Skocz do zawartości

Sondaż polityczny


RappaR

Jaką opcję polityczną popierasz w nadchodzących wyborach?  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką opcję polityczną popierasz w nadchodzących wyborach?

    • Prawo i Sprawiedliwość
      10
    • Koalicja Obywatelska
      10
    • Konfederacja
      20
    • Trzecia droga
      10
    • Lewica
      6

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 13.10.2023 o 05:59

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, mayor napisał(a):

No stulejarzy kobiety biją.,A potem taki płacze na forum  ,że dostał wpierdol od baby

 

Ja tam wolałem wersję stulejarza-zmyślacza, któremu nie oparła się żadna niewiasta, niż obecnego płaczka i marudę z poczuciem krzywdy wyrządzanej przez społeczeństwo, który upija się wyłącznie na smutno 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jack napisał(a):

Dyskryminacja silniejszego polega na tym, że może podnieść więcej 🤣🤣🤣

Czy uważasz, że męscy i żeńscy sportowcy powinni zarabiać tyle samo?

Czy uważasz, że męscy i żeńscy policjanci powinni zarabiać tyle samo?

Czy uważasz, że męscy i żeńscy strażacy powinni zarabiać tyle samo?

 

7 minut temu, Pablo81 napisał(a):

 

Ja tam wolałem wersję stulejarza-zmyślacza, któremu nie oparła się żadna niewiasta, niż obecnego płaczka i marudę z poczuciem krzywdy wyrządzanej przez społeczeństwo, który upija się wyłącznie na smutno 😕

Mi tam dalej pasuje wersja przegrywa w Niemczech, który zmyśla bajki o swoim życiu :) 

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RappaR napisał(a):

Skoro uważasz, że kobiety są gorsze, to głoś to hasło, ja popieram hasła o równych prawach i obowiązkach. 

Nie uważam, że są gorsze. Są inne. Biologia i ewolucja sprawiła, że jesteśmy przystosowani do pewnych ról. Kobiety są mniejsze i słabsze. Twórcy prawa powinni pamiętać o różnicach między płciami w momencie tworzenia nowych praw i modyfikacji starych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzemo napisał(a):

Wracając do dyskryminacji mężczyzn, to dobrym przykładem jest kwestia opieki nad dziećmi po rozwodzie i alimentów, no ale ten przykład tu dotychczas nie padł. Pewnie sporo jeszcze znajdziemy, więc wrzucaj.

System emerytalny w Polce jest skrajnym przykładem dyskryminacji facetów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzemo napisał(a):

Wyzwaniem jest wypracowanie nowego systemu finansowania zabezpieczeń społ., który nie będzie powiązany z dzietnością. To jest problem, którego żadna opcja polityczna nie chce dotknąć, a on bezpośrednio dotyczy naszego pokolenia. To będzie trudne, może niemal niewykonalne, bo jeśli nie dzietność (przyznaje, że ten niekorzystny trend ze względu na uwarunkowania kulturowe i społeczne w naszej strefie kulturowej może być nieodwracalny), to wyższe składki - wolę to niż masową imigrację. 

Wyższe składki nie rozwiążą problemu. Mnie naprawdę dziwi, że w ogóle ludzie nie rozumieją na czym polega system emerytalny, jest to dla nich pojęcie całkiem abstrakcyjne i nie są w stanie zrozumieć jego rzewczywistych podstaw. 

 

2 godziny temu, Krzemo napisał(a):

Z oceanu po drodze dotknęliśmy pomysł poboru kobiet do armii, który IMO dla społeczeństwa nie byłby korzystny, bo statystyczna kobieta z racji swojej fizyczności jest gorszym frontowcem od mężczyzny i ryzykownych zawodów, gdzie ryzyko ponoszone przez mężczyzn wiąże się co do zasady (lub powinno) z wyższą płacą. Ja tu się nie czuje dyskryminowany, przyjmuje że kobiety i mężczyźni są różni i w pewnych zawodach, czy kwestiach są bardziej lub mniej predysponowani do pełnienia innych ról. 

 

To w takim wypadku za różnymi umiejętnościami powinny pójść różne pensje, czyż nie?

2 godziny temu, Krzemo napisał(a):

Moglibyśmy mówić o dyskryminacji, gdybyśmy np. mieli kryterium płci w rekrutacji na studia medyczne i parytet 50/50, i załóżmy kobiety przyjmowaliby od 50 pts, a mężczyzn od 75 pts i nie miałbyś możliwości dostania się na te studia i zostałaby Ci jakaś socjologia, czy tam pedagogika. 

Około 80% studentów medycyny to kobiety, a i tak powstają preferencyjne i ułatwiające dla nich programy w medycynie. 

 

2 godziny temu, Krzemo napisał(a):

No, ale ja o nich nie mówię :) to Ty dzwonisz :) 

Z ciekawości - jesteśmy przeciwny KO, PSL i Lewicy i w wyborach będziesz głosował przeciw nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak rozmawiamy o konkretach PiSu i PO i kolejnych propozycjach z gatunku : damy Tym, damy Tam, damy Wam, to chciałbym przypomnieć, że  na rok 2024 rząd planuje 165 miliardową dziurę budżetową. Przy czym w planowanym budżecie nie ma żadnych tarcz antyinflacyjnych (dopłaty do prądu itd)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sebastian napisał(a):

A jak rozmawiamy o konkretach PiSu i PO i kolejnych propozycjach z gatunku : damy Tym, damy Tam, damy Wam, to chciałbym przypomnieć, że  na rok 2024 rząd planuje 165 miliardową dziurę budżetową. Przy czym w planowanym budżecie nie ma żadnych tarcz antyinflacyjnych (dopłaty do prądu itd)  

To się akurat odnosi do wszystkich. Przecież propozycje lewicy, konfederacji i trzeciej drogi to także kolejne miliardy na minusie 

1 minutę temu, Pablo81 napisał(a):

W sumie to mnie mało obchodzi. Jednak gdyby była, to skąd u niej takie zachowanie jako Katoliczki? 

Nie wiem. Może z powodu tego że przysięgała mi miłość przed Bogiem, to nie chciałaby żeby w domu przebywał ktoś kto mnie regularnie zaczepia i obraża?;) nie wiem, trudno powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał(a):

To się akurat odnosi do wszystkich. Przecież propozycje lewicy, konfederacji i trzeciej drogi to także kolejne miliardy na minusie 

Nie wiem. Może z powodu tego że przysięgała mi miłość przed Bogiem, to nie chciałaby żeby w domu przebywał ktoś kto mnie regularnie zaczepia i obraża?;) nie wiem, trudno powiedzieć.

To ja cię przepraszam. Tylko napisz konkretnie gdzie cię ubodło?

A w temacie: co to znaczy klasyczny podział ról? Czy masz taki w domu?

Btw to ty mnie dziś zaczepiles. Może powinna zwrocic ci uwagę, skoro cię kocha?

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pablo81 napisał(a):

Jeden no-life uczy o roli kobiety we współczesnym świecie i rodzinie, a drugi o planowaniu czasu. Kabaret. A i trzeci, który spędził wakacje z rodziną. Tą z forum.

Ogólnie macie jaja ze stali, że musicie wołać się nawzajem, aby prowadzić dyskusję. Lekkie frajerstwo.

 

Tutaj

3 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

 

A w temacie: co to znaczy klasyczny podział ról? Czy masz taki w domu?

 

Nie wiem czy to klasyczny podział ról, ale na pracę zawodową i pracę w domu poświęcamy oboje tyle samo czasu ( czyli jak ja pracuję 70 godzin w tygodniu a żona 40 to żona zajmuje się domem o 30 godzin dłużej niż ja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.