stalo dzien po drafcie.

na ten przyklad Bosh poszedl za 29 a Boozer za 10$ a statystyki mieli niemalze identyczne w poprzednim sezonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalias

 

oczywiście, że macie prawo dyskutować- przecież piszę, żeby zgłaszać jakieś dziwne ruchy i dyskutować o nich... Dotyczy to wszystkich- komishe (czyli QAS i ja, pewnie Lorak w Dywizji) także są na cenzurowanym...

 

 

EDIT:

 

Panowie,

 

Zaczęliśmy w innym wątku dyskusję co do kształtu ligi w przyszłym roku. Wydaje nam się, że 18-osobowe ligo to jednak za dużo, optymalne byłyby 15 osobowe. Przy większej lidze zabawa z wymianami z FA jest dużo słabsza- tylko spójrzcie co teraz jest na rynku (a teraz mamy 17 a nie 18 GMów). Dlatego propozycja jest taka, żeby za rok utworzyć jednak 3 ligi po 15 GM-ów każda (ewentualnie 4 ligi jeśli będą chętni). Jeśli nie będzie za wielu głosów sprzeciwu- to oznaczać to będzie, że do I ligi awansuje 5 a nie 6 najlepszych zespołów.

 

Czekam na wasze głosy do powiedzmy środy do 20. Później ogłaszamy ostateczny warunki awansów/spadków żeby każdy wiedział na czym stoi jak najwcześniej.

Edytowane przez croolick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo podobno Gibsona oddałem bo nie interesują mnie bloki i to prawda (Hibbo, TD, Favors, Nene, AD + na SF:Kirilenko, MKG), ale też zaznaczam że nie chcę wysokich którzy słabo blokują (jak jennifer Lopez...).

więc stats wanted mówią raczej o statach na które zwracam uwagę przy transferach, a nie koniecznie ich mi brakuje (bo TO również mam spoko i nie szukam tu zejścia na siłę, ale też nie bardzo chcę kogokolwiek kto robi za dużo TO).

 

więcej już mi się nie chce omawiać moich strategii, z trejdu ze Sławkiem nie jestem wybitnie zadowolony, ale zyskałem Nelsona który daje trójeczki (ACZKOLWIEK CHĘTNIE GO WYMIENIĘ NA GRACZA POTENCJALNIE GORSZEGO, czyli rzucającego 10 punktów mniej na mecz, mającego 5 asyst mniej na mecz, beznadziejne FT%, ale niech rzuca tyle 3 co Nelson i ma ciut mniej strat albo ciut więcej steal...wezmę gracza gorszego ale lepiej na tym wyjdę, bo odpuszczam punkty, FT% i asysty jakby kto jeszcze nie zauważył...), raczej bardziej mnie mierzi spartaczony draft (Dala i Brook...).

 

no ale koniec o mojej ekipie, jak wygram steale, bloki, TO, FG% a resztę przegram, to nie będzie źle, chociaż jeżeli awansuje 33% a nie 50% to już wygląda ciut słabiej, ale przy obieraniu strategii nie mogłem wziąć tego pod uwagę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo podobno Gibsona oddałem bo nie interesują mnie bloki i to prawda (Hibbo, TD, Favors, Nene, AD + na SF:Kirilenko, MKG), ale też zaznaczam że nie chcę wysokich którzy słabo blokują (jak jennifer Lopez...).

 

Lopez slabo blokuje buhaha, napewno lepiej od Nene.

Staty z poprzednich sezonów:

08/09 srednia na mecz 1.8,

09/10 srednia na mecz 1.7,

10/11 srednia na mecz 1.5,

w poprzednim sezonie zagral 5 meczy, wiec staty mozna olac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, ale mamy prawo pytac co wyprawia jesli bierze 2 graczy i z czego 1 zamienia na waivera, a drugi to jedyny gracz wystawiony na trading block.

Oczywiscie, ze macie prawo, a wrecz powinniscie to robic jak dzieja sie podejrzane rzeczy, ale jak wymiana wlasnie zostala klepnieta i wisi, a nie jak minal tydzien od niej. Wtedy juz jest pozamiatane, to po pierwsze, a wtracilem sie dlatego bo mi zalezy by jak najwczesniej w ligach ustalic jak najwiecej rzeczy, a weto jest czesto ogniskiem zapalnym.

 

wilQ, skoro juz sie wtraciles to mozesz mi wytlumaczyc po co jest "veto" ? skoro napisales, ze uwazasz ze bylo ono tutaj nie potrzebne ? ludzie widza spore dysproporcje, jak kilka osob napisalo 2 graczy lepszych roto za 2 gorszych to vetuja, easy as that.

Wlasnie nie powinno to byc takie latwe i takie podejscie prowadzi glownie do afer.

Po drugie, zwroc uwage, ze w FB mozna klepac nierowne wymiany, a wrecz o to chodzi jak chcesz wzmacniac druzyne!

Po trzecie, argumentujac "2 graczy lepszych za 2 gorszych" [z czym sie nie zgadzam, ale mniejsza o to] pomijasz urok grania w roto gdzie wartosc gracza nie tylko wynika z jego statsow, ale takze z tego jak pasuja one do juz zebranego skladu i czesto zdarzaja sie przypadki, ze oplaca sie oddac lepszego gracza za gorszego bo ten drugi daje produkcje w kategorii, ktora potrzebujesz. Innymi slowy trzeba uwzgledniac motyw dla GMow, kontekst tych zawodnikow, ich pozycje, ich mocne/slabe strony itp.

Po czwarte, wypada pamietac, ze kazdy GM ocenia inaczej tego samego zawodnika - gdyby ludzie sie zgadzali gra bylaby nudna jak diabli - jesli bedziesz wetowal bez zapytania uczestnikow co oni sadza o zamieszanych graczach to tak jakbys zabranial innym inaczej wyceniac gracza.

 

Weto ma wylapywac sytuacje gdy GM aktywnie probuje pomagac innemu bo np umowili sie, ze sie podziela nagroda albo ktos dostanie cos w zamian poza sama liga [gotowke, prezenty itp]... co w przypadku dwoch contenderow do mistrzostwa w lidze bez nagrod byloby niezwykle glupie i rzadkie. Jaki bylby tutaj motyw QASa? "Hej, Slawek, pomoge Ci awansowac do 1 ligi, a sam zgnije w 3"? Whaat? Zupelnie tego nie widze tym bardziej, ze chodzi o zawodnikow, z ktorych zaden nie jest nawet gwiazda FB. Weta, ktore okazuja sie uzasadnione zwykle wygladaja duzo bardziej drastycznie i wychodzi z nich jakby jeden z GMow zyskiwal za darmo wartosc odpowiednia graczowi z okolic Top20 ligi.

 

i nie rozumiem wogole argumentu z cena, kto za ile kupil to juz nie wazne sie stalo dzien po drafcie.

na ten przyklad Bosh poszedl za 29 a Boozer za 10$ a statystyki mieli niemalze identyczne w poprzednim sezonie

Ceny nie maja znaczenia po drafcie w danej lidze, ale to byl przyklad niezaleznej oceny wymiany zrobiony w momencie dyskusji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro u kilku osob trade wzbudzil podejrzenia cos chyba jest na rzeczy?

Niekoniecznie, moze to oznaczac, ze korzystaja z podobnego sposoby wyceny zawodnikow lub zwyczajnie lubia tego samego gracza w wymianie [tu pewnie Lopeza]. Paru zaniepokojonych GMow to raczej znak, ze ktos zyskal na wymianie gdy weto to raczej sytuacja jak wlos sie na glowie zjezy prawie kazdemu kto ja przeanalizowal.

I nie wiem dlaczego sprawia Ci problem pojecie, ze niektorzy GMowie mieli lepszy draft od innych. Nie uwazasz Slawka za contendera to napisz dlaczego, a bedzie z tego ciekawsza dyskusja niz te [slabe] docinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uwazam nikogo za contendera dopoki sezon sie nie rozpocznie. Mam wrazenie ze uznalbys go za faworyta nawet gdyby zebral sobie caly sklad bobkow, tylko dlatego ze to Slawek Mroz z zp1. Zreszta pod koniec sezonu wrocimy do tej dyskusji ;)

Co do trejdu to juz przeszedl dawno wiec pozamiatane, ale wystarczylo o tym wspomniec i zrobila sie niemala dyskusja. Mysle ze veto nie sluzy tylko do blokowania wymian typu lebron - dj mbenga, ale rowniez takich w ktorych jeden z graczy wyraznie zyskuje. W koncu nikt nie chce wzmacniac rywala, zwlaszcza jesli z jednej strony wymiana jest niezwykle glupia. Po prostu jesli ktos nie ma pojecia, ze poniesie ogromna strate to trzeba pomoc czlowiekowi w potrzebie :) . Nie mowie oczywiscie ze bede vetowal kazda wymiane "dla zasady", bede sie tylko przygladal, taka juz mam nature, lubie doszukiwac sie drugiego dna. Qas wykonal jak dla mnie kilka dziwnych ruchow, stad ta cala dyskusja.

 

 

@macius

na przyszlosc nie pierdziel i nie czytaj moich wypowiedzi. problem z glowy

 

january, mylisz pojecia. jestem tylko nic nie znaczacym w swiecie, internetowym napinaczem.

Edytowane przez gogalq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie ze uznalbys go za faworyta nawet gdyby zebral sobie caly sklad bobkow, tylko dlatego ze to Slawek Mroz z zp1.

Gralem ze Slawkiem zanim zaczal pisac na ZP1, wiec to bledne wrazenie.

Ba! Zabawniej dla mnie byloby pisac jak to wtopil draft niz ze jest contenderem ;-)

 

Mysle ze veto nie sluzy tylko do blokowania wymian typu lebron - dj mbenga, ale rowniez takich w ktorych jeden z graczy wyraznie zyskuje. [...]Po prostu jesli ktos nie ma pojecia, ze poniesie ogromna strate to trzeba pomoc czlowiekowi w potrzebie :)

Oj nie, to prosta droga do burzliwych awantur. Ani nie mozna zabraniac GMom popelniac bledy ani tym bardziej wyreczac ich z myslenia gdy tego nie chca [oczywiscie jak ktos chce zapytac innych o zdanie nt wlasnej wymiany to prosze bardzo]. Serio bys zawetowal trejd, w ktorym obie strony lubia co klepnely i nie dostrzegasz w tym potencjalnego problemu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio bys zawetowal trejd, w ktorym obie strony lubia co klepnely i nie dostrzegasz w tym potencjalnego problemu?

Jesli nie dostrzegam problemu to nei vetuje, proste. Pierwszy wymiana qas'a byla glupia, jednak mimo ze zavetowalem, to nie wspomnialem o tym na forum. Dopiero po drugiej akcji stalo sie to nie glupie, a dziwne. Byla jeszcze wymiana Zaliasa z Tyrionem chyba i mimo ze na miejscu Tyriona bym na nia nie przystal, to jej nie vetowalem. Bylem jeszcze w stanie zrozumiec czym kierowal sie Tyrion zaklepujac ta wymiane, natomiast w przypadku qas'a juz nie za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!

 

W systemie Yahoo jest mały błąd. Pozwala rozegrać więcej niż 82 mecze dla graczy na pozycjach C i UTI. Zauważcie, że dla tych pozycji limit liczy się nie dla pojedynczej pozycji- ale dla sumy limitów i wynosi w obu przypadkach po 164 (2x 82 mecze). Jeśli zostanie wam do wykorzystania tylko 1 ze 164 meczów - to i tak będziecie mogli umieścić w składzie obu centrów (czy też graczy na UTI) i obaj będą punktować. Żeby się za bardzo z tym nie bawić, kontrolować- po prostu uznajmy, że jest to dozwolone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, jak cos do szukam jakiegos SF'a najlepiej solidnego albo tez szukam bloków czyli wysokiego

na wymiane proponuje niskich, takze jakby ktos szukal punktow, asyst, steali to jestem czlowiekiem do ktorego mozna sie zglaszac

zapraszam jak najbardziej na gadu gadu 6864912, a nie wysylanie jakichs ofert od razu

na wymianie jest kazdy z niskich oprocz Rondo (bo jak juz mam McGee i Griffina no to Rondo powinien z nimi zostac ;) )

takze DeRozan, Darren Collison (pamietajcie ze ma miejsce w s5 w Dallas), Eric Gordon, czy ktos z rookies - Lillard, Beal. zapraszam do rozmow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.