Skocz do zawartości

Loga, parkiety i inne rzeczy związane z NBA.


Pepis21

Rekomendowane odpowiedzi

połowa D-League ma ładniejsze logo niż clippers, nawet ich własna d-league drużyna  ;)

 

6991_agua_caliente__clippers-primary-201

NBA to chyba jedyna organizacja w której zmienia się "historyczne" loga ot tak dla zysku i zaspokojenia kibiców. Logo to logo i koniec. Można zmieniać koszulki , parkiety ale logo powinno być święte. Szacunek dla takich klubów jak Bulls, Lakers, Celtics  za to , że się nie zeszmaciły wyłącznie dla zysku. Clippers to Clippers i ich miejsce jest w L.A a nie w Seattle.  Wiele drużyn zmądrzało i wróciło do loga z którym utożsamiał ich koszykarski świat . Daj Boże dożyje zielonej trumny oraz kapelusza w Dallas, czekoladowego brązu i góry w Denver oraz czarnej trumny i mega " Heat'a" w Miami ...

Edytowane przez MarcelW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NBA to chyba jedyna organizacja w której zmienia się "historyczne" loga ot tak dla zysku i zaspokojenia kibiców. Logo to logo i koniec. Można zmieniać koszulki , parkiety ale logo powinno być święte. Szacunek dla takich klubów jak Bulls, Lakers, Celtics  za to , że się nie zeszmaciły wyłącznie dla zysku. Clippers to Clippers i ich miejsce jest w L.A a nie w Seattle.  Wiele drużyn zmądrzało i wróciło do loga z którym utożsamiał ich koszykarski świat . Daj Boże dożyje zielonej trumny oraz kapelusza w Dallas, czekoladowego brązu i góry w Denver oraz czarnej trumny i mega " Heat'a" w Miami ...

 

ale jakie zeszmacenie, o czym Ty mówisz ?? nie wiem czy wiesz, ale logo co jakiś czas zmienia każdy, leprechaun w obecnym kształcie w celtics jest od 1976 roku z solidnym liftingiem w 95, a wcześniej w czasach Russella był za to taki potworek, chyba fajnie, że jednak zmienili

 

 

5864.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NBA to chyba jedyna organizacja w której zmienia się "historyczne" loga ot tak dla zysku i zaspokojenia kibiców. Logo to logo i koniec. Można zmieniać koszulki , parkiety ale logo powinno być święte. Szacunek dla takich klubów jak Bulls, Lakers, Celtics , za to , że się nie zeszmaciły wyłącznie dla zysku. Clippers to Clippers i ich miejsce jest w L.A a nie w Seattle.  Wiele drużyn zmądrzało i wróciło do loga z którym utożsamiał ich koszykarski świat . Daj Boże dożyje zielonej trumny oraz kapelusza w Dallas, czekoladowego brązu i góry w Denver oraz czarnej trumny i mega " Heat'a" w Miami ...

 

ta ale problem takiej druzyny jak Clippers polega na tym, ze oni nie maja takiej historii jak kluby ktore wymieniles

 

ich logo nie jest tez tak hmmm brakuje mi odpowiedniego slowa, uzyje "ikoniczne" ale nie wiem jak to ujac zeby idealnei pasowalo, ale no wiadomo o co chodzi chyba

 

wiec te druzyny bedac w dolku szukaja czesto jakiegos powiewu swiezosci, czym bywa zmiana loga i tu mi sie wydaje ze nie chodzi o zysk, chociaz moze czasem tak jak w przypadku Nets to nowe logo i kolory chyba im wyszly bardzo na dobre bo nawet jak ktos NBA nie oglada to czesto ich rzeczy kupuje

 

P.S.

marzeniem byloby gdyby Spurs wrocilo do tego, bo chociaz moze tak troche przestarzale to wyglada, to dla mnie ma w sobie urok i te kolory po prostu mi sie podobaja

 

134d1c7218b4144c02aca425782fc726.jpg

 

góra z Denver tez fajna i tez w sumie taki "vintage" mocno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych zmian logo, które oburzają Marcela W. W USA to jest przede wszystkim biznes i w odróżnieniu od Europy oni tego nie ukrywają (u nas też jest biznes, tylko kibice wciąż trwają w epoce romantyzmu). Bulls nie zmienią logo bo to byłby fail marketingowy i to ich trzyma przy klasycznej grafice, a nie "wierność tradycji" :grin: W Juventusie jak stwierdzili, że ich całkiem ładne logo można zmienić żeby więcej zarobić to nagle zaskoczyli wszystkich robiąc sobie... literę J ( jak ktoś ciekawy a nie widział, od nowego sezonu zamiast z tym http://vignette2.wikia.nocookie.net/logopedia/images/5/50/600px-Juventusstemma.png/revision/latest?cb=20120107135132 będą biegać z tym http://www.underconsideration.com/brandnew/archives/juventus_logo.png ). Także kto wie, może to początek zmian i na naszym kontynencie? Warto pamiętać, że w USA całe organizacje są sprzedawane i przenoszone pomiędzy miastami, zmieniają się nazwy, identyfikacje. Na horyzoncie możliwa jest zmiana drużyny z obecnego topu, GSW, bo o ile się nie mylę jeszcze nie jest przesądzone, że nie zostaną SFW...

 

Ale nie o tym.

 

W przypadku Nets widać wyraźne nawiązanie do czasów NJ.

 

hvkhsaffs9x9zre7gku4vmnte.gif

 

To klasyczne już logo mi się bardzo podoba, chociaż nowa kolorystyka jest super to jednak to jest nr 1 w historii Nets. Ze starych czasów podoba mi się to:

 

5975.gif

 

Jak już jesteśmy przy zamierzchłej historii to ten zwierzyniec jest zabawny :grin:Oldskul jak nic.

5663.gif5318.gif

 

Niektórych zmian nie rozumiem, np. Heat. Obecna wygląda jak błąd grafika, poprzednia była super.

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrde te 3 kolorki robily robote w spurs. jest jakas ich geneza?

 

btw. dzis czytalem kolejny art o nike/nba

oczywiscie ponownie niewiele powiedzieli, nie liczac tego, ze nike wprowadzi tez swoje skarpetki meczowe i beda obowiazujace

nie wiem jak to sie ma do umowy ze stance'm bo z tego co pamietam to umowa byla wieloletnia i przewidywano , ze skarpetki stana sie mocniejsza czescia stroju w przyszlosci...

 

zaraz konczy sie sezon nba. a my nie wiemy kompletnie nic nt nike/nba...

zaczynam sie zastanawiac, czy dzieje sie tak dlatego, ze nike jeszcze pracuje nad rozwiazaniami (sa w dupie) czy po prostu szykuja wielkie wow od 1 dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie oni planuja miec 2 wersje koszulek w odroznieniu do 3 adidasa

byly repliki, swingmany i meczowki

 

teraz maja byc tylko meczowki i repliki (ktore maja byc czyms posrednim miedzy swingmanem a replika)

 

https://twitter.com/conradburry/status/862297537537028096

 

takie cos pamietam bylo wiecej zeby cos sie pojawialo nie pamietam, ja sie nie natknalem

 

ogolnie jesli tak to bedzie wygaladalo, ze w tych replikach beda tylko takie "naklejane" loga, numery, nazwiska itp

to straszna bieda i slabe beda, a ceny meczowe to przeciez ok 200$ takze troche na polska kieszen zwlaszcza oporowe ceny 

ok 300 zl za replike strasznie marna

i ok 800 zl za meczowke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko parkiet Pistons będzie miał taki sam kolor jak obecnie, po prostu przejaskrawili kolory na wizualizacji.

Też czytałem o tym, że Stance ma teraz robić tylko lifestyle'owe skarpetki a meczowe ma przejąc nike. Szkoda trochę, bo Stance chociaż jakieś ciekawe indywidualne wzory robił a nike to pewno rzuci to co jest w NCAA tylko kolory będą pozmieniane.

 

Co do powrotów do starych logo. To nie jest taka łatwa sprawa, gdyż NBA nie chce tracić zysków z linii Hardwood Classic, stąd też np Hornets mają takie logo jakie mają, ponieważ NBA nie zgodziła się na użycie oryginalnego logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko parkiet Pistons będzie miał taki sam kolor jak obecnie, po prostu przejaskrawili kolory na wizualizacji.

 

 

no ja mam właśnie zgryz z tą czerwienią - nawet alternateów nie mamy czerwonych tylko granatowe albo chrome, więc jaki tu sens? wolałbym, żeby sie wysilili z okazji nowej hali a nie zrobili ctrl-c ctrl-v z pałacu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi to się za to marzy w 2019 na 30-lecie jakiś czarno-pomarańczowy design z czachą - stroje i parkiet, ale by była jazda ;)

 

chyba sobie jeszcze podłubię i coś spróbuję stworzyć takiego, bo fajna zabawa nawet

 

edit: no to mnie poniosło trochę, chyba Silver się nie zgodzi ;)

 

7jM3Od0.jpg

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

mi to się za to marzy w 2019 na 30-lecie jakiś czarno-pomarańczowy design z czachą - stroje i parkiet, ale by była jazda ;)

 

chyba sobie jeszcze podłubię i coś spróbuję stworzyć takiego, bo fajna zabawa nawet

 

edit: no to mnie poniosło trochę, chyba Silver się nie zgodzi ;)

 

Sam robiłeś? To jakaś aplikacja? NBA 2K? Czy po prostu grafika z neta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.