Skocz do zawartości

Rumors, FA, trades (lato 2005)


antek

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobry ruch ze strony Nets, bo tam potrzebni są solidni podkoszowcy, chociaż Abdul, może mieć tendencje do robienia tego co Webber czyli uciekania spod kosza. Jeszcze powinni dostawić sobie tam jakiegoś dużego i przyzwoicie zbierającego typka i będzie dobrze, może wtedy nie będzie takiego dramatu pod koszem jak miało to miejsce w serii przeciw Heat, gdzie Shaq i Haslem, robili niemal co chcieli.

Natomiast plotki co do ruchu związego z JJ, byłoby błędem oddanie zawodnika, który stanowił istotny element ataku, i tak jak ktoś wspomniał chciało mu się bronić. Filney natomiast według mnie powinien poszukać miejsca w innym niż Suns klubie, nie może Detroit nie byłoby dla niego złym miejscem, ale jak wiadomo wiaże się to z dużym wydatkiem.

Kończąc, ucieszę się jak ta jęczybuła Spree pójdzie w cholerę z T-Wolves zabierze ze sobą drugiego marudzącego - Cassela i najlepiej do tej dwójki niech dołączy parszywy leń Olowokandi, wtedy tylko GM Wolves musiałby się wykazać nie lada talentem uzupełniając skład na tyle dobrymi graczami, żeby KG czuł się dobrze i żeby znowu jego team stanowił poważną siłę w lidze, może właśnie JJ nie byłby złą opcją, może Starburry. Nie wiem tylko skąd tyle ekscytacji osobą Swifta, to raczej przeciętny PF, powiedzmy rokujący, ale bardzo jedno wymiarowy, w obronie prawie tak marny jak Kover z Sixers, w ataku o wiele skuteczniejszy, ale gwiazdy znajdują złoty środek do tego aby na obu końcach parkietu radzić sobie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, nareszcie doczekaliśmy się porozumienia na linii Nets - Szeryf :P Jestem bardzo zadowolony, że zawodnik taki jak on wzmocni NJ. Bardzo ciekawie prezentuje się S5 Nets na nadchodzący sezon. Kidd-Carter-Jefferson-Szeryf-Krstic/Collins to świetna paka. Mam nadzieję że zamieszają trochę na wschodzie :D

 

Co do sprawy Hawks. Zgadzam się ze wszystkimi którzy uważają, że Atlanta nie potrzebnie miesza sie w pozyskiwanie kolejnego SF, czyli Joe Johnsona. Już M.Williams był złym wyborem w drafcie. Teraz powinni starać się o Dalemberta. CHciałbym żeby im udało się. Wtedy S5 wyglądałby tak: Lue-Williams-Smith-Harrington-Dale, czyli całkiem, całkiem. Nie powiem że mogliby namieszać, bo nie mogliby. Ale jest to dobry początek do stworzenia całkiem niezłej drużyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja znalazlem cos wiecej na temat Szeryfa. Otoz moze dojsc do wymiany sign and trade na linii PTB i Nets. Szeryf zamiast pięcio letniego kontraktu dostal bby rok dluzszy bo podpisany z swojim "starym" pracodawca, natoiast do Portand lecialby przyszlościowy pierwszorundowy pick. Jak widac po ostatnich ruchac PTB szykuje sie tam duza przebudowa (rebuilding :P ), wobec tych zmian wartos kontraktu Szeryfa by wynosila ok. 38 milionw za 6 lat, a nie "tylko" 28 baniek za 5 lat gry.

 

Ale to nie wszystko bo wobec takich zagran druzynie Nets zostanie MLE, ktore chcieli by wykorzystać na comb guarda- Keyona Doolinga, ktory moze grac zarowno na rozegraniu jak i na SG. No i by t sie bardzo placalo Nets, gdyz w jedn lato sciagnel dwoch niezlych wolnych agentów. Dooling, bylby wchodzacym za Kidda jak i Cartera. Jesli nawet sie nie uda z Dolingiem to i tak na inne wzmocnienia zostanie cale ok. 5 milionowe MLE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei Billy King szefo 76'ers powiedział dziś coś takiego:

 

These guys will be 76ers, whether it's at our price or another team's price

 

Wiecie kogo miał na myśli :?: :wink: Willy Greena, Sama Dalamberta i Kyle Korvera. Oznacza to ni mniej ni więcej, że zostają oni w Filadelfii, a każda oferta zostanie przez władze klubu z Miasta Braterskiej Miłości wyrównana :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem wcześniej jaki jest stosunek Kinga do tej trójki, ale mógłby sobie darować taki upór w stosunku do Korvera, gość jest dupowatym defensorem, a i w ofensywie nie błyszczy jego geniusz (dwa game winnery to nie powód do zachwytów), w każdym razie drugi Stojakovic z niego nie będzie, i może warto się rozejrzeć za kimś innym w jego miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei Billy King szefo 76'ers powiedział dziś coś takiego:

 

These guys will be 76ers, whether it's at our price or another team's price

 

Wiecie kogo miał na myśli Willy Greena, Sama Dalamberta i Kyle Korvera. Oznacza to ni mniej ni więcej, że zostają oni w Filadelfii, a każda oferta zostanie przez władze klubu z Miasta Braterskiej Miłości wyrównana

Czyli jak juz pisalem w innym topicu, niedlugo peknie 100 baniek w salary cap zespolu Phily, tylko zeby te pieniadze byy slusznie rozdawane, a nie na graczy pokroju: Mashburn (obecniy Jamaal) czy McKie.

 

Myślę ze agenci tych zawodników, beda mgli to sprytnie wykorzystac w wycenieniu uslug tych graczy. Ale zobaczymy czy zostana oni znacznie przeplaceni czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie za priorytet postawiłbym sobie na miejscu Kinga, zbudowanie składu w oparciu o taki S5:

C- Dalambert

PF - ?

SF - Iguodala

SG - Green

PG - Iverson

Więc koncentracja powinna być na pozycje PF, a nie na chłopaka z BoysBandu, sprzedać gdzieś McKie, Ollie, Jamala i Webbera, wiem że brzmi to nie wykonalnie, ale kto wie, jeśli King znajdzie w sobie wystarczająco dużo odwagi do takich ruchów, i innych GM którzy będą chcieli dokonać trade z takimi zawodnikami, to będzie bomba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei Billy King szefo 76'ers powiedział dziś coś takiego:

 

These guys will be 76ers, whether it's at our price or another team's price

 

Wiecie kogo miał na myśli :?: :wink: Willy Greena, Sama Dalamberta i Kyle Korvera. Oznacza to ni mniej ni więcej, że zostają oni w Filadelfii, a każda oferta zostanie przez władze klubu z Miasta Braterskiej Miłości wyrównana :roll:

Może myśli, że ma tu nowe wcielenia Paytona,Mutombo i Stojakovica :lol:

Widzę dwie możliwości albo Billy King jest idiotą albo nie zależy mu na zatrzymaniu tych graczy.

 

Zaraz Hawks wyskoczą mu z maksem dla Dalamberta, następnie potrzebujący SF Hornets, którzy nie wydali jeszcze kasy mogą przepłacić Korvera, a Greena zgarnąć może jakaś drużyna , której nie uda się upolować Antonio Danielsa czy innego Watsona i nie będzie miała co zrobić ze swoim MLE. Tym ruchem dał sygnał tym graczom, że mogą go naciągnąć na dużą kasę podkreślam o ile oczywiście zamierza ich faktycznie zatrzymać.

 

Albo Billy nieźle blefuje, albo zamierza rywalizować z Thomasem o najwyższy payroll w lidze, i wiecie co wygląda na to, że już za rok dopnie swego :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc koncentracja powinna być na pozycje PF, a nie na chłopaka z BoysBandu, sprzedać gdzieś McKie, Ollie, Jamala i Webbera, wiem że brzmi to nie wykonalnie, ale kto wie, jeśli King znajdzie w sobie wystarczająco dużo odwagi do takich ruchów, i innych GM którzy będą chcieli dokonać trade z takimi zawodnikami, to będzie bomba.

Uj ZvierZ chyba to marzenia ściętej głowy :wink: Wydaje mi się, że nie po to sprowadzano C - Webba żeby go gdzieś upychać. Nigdy za gościem nie przepadałem ale wydaje mi się, że można mu dać jeszcze szanse bo co jak co ale gwaizdorem swego czasu bywał :roll: Co do trzech pozostałych to ja nie wiem jak na te zgrane karty poszliby inni GM bo tu naprawdę nie ma czym rozgrywać - połamaniec, łamaga i boiskowy kretyn - niezłe trio, nie ma co :P Nawet Jordan by tego nie upchnął a Izajasz tego też nie weźmie. I to jeszcze za PF-a, hmm naprawdę odważna teza :wink:

 

P.S. chyba, że rację ma VAN - patrz powyżej :wink: :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisalem i zauwazyl to tez van (ciężko tego nie zauwazyc) Billy King chce powalczyc z Ajzaja"wymienilbym swoja matke gdyby to bylo konieczne" Thomasem o najwieksze payroll w lidze. A pamietam jak wszyscy sie wysmiewali z NYK, ze 100 baniek wydaja i nawet nie walcza o tytul, zobaczymy czy ze składem: AI, Webber, Iggy, Dalembert, Korver, Green i McKie uda sie ta sztuka. Sumy kontraktów beda podobne :) Juz widze 70 baniek zaproponowane przez Hawks dla Sammyego, dla nich to same plusy bo jesli King tego nie przebuije to wreszcie Atlanta siegnie po jakiegos przyzwoitego gracza na pozycjii gdzie maja luki, ale pamietajny ze King wszystko przebiję :wink:

 

następnie potrzebujący SF Hornets

Po czesci zalati oni juz dziure na tej pozycjii dogadujac sie Arvydasem Macijauskasem, jednym z najlepszych strzelcow na Starym Kontynencie, co jednak nie przeszkadza zeby zaproponowac duza kase Kutche... upps Korverovi :)

 

Juan Dixn jest łakomym kaskiem na rynku FA, podobno chcieli go juz Miami, teraz jego agent rozmawia z PTB, ktorzy szukaja jakiegos combo guarda, bo rozmawiali juz z Danielsem, a teraz kieruja sie w strone Dixona. Podobno maja ochote zwolnic Dereka Andersona, co wszystko by sie skladalo w logiczną całość, ale czy naprawde wierzycie ze backcourt: Telfair, Jack, Webster, Dixon byl wstanie w najblizszych latach namieszac w lidze? Mi sie wydaje ze tam szykuje sie glebsza przebudwa, oparta na ww plus Zachariusz i D-Miles. Pozyskali tez w wyianie z Nets ich pierwszorundowy pick, więc chyba McMillan dostal troche czasu na zbudowanie zespolu zdolnego awansowac do PO, za 2,3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisalem i zauwazyl to tez van (ciężko tego nie zauwazyc) Billy King chce powalczyc z Ajzaja"wymienilbym swoja matke gdyby to bylo konieczne" Thomasem o najwieksze payroll w lidze. A pamietam jak wszyscy sie wysmiewali z NYK, ze 100 baniek wydaja i nawet nie walcza o tytul, zobaczymy czy ze składem: AI, Webber, Iggy, Dalembert, Korver, Green i McKie uda sie ta sztuka. Sumy kontraktów beda podobne :)

Knicks są teoretycznie przynajmniej w lepszej sytuacji, bo nie wiadomo czy Thomas tego nie zjebie, ale mają dwa kończące się kontrakty Tima Thomasa i Hardawaya czyli 28 baniek za to już można teraz czy w lutym solidnie wzmocnić drużynę, Sixers jeśli podpisaliby długoletnie umowy z tą trójką mają w sumie związane ręce i muszą przez co najmniej dwa lata grać z tym co mają a właściciel będzie bulił dodatkowo niezły podatek( właśnie kto jest ich właścicielem :?: )

 

Nie słychać ich aktywności w walce o żadnego ciekawego FA tego lata a potrzeba im i wzmocnienia na 4 i na obwodzie a tu kolejni zawodnicy z tych pozycji znikają z rynku, no ale może wielką trójkę własnych wolnych agentów uda im się utrzymać :twisted:

 

Aż mi się zaczyna fanów Sixers robić szkoda :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie kto jest ich właścicielem )

 

Juz wiem jest nim Ed Snider, nie miliarder bo takich wlascicieli w nba jest "tylko" osmiu ( Paul Allen- Portland, Micky Arison- Heat, Richard DeVos- Magic, William Davidson- Pistons, Glen Taylor- Wolves, Melvin Simon- Pacers, Stanley Kroenke- Nuggets i Mark Cuban- Mavericks). Ale pewnie na brak kasy nie narzeka, bo pozwala chyba na taka rozrzutność Kingowi :)

 

Jesli juz jestesmy tak przy kasie to jeszcze niedawno Phily, jako organizacja wyszla na plus zarabiajac w roku 2004, na czysto 7.2 milionów dolarów, niedugo gdy Billy King bedzie szczodrze rozdawac kasę to moga znalesc sie pod kreską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się zaczyna fanów Sixers robić szkoda :wink:

My przynajmniej nie będziemy czekać na PO do 2011 roku :roll:

 

A żeby nie było calkiem OT. Dalamberta trzeba zatrzymac, chocby przepłacając. Bez niego dziura na C a kasy na zatrudnienie kogos innego nie ma i nie będzie. Po drugie, Dalambert to bardzo dobry C, a że mamy do czynienia z deficytem C w lidze, to jest jednym z lepszych. Cyferki i gra jaką pokazał przeciwko Pistons w PO napawa opytmizmem. Byc może to był ostatni rok kontraktu, wzniósł się na wyzyny, żeby lepiej potem zarobić. Niewazne, pokazało to przynajmniej, że ma potencjał i to niemały. Poza tym jest dosyć mlody i jeszcze się bedzie rozwijał. Przepłacony czy nie, bardzo przydatny i perpsektywiczny.

 

Korver jako zmiennik jest idealny. Wejść, rzucić pare razy z obwodu i na lawę. Dla mnie to nie gracz na S5, na SF powinnien grać Iguodala. Kyle za dużej aksy nie dostanie, wiec o jego kontrakt nie ma się co martwić.

 

Z Greenem sytuacja jest dosyć trudna. Bo koles ma potencjał, jest atletyczny, szybki. Tyle ze jest za niski, granie tak niskim obwodem to duże ryzyko. AI, Green i Iguodala... brzmi fajnie, ale czy do zrealizowania? Szczególnie mam na myśli obronę, bo w ataku większych problemów nie widze (no może poza rzutem Iguodali, szczególnie z półdystansu). Green będzie rządał dosyć sporych pieniędzy. I gry w S5 , bo na to go stać. Ja dalbym mu szanse na grze w pierwszej piatce. O'Brien był przeciw, co zrobi Cheeks czas pokaże.

 

Wykurowany Webber to dalej czołówka ligi jeżeli chodzi o PF i dalej najlepiej widzący i podający wysoki w lidze. Tego raczej wiek nie zmieni, ewentualnie szyki może pokrzyzowac kontuzja. Oby nie.

 

O payroll bym się nie martwił. Watpie, żeby Philla znalazła się pod kreską.

 

Acha, z tego co wiem, Mashburn będzie kończył karierę. Nie wiem czemu niektorzy go dalej trzymają w rosterze.

 

Pozbyć się McKie to bylaby sztuka. Ale on czasami może być przydatny, gorzej z Kevinem Ollie. Teraz mamy kolejnego rozgrywajka z draftu, który podobno już gra na poziomie tego wterana, więc do zwolnienia go :roll:

 

Ogólnie z Sixers nie ejst tak źle, jak niektórzy myslą. Raczej niechęć do Sixers troche przyslania rzeczywisty obraz. No ale cóz. Posmiejemy się w kwietniu, jak fani Sixers będą ogladac PO w wykonaniu ulubieńców, a fani Lakers bedą już przeglądać draftcity itd. Przynajmniej spabloo będzie miał z kim podyskutować :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O payroll bym się nie martwił.

Thomas tez sie za bardzo nie przejmuje, ale niewiem do kiedy bedzie tyle pieniedzy w Phily i czy King nie powinien dostac soldnego opie**ol za to ze za kontrakty juz niedlugo bedzie trzeba wydawac ze 100 baniek (razem z trenerami).

 

Watpie, żeby Philla znalazła się pod kreską.

 

z mojich wyliczen wynika ze niestety tak może byc już niedlugo. W poprzednim roku przychody klubu wyniosly 107 milionów zielonych, co lokowało Phily w człowce ligi, dokładnie na 10 miejscu. Jednak zysk wyniósł "tylko" 7.2 mln dolarów, co klasyfikowalo Phily na miejscu 17 wsrod całej ligi, tyle ze na kontrakty wydawano wtedy tylko ok. 70 baniek. Teraz na nastepny sezon juz teraz jest 75 bez kontraktów Dalemberta, Korvera i Greena i bez wykorzystania zadnego z odstep od salary cap (MLE, LLE). Zalózmy ze Sammy zostanie pdpisany za jakies 7 baniek w pierwszym sezonie, a Kover i Green p 2 banki za sezon, a zostanie wykorzystane dodatkowo MLE(5 mln) to Phily znajdzie sie pod kreska. Ale to tylko na podtsawie danych z pprzedniego sezonu, jak wiemy zyski mogą być wyższe np, przez podniesienie ceny biletów, ceny coli w hali i innych pierdół. Jak tak sie nie stanie to na pewno trzeba bedzie trzeba dokładać do Phily, a niewiem czy wasz wlasciciel jest na to gotów.

 

Dalamberta trzeba zatrzymac, chocby przepłacając. Bez niego dziura na C a kasy na zatrudnienie kogos innego nie ma i nie będzie. Po drugie, Dalambert to bardzo dobry C, a że mamy do czynienia z deficytem C w lidze, to jest jednym z lepszych. Cyferki i gra jaką pokazał przeciwko Pistons w PO napawa opytmizmem. Byc może to był ostatni rok kontraktu, wzniósł się na wyzyny, żeby lepiej potem zarobić. Niewazne, pokazało to przynajmniej, że ma potencjał i to niemały. Poza tym jest dosyć mlody i jeszcze się bedzie rozwijał. Przepłacony czy nie, bardzo przydatny i perpsektywiczny.

Tu sie zgadzam bo bez Dalemberta, pod kszem bedzie królować duet Webber-Jackson, ktory by zbierał łacznie 10-12 pilek w meczu :) Tyle co jest wstanie zbierać sam Sammy. Na pewno jesli sie go nie podpisze zostanie sie z niczym pod koszem, a innych sposobów na pozyskanie wysokiego, dobrego gracza nie ma.

 

Wykurowany Webber to dalej czołówka ligi jeżeli chodzi o PF i dalej najlepiej widzący i podający wysoki w lidze.

Kevin Garnett jest chyba lepiej podajacym wysokim, takie jest moje zdanie, choc Webber jest tuz za nim na pewno.

 

Acha, z tego co wiem, Mashburn będzie kończył karierę. Nie wiem czemu niektorzy go dalej trzymają w rosterze.

 

Moze i w rosterze go nie bedzie trzeba trzymac, ale na pewno bedzie zapenial wasze salary cap podobnie jak Todd MaCulloch czy Greg Buckner.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

master i po co to znowu robić kolejny temat sixers-lakers :?

 

No, ale w sumie wakacje meczów nie ma więc skoro tak bardzo chcesz to proszę.

 

Będzie krótko, Sixers w przeciwieństwie do innych drużyn ze wschodu jak widać nie wzmacniają się, co najwyżej jak będą mieli szczęście utrzymają ten swój stary skład, który ledwo awansował do PO, nie mając poważnych kłopotów z kontuzjami, naprawdę myślisz, że będziecie znowu mieli tyle szczęścia, że z samym Webberem na PF, opuszczającym z powodu kontuzji po kilkanaście meczów, i będącym cieniem samego siebie coś znowu ugracie :?:

 

Zobacz jak wam się konkurencja wzmocniła. Mówisz o Lakers, zobacz lepiej jacy oni są od początku tego lata aktywni, wrócił Phil, nasi debiutanci jak dotąd w SPL pokazują się z dobrej strony, Odom będzie na SF, jesteśmy zdecydowane silniejsi pod koszem niż rok temu i mamy jeszcze kilka kończących się kontraktów do przehandlowania, a wy nic czym moglibyście kogokolwiek zainteresować dlatego aż mi się was trochę żal zrobiło :twisted:

 

Wykurowany Webber :?: :lol: nie chciałbym cię martwić, ale po takiej kontuzji raczej się już człowiek nie może wykurować, a jego podania to się mogą sprawdzać w trójkątach czy princeton offense, w każdym razie w taktyce polegającej na dużej ilości podań i ruchy graczy a nie w systemie, kiedy akcja zaczyna i kończy się albo po asyście jednego zawodnika albo po oddanym rzucie tego samego gracza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mojich wyliczen wynika ze niestety tak może byc już niedlugo. W poprzednim roku przychody klubu wyniosly 107 milionów zielonych, co lokowało Phily w człowce ligi, dokładnie na 10 miejscu. Jednak zysk wyniósł "tylko" 7.2 mln dolarów, co klasyfikowalo Phily na miejscu 17 wsrod całej ligi, tyle ze na kontrakty wydawano wtedy tylko ok. 70 baniek. Teraz na nastepny sezon juz teraz jest 75 bez kontraktów Dalemberta, Korvera i Greena i bez wykorzystania zadnego z odstep od salary cap (MLE, LLE). Zalózmy ze Sammy zostanie pdpisany za jakies 7 baniek w pierwszym sezonie, a Kover i Green p 2 banki za sezon, a zostanie wykorzystane dodatkowo MLE(5 mln) to Phily znajdzie sie pod kreska. Ale to tylko na podtsawie danych z pprzedniego sezonu, jak wiemy zyski mogą być wyższe np, przez podniesienie ceny biletów, ceny coli w hali i innych pierdół. Jak tak sie nie stanie to na pewno trzeba bedzie trzeba dokładać do Phily, a niewiem czy wasz wlasciciel jest na to gotów.

Na szczęście ekonomia nie jest taka prosta :P

 

Tu sie zgadzam bo bez Dalemberta, pod kszem bedzie królować duet Webber-Jackson, ktory by zbierał łacznie 10-12 pilek w meczu

Ehh... znowu wszyscy skreslaja Webbera. Tymczasem C-Webb zdrowy i w formie to ok. 10 rpg. Natomiast Sammy oczywiście czyścić deski potrafi, a przemawia za nim to, co w przypadku Webbera i Jacksona niestety nie ma miejsca, czyli obrona. A tego Philly potrzebuje najbardziej.

 

Kevin Garnett jest chyba lepiej podajacym wysokim, takie jest moje zdanie, choc Webber jest tuz za nim na pewno.

Średnia asp z ich karier jest równa w obu przypadkach 4,5. Niemniej jednak wydaje mi się, ze Webber czasami ma oczy dookoła głowy. Garnett bije te asysty, jednak jakiegos pecjalnego "błysku" w tym elemencie nie widziałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

master i po co to znowu robić kolejny temat sixers-lakers

Dla zabawy, nic się i tak na forum nie dzieje :wink: A tak na serio to tylko żart był :)

Sixers w przeciwieństwie do innych drużyn ze wschodu jak widać nie wzmacniają się

W przeciwieństwie do Cavs i Bucks? Masz jeszcze kogos konkretnego na myśli? Ale żeby nie bylo tak wesoło, to Lakers pozyskali Browna kosztem naprawde dobrego Butlera. Z jednej strony fajny ruch, w końcu mają kogos pod kosz (chociaz z Kwame to nie wiadomo, może dalej grac w swoim, słabym niestety stylu), z drugiej czy za Butlera nie mozna było wyciągnąć więcej? No ale niech będzie, wzmocnienie. Debiutanta narazie pomijam, bo wiesz bardzo dobrze, ze Liga Letnia to żaden argument. Narazie pomińmy tego zawodnika. Poza tym gdzie sie tak wzmacniacie? Bo jakoś poza tym jednym transferem cicho o Lakers.

aprawdę myślisz, że będziecie znowu mieli tyle szczęścia,

Szczęścia? Niby dlaczego szczęścia. Bron i Cavs dali dupy, bo walka o PO zaczyna się na dobre po ASG. Nie wytrzymali presji, nie dali rady, to nie jest szczęście. Sixers zasłużenie awansowali do PO, a do tego byli blisko 6-tego miejsca i kto wie, czy wtedy nie byliby już w II-giej rundzie. Ale niewazne, nie ma co gdybać. Natomiast ja bym tego nie nazwał szczęściem, bo niby z jakiej racji?

Webberem na PF, opuszczającym z powodu kontuzji po kilkanaście meczów, i będącym cieniem samego siebie coś znowu ugracie

Dlaczego od razu zakladać, że Webbera się poskłada i opuści mecze? To jest pesymistyczna wersja, ja biorę pod uwage optymistyczną, czyli że się nie połamie. Jak bedzie, czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie do Cavs i Bucks? Masz jeszcze kogos konkretnego na myśli?

Te dwa miałem na myśli jako zespoły, które mogą wejść do PO, z grona tych, którym to się nie udało w ostatnim sezonie. Chodziło mi bardziej o to, że o każde zwycięstwo będzi trudniej, nawet tacy bardziej doświadczeni Bobcats z lepszym Okaforem dodatkowo Felton i May, zdrowi Nets + Rahim, nawet Hawks jeżeli kogoś ściągną za tą kasę jaką mają, Pacers z Atestem, Raptors z lepszym Boshem i bez od początku bez problemów z Carterem, nawet Knicks jeżeli Brown zostanie ich trenerem będą lepsi Nie chodzi mi o to, że wszyscy oni muszą być lepsi od Sixers, ale poziom drużyn się podnosi co sprawia, że łatwych meczów będzie mniej.

 

Ale żeby nie bylo tak wesoło, to Lakers pozyskali Browna kosztem naprawde dobrego Butlera. Z jednej strony fajny ruch, w końcu mają kogos pod kosz (chociaz z Kwame to nie wiadomo, może dalej grac w swoim, słabym niestety stylu), z drugiej czy za Butlera nie mozna było wyciągnąć więcej? No ale niech będzie, wzmocnienie. Debiutanta narazie pomijam, bo wiesz bardzo dobrze, ze Liga Letnia to żaden argument. Narazie pomińmy tego zawodnika. Poza tym gdzie sie tak wzmacniacie? Bo jakoś poza tym jednym transferem cicho o Lakers.

Butler jest dobry, fajny i w ogóle, ale szczerze jest nam zbędny, przy Kobe i Odomie nie pograłby, jak wiesz Lamar ląduje teraz na SF, co daje nam naprawdę wysoki frontcourt. Kwame nawet grający tak jak ostatnio kiedy był zdrowy czyli w sezonie 2003/2004 to już spore wzmocnienie w porównaniu z tym co mieliśmy pod koszem, Lakers są blisko podpisania Danielsa, o którym chociażby KaBe w kontekście wzmocnień Sixers wspominał pasuje on do planów Jaxa na PG wręcz idealnie.

 

Jak mówiłem mamy kończące się kontrakty, za to można coś ściągnąć, żadnych gwiazdorów, ale my już takich nie potrzebujemy, jeśli Danielsa podpiszemy mamy gotową młodą atletyczną, wysoką i przynajmniej w teorii niezłą defensywnie S5, potrzebne wtedy parę wzmocnień rezerwy i jest ok.

 

Szczęścia? Niby dlaczego szczęścia.

Miałem tutaj na myśli bardziej brak poważniejszych kontuzji, bo w wypadku Lakers lubicie o kontuzjach z poprzedniego sezonu nie wspominać, ale zgoda to słaby argument.

 

Dlaczego od razu zakladać, że Webbera się poskłada i opuści mecze? To jest pesymistyczna wersja, ja biorę pod uwage optymistyczną, czyli że się nie połamie. Jak bedzie, czas pokaże.

Allan Houston, Penny Hardaway, Brian Grant . To nie chodzi o to, że on co sezon łapie nową kontuzję, to jest to kontuzjowane kolano, a tego się już nie naprawi, fakt może być jeszcze przydatnym graczem, ale pożytku chociażby na miarę połowy tego jego kontraktu mieć z niego nie będziecie. Zwłaszcza, że w Sixers nie da się po prostu grać takiej ofensywa jaka mogłaby wykorzystywać w pełni możliwości Webbera.

 

Zaczęliśmy się za bardzo zagłębiać w to czego jedni czy drudzy dokonają a na takie gdybanie jeszcze przyjdzie czas, w tej chwili jest zbyt dużo znaków zapytania wokół wszystkich drużyn, więc nie ma co tego rozciągać.

 

Ja uważam tylko, że Sixers są zbyt pasywni i póki co nie szukają wzmocnień, co w ich sytuacji nie jest zbyt rozsądne, taki Marshall, czy nawet Daniels by się wam przydali a nawet nie byliście brani przez uwagę przez tych graczy, stanie w miejscu wam zaszkodzi o tym akurat jestem przekonany :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja uważam tylko, że Sixers są zbyt pasywni i póki co nie szukają wzmocnień,

Trudno szukać wzmocnień tylko z MLE, chyba sie zgodzisz? :wink: a do reszty odniosę się jutro :P
Podam Ci kilka przykladów, ze jednak mozna tylko z MLE cośzdziałać na rynku wlnych agentów: Strmile Swift dogadany z Houston, Szeryf równiez za MLE, ale zeby kontrakt był rok dłuzszy i trochę wyzszy (podwyzka o 10.5% z kazdym rokiem, a nie o 8% jak bylo by to w przypadku podpisaniu kontraktu bezpośrednio z Nets), Antonio Daniels mowil ze chce kilku letni kontrak (najlepiej 5 lat) za wartość MLE, Jerme Jmes za MLE (ale czy to wzmocnienie to bym dywagował), Marschall równiez dstal kontrkat, ktry w ierwszym roku jest wartosci ok. 5 baniek, Haslem z Miami sie dogadal za podobne pieniądze, Raja Bell tez dostal kontrakt, który w pierwszym sezonie nie osiagnie chyba nawet calutkiego MLE, do tego na rynku FA sa jeszcze miedzy innymi: Duhon, Dooling, Andersen, DerMarr, czy Eddie Griffin (niektórzy z nich nawet MLE nie beda chcieli całego). Do tego jeszcze może dojść kilku graczy zwolnionych przez swoje kluby tak jak Finley (Derek Anderson, Allan Houston, Jalen Rose) oni tez nie beda tak koniecznie chcieli kokosów, gdyż bedą dostawali sporo kasy od poprzednich klubów. Wiec jednak sa szanse pozyskac kogoś tylko za wyjatek sredniej placy w lidze.

 

A może jest inny powód tego ze Phily nie próbują nawet w rozsądny sposób wydać swojego MLE, widyac ye King chc yatryzmac ya wsyelka cene swoich FA, nie chca podnośić swojego payrllu do niebotycznych kwot, a może po prostu King zaspał jak mu się to często zdarza.

 

A teraz coś o Danielsie:

Portland GM John Nash indicated to Reina that the Sonics' free agent wants a five year deal and that the club is unwilling to give him a long term contract.

Czyli klejny rywal Lakers do Danielsa odpada, ale z tego co amietam to Daniels narazie jeszcze sie nie dogadal z LA z tego samego powodu (jak wiemy Kupchak chce budwac dynastię na Stoudemirze, a w ostateczności na Mingu :) )

 

Kolejny EDIT w sprawie Danielsa:

Guard Antonio Daniels as decided to the Washington Wizards for a five-year $30 million deal.

Pewnie starterem nie bedzie (spodziwam sie ze na obwodzie beda grali: Arenas, Butler, Jamison) ale z racjii swojej wszechstronnosci bedzie pierwszym wchodzacym zarówno na PG, SG, jak i czasami na SF. Zastapi on pewnie Juana Dixona, na którego zwyczajnie nie zostanie kasy i poszuka on sbie miejsca w innym zespole (były ploty o PTB).

 

To tyle o Wash, a ja mam pytanie do fanów LAL, kto bedzie rozgrywac tam piłkę, tffu był rozgrywajacym bo rozgrywac beda Kobe z Odomem :) Smush Parker? Sasha Vujacić? A może Luke Walton ze wzgledu na swoj niezly zmysl podawajacego zostanie przeniesiony na PG, gdzie bedzie mial przewage wzrostu jak i caly wysoki skład LAL (Walton, Kne, Odom, Brown, Mihm) prawie kazdy pgrubo powyzej dwoch metrów, oprocz Kobasa. Ta ostatnia opcja to oczywiście zart, ale patrzac na ich roster na pozycjii PG to sie robi źle. Chyba dalsze polowanie na któregoś z dostepnych wolnych agnetów, czyli Watson, Duhon, Damon Jones czy może Steve Blake.

 

Co do phily to King przedluzyl umowę z Korverem za 25 baniek za 6 lat gry. Co daje w pierwszym roku kontraktu jakieś 3.5-4 banki. Czy wart jest tego po tym co pokazal w serii przeciwko Detrit, sam niewiem, ale swoją drogą przydawał sieczęsto w Phily i czasami miewal kapitalne mecze jesli chodzi o skuteczność, przypomina mi sie mecz z poczatku RS, przeciwko Pacers, gdzie swojim rzutem z 8 metrów doprowadzil do dogrywki, majac w calym meczu skutecznośc za trzy bodajze 70% (7/10 próB).

 

Greena tez przedluzono, ale nie znamy narazie wartości jego kontraktu, tocza sie zaciete rozmowy z Sammym Dalembertem, zobaczymy c z nich wyjdzie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.