Skocz do zawartości

MVP, DPOTY, COTY - NBA Awards 2023/2024


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

teraz już co drugi będzie grać do 40ki?

No widać ze longevity się mocno wydłuża, jednak te testowanie coś chyba daje, choć akurat stepha i lebrona testowanie nie dotyczy. Ale taki durant, Butler, czy cp3 jeszcze dwa lata temu to wszyscy grubo po trzydziestce a dalej trzęsą ligą/trzęśli (cp3). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie mogą mu dawać MVP RS, ale moim zdaniem on z swoim tym mentalem nie jest graczem.na miarę lidera mistrzów NBA. Gość jak zwykle potrafi czarować na początku RS w ataku, ale potem wszystko jak zwykle wróci do normy. Nawet teraz po pierwszych meczach "Doncic being Doncic": ost 3 mecze ledwo 40% skuteczność osiąga i traci piłkę ponad 6 razy na mecz, a po tym jak spierdoli, daje taki effort w D

Dramat... ile razy koledzy beda znosić coś takiego na boisku? Ekipa wprawdzie wygrywa, ale też poza DEN nie mieli tu trudnych rywali (bo.teoretycznie dobre ekipy grały w ogr. składzie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to nie widzę problemu by w sezonie regularnym się chłopak nie zajeżdżał. Jak sprawdzałem ostatnio to Dallas miało drugą ofensywę w lidze, czołową skuteczność za 3% i wygrywają wszystko w clutch. To wszystko mimo bardzo limitowanego talentu w drużynie. Niech chłopak dogra na podobnym sezonie regular i będę zadowolony.

A to co go odróżnia od Hardena, to występy w PO. 

Btw. Mnie też Luka wnerwia czasem, mimo że jestem jego fanem. Po prostu trzeba go docenić za to kim jest, a nie wkurzać się na to kim nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc na te pierwsze tygodnie sezonu trudno oprzeć się wrażeniu, że znowu skończy się na wyścigu Embiid-Jok

Tatum zaczął bardzo mocno, ale on ma obok siebie 3 potencjalnych allstarów

na początku myślałem, że Luka też się w końcu będzie liczył, ale będzie mu bardzo ciężko wywalczyć mocny bilans

SGA ma szansę być wysoko, tak top5 luźno, myślałem, że Thunder zapłacą za brak weteranów w składzie, a oni wciąż prą do przodu, niesamowici są

jest Stefek, który gra kosmicznie, ale jakoś trudno mi uwierzyć, że nie będzie ostatecznie oszczędzany z biegiem sezonu

Antka chyba trzeba wypisać z tego wyścigu, dla Bucks najważniejsze w tym sezonie aby Dame się zdążył wkomponować, bo póki co w minutach bez Giannisa wygląda to koszmarnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

patrząc na te pierwsze tygodnie sezonu trudno oprzeć się wrażeniu, że znowu skończy się na wyścigu Embiid-Jok

Tatum zaczął bardzo mocno, ale on ma obok siebie 3 potencjalnych allstarów

na początku myślałem, że Luka też się w końcu będzie liczył, ale będzie mu bardzo ciężko wywalczyć mocny bilans

SGA ma szansę być wysoko, tak top5 luźno, myślałem, że Thunder zapłacą za brak weteranów w składzie, a oni wciąż prą do przodu, niesamowici są

jest Stefek, który gra kosmicznie, ale jakoś trudno mi uwierzyć, że nie będzie ostatecznie oszczędzany z biegiem sezonu

Antka chyba trzeba wypisać z tego wyścigu, dla Bucks najważniejsze w tym sezonie aby Dame się zdążył wkomponować, bo póki co w minutach bez Giannisa wygląda to koszmarnie

 

Dopisz haliburtona w walce o to top5, bo pacers idą po 50:32, Mark my words :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, RonnieArtestics napisał(a):

Dopisz haliburtona w walce o to top5, bo pacers idą po 50:32, Mark my words :)

Jeśli zrobią jakimś cudem top3 wschodu to jakaś tam szansa jest, niemniej mam wrażenie, że głosujący zwykle nie głosują na graczy, którzy debiutują w konwersacji o MVP, dlatego imo o wiele większe szanse ma SGA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Reikai napisał(a):

Niesamowicie Luka gra, Mavs imo moga zrobic wystarczajcy bilans na MVP.

No gra, ale rok temu było podobnie, wprawdzie bilans był 6-4 a nie 8-2, ale bodajże 7 meczów z tych 10 tam sie rozstrzygało na 1-2 posiadania (w tym bodajże 2) i jest Irving. 

Staty Luki rok temu (wyżej) i w tym sezonie:

Luka Doncic 10 36.6 34.8 11.9 23.9 49.8 2.4 8.5 28.2 8.6 11.2 76.8 0.9 7.3 8.2 8.1 3.2 2.0 0.7 3.4 3.2
Luka Doncic 10 35.8 32.6 11.2 21.3  52.6 4.3 10.3 41.7 5.9 7.5 78.7 0.6 7.8  8.4 8.5 4.2 1.3 0.5 1.9 7.5
5 godzin temu, lorak napisał(a):

true, myślałem, że będą grać piach i się zdemotywuje, a tu jednak ciągnie ten wózek w lebronowskim stylu.

Rozumiem tylko o ofensywie piszesz? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dannygd napisał(a):

No gra, ale rok temu było podobnie, wprawdzie bilans był 6-4 a nie 8-2, ale bodajże 7 meczów z tych 10 tam sie rozstrzygało na 1-2 posiadania (w tym bodajże 2) i jest Irving. 

Staty Luki rok temu (wyżej) i w tym sezonie:

Luka Doncic 10 36.6 34.8 11.9 23.9 49.8 2.4 8.5 28.2 8.6 11.2 76.8 0.9 7.3 8.2 8.1 3.2 2.0 0.7 3.4 3.2
Luka Doncic 10 35.8 32.6 11.2 21.3  52.6 4.3 10.3 41.7 5.9 7.5 78.7 0.6 7.8  8.4 8.5 4.2 1.3 0.5 1.9 7.5

Rozumiem tylko o ofensywie piszesz? ;)

Aż się musiałem zalogować bo widzę ,że ktoś jest tu niesamowicie spłakany jeśli chodzi o Lukę.

Mam nadzieje ,że widziałeś więcej meczy niż te highlighty defensywne które tu wysłałeś bo każdemu graczowi można taką sklejke zrobić. A nawet powiem więcej Luka gra najlepszy sezon w defensywnie odkąd przyszedł do ligi i to widać doskonale w statystykach ON/OFF 

A i super ,że dajesz te statystyki z poprzedniego sezonu które nie uwzględniają defensywy która jest powyżej przeciętnej oraz nie ma usg% które ma najmniejsze od swojego rookie sezonu chociaż były już mecze w których KI nie grał. Ale spoko widzę ,że jak ktoś kogoś nie lubi to leci tunel wizja byle się do kogoś przyjebać i dostać poklask. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, kndz_ napisał(a):

Mam nadzieje ,że widziałeś więcej meczy niż te highlighty defensywne które tu wysłałeś bo każdemu graczowi można taką sklejke zrobić.

Poki co 3 mecze i sporo skrotow, wiec calkiem nieźle (Soty czy Lakers nie widzialem wiecej). A co do filmików, to jakieś zapewne by ktoś zrobił, ale tyle z 1 meczu (wśród gwiazd), to może Harden w "szczycie" formy, może DLO (on to nie gwiazda) czy Dame mogliby dostarczyć, a i to nie jestem pewien.

43 minuty temu, kndz_ napisał(a):

A nawet powiem więcej Luka gra najlepszy sezon w defensywnie odkąd przyszedł do ligi i to widać doskonale w statystykach ON/OFF

No pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą. Luka ma 116 DRtg, ale warto tu dodać, że mocno ten ranking podnoszą minuty z Lively. Bez niego to.juz ponad 120 DRtg (czyli tyle ile ma cała ekipa Mavs bez Livelego).

W większości AdvStats Luka to jest top 15 (max. 20) najgorszy obrońca ligi wśród graczy co grają jakieś minuty... (zaznacz choć 200):

https://craftednba.com/player-traits/sieve

51 minut temu, kndz_ napisał(a):

Ale spoko widzę ,że jak ktoś kogoś nie lubi to leci tunel wizja byle się do kogoś przyjebać i dostać poklask. 

Tu nie wiem o co Ci chodzi i skąd wnioskujesz, że go nie lubię? Bo krytykuje grę w D w dyskusji o MVP? Dajże spokój. Mam tu wręcz duże doświadczenia w docenianiu postępów w D graczy, ktorzy byli słabi (a nawet bardzo słabi) i się poprawiali (jak kiedyś Allen, czy potem Wiggins, Jakic czy KAT) I jak zauważę taką poprawę u Luki, to nie omieszkam napisać. Ja po prostu nie lubie graczy, którzy odpuszczają defensywę, nie starają się mimo warunków (np. Wiggins, Harden - który jako 6th dobrze bronił w OKC czy Luka), a wręcz momentami olewają grę defensywna.

Mniej krytykuje graczy, ktorzy z racji cech fizycznych mają problem z defensywą, bo np. nie nadążają na nogach czy mają za krótkie ręce czy timing, bo to daje natura.

Także wyluzuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Shai MVP. ;] Rzadko się widzi taki progres w obronie u high volume superstara, a gość realnie stał się bardzo dobrym obrońcą, przynajmniej po 1/5 sezonu. Steve w innym temacie pytał o Iversona, a SGA wygląda jak dziecko Wade'a i T-Maca. ;] 

Ciekawe czy Thunder będą w stanie utrzymać ten poziom ~55W teamu, bo mogą dostać potężny bonus za bycie najmłodszym-najbardziej fun to watch teamem w lidze. Trochę żartuję z tym MVP dla SGA, ale Holmgren już realne szanse na All-NBA D z takim poziomem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.