Skocz do zawartości

Rumors, FA, trades (lato 2005)


antek

Rekomendowane odpowiedzi

Myśle że Swift może otrzymać inne propozycje, na celowniku mają go między innymi Sixers, z kolei na nba piszą że Wizards usiłują wyszukać nowy klub dla Browna, w związku z tym rozmowiają z Lakers. Osobiście czekam na wiadomości z Phily odnośnie trade'ów, bo tam przydałoby się kilka zmian. Co zaś do Kings, jak dla mnie powinni szukać dobrego PF'a i tutaj nie byłoby złym zagraniem ściągnięcie rzeczonego Browna (cały czas wierzę w tego chłopaka), i pracować z nim metodą Spurs, nie sprowadzać gwiazd - tworzyć gwiazdy.

 

Zapomniałem o tym żeby się przywitać, więc Witam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no dobra Van, te cytaty, wygrales te runde, ale jeszcze cie dopadne :)

Kwestii umowy Shaqa nie bede poruszal, bo jest od tego inny temat. Moze juz niedlugo podpisze i bedzie mozna sie tam wypowiedziec, czy to duzo, malo albo w sam raz. Diesel nie jest tytanem pracy kondycyjnej, ale nie jest powiedziane, ze nie moze nad tym popracowac. Jego organizm to i tak nadnaturalne polaczenie zwynnosci i wielkosci, wiec moze to pomoze mu byc w ostatnich latach kariery mniej przeplaconym niz te nazwiska, co Van wymieniles. Ale to dopiero czas pokaze.

 

Wracajac do Kings, to z tym Bradem Millerem, to musi byc jakas chybiona plotka. Tam maja bardzo dobrego GM-a (Geoff Petrie sie nazywa?). Spuscili Divaca i zaraz potem sie polamal, na jego miejsce skombinowali Ostertaga, ktory byl po dobrym sezonie w Utah (to byl dobry ruch wtedy, choc fakt ze tak sobie to wyszlo pozniej w praktyce), wyciagneli Mobley'a za Christiego (ten nagle zniknal w Orlando), kilka lat wczesniej skombionowali sobie Bibby'ego zamiast J-Willa. Do tego dochodzi Webber, ktorego pozbyli sie prawie w polowie drogiej umowy i to niedlugo po tym jak wrocil po groznej kontuzji, ktora zmienila jego status z superstara na powiedzmy stara. Tam sie znaja na rzeczy. Jesli Miller mialby zostac oddany za Walkera, to znaczy, ze z Bradem cos jest nie tak. Natomiast pozyskanie Walkera w zamian za Williamsona i Skinnera to bylby kolejny majstersztyk. Wprawdzie Walker bylby z duzym kontraktem i to troche taki podrzutek, co wszedzie miesza, ale przyznacie, ze w zamian za tych dwoch kolesi to jest to spory utarg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem Szaku :roll: Wydaje mi sie, że żadna z opcji to nie jest to. Ma chyba rację KarSp pisząc, iż Queens poszliby za bardzo w kierunku osłabienia frontcourt'u, a PO wykazały, iż faktycznie mają tam problemy. Ja mam bardzo niskie mniemanie o Walkerze, zresztą w topicu chyba o Bulls, dałem temu wyraz. Może to on i jest smacznym kąskiem jak pisze antek ale takiego gracza to ja bym spuścił po kiju :twisted: I to jeszcze za Brada ?? Nawet za Williamsona i Skinnera. Obydwaj są ostrymi walczakami - Skinner to świetny role - player, a Williamson ma papiery na wielkie granie. No chyba, ze są dwie możliwości:

1. albo faktycznie z Millerem coś jest nie tak, a to oznacza, że Queens próbują wcisnąć komuś kukułcze jajo

2. może Walker pasuje mentalnie do "Cioteczek" i im po prostu tęsknią ku niemu :wink: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo tego jak słaba jest sytuacja Lakers pod koszem, i mimo tego, ze PF jest tam niezbędny Walkera bym nie wziął nawet za kontrakt Divaca, który można wykupić i Vladek za minimum mógłby wrócić do Lakers. Po prostu Walker to jest ten typ zawodnika jakiego z przyjemnością z oczywistych względów w Queens bym oglądał, ale w drużynie, której kibicuję w żadnym wypadku nie chciałbym go widzieć.

 

Już samo nazywanie kogoś takiego Power Forward to obraza dla innych graczy z tej pozycji, nie broni, unika pomalowanego jak może, jest typowym cancerem, a na pytanie dlaczego oddaje tyle rzutów za trzy :?: odpowiada bo za cztery nie można :?

 

Niech go sobie Queens biorą skoro chcą jak pisałem wcześniej kogo by za niego nie dali to osłabią swój skład więc mnie to pasuje. :D

 

Chociaż mam przeczucie, że nie skończy w Sacto, ale w Knicks, Isiah pewnie chętnie by go u siebie także widział, a ponieważ ściąganie graczy nie pasujących do koncepcji, lubiących olewwać obronę i ciskających trójki ile wlezie ostatnio mu się nieźle udaje więc daję mu duże szanse na pozyskanie go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie najnowsza porcja ploteczek:

1.Kwame Brown do Lakers ale nie tylko za Butlera ale takze kogos z trojki Vlade Divac, Chucky Atkins albo D.George.

2.W zwiazku z tym ze Mobley jest juz tylko o krok od podpisania 42 mln (5 lat) kontraktu z Clippers Kings chca go zastapic Bonzi Wellsem.

3.Z Golden State A.Foyle, T.Murphy i M.Pietrus za E.Curry'ego, Noccioniego, Pargo i 1 runde draftu Bykow.

I to by bylo na tyle, prosze te rewelacje traktowac z przymruzeniem oka, zeby sie nikt nie pienil ze to jakies wymysly sa (to znaczy sa ale nie moje tylko amerykanskich dziennikarzy):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no danp zdecydowanie wymysły ale jak napisałeś hamerykańskich newsmanów,bo trade na lini Golden State-Chicago to by było czyste szaleństwo ze strony Bulls,chyba żaden GM o zdorwych zmysłach(po za Ajzają T :lol: ) nie poszedł by na takiego trade'a :wink: :wink: Po za tym Curry jest prawie po słowie z Chicago :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Kwame Brown do Lakers ale nie tylko za Butlera ale takze kogos z trojki Vlade Divac, Chucky Atkins albo D.George.

 

To dosc oczywiste bo kontrakt Butlera jest zbyt niski, zeby place sie zgadzaly. Od poczatku bylo wiadome, ze Lakers beda musieli jeszcze kogos dorzucic. Nie podoba mi sie jednak to, ze we wszystkich zrodlach na ktore natrafilem nie bylo ani slowa o tym, ze Wizards mieliby cos dolozyc do tego transferu.

Wedlug mnie sensu nie ma sama wymiana Brown-Butler, a co dopiero Brown-Butler+ktos do wyrownania plac.

Mam nadzieje, ze Kupchak nie jest taki glupi i nie zgodzi sie na cos takiego i jezeli ostatecznie nie dojdzie do tego tradu to tylko dlatego, ze Wizards chcieli nas wystrychnac na dudka i pozyskac Carona oddajac samego Kwame i worek ziemniakow.

Mazy mi sie wyrwanie Hayesa, ale wiem ze to raczej niemozliwe- wtedy zamiast kogos z trojki Divac-Atkins-Geore musialby poleciec co najmniej Mihm. Jarvis to raczej marzenie scietej glowy, a oprocz niego Wizards nie bardzo maja co zaproponowac. Jeffries to za malo, a dajac nam Thomasa pozostaja praktycznie bez centra. Zgodzilbym sie na pakiet Brown-Jeffries-Dixon, ale ten ostatni jest wolnym agentem i konieczne byloby kolejne sign-and-trade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerome James, ktory pokazal sie z bardzo dobrej strony w ostatnim PO, kiedy to w serii przeciwko Kings gral momentami rewelacyjnie, a przeciwko Spurs tez niezle sobie radzil, tyle ze juz mial innych rywali (Ice-man, Nazr czy Rasho) dodgadal sie z NYK w sprawie kontraku. 5-letnia umowa warta 29 baniek, czyli za MLE. Po odejsciu Nazra i ostatnio Kuta Thomasa, ktorzy mogli grac na centrze w drzuynie zostali tylko centrzy-rookasi: Frye i w ostatecznosci Lee, teraz dolaczyl do nich chyba jednak przecietny James, ktory w zaden sposób nie zalat dziury na srodku, a tylko zwiekszy kolejne kilka baniek salary cap. Imho lepiej ze strony Knicks, moze byl by sprobowac sign and trade z Seattle, ktoremu zwyczajnie niedlug nie bedzie mialo graczy, gdyz odchodza miedzy innymi: Daniels, Radmanovix i Evans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam piękne ruchy GM Knicks, to nie liczyłbym na sprowadzenie do tej drużyny kogoś kto przypominałby centra, Thomas lubi graczy sf,sg i pg, i zdaje się to potwierdzać ruchmi transferowymi dokonywanymi przez siebie, no ale dysponując możliwościami finansowymi drużyny z NY można sobie pozwolić na realizowanie własnych kaprysów.

Co do Seatle, to trudno mi jest zrozumieć politykę ich GM. W ubiegłym sezonie drużyna stanowiła swego rodzaju objawienie, a teraz zamiast ów skład wzmacniać zaczyna się wyprzedaż. Dobrze że Ray'a się nie pozbyli, bo wtedy wietrzyłbym prawdopodobieństwo sprzedaży klubu, gdyż już w ten sposób obniżano wartości kontraków aby zwiększyć atrakcyjność zespołu dla potencjalnego nabywcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyz odchodza miedzy innymi: Daniels, Radmanovix i Evans.

Nie iwem gdize, naczytales sie opowiesci jako by Evans wraz z Radmanem mieli odejsc. Daniels owszem, juz dawno trabil, ze zakosztuje FA. Jednak po zostala dwojka po pierwsze o odejsciu nic jasno nie mowila, po drugie nie tak hop od razu, obaj sa restricted, a wiec to nie takie proste. O ile za Radmana moze ktos im dac pieniadze, ktorych nie beda w stanie dac albo nie bedzie ich wart to w przypadku Evansa ot raczej watpliwe.

W oby dwu przypadkach sadze, ze wyrownaja oferty, w przypadku Radmana moze dojsc do sign & trade.

Co do Seatle, to trudno mi jest zrozumieć politykę ich GM. W ubiegłym sezonie drużyna stanowiła swego rodzaju objawienie, a teraz zamiast ów skład wzmacniać zaczyna się wyprzedaż. Dobrze że Ray'a się nie pozbyli, bo wtedy wietrzyłbym prawdopodobieństwo sprzedaży klubu, gdyż już w ten sposób obniżano wartości kontraków aby zwiększyć atrakcyjność zespołu dla potencjalnego nabywcy.

Gdzie tutaj dostrzegasz rozsprzedawanie? Raczej rozcienczanie skladu na zyczenie niektorych zawodnikow. Na razie zawodnicy, ktorzy odchodza to tacy, ktorzy sami chcieli, a nie zostali zwolenieni.

Co do sanego Jamesa to za taka kase juz kiedys mowilem, ze nawet po ost PO nie wzialbym go. Sonics moim zdaniem jesli by go mieli zatrzymac to rozsadne bylo by 2,5-3 mln na rok czyli polowa tego co otrzymal w NY. Nie zaluje go bardzo, a na pewno chyba wraz z potapenka najmniej ze skaldu.

 

BTW:

Topic o Seattle i wszystkiego co ich dotyczy istnije, stad tez mozna sie tam wpsiywac z takimi postami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie najnowsza porcja ploteczek:

1.Kwame Brown do Lakers ale nie tylko za Butlera ale takze kogos z trojki Vlade Divac, Chucky Atkins albo D.George.

 

LATimes napisał, że Lakers zgodzili się już na trade, nie wiadomo tylko kogo Wizards oprócz Butlera będą chcieli Atkinsa czy George'a, cały artykuł wkleiłem na forum Lakers jakby kogoś interesowało. Co do samej wymiany, jestem jak zwykle optymistą :) wychodzę z założenia, że tracimy zawodnika z pozycji na której mamy straszny tłok i podejmujemy ogromne ryzyko z graczem, który pod względem talentu i warunków fizycznych jest całkowicie ukształtowanym koszykarzem problemem pozostaje jego głowa.

 

Butlerowi życzę jak najlepiej polubiłem tego gracza przez ten rok, podoba mi się jego pracowitość, umiejętność dostosowania się, ale niestety w Lakers miejsca dla niego nie było, a szkoda takiego gracza na ławkę. Mam nadzieję, że za rok dostanie wysoki kontrakt taki jak wielu graczy niekoniecznie lepszych od niego dostało już tego lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze wreszcie dobry ruch tego lata w wykonaniu Thomasa. O dziwo nie sciagnal do zespolu kolejnego swingmana i zawodika ktory seryjnie rzuca trojki, ale tak potrezbnego w tej chwili w NY gracza podkoszowego. James pokazal juz w ubieglym sezonie ze moze specjaista w ataku nie jest i ma male problemy z niekotrymi elementami ofensywy, ale jest dobrym obronca i potrafi swietnie walczyc na deskach i zbierac mase pilek, co jednak nie zmienia faktu ze byl bardzo wartosciowy role playerem w Sonics i teraz wlasciciele tej druzyny beda sie musieli niezle napocic zeby go zastapic.

 

Natomiast Wizards interasuja sie pozyskaniem nowego SG w miejsce Hughesa i beda sie starali (oczywiscie jesli nie uda sie pozyskac Carona Butlera) o Ronalda Murraya z Sonics ktory byl jedna z rewelacji poprzedniego sezonu i bez kompleksow gral na poczatku rozgrywek 03-04 kiedy kontuzjowany byl Ray Allen i wyciagnal nawet wtedy srednia prawie 20ppg grajac w prawie 20 meczach w S5.

 

A razem z Butlerem do Wizards mialby sie udac Atkins i wtedy zwolnilby miejsce w skladzie dla Antonio Danielsa ktory chcialby przeniesc sie do Lakers i nawet juz spotkal sie z wlascicielami druzyny z LA i jest bardzo blisjko podpisania kontraktu w Miescie Aniolow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie manewr kierownictwa Wizards odnośnie Larrego, jest dla mnie dosyć nie zrozumiały. W zeszłym sezonie trio Jemison Arenas i Hughes świetnie sięsprawdzało, do tego całkiem solidny Ethan Thomas i jedyny brak to przyzwoity PF, nawet taki jednowymiarowy Swift byłby dobrym wyborem według mnie. Zasokoczeniem jest dla mnie cisza w okół planów transferowych z udziałem Raptors, no może poza tym że różne kluby kuszą Marshala swoimi ofertami (min. Heat). Życzyłbym sobie żeby Daniels nie szedł do L.A., tylko powędrował do Sixers, kórym przydałby się dobry zawodniek na SG, i wtedy S5 Sixers to: pg. Iverson, sg. Daniels, sf. Iguodala, pf. Webber, c. Dalambert. Potem jeszcze myknąć kogoś superowego za Webbera i skład gotowy jest żeby walczyć conajmniej w finale koferencji 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzyłbym sobie żeby Daniels nie szedł do L.A., tylko powędrował do Sixers, kórym przydałby się dobry zawodniek na SG, i wtedy S5 Sixers to: pg. Iverson, sg. Daniels, sf. Iguodala, pf. Webber, c. Dalambert. Potem jeszcze myknąć kogoś superowego za Webbera i skład gotowy jest żeby walczyć conajmniej w finale koferencji 8)

Widzę, że kolejny typowy fan Iversona. Najpierw koncert życzeń, potem jakieś niestworzone historie, zejście na temat suxers (bo przecież inaczej każda dyskusja jest lipna), potem opowiadanie kawałów (ten o wymianie Webbera przedni). Git
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzyłbym sobie żeby Daniels nie szedł do L.A., tylko powędrował do Sixers, kórym przydałby się dobry zawodniek na SG, i wtedy S5 Sixers to: pg. Iverson, sg. Daniels, sf. Iguodala, pf. Webber, c. Dalambert. Potem jeszcze myknąć kogoś superowego za Webbera i skład gotowy jest żeby walczyć conajmniej w finale koferencji 8)

Widzę, że kolejny typowy fan Iversona. Najpierw koncert życzeń, potem jakieś niestworzone historie, zejście na temat suxers (bo przecież inaczej każda dyskusja jest lipna), potem opowiadanie kawałów (ten o wymianie Webbera przedni). Git

Ee tam Pietras czepiasz się :) Wokół ich drużyny cicho, żaden wartościowy FA, nie mówi, że za MLE czy LLE chciałby tam przyjść, o żadnych wymianach też nic nie słychać to zostają marzenia :wink:

 

A skoro już o Suxers mowa o znalazłem coś takiego:

Buzz in Vegas among GMs was that one of the top free-agent centers, Samuel Dalembert, verbally agreed on a $70M to $75M deal to stick with Philly.

 

To chyba jest max i 6-cio letnia umowa, nie powiem, ze przepłacili bo już za często mówiłem o przepłacaniu graczy podczas tego lata :wink:

 

Co do Jeroma Jamesa to wcale się nie dziwię Sonics, ze nie chcieli go za tą kase zatrzymać, gracz bez perspektyw rozwoju, w contract year gra dobrze podczas jednej rundy PO :lol: i to przeciwko Queens. Pamiętasz Key jak powiedziałem, że kogoś na tą grę nabierze, no i udało mu się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze ta glupota Van ktora zapodales to tylko plota i ze do zadnych wiazacych umow nie doszlo miedzy Sammym a Jazz bo to by byla tragedia, Sixers straciliby najlepszego podkoszowego zawodnika i moznaby juz tylko pomarzyc o grze w PO w przyszlym sezonie bez niego. Mam nadzieje ze tak jak dla Haslema tak i dla Dalemberta priorytetem nie beda pieniadze i zdecyduje sie podpisac umowe z Philly.

 

Zeby ten post nie byl taki bezproduktywny to napisze jeszcze ze podobno doszlo do porozumienia na lini Mobley-Clippers. Mimo ze juz od dawna toczone byly miedzy nimi rozmowy to nie myslalem ze Mobley zdecyduje sie przejsc wlasnie do LA. W koncu nie jest juz najmlodszy i powinien sie rozgladac za ekipa w ktorej sa berdziej realne szanse na osiagniecie jakischs sukcesow a nie decydowac sie na wiazanie na kilka lat z druzyna, powiedzmy z nienajwyzszej polki ktora jest dopiero budowana pod zdobywanie sukcesow (juz od kilku ladnych lat :wink: ). Za piec lat Mobley dostanie 40mln$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze ta glupota Van ktora zapodales to tylko plota i ze do zadnych wiazacych umow nie doszlo miedzy Sammym a Jazz bo to by byla tragedia, Sixers straciliby najlepszego podkoszowego zawodnika i moznaby juz tylko pomarzyc o grze w PO w przyszlym sezonie bez niego. Mam nadzieje ze tak jak dla Haslema tak i dla Dalemberta priorytetem nie beda pieniadze i zdecyduje sie podpisac umowe z Philly.

Z tego stresa źle przeczytałeś :wink: On się ustnie zgodził podpisać ten kontrakt z Philly :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.