Skocz do zawartości

rozkminy psychologiczne aka na kozetce u terapeuty ep#1 - bycie singlem


rw30

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, jack napisał(a):

A dlaczego lekarz miałby nie trafiać na pierwszą linię frontu? Równouprawnienie? Z jakiegoś powodu nie trafia. 

z powodu, o którym napisał Pablo.

26 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Wojny prowadzone są między państwami, a w interesie państwa jest odbudowanie populacji po wojnie.

tylko dlaczego interes jednostki, która zginie na wojnie (i załóżmy dla ułatwienia dyskusji, iż nic po sobie nie zostawi) z powodu przymusu, ma być dla niej mniej istotny niż państwa?

22 minuty temu, julekstep napisał(a):

eeee, tak?

dla cb tak, dla mnie może nie ; ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna logika.

skoro w interesie państwa jest, by kobiety rodziły dzieci, a tego nie robią, to państwo powinno zmuszać kobiety do rodzenia dzieci?

dla mnie to równie nieludzkie i zbrodnicze jak powoływanie mężczyzn wbrew ich woli do wojska 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, lorak napisał(a):

z powodu, o którym napisał Pablo.

tylko dlaczego interes jednostki, która zginie na wojnie (i załóżmy dla ułatwienia dyskusji, iż nic po sobie nie zostawi) z powodu przymusu, ma być dla niej mniej istotny niż państwa?

dla cb tak, dla mnie może nie ; ]

Jest to oczywiste, że skoro ginie to nie jest to w jej interesie. Jednak państwo uprawiając swoją politykę robi to w skali makro. Nawet jak zostało napadnięte, to z punktu widzenia jednostki korzystne jest, żeby obowiązku obrony przed najeźdźcą podjął się każdy inny, a nie jednostka, o której interesie mówimy. Niestety tak się nie da, ponieważ dając każdej jednostce prawo odmowy obrony kraju skazujesz się na porażkę w wojnie, co jest niekorzystne dla każdej jednostki z osobna. Tak więc patrząc w skali makro, a także uśredniając korzyści, obowiązek obrony kraju jest korzystniejszy dla statystycznej jednostki.

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, RappaR napisał(a):

Dziwna logika.

skoro w interesie państwa jest, by kobiety rodziły dzieci, a tego nie robią, to państwo powinno zmuszać kobiety do rodzenia dzieci?

dla mnie to równie nieludzkie i zbrodnicze jak powoływanie mężczyzn wbrew ich woli do wojska 

Dziwna logika skoro mężczyźni niby w interesie państwa są zmuszeni do walki.

Przecież państwo tak samo zmusza mężczyzn do walki jak i kobiety do rodzenia, chociażby ostatnia decyzja uwaga uwaga mężczyzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, The Game 85 napisał(a):

Dziwna logika skoro mężczyźni niby w interesie państwa są zmuszeni do walki.

Przecież państwo tak samo zmusza mężczyzn do walki jak i kobiety do rodzenia, chociażby ostatnia decyzja uwaga uwaga mężczyzny.

Nie ma kar dla kobiet za brak rodzenia. Są kary dla mężczyzn za nie zgłoszenie się do niewolniczej służby militarnej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, RappaR napisał(a):

Dziwna logika.

skoro w interesie państwa jest, by kobiety rodziły dzieci, a tego nie robią, to państwo powinno zmuszać kobiety do rodzenia dzieci?

dla mnie to równie nieludzkie i zbrodnicze jak powoływanie mężczyzn wbrew ich woli do wojska 

Statystyczna Polka rodzi 1.2 dziecka. Statyczny Polak 0 dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, The Game 85 napisał(a):

Przykład podasz czy to twoje widzi mi się.

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/kodeks-karny-16798683/art-144

1 minutę temu, Pablo81 napisał(a):

Jakoś od tysięcy lat mężczyźni rządzą światem i żaden władca nie wpadł na pomysł, aby wysyłać kobiety na wojny. Sami feminiści nienawidzący mężczyzn :)

Tyle lat dyskryminacji.

 

Liczę na zmiany w kierunku równouprawnienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, The Game 85 napisał(a):

No ale za usunięcie ciąży też jest kara.

A jaka jest kara za nie zajście w ciążę?

Mezczyzni są karani za nie stawienie się do wojska

i potem jeśli z próbują się uwolnić z tej niewolniczej służby 

5 minut temu, The Game 85 napisał(a):

No ale za usunięcie ciąży też jest kara.

85 to rocznik?

jeśli tak, to byłeś w wojsku czy też uciekłeś przed tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RappaR napisał(a):

A jaka jest kara za nie zajście w ciążę?

Mezczyzni są karani za nie stawienie się do wojska

i potem jeśli z próbują się uwolnić z tej niewolniczej służby 

85 to rocznik?

jeśli tak, to byłeś w wojsku czy też uciekłeś przed tym?

Czyli kobiety są karane czy nie? 

W wojsku nie byłem, bo studiowałem. Tylko co to ma do rzeczy skoro i tak gdyby była wojna to bym nie uciekał jak ty tylko bym bronił mojego domu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, The Game 85 napisał(a):

Czyli kobiety są karane czy nie? 

W wojsku nie byłem, bo studiowałem. Tylko co to ma do rzeczy skoro i tak gdyby była wojna to bym nie uciekał jak ty tylko bym bronił mojego domu.

 

Czyli przed poborem uciekłeś.

popieram decyzję i w pełni rozumiem.

 

Nie, kobiety nie są karane za nieurodzenie dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał(a):

Czyli przed poborem uciekłeś.

popieram decyzję i w pełni rozumiem.

 

Nie, kobiety nie są karane za nieurodzenie dziecka.

Nie uciekłem tylko takie było prawo, że studenci byli zwolnieni z obowiązku służby. Zresztą potem chyba ogólnie znieśli na ileś lat więc kolejny raz bredzisz o obowiązku.

Jacy mężczyźni w są karani. Podaj konkretny przykład. Bo na dzień dzisiejszy chyba nikt nikogo nie zmusza do służby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, The Game 85 napisał(a):

Nie uciekłem tylko takie było prawo, że studenci byli zwolnieni z obowiązku służby. Zresztą potem chyba ogólnie znieśli na ileś lat więc kolejny raz bredzisz o obowiązku.

Jacy mężczyźni w są karani. Podaj konkretny przykład. Bo na dzień dzisiejszy chyba nikt nikogo nie zmusza do służby.

 

W pełni popieram fakt, że znalazłeś kreatywną sztuczkę by uniknąć tej niewoli.

wolalbym jednak by nikt do tego nie był w ogóle zmuszany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał(a):

W pełni popieram fakt, że znalazłeś kreatywną sztuczkę by uniknąć tej niewoli.

wolalbym jednak by nikt do tego nie był w ogóle zmuszany

Do ciebie ku... nic nie dociera. Nikt wtedy nie był zmuszany do wojska. Mógł wybrać studia, potem nawet nie było obowiązku służby. Przez kilkanaście lat nie wiem jak jest teraz, ale na pewno studenci nie muszą iść do wojska.

Nawet na Ukrainie nie ma obowiązku, bo nawet mimo 2 lat wojny spowodowanej przez MĘŻCZYZN nie każdy musi iść na wojnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, The Game 85 napisał(a):

Do ciebie ku... nic nie dociera. Nikt wtedy nie był zmuszany do wojska. Mógł wybrać studia, potem nawet nie było obowiązku służby. Przez kilkanaście lat nie wiem jak jest teraz, ale na pewno studenci nie muszą iść do wojska.

Nawet na Ukrainie nie ma obowiązku, bo nawet mimo 2 lat wojny spowodowanej przez MĘŻCZYZN nie każdy musi iść na wojnę.

A mógł wybrać nie pójście na studia i nie pójście do wojska?

Czy mężczyźni na Ukrainie mogą wyjechać z kraju?

Która płeć wybrała Putina? W większości kobiety czy w większości mężczyźni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał(a):

A mógł wybrać nie pójście na studia i nie pójście do wojska?

Czy mężczyźni na Ukrainie mogą wyjechać z kraju?

Która płeć wybrała Putina? W większości kobiety czy w większości mężczyźni?

A to już w niewoli można mieć takie duże wybory. Bo raczej niewola to brak jakichkolwiek szans na wybór. 

Zresztą przez kilkanaście lat na pewno wojsko było w pełni zawodowe nie wiem jak jest teraz.

A czy na Ukrainie MUSZĄ walczyć?  

Co do Putina to nie mam pojęcia kto go wybrał, nie znam procentowych wyników. Możesz podać ile procent mężczyzn i ile procent kobiet go wybrało

Możesz też dorzucić ile procent kobiet, albo ile w ogóle kobiet ma wpływ na tę wojnę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, The Game 85 napisał(a):

A to już w niewoli można mieć takie duże wybory. Bo raczej niewola to brak jakichkolwiek szans na wybór. 

Zresztą przez kilkanaście lat na pewno wojsko było w pełni zawodowe nie wiem jak jest teraz.

A czy na Ukrainie MUSZĄ walczyć?  

Co do Putina to nie mam pojęcia kto go wybrał, nie znam procentowych wyników. Możesz podać ile procent mężczyzn i ile procent kobiet go wybrało

Możesz też dorzucić ile procent kobiet, albo ile w ogóle kobiet ma wpływ na tę wojnę. 

W Rosji liczy się liczba głosów, nie procent głosów.

moge podac, tak jak Ty mogłeś podać ile procent Ukrainek służy w formacjach frontowych, ale zdecydowałeś się tego uniknąć, podobnie jak służby wojskowej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.