Skocz do zawartości

2011 FANTASY DRAFT - ZASADY I DYSKUSJA


matek

Rekomendowane odpowiedzi

OCT ma dwie gwiazdy i kilku solidnych graczy jak Harden czy Ibaka ( z zadatkami na coś więcej z ich strony).

Westbrook przez większość RS był liderem OCT, po tym jak Durant miał spadek formy po kapitalnych MŚ. Russell miał 8 PER w lidze, był 4 w asystach, 3 w przechwytach, 4 w trafionych wolnych, co pokazuje jak ciężko go powstrzymać.

To był jego trzeci sezon w lidze, w każdym kolejnym był lepszy, pierwszy występ w meczu gwiazd

(a więc 24 najlepszych), kiedy na swojej pozycji musiał walczyć o miejsce z Nashem, Paulem, Williamsem (jeszcze wtedy w Utah).

Został wybrany do II piątki sezonu.

Naprawdę chcecie takiego gracza wybierać w IV rundzie naszego draftu??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OCT ma dwie gwiazdy i kilku solidnych graczy jak Harden czy Ibaka ( z zadatkami na coś więcej z ich strony).

Westbrook przez większość RS był liderem OCT, po tym jak Durant miał spadek formy po kapitalnych MŚ. Russell miał 8 PER w lidze, był 4 w asystach, 3 w przechwytach, 4 w trafionych wolnych, co pokazuje jak ciężko go powstrzymać.

To był jego trzeci sezon w lidze, w każdym kolejnym był lepszy, pierwszy występ w meczu gwiazd

(a więc 24 najlepszych), kiedy na swojej pozycji musiał walczyć o miejsce z Nashem, Paulem, Williamsem (jeszcze wtedy w Utah).

Został wybrany do II piątki sezonu.

Naprawdę chcecie takiego gracza wybierać w IV rundzie naszego draftu??????

Nie twierdziłem i nie twierdze, że IV runda- moim zdaniem pójdzie już w drugiej i wcale mnie to nie zdziwi (patrz: przywołane przez ciebie fakty). Natomiast nie zmienia to nic w mojej ocenie: nie jest to póki co TOP20, głównie ze względu na mentalność. ASG? Przecież to nie jest wyznacznik tylko umiejętności ale też i popularności. 2nd team- zgoda, to jest bezsprzeczny fakt. A wiesz kto jeszcze jest w tej 2-nd team? Gasol, który w PO grał piach. Jak dla mnie Russell póki co na pewno nie jest lepszy od Paula i Derona - a oni znaleźli się za Russellem w tej klasyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko uważam swoje ;) Jestem pewny że Russell pójdzie w 2-3 rundzie, ale ja go na pewno nie wybiorę :) I nie wątpię w jego osiągnięcia, ale mimo wszystko uważam że jego obecność kłóci się z obecnością u jego boku drugiej gwiazdy. A może to był wynik jakiejś sprzeczki między nim a KD? Tego nie wiem, ale widziałem tylko jak to wyglądało na boisku w play-offs, i dlatego chłopak stracił w moich oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASG nie jest ostatecznym wyznacznikiem, ale jednak poza wyjątkami nie ma tam graczy, którzy by na to nie załsugiwali, tym bardziej w piątkach najlepszych graczy sezonu. Zgadzam się Williams, Paul są trochę wyzej, przede wszystkim są bardziej klasycznymi PG, wokół których można budować drużynę. Ale i im można trochę spraw zarzucić, u Paula przede wszytkim zdrowie, zdrowie i jeszcze raz zdrowie, no i trochę niski wzrost. Williams miał ostani sezon raczej średni, Utah nie chcieli farsy z negocjacjami, wcześniej sprawa z Sloanem. Williams ma świetny rzut, podanie, bardzo dobrze prowadzi gre. Ale Westrook moim zdaniem jest pracowitszy, ambitniejszy, a już besprzecznie silniejszy, szybszy, bardziej atletyczny. IQ obaj mają wysokie, a jego wykorzystanie to różnica w sposobie gry, możliwościach fizycznych i technicznych. Techniczne można poprawić, fizycznych nie. Ważne jest zdrowie, Wesbrook do tej pory trzyma się dobrze, podczas gdy przede wszystkim Paul, ale też trochę Williams mieli problemy ze zdrowiem.

 

Myślę, jak dla mnie, że Westbrook ma dobrą mentalność, czyli chce się rozwijać, jest pracowity, tworzy dobrą atmosferę, jest ambitny, zresztą to samo Durant.

Wydaje mi się, że to jest kwestia wieku (zwłaszcza na PG ważne jest doświadczenie) oraz sposobu grania. Wiadomo są gracze lepiej i gorzej do siebie pasujący. Westbrook nie jest najlepiej pasujacym graczem do Duranta. Nie jest to jednak wina Russella. Na pewno mimo dużej liczby asyst uczy się jeszcze grania na PG, swojej roli w zespole, przed nba chyba nawet nie grał za dużo jako PG, a częściej jako SG.

 

Nie twierdze, że Westbrook jest jakimś niewiadomo jakim grajkiem, i zespół z nim w składzie by w naszej grze coś wielkiego osiągnął. Brak jego wyboru do teraz jest jak najbardziej normalny, wielu świetnych graczy do 35 numery jest, różnica nie jest duża między nimi, jest jeszcze kwestia pomysłu na drużynę, koncepcji. Sam nie wiem czy bym go wybrał w II rundzie, nawet gdybym nie miał Rose, PG jest dużo. Sam wypominałbym drużynie przeciwnej jego wady, czyli np. za dużo rzucania, za dużo posiadania piłki w rękach, ale jednocześnie ma to też swoje plusy, np dostawanie się na linię, tworzenie miejsca dla Duranta. Nie zmienia to jednak mojej opinii, że jeżeli będzie pomijany w kolejnych wyborach, np. powyżej 30, to ten co go weźmie i wkomponuje w skład będzie mógł mówić o naprawdę dobrym wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbmy z Westbrooka turboPG, może być super rozgrywajkiem ma mega potencjał, ale ostatnimi PO pokazał że póki co jest westBRICKIEM !

 

Póki co Rondo zjada go, wypluwa i wciąga nosem, więc jeśli do Rajona można się o wieeeele spraw przypierzyć to do Russela tymbardziej i na pewno pójdzie wcześniej niż w 4 rundzie, ale gdzie on Top20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównanie zawodników na PG

 

super filmik, dzięki za te 15 minut :) Ale raczej nie zmieniło to mojego zdania. Westbrook stara się nieco grać w stylu Rose'a - ale ten ostatni ma jednak dużo więcej pomyślunku. Choć oczywiście zgodzić się mogę z tym, że czas działa na jego korzyść i jeśli mądrość w podejmowanie decyzji przyjdzie wraz z wiekeim to Russell może być top3 rozgrywających tej ligi. Choć konkurencję ma sporą - oprócz wymienionych w tym filmie pieknie nam się rozwija Wall a i Irving jest kreowany na nowego zbawcę Cavaliers. Będzie ciekawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sprawy.

Cóż, bardzo dużo w tym wszystkim zależy od samego zawodnika. Jeżeli nadal będzie podchodził do treningów tak jak do tej pory, np. wspólne wakacyjne treningi z Rosem i Evansem, to myślę że możemy być spokojni.

 

A na końcu i tak rostrzygnie zdrowie. Paul, RR, Wall mieli już trochę lub nawet całkiem sporo kontuzji, zwłaszcza ten pierwszy. Rose, Westrook na razie nie, dlatego m.in. z roku na rok znacznie polepszają swoją grę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rondo w ostatnim sezonie

56,8 z wolnych, przy dwóch próbach na mecz,

23,3 % za trzy przy 1/2 rzutu na mecz

 

 

westbrook ok 30 % lepiej z wolnych (przy blisko 8 na mecz), 10 % lepiej za trzy (przy blisko 1,5 na mecz)

 

RR jest mimo to świetny, bo znakomicie podaje, broni, rozgrywa, walczy. Obaj mają swoje wady i zalety podobnie jak i Rose, Paul, Williams

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Bulls

 

Na szczęście w przeciwienstwie do dyskusji w poprzerdnim Fantasy Draft tutaj to bliska rzeczywistość będzie arbitrem naszych dyskusji :) Mimo wszystko trzymam kciuki za Westbrooka bo to automatycznie oznacza ciekawą rywalizację na zachodzie a i ewentualnie finał (z Miami?). Co do Gasola- zgoda, zwłaszcza początek RS znakomity - ale później powoli gasł w oczach- trochę pewnie z powodu braku Bynuma i odpoczynku a trochę ponoć z powodów osobistych. top15 ligi? tylko wtedy jeśli uznamy goi za top3 na PF. Hmm, kwestia do dyskusji... Pewnie znajdzie się sporo trakich którzy go widzą jednak poza podium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby M Gasol trafił do brata to już na starcie możnaby powiedzieć, że drużyna ma bardzo mocne podstawy, zabrakło jednego wyboru- chyba, że Tyrion miał inny plan, ja przynajmniej brałbym braci razem

Żebyś wiedział,że był taki plan ;]

Chwilkę trzeba teraz rozkminić....

Ty Croolick- to kto jest w tym top 3 jak nie Gasol?

 

Specjaliści w każdym bądź razie uważają go za top 10-11- np http://espn.go.com/nba/story/_/id/71000 ... ings-11-15, http://nba-point-forward.si.com/2011/08 ... -nos-1-10/

 

Zauważ,że cały team gasł w oczach- 3 tripy do Finałow,zjebana chemia itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT

 

gdyby M Gasol trafił do brata to już na starcie możnaby powiedzieć, że drużyna ma bardzo mocne podstawy, zabrakło jednego wyboru- chyba, że Tyrion miał inny plan, ja przynajmniej brałbym braci razem

Żebyś wiedział,że był taki plan ;]

Chwilkę trzeba teraz rozkminić....

Ty Croolick- to kto jest w tym top 3 jak nie Gasol?

 

Specjaliści w każdym bądź razie uważają go za top 10-11- np http://espn.go.com/nba/story/_/id/71000 ... ings-11-15, http://nba-point-forward.si.com/2011/08 ... -nos-1-10/

 

Zauważ,że cały team gasł w oczach- 3 tripy do Finałow,zjebana chemia itd..

zedytowałem swój post dodając, że znajdzie się po tych play-offs sporo takich, którzy nie uważają Gasola za top3 - ale za późno, już pojawiła się kontra :D . Dla mnie osobiście wygląda to tak: w sezonie 2010-11 biorąc pod uwagę RS i PO: Dirk, Zach (który w tym zestawieniu ESPN był dopiero 20), Gasol (kolejność nie ma znaczenia, poza Dirkiem który jest 1st). W tym sezonie do tej trójki dojdzie moim zdaniem Griffin. A są jeszcze LMA, Stat, Bosh i staruszkowie Garnett i Duncan - słabsi wg mnie ale może na kimś robią większe wrażenie niż Hiszpan? Zwłąszcza w przypadku Stat jest to prawdopodobne... Gasol? Tak jak zauważyłeś, sporo będzie zależało od całego Lakers. Pau to nie jest typ, który będzie wykręcał dobre staty jeśli zespół będzie grał piach, ba, stawiam tezę, że w ogóle ciężko będzie patrzeć na jego grę jeśli Lakers jako team będzie grał słabo. A moim skromnym zdaniem jest takie sporo ryzyko- ich czas minał, co szczególnie może być widoczne na trudnym zachodzie.

 

Aha- nie lubie tych zestawień ESPN...Za pierwsze miejsca - sorry ale gość który znika w decydujących minutach meczu NIE MOŻE BYĆ nr 1. Ja rozumiem, że zwracali uwagę przede wszystkim na stats - ale cyferki to nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postawiłem tezę, że LAL są już na równi pochyłej, więc teraz spodziewam się wyklęcia a w najlepszym wypadku wykluczenia z fantasy draft :D Dla podgrzania atmosfery dodam jeszcze, że czarnym koniem rozgrywek na zachodzie będą (jeśli ominą ich kontuzje) LAC :D Obejrzałem w poprzednim sezonie ok. 40 ich meczy - to argument dla tych, którzy myślą, że oceniam team na podstawie Highlights w wykonaniu Blake'a :) Aż szkoda tego Irvinga, z nim pierwsza piątka mogłaby wyglądac: Irving (rookie) - Gordon (5 sezon)- Aminu (2 sezon)- Griffin (2 sezon) - Jordan (4 sezon). A z ławki Bledsoe (2 rok). A pamiętacie, jak na początku zeszłego sezonu grali 3 rookies w s5? Bledsoe grał za kontuzjowanego Byrona. Aha - Kamana nie liczę bo czuję, że pójdzie na jakiejś wymianie przed tym sezonem.

Lakers - oddaje Wam głos :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wybierajcie. nie wierze ze jeden wybor przed wami ktory zabral waszego zawodnika sprawia taki problem i burzy plan :? to przygotujcie sobie liste i jesli wasz grajek juz poszedl to kolejnego z listy i jazda

Spoko laska- wbiłem na kompa dzisiaj, wybrałem w pł godziny- to naprawdę za długo dla Ciebie?

Zobaczymy czy Ty wybierzesz szybciej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj może wbiję z moim pickiem - w sensie, że może się uda jak się chłopaki sprężą

 

co do Russela to dla mnie on może (ale nie musi) być w top 5 pg w tym sezonie

ale na pewno nie jest wyżej niż Rose, Paul, Deron czy nawet Rajon - a przecież jest wiecznie młody Steve ;)

Nie cenię go (tak samo jak Rose'a) jako pg bo więcej niż kreowania partnerów (patrz reszta zestawienia a zwłaszcza Nash) decyduje się na grę pod siebie a ja nie tego oczekuję od dobrego rozgrywającego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Westbrook to kretyn, nie rozumiem skąd to podniecenie jego osobą. Pg skills na poziomie Gortata, odpala kretyńskie jumpery, psuje grę Oklahomie. Harden zawsze i wszędzie over Westbrook. Jedyne co Russel dobrze robi to wjeżdża pod kosz jeśli wcześniej nie popełni TO :)

 

Top 5 pg :) Dlatego nie chciałem przewidywań... Melo będzie bronił, Westbrook Top5 rozgrywających, ja napisze, że Zach będzie sypał po 5 bloków na mecz bo ma na to zadatki :)

 

Jennings zawsze ponad Westbrookiem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.