Skocz do zawartości

2011 FANTASY DRAFT - ZASADY I DYSKUSJA


matek

Rekomendowane odpowiedzi

abbaabab

 

true warior jako pierwszy (a) zaczyna kolejkę 1., 4., 5., 7.

ostatni z nas, zaczyna kolejkę 2.,3,6,8

pierwszeństwo w kolejce pierwszej ma zrównoważyć wybieranie od końca w kolejce 2 i 3. od końca wybory są też w 6. i 8.

większość osób była za, aby zrównoważyć, wyrównać poziom drużyn, zobaczymy jak to będzie wyglądało w praktyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 ten system zaproponowal Tyrion, kilka osob go poparlo i zostal wybrany. wtedy nie bylo protestow.

 

jesli wiecej glosow bedzie za abbaabba to do konca 2 rundy jest czas zmienic. ktos jeszcze jest przeciw obecnemu systemowi?

 

po 2 Warier wybiera pierwszy w rundach 1, 4, 5 i 7. nie wiem skad wziales 1,3,4.5.6.7... problemy z analiza

 

 

co jeszcze wyjasnic? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję samego siebie sprzed dwóch stron:

 

A propozycja matka to: pierwsza, druga, druga, pierwsza, pierwsza, druga, pierwsza, druga. Trzecia i czwarta runda są ze sobą zamienione kolejnością w stosunku do all-time. Pierwszy raz takie coś widzę, bo nie jest to ani znany mi z NBA 2kcoś system 'fixed' ani 'serpentine'. No cóż, będzie mniej konwencjonalnie, a co za tym idzie pewnie też ciekawiej.

Czyli jest normalny system draftu, taki jaki mieliśmy w all-time, a jedynie 3 i 4 runda mają zamienione kolejności. 5, 6, 7, 8 są normalne. To pojedyncze przestawienie rund ma pomóc graczom wybierającym powyżej ósmego numerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam miałem ochotę wziąść Griifina. Niby wiele do poprawienia, ale już rewelacyjny. Niesamowite boiskowe iq, etos pracy (po takiej kontuzji doprowadzić ciało do takiej sprawności), rzut do dopracowania, ale jestem przekonany, że już w drugim sezonie będzie to też jego atut. W obronie z każdym miesiącem rozgrywem było coraz lepiej. W zbiórkach, asystach (wśród wysokich), w top 5 ligi. Moim zdaniem nie wymięknie w play offs, wydaję się mieć mocną psychikę,chęć rywalizacji. Ciekawie będzie się wokół niego budowało ekipę, tym bardziej że jak dla mnie jest to gracz, który sprawia, że inni grają lepiej.

 

Pytanie kiedy pójdzie Kobe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam miałem ochotę wziąść Griifina. Niby wiele do poprawienia, ale już rewelacyjny. Niesamowite boiskowe iq, etos pracy (po takiej kontuzji doprowadzić ciało do takiej sprawności), rzut do dopracowania, ale jestem przekonany, że już w drugim sezonie będzie to też jego atut. W obronie z każdym miesiącem rozgrywem było coraz lepiej. W zbiórkach, asystach (wśród wysokich), w top 5 ligi. Moim zdaniem nie wymięknie w play offs, wydaję się mieć mocną psychikę,chęć rywalizacji. Ciekawie będzie się wokół niego budowało ekipę, tym bardziej że jak dla mnie jest to gracz, który sprawia, że inni grają lepiej.

 

Pytanie kiedy pójdzie Kobe?

Jak zobaczylem, ze Kobe nie poszedł do mojego wyboru byłem zdziwiony- może nie w szoku ale zdziwiony. Ale bynajmniej wcale nie dlatego, że uważam że zasluguje na wyższy pick :D

 

Co do Griffina - to dlugo się wahalem między nim a Deronem - ale stweirdzilem, że PG jeszcze jakiegoś dobiorę a tak dominującego PF już nie będę miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do PG zgadzam się. Rose wybrałem dlatego, że on łączy grę na dwóch pozycjach, w sumie ciężko byłoby wybrać lepszego SG w tym drafcie, z tych co pozostali, z wyj. rzecz jasna Kobe i pewnie też Manu, z tym że nie miałbym szans na ich wybór, do mojego ich już nie będzie

 

myślałem, że Kobe ktoś weźmie wcześniej z sentymentu, jako ulubionego gracza, ale nikt się nie skusił.

Jeszcze trochę i KB może być jednak stealem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos proponujesz? jest czas na zmiane do konca drugiej rundy

Zasadniczo można wkleić rundy C i D które miałyby "promować środek tabeli".

 

Jakby podzielić nas na 4 "czwórki" to mamy że kolejność jest

 

Numer Rundy

 

1 2 3 4 5 6 7 8

 

1 4 4 1 1 4 1 4

2 3 3 2 2 3 2 3

3 2 2 3 3 2 3 2

4 1 1 4 4 1 4 1

 

 

 

ABBAABAB przy dużej ilośći wybierających faktycznie jakoś tam uderza w tych środkowych, w takiej sytuacji robi się fixy i dodaje się inne rundy. Jakbyśmy wkleili C i D, to mielibyśmy:

 

1 4 3 2 1 4 3 2

2 3 4 1 2 3 4 1

3 2 1 4 3 2 1 4

4 1 2 3 4 1 2 3

 

 

Wtedy gramy ABCD ABCD a ich kolejności:

 

A.

1. Tru Warier

2. matek

3. Raffu

4. gogalq

5. Kaczor94

6. tymczasowy0

7. Bulls2006

8. croolick

9. devilnevercry

10. havlicek

11. CubeBrick

12.Tyrion

13. rr9

14. sirkozi

15. nawciarz

16. wowo

 

 

 

B.

16. wowo

15. nawciarz

14. sirkozi

13. rr9

12.Tyrion

11. CubeBrick

10. havlicek

9. devilnevercry

8. croolick

7. Bulls2006

6. tymczasowy0

5. Kaczor94

4. gogalq

3. Raffu

2. matek

1. Tru Warier

 

 

 

C.

9. devilnevercry

10. havlicek

11. CubeBrick

12.Tyrion

13. rr9

14. sirkozi

15. nawciarz

16. wowo

1. Tru Warier

2. matek

3. Raffu

4. gogalq

5. Kaczor94

6. tymczasowy0

7. Bulls2006

8. croolick

 

 

 

D.

5. Kaczor94

6. tymczasowy0

7. Bulls2006

8. croolick

1. Tru Warier

2. matek

3. Raffu

4. gogalq

13. rr9

14. sirkozi

15. nawciarz

16. wowo

9. devilnevercry

10. havlicek

11. CubeBrick

12.Tyrion

 

 

Zasadniczo to najbardziej "równoważne" ustawienie jakie można skminić, bardziej równe byłoby jedynie ABCD EFGH ale to już za dużo pieprzenia :D poza tym nigdy nie będzie super sprawiedliwego draftu, bo wtedy takie wybory byłyby po prostu nudne, ale uważam że rozegranie ABCD może być bardziej pasjonujące niż ABBA ABAB ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.