Skocz do zawartości

rozkminy psychologiczne aka na kozetce u terapeuty ep#1 - bycie singlem


rw30

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Krzemo napisał(a):

@lorak

Podawanie się za psychologa/terapeutę jest w pełni legalne.

Podawanie się za lekarza jest za to karalne. 

Jest różnica. 

owszem, jest, ale to inny temat. samo podawanie się za psychoterapeutę nie czyni z kogoś terapeuty, do tego trzeba spełnić określone warunki - na czele z certyfikatem. 

24 minuty temu, blackmagic napisał(a):

Nie wszedł tylko jest od zawsze albo bardzo dawna ( a na pewno od ca 10 lat)

i siedemnasty raz - nie musisz mieć żadnego  certyfikatu by prowadzić terapie

ad 1 o to mi chodziło:

"Warto zauważyć, że nie wprowadzono, postulowanego przez niektórych wymogu, aby psychoterapeuta posiadał dyplomu ukończenia studiów psychologicznych,"

w sumie reszta też powinna być dla was ciekawa - odnośnie wymogów, które są w ustawie.

ad 2 bez certyfikatu taka osoba nie jest psychoterapeutą.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lorak napisał(a):

 

ad 2 bez certyfikatu taka osoba nie jest psychoterapeutą.

No właśnie o to chodzi że to nie jest uregulowane i 90% albo i więcej ludzi pracujących w tym zawodzie takich certyfikatów nie ma. 
druga sprawa dlaczego nie ma - no oprócz tego, ze większość się pewnie nie nadaje to same wymogi są takie ze mało kto ma szanse je przed 40-45 rokiem życia spełnić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, julekstep napisał(a):

Czy psychoterapueta z 'certyfikatem' to ekwiwalent ksiedza z dyplomem jednej  z rzymskich uczelni wyzszych?

🙃

Zawód księdza jest regulowany przecież. Trzeba skończyć seminarium. Nie wystarczy założyć czarną szatę.

Znajoma, która kończy psychologię mówiła, że związek zawodowy psychologów, cech, czy jak to tam się nazywa ostro działa , żeby był to zawód regulowany i na przestrzeni najbliższych lat ma tak się stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, blackmagic napisał(a):

No właśnie o to chodzi że to nie jest uregulowane i 90% albo i więcej ludzi pracujących w tym zawodzie takich certyfikatów nie ma. 
druga sprawa dlaczego nie ma - no oprócz tego, ze większość się pewnie nie nadaje to same wymogi są takie ze mało kto ma szanse je przed 40-45 rokiem życia spełnić 

ty mowisz tylko o tym certyfikacie z PTP? jeśli tak, to znowu gadamy o czymś innym.   w arcie wyżej są zreszta tez różne wymagania określone ustawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, memento1984 napisał(a):

@RappaR napisal ze ciaza w wieku (u kobiety) 40+ to nic nadzwyczajnego. Ja uwazam ze ciaza w wieku 20-29 lat to nie jest nic nadzwyczajnego (~92% plodnych kobiet w tej grupie wiekowej). w grupie kobiet 41-42lata masz ~20% "live births", w grupie 43+ (wiem szeroka "banda") to spada do ~8%.

Ja uwazam ze 92% vs ~20% to nadzwyczajna roznica i ~20% u kobiet 40-45letnich i bycie jedna na piec, to cos nadzwyczajnego.

https://www.sart.org/ivf-info/ivf-trends/

 

Na pewno ja nic takiego nie pisałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo pi****lenia, by ukryć merytoryke

 

Mówić psycholog i terapia, mówimy o tym co się wrzuca w Google i wyskakuje znany lekarz. 99% nie weryfikuje czy ten wynik ma jakiś certyfikat czy jest psychoteraupetą z papierami czy psychologiem, który prowadzi terapię 

 

Takie są Realia, takie są normy zachowania. I z tego ludzie korzystają na co dzień 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, blackmagic napisał(a):

A o jakim certyfikacie Ty piszesz?

takim, o jakim jest mowa w ustawie omawianej we wcześniej linkowanym arcie, np. https://swps.pl/oferta/warszawa/podyplomowe/psychologia-psychoterapia/szkola-psychoterapii-poznawczo-behawioralnej-uniwersytetu-swps-pod-kierownictwem-dr-agnieszki-popiel-i-dr-ewy-praglowskiej

3 godziny temu, RappaR napisał(a):

Mówić psycholog i terapia, mówimy o tym co się wrzuca w Google i wyskakuje znany lekarz. 99% nie weryfikuje czy ten wynik ma jakiś certyfikat czy jest psychoteraupetą z papierami czy psychologiem, który prowadzi terapię 

ludzie robią research przed zakupem jakiejś nieistotnej rzeczy jak TV, a mieliby olać własna głowę? trudno mi w to uwierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lorak napisał(a):

takim, o jakim jest mowa w ustawie omawianej we wcześniej linkowanym arcie, np. https://swps.pl/oferta/warszawa/podyplomowe/psychologia-psychoterapia/szkola-psychoterapii-poznawczo-behawioralnej-uniwersytetu-swps-pod-kierownictwem-dr-agnieszki-popiel-i-dr-ewy-praglowskiej

ludzie robią research przed zakupem jakiejś nieistotnej rzeczy jak TV, a mieliby olać własna głowę? trudno mi w to uwierzyć.

No ale to nie jest certyfikat tylko dyplom ukończenia studiów podyplomowych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lorak napisał(a):

to o czym mówi ustawa?

Ale Ty pisałeś o certyfikacie takim jak ten co wrzuciłeś przykład 

https://psych.org.pl/certyfikaty-i-rekomendacje/certyfikaty-psychoterapeutyczne

i ja napisałem, że większość psychoterapeutów tego nie ma. 
co innego studia podyplomowe czy szkoły psychoterapii a co innego certyfikowany terapeuta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, blackmagic napisał(a):

Ale Ty pisałeś o certyfikacie takim jak ten co wrzuciłeś przykład 

https://psych.org.pl/certyfikaty-i-rekomendacje/certyfikaty-psychoterapeutyczne

i ja napisałem, że większość psychoterapeutów tego nie ma. 
co innego studia podyplomowe czy szkoły psychoterapii a co innego certyfikowany terapeuta. 

czyli według ciebie to z SWPS "Dyplom ukończenia uprawnia do uzyskania certyfikatu PTTPiB oraz EABCT" to nie jest certyfikat i o tym nie mówi ustawa? to nie sa certyfikowani terapeuci?

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, lorak napisał(a):

czyli według ciebie to z SWPS "Dyplom ukończenia uprawnia do uzyskania certyfikatu PTTPiB oraz EABCT" to nie jest certyfikat i o tym nie mówi ustawa? to nie sa certyfikowani terapeuci?

To trochę jak kiedyś matura uprawniała Cię do studiów wyższych jako warunek do ich przystąpienia, ale to nie znaczy by default, że mając maturę/podyplomówkę, że masz tytuł mgr/certyfikowanego terapeuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.