Skocz do zawartości

MVP, DPOTY, COTY - NBA Awards 2023/2024


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, ely3 napisał(a):

Bo wymyślalil udawane choroby dla SGA. Ale oni mieli kilka lat bycia średniakiem z PG i RW.. Tak naprawdę od czasu kiedy robili Finał konferencji do teraz minęło sporo bo ostatni ich sezon na poziomie to było 15/16... 

Jedyny unikat to taki ,że jak dostali w wmianie dobrego gracza to woleii udawać ,że jest połamany by dwa lata nie robić dobrego bilansu. Oni po wymianie z Clippers byli mniej więcej na te 40 wygranych co zrobili rok temu. 

 

A tu się nie zgodze. Bo jak powtarzam s5 Thunder nie wygląda na razie jakoś mocarnie.. Dużo zalezy jak się roziwnie sytuacje z Giddym

Skończ już Ely, bo bredzisz straszne głupoty, poświęć 3 min i sprawdz ich skład, stary George Hill, Al Horford, sophomore Dort ( taki odpowiednik naszego Sochanka, dobry obronca i zero w ataku wtedy), sophomore, czy tam trzecioroczniak SGA i banda pajacy, typowych noname, których nie ma juz dawno w lidze albo grają ogony gdzieś w beznadziejnych Wizards, typu Muscala. 
To ma być skład na 40W? Rok później był jeszcze gorszy skład, tyle ze przyszedł Giddey z draftu. 
 

ty masz bardzo krótka pamięć i wybiórcza. 
oni sezon wcześniej zrobili deal Westbrook za cp3 i picki, gdy wartosc Chrisa była minimalna. Grali cały sezon z cp3 i zrobili chyba dodatni bilans, może nawet PO, już nie pamietam. W każdym bądź razie Paul wyglądał bardzo dobrze u nich, tak wiec:  Odbudowali pięknie jego wartosc (grali z nim przez cały sezon) i jak już była spowrotem duża to latem oddali go do Suns. Za kolejne picki. 
 

No i owszem dogadali się z Horfordem żeby nie grał tylko siedział na ławce. Owszem pewnie wymyślali i wydłużali kontuzje SGA, nie zrobili natomiast nic czego nie robią inni tankerzy vide Blazers rok i dwa lata temu. Jedyne co zrobili inaczej niż wszyscy to właśnie fakt, ze odbudowali u siebie pięknie cp3 i z niego zrobili kolejny super zysk.

 

okc teraz nie dość ze ma topowy talent kalibru mvp, topowy talent z potencjalemdpoty, ktory jednocześnie umie grac w ataku, kilka innych fajnych talentów do ogrania, to jeszcze maja gazylion picków 1st. To jest lepiej rozegrana przebudowa niż kiedykolwiek, przez kogokolwiek. Takie są fakty. 

 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ely3 napisał(a):

Bo wymyślalil udawane choroby dla SGA. Ale oni mieli kilka lat bycia średniakiem z PG i RW.. Tak naprawdę od czasu kiedy robili Finał konferencji do teraz minęło sporo bo ostatni ich sezon na poziomie to było 15/16... 

Z Westbrookiem i Georgem byli na poziomie ~50W teamu właśnie: szału nie było, ale wciąż mocno above average NBA team, Suns czy Magic (Twoje przykłady szybkiego rebuildingu ;]) przez dekadę nie mieli takiego sezonu. 

Oczywiście Thunder na dwa lata włączyli tryb ordynarnych tankerów, ale efekt jest zajebisty, więc już nikt o tym nie pamięta. 

11 minut temu, ely3 napisał(a):

A tu się nie zgodze. Bo jak powtarzam s5 Thunder nie wygląda na razie jakoś mocarnie.. Dużo zalezy jak się roziwnie sytuacje z Giddym

S5 może nie wygląda mocarnie (aczkolwiek Thunder mają na razie #3 SRS w NBA), ale to drugorzędne, bo napisałem 'perspektywy'. A Thunder mają drugi najmłodszy team w NBA - pewnie najmłodszą rotację (SGA jest tam drugim najstarszym graczem z rotacji) - duet SGA-Holmgren + Wallace, Williams, Giddey - 9 first rounderów/swapów do końca 20s od innych organizacji. 

Oczywiście Thunder są też przykładem, że piękne perspektywy mogą guano dać jeśli nie dopisze szczęście etc, ale w sumie pisałem o perspektywach, więc jak Holmgren się połamie to don't @ me. ;] 

Giddey to unplayable w playoffach cieć, nawet jak dołączy do Prison FC.

ps

No dobra, może nie ,,mocno above average team", po prostu above average team*. 

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ely3 

https://www.basketball-reference.com/teams/OKC/2021.html

Możesz mi wskazać dwie piatki którymi byś zrobił 40W w tamtym sezonie ? Ja tam widzę czterech so-so graczy i bandę scrubów, a Ty widzisz walkę o PO. 
 

Rok wcześniej przypominam ze zrobili 44-28 z Cp3 w składzie, mimo ze wiedzieli ze nie maja raczej szans na mistrza to grali swoje żeby dobrze go sprzedać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, BMF napisał(a):

Ilu PGs miało lepszy/porównywalny footwork do SGA? Typ jest jak Jimmy Butler pod względem kombinacji funkcjonalnego atletyzmu/pracy nóg, ale zarazem większym outlierem pod względem ratio size-pozycja + ma lepszego jumpera, trochę retro vibe. No i z poziomu średniego obrońcy przeszedł do okolic optimum tego, co w D można oczekiwać od 30-6-6 superstara. 

Mix Mcgradego i Pennego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BMF

To się zdecyduj bo najpierw pisałeś na 50w wzwyż Teraz ,że na 50 W ale oni jakoś nie osiągali tego poziomu 50 zwycięstw i nigdy go nie przekroczyli więc dla mnie to był zespół na wylot w 1 rundzie. 

I na pewno nie byli zespołem na 50W wzwyż

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ely3 napisał(a):

To się zdecyduj bo najpierw pisałeś na 50w wzwyż Teraz ,że na 50 W ale oni jakoś nie osiągali tego poziomu 50 zwycięstw i nigdy go nie przekroczyli więc dla mnie to był zespół na wylot w 1 rundzie. 

"Thunder mieli kilkanaście lat ekipę na ~50W wzwyż"

Tylda (łac. titulus, hiszp. tilde) – znak pisarski w formie wężyka ( ~ ), zwany również falą lub wężykiem[1].

W arytmetyce tylda oznacza wartość zaokrągloną lub przybliżoną, np. ~450 000 znaczy około 450 000.

Bilans 48-34 wpisuje się w ,,około 50W". 

Raz nie mieli ok. 50W jak się połamali i zabrakło im tiebreakera do playoffów (45W w sezonie 14/15), zwracam honor. Oczywiście to byłby najlepszy bilans Magic w latach 13-23 i drugi najlepszy Suns w latach 11-20, a podobno zrobili błyskawiczny rebuilding - to inna sprawa. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

o jeszcze maja gazylion picków 1st.

No i jak na raize to sobie oddali Senguna do Rockets za kolejne wybory.. To że masz miliard wyborów to nie oznacza ,że zawsze dobrze wybierzesz

Thunder jak na razie to są nadal zespołem na wylot w 1 rundzie. Oczywiście może za 2-3 lata wskocza wyżej. Ale jeśli ostatni dobry zespół Thunder to ten z Durantem z 2016 to oni nadal nie sa blisko tego poziomu... I jeśli za te 2 lata wskoczą to mamy nadal 10 lat przebudowy .  JA tu nie widze jakiegoś niewiarygodnie błyskawicznej przebudowy ...  To już prędzej Boston się łapie po oddaniu KG, Doca Riversa itp

A już w ogóle to Heat przebija wszystko w5 sezonów od Lost Final i utraty Bosha z Le Bronem do Lost Final w kompletnie innym składzie 

Więc nie wiem gdzie tu widzisz hiper szybką przebudowę Thunder bo od ich prześliśmy pierwszą rundę mija właśnie 9 sezon

1 minutę temu, BMF napisał(a):

Thunder mieli kilkanaście lat ekipę na ~50W wzwyż"

Ale od tej ekipy to mija własnie 9 sezon więc jednak nie wpisuje w szybkie rebuilding... Po odejściu Duranta oni nie przeszli pierwszej rundy  Czyli to była pierwsza faza nieudanej przebudowy najpierw z Oladipo i Sabonisem. Potem z PG... Potem ordynarnie tankowali i teraz sa młodzi ale nadal jeszcze tej pierwszy rundy nie przeslzi.. I nie sądze by to nasapiło w tym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ely3 napisał(a):

Czyli to była pierwsza faza nieudanej przebudowy najpierw z Oladipo i Sabonisem.

Bycie ~50W teamem pomimo faktu, że Twój najlepszy gracz uciekł za łatwymi pierścieniami (KD), a potem bycie ~50W teamem pomimo faktu, że Twój najlepszy gracz uciekł za nie-wiem-czym (George) - to nie jest 'nieudana przebudowa'.

Nie za bardzo rozumiem co chcesz przekazać. 

Heat to fajnie zarządzani bigmarketowcy. 

Raczej szedłbym w kierunku ,,Thunder to giga-farciarze".

Bo wprawdzie dostają piaskiem po oczach jak typowy smallmarketowiec, ale timing (najpierw Durant-Westbrook-Harden, potem przerzucany jak ziemniak CP3, potem złota wymiana po SGA, potem Holmgren z #2 pickiem) mają rzeczywiście topowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, ely3 napisał(a):

No i jak na raize to sobie oddali Senguna do Rockets za kolejne wybory.. To że masz miliard wyborów to nie oznacza ,że zawsze dobrze wybierzesz

Thunder jak na razie to są nadal zespołem na wylot w 1 rundzie. Oczywiście może za 2-3 lata wskocza wyżej. Ale jeśli ostatni dobry zespół Thunder to ten z Durantem z 2016 to oni nadal nie sa blisko tego poziomu... I jeśli za te 2 lata wskoczą to mamy nadal 10 lat przebudowy .  JA tu nie widze jakiegoś niewiarygodnie błyskawicznej przebudowy ...  To już prędzej Boston się łapie po oddaniu KG, Doca Riversa itp

A już w ogóle to Heat przebija wszystko w5 sezonów od Lost Final i utraty Bosha z Le Bronem do Lost Final w kompletnie innym składzie 

Więc nie wiem gdzie tu widzisz hiper szybką przebudowę Thunder bo od ich prześliśmy pierwszą rundę mija właśnie 9 sezon

Ale od tej ekipy to mija własnie 9 sezon więc jednak nie wpisuje w szybkie rebuilding... Po odejściu Duranta oni nie przeszli pierwszej rundy  Czyli to była pierwsza faza nieudanej przebudowy najpierw z Oladipo i Sabonisem. Potem z PG... Potem ordynarnie tankowali i teraz sa młodzi ale nadal jeszcze tej pierwszy rundy nie przeslzi.. I nie sądze by to nasapiło w tym roku

Przecież oni nie robili przebudowy po Durancie, w 2016, tylko dalej się bili o bycie jak najlepszym. Wg ciebie Robili przebudowę mając MVP westbrooka i dokładając mu Carmelo i PG13? Jezu, co za bzdury, szkoda strzępić ryja. ZERO logiki ma to co piszesz. Oklahoma tak na dobre zaczela przebudowę po sezonie 19/20, kiedy wbili się do PlayOffs z bandą młodzieży + Steven Adams + Chris Paul.  Wtedy ich oddali i wtedy przestało im zależeć na wynikach. Kropka. Nie ma żadnej przebudowy, gdy sciagasz Westbrookowi drugiego superstara ktory jest top10 graczem ligi, tylko to jest walka o tu i teraz. Do tego washed, bo washed, ale Carmelo. Ewentualnie za początek przebudowy możesz uznać sprzedaż Westbrooka i PG13, tylko ze jeszcze po tym oni zrobili 44-28 bilans i awans do PO na lajcie, wiec nie wiem jak to traktować. 

Teraz tak abstrahując od tego - dwa dni temu na priv ze mną gadasz i porównujesz Senguna z Holmgrenem, mówiąc jako argument na korzysc Alperena, że Sengun ma o wiele trudniej, bo ma słabszy team i Jalena Greena obok siebie, a teraz nagle porównujesz sobie OKC do Rockets i Magic, mówiąc, że wcale nie idzie im przebudowa lepiej od tamtych. To jak ja mam z Tobą rozmawiać ? Jak gadamy o Holmgrenie indywidualnie to zawsze, już dwukrotnie wskazałeś argument ze ma łatwo, bo jest tylko rolesem w super teamie wokół siebie. Teraz nagle Magic i Rockets stawiasz na równi z OKC. 

 

Wróćmy jeszcze do tego, że ty napisałeś ze tankowali gdy mieli team na 40W i że teraz też maja team na 40W. Możesz więc nie wymijać odpowiedzi i odpisać, jakie konkretnie dwie najlepsze piatki Oklahomy z sezonu 20/21 miały zrobić te 40w? I czy możemy te dwie piatki porównać z dzisiejszym składem i zrównać je ze sobą ?  Mógłbyś zrobić takie zestawienie 20/21 a 23/24 i zrównać je ze sobą ? Bo jestem mocno ciekaw tych fikołków jakie będziesz musiał uskutecznić, byleby tylko nie przyznać się do błędu i brnąc dalej w swoją teorie z dupy. Poproszę o takie porównanie tych dwóch składów. 

 

 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, człowiek...morza napisał(a):

mobley?

bez niego obrona cavs leży, z nim 2 defensywa w lidze

Dobry typ, ale Cavs są na razie przeciętniutcy. 

Inna sprawa, że te DPOTY-wyścigi w ostatnich latach były słabe, te wszystkie sezony, gdzie Gobert nie miał żadnej konkurencji tylko po to, by być wyjaśnionym w playoffach, albo nagrodę dostawał jakiś Smart.

Za rok będą Wembanyama, Holmgren, Mobley, JJJ - nieźle, vintage klimat. 

Teraz pewnie głównym faworytem jeszcze Gobertzzzzzzzz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, ely3 napisał(a):

Thunder jak na razie to są nadal zespołem na wylot w 1 rundzie

oj no nie wiem

jakby brac pod uwage obecna dyspozycje?

kogo nie zrobia na pewno?

Dallas Minny Suns Kings Lakers Pels Rockets Warriors Denver

na ten moment patrzac na dyspozycje to Denver Minny najciezsi? reszta w zasiegu

jeszcze przewaga parkietu w Oklahomie jest bardzo mocna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tropem myślenia, że  dopóki nie wrócisZ na poziom na jakim byłeś przed odejściem swojej gwiazdy, to znaczy, że jesteś cały czas w przebudowie….  tacy bulls i jazz są od 1998roku cały czas w trakcie jednej wielkiej przebudowy, która trwa już 25 lat. ;) 

No i Tacy Heat tez cały czas w przebudowie, od 2013 gdy zdobyli tytuł… 

 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprawde powiadam wam

Za wczesnie na Thunder. Najpierw czeka ich wpierdol w 1 rundzie, jesli wejda do PO.

3 godziny temu, Kubbas napisał(a):

oj no nie wiem

jakby brac pod uwage obecna dyspozycje?

kogo nie zrobia na pewno?

Dallas Minny Suns Kings Lakers Pels Rockets Warriors Denver

na ten moment patrzac na dyspozycje to Denver Minny najciezsi? reszta w zasiegu

jeszcze przewaga parkietu w Oklahomie jest bardzo mocna

Dallas

Sota

Suns

Lakers

Pels

Nuggets

Baty na bank

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thunder nie mają legit drugiej opcji + mają undersized frontcourt, źle się mogą matchupować z wieloma teamami w playoffach. Ale wiadomo, sezon jest długi, pewnie pójdzie tak:

- Lakers, Clippers i Pels w maju będą mieć szpital polowy rozłożony

- Sota się rozkrzaczy w playoffach (Towns-Gobert iconic duo)

- Dallas-Suns pewnie wygrają, ale fajne matchupy dla Thunder

- Nuggets wpierdol guaranteed

- Kings, Rockets spoko.

Ale wiadomo, 49-33, #4 miejsce SGA w MVP voting, ROTY dla Holmgrena, ely napisze, że nie-udany/nieudany rebuilding, bo nie przeszli pierwszej rundy - i sezon mocno na plus dla wszystkich zaitneresowanych, więc nie ma co pompować balonika. 

Jeszcze Warriors, ale nie wiem czy ktoś w 2024 roku się boi Warriors (with all due respect). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Reikai napisał(a):

Zaprawde powiadam wam

Za wczesnie na Thunder. Najpierw czeka ich wpierdol w 1 rundzie, jesli wejda do PO.

Dallas

Sota

Suns

Lakers

Pels

Nuggets

Baty na bank

Dallas, Pels, Lakers - really? :o 
 

dallas nie ma obrony, SGA zrobi im jesień średniowiecza 

pels są tak samo unproven jak Thunder

lakers z kolei nie ma póki co ataku, sam o tym mówisz, ale nawet jak się ogarną to zobaczmy najpierw czy będą w pełnym składzie do playoffs. 
 

ergo jak „baty na bank” to liczę ze postawisz swoja wypłatę jak dojdzie do takich serii, ale nie postawisz ;) 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ely3 hejterem być to trzeba umić 

 

Rozumiem ból spowodowany faktem iż chamski tank Jazz nie dał topowego wyboru ale przypadek Thunder jest pod wieloma względami wyjątkowy 

 

Chciałeś szczegółow? Chłopaki ci dali ich sporo więc powtarzał tego nie będę 

 

Co do ich szans z PO 

Są one nikłe/małe. All about matchups, ale raczej pierwsza runda i out. ich czas jeszcze nie nadszedł, mają go w cholerę zważywszy że są chyba drugim najmłodszym składem w lidze. Nawet jeśli odpadną w pierwszej rundzie, nic się nie stanie bo oczekiwań co do nich nie ma dużych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RonnieArtestics napisał(a):

Dallas, Pels, Lakers - really? :o 
 

dallas nie ma obrony, SGA zrobi im jesień średniowiecza 

pels są tak samo unproven jak Thunder

lakers z kolei nie ma póki co ataku, sam o tym mówisz, ale nawet jak się ogarną to zobaczmy najpierw czy będą w pełnym składzie do playoffs. 
 

ergo jak „baty na bank” to liczę ze postawisz swoja wypłatę jak dojdzie do takich serii, ale nie postawisz ;) 

Brak ataku lakers ale serio uważasz ze młodzi OKC tak se przejdą zmotywowanego  lbj w PO? Serio?

OKC gra świetnie. Ale w po przeważnie taka koszykówka się kończy gdy trafisz na bandę cwaniaków typu lbj czy luka plus Kyrie. 

Pels to kij wie co tam siedzi. Tam wszystko zaczyna się i kończy na ZION wiec o ocenę trudno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ignazz napisał(a):

Brak ataku lakers ale serio uważasz ze młodzi OKC tak se przejdą zmotywowanego  lbj w PO? Serio?

OKC gra świetnie. Ale w po przeważnie taka koszykówka się kończy gdy trafisz na bandę cwaniaków typu lbj czy luka plus Kyrie. 

Pels to kij wie co tam siedzi. Tam wszystko zaczyna się i kończy na ZION wiec o ocenę trudno. 

Akapit pierwszy - Nie, tego nie napisałem, napisałem tylko, że gadanie „baty na bank „ jest mocno na wyrost. Jak chcesz ze mną podyskutować to naucz się może czytać ze zrozumieniem, bo idzie Ci to coraz gorzej im więcej brniesz w dyskusje ze mną. Proszę, nie wkładaj mi w usta opinii których nie wypowiedziałem. Ja Napisałem tylko ze to nie są wg mnie żadne pewne baty, nie napisałem nic w stylu, ze byliby faworytem w tej serii. Jedynie, że nie postawiłbym wypłaty na lakers, a post reikaia brzmi jakby byl pewny, żeby to zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, BMF napisał(a):

Thunder nie mają legit drugiej opcji + mają undersized frontcourt, źle się mogą matchupować z wieloma teamami w playoffach.

Z grubsza to

Takie druzyny sa fajne na RS, potem pojawia sie obrona I okazuje sie, ze trzeba w 3 kwarcie close game na wyjezdzie spunktowac, a jak nie to dostaniesz runa

Poki co, Thunder nie maja personelu zeby byc zespolem, ktory w jeden sezon z "nie jestesmy w PO, bo jestesmy za slabi" przejsc do "jestesmy w PO I rozpierdalamy lepsze zespoly ktore maja bardziej dostosowany do PO roster"

Ale na pewno fajnie ich sie oglada w listopadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.