Skocz do zawartości

Sondaż polityczny


RappaR

Jaką opcję polityczną popierasz w nadchodzących wyborach?  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką opcję polityczną popierasz w nadchodzących wyborach?

    • Prawo i Sprawiedliwość
      10
    • Koalicja Obywatelska
      10
    • Konfederacja
      20
    • Trzecia droga
      10
    • Lewica
      6

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 13.10.2023 o 05:59

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

Julek woli i dlatego broni takiego modelu. Nie jest to dla mnie dziwne.

Czy jesteś w stanie to zrozumieć? Czy za trudne to jest?

Nadworny prymityw zawołany. Kto następny?

pa @fluber

zaczepil, obrazil

juz czekamy tylko na ostatni krok (robienie z siebie ofiary) zeby kolejny cykl sie dopelnil!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RappaR napisał(a):

Działania mające nas upodobnić do kibuców i enklaw Amiszów, bo to są właśnie te grupy, które chwaliłeś w Izreaelu.

Nie chwaliłem. Podałem Izrael jako przykład w kontrze na Twoje twierdzenie, że na całym świecie dzietność spada.

O samej zastępowalności pokoleń pisałem, że w związku z rozwojem technologii być może dzietność nie będzie już niezbędna na dotychczasowym poziomie.

Wyzwaniem jest wypracowanie nowego systemu finansowania zabezpieczeń społ., który nie będzie powiązany z dzietnością. To jest problem, którego żadna opcja polityczna nie chce dotknąć, a on bezpośrednio dotyczy naszego pokolenia. To będzie trudne, może niemal niewykonalne, bo jeśli nie dzietność (przyznaje, że ten niekorzystny trend ze względu na uwarunkowania kulturowe i społeczne w naszej strefie kulturowej może być nieodwracalny), to wyższe składki - wolę to niż masową imigrację. 

1 godzinę temu, RappaR napisał(a):

Ale ja się na razie nie zbliżyłem do kwestii przywilejów macierzyńskich, jest dosłownie ocean po drodze, nie wspominając o nowych propozycjach lewicy.

Ale, ale... dyskutowaliśmy o istniejącej instytucjonalnej dyskryminacji mężczyzn, którą chcesz zwalczać, a nie o lewackich fantasmagoriach.

Postulujesz pełne prawne równouprawnienie, więc będę dotykał przywilejów macierzyńskich, bo on istnieją, a przy pełnym równouprawnieniu idą do likwidacji. 

Z oceanu po drodze dotknęliśmy pomysł poboru kobiet do armii, który IMO dla społeczeństwa nie byłby korzystny, bo statystyczna kobieta z racji swojej fizyczności jest gorszym frontowcem od mężczyzny i ryzykownych zawodów, gdzie ryzyko ponoszone przez mężczyzn wiąże się co do zasady (lub powinno) z wyższą płacą. Ja tu się nie czuje dyskryminowany, przyjmuje że kobiety i mężczyźni są różni i w pewnych zawodach, czy kwestiach są bardziej lub mniej predysponowani do pełnienia innych ról. 

Wracając do dyskryminacji mężczyzn, to dobrym przykładem jest kwestia opieki nad dziećmi po rozwodzie i alimentów, no ale ten przykład tu dotychczas nie padł. Pewnie sporo jeszcze znajdziemy, więc wrzucaj.

Serio jestem ciekaw w jakich aspektach czujesz się dyskryminowany przez państwo i jak to się przekłada na Twoją osobistą sytuacje, w czym przeszkadza. W końcu miałeś możliwość w dużej mierze bezpłatnego wykształcenia się, wykonujesz prestiżowy zawód lekarza (który jest pożądany na całym świecie), zarabiasz jak na polskie warunki kupę kasy, stać Cię na dobre samochody, nieruchomości, egzotyczne wycieczki i masz tam różne fajne przygody :). 

Moglibyśmy mówić o dyskryminacji, gdybyśmy np. mieli kryterium płci w rekrutacji na studia medyczne i parytet 50/50, i załóżmy kobiety przyjmowaliby od 50 pts, a mężczyzn od 75 pts i nie miałbyś możliwości dostania się na te studia i zostałaby Ci jakaś socjologia, czy tam pedagogika. 

1 godzinę temu, RappaR napisał(a):

Sęk w tym, że ja mówię o mainstreamowych propozycjach KO/Lewicy/Hołowni. O hasłach i propozycjach, które każdy z nich popiera i o rzeczach z ich programu, nie o jakichś odklejeńcach pojedynczych.

No, ale ja o nich nie mówię :) to Ty dzwonisz :) 

1 godzinę temu, RappaR napisał(a):

Kojarzysz może moje poglądy na temat Konfederacji czy nie bardzo? 

Zaprezentuj.

Ja wróciłem do swojego punktu wyjścia w tym temacie, czyli Konfederacji, w końcu to sondaż polityczny, więc zwracam uwagę na ich propozycje w tematach, o których teraz dyskutujemy.  

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał(a):

pa @fluber

zaczepil, obrazil

juz czekamy tylko na ostatni krok (robienie z siebie ofiary) zeby kolejny cykl sie dopelnil!

Jeden no-life uczy o roli kobiety we współczesnym świecie i rodzinie, a drugi o planowaniu czasu. Kabaret. A i trzeci, który spędził wakacje z rodziną. Tą z forum.

Ogólnie macie jaja ze stali, że musicie wołać się nawzajem, aby prowadzić dyskusję. Lekkie frajerstwo.

Btw chyba kogoś obraziłem wcześniej, więc pójdzie ban, więc nara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Jeden no-life uczy o roli kobiety we współczesnym świecie i rodzinie, a drugi o planowaniu czasu. Kabaret. A i trzeci, który spędził wakacje z rodziną. Tą z forum.

Ogólnie macie jaja ze stali, że musicie wołać się nawzajem, aby prowadzić dyskusję. Lekkie frajerstwo.

Btw chyba kogoś obraziłem wcześniej, więc pójdzie ban, więc nara.

Pochlapałeś się dzisiaj przy zmywaniu, że taki nerwowy jesteś od rana?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Ogólnie macie jaja ze stali, że musicie wołać się nawzajem, aby prowadzić dyskusję. Lekkie frajerstwo.

Mordko my sie nie nawolujemy do 'prowadzenia dyskusji'

my sie nawolujemy zeby Cie wytknac palcem i wysmiac

to normalne ze przy wariatach tworza sie skupiska gapiow :)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, P_M napisał(a):

Jednak wrzucli ten kredyt 0% - tragedia.

Trybunał Stanu dla Dudy, Glińskiego itd. to mam wrażenie, że już granie na utrzymanie twardego elektoratu, bo "symetrystów" to powinno odstraszyć. 

30% podwyżki dla nauczycieli bez zmian w Karcie Nauczyciela itd. to pieniądze wyrzucone w błoto.

20% podwyżki dla budżetówki to powinno być na wczoraj.

Na pewno nie ma tu nic nowego, o czym wcześniej już nie mówili. w 100 dni to jest nie do zrealizowania, więc oni się już chyba nie nastawiają na rządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, julekstep napisał(a):

Mordko my sie nie nawolujemy do 'prowadzenia dyskusji'

my sie nawolujemy zeby Cie wytknac palcem i wysmiac

to normalne ze przy wariatach tworza sie skupiska gapiow :)

Dlatego budzisz taka atencję na forum? 

Te twoje mądrości o roli kościoła jako darmowego psychologa dla niewierzących, roli kobiety jako sprzątaczki, kucharki i niańki czy kontrakcie, który podpisujesz z dziećmi na przemoc domową :)

Więcej, więcej!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Krzemo napisał(a):

 

Serio jestem ciekaw w jakich aspektach czujesz się dyskryminowany przez państwo i jak to się przekłada na Twoją osobistą sytuacje, w czym przeszkadza.

Są programy grantowe na badania naukowe skierowane tylko dla kobiet - to ewidentna dyskryminacja. W jednej z uczelni w Polsce przy wyborach na Dziekanów wystartowało po 3 kandydatów na każdym z 12 Wydziałów. łącznie 6 kobiet i 30 mężczyzn. Dziekanami zostało 6 kobiet i 6 mężczyzn - Rektor zwrócił uwagę na to, że jest to efekt równouprawnienia.

Na innej uczelni w Polsce na Senat trafiło do przegłosowania rozporządzenia antydyskryminacyjne, według którego Uczelnia miała przy zatrudnieniu naukowców, pilnować aby rozkład był zbliżóny do 50% i brać to również pod uwagę przy ewentualnych zwolnieniach i nowych zatrudnieniach. Rektor wycofał wniosek z głosowania, jak mu ktoś w dzień głosowania powiedział, że ma na uczelni 60% zatrudnionych kobiet:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

Dlatego budzisz taka atencję na forum? 

Te twoje mądrości o roli kościoła jako darmowego psychologa dla niewierzących, roli kobiety jako sprzątaczki, kucharki i niańki czy kontrakcie, który podpisujesz z dziećmi na przemoc domową :)

Więcej, więcej!!!

aha xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, P_M napisał(a):

podniesienie kwoty wolnej od podatku z 30 tys. do 60 tys. zł

urlop dla przedsiębiorcy: jeden miesiąc bez składek, świadczenie w wysokości połowy minimalnego wynagrodzenia

program "Aktywna Mama": 1,5 tys. zł miesięcznie na opiekę nad dzieckiem, tzw. babciowe

30 proc. podwyżki dla nauczycieli

20 proc. podwyżki dla pracowników sfery budżetowej

Cytat

Te konkrety doprowadzą do tego, że będzie taniej w polskich sklepach

🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Julek woli i dlatego broni takiego modelu. Nie jest to dla mnie dziwne.

Czy jesteś w stanie to zrozumieć? Czy za trudne to jest?

Nadworny prymityw zawołany. Kto następny?

Dobrze, że chociaż tekst „nadworny prymityw” jest bardzo wysublimowany, dziękujemy za poprawianie jakości forum :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Wiadomo - prawdziwy facet nie zmywa. Nie taki naładowany testosteronem, który z niego aż buzuje, jak siedzi przy klawiaturze :)

Argument o utrzymaniu domu, kiedy wszędzie jest zmywarka i pralka jest naprawdę uroczy. Mi nastawianie zmywarki zajmuje 10 sekund, ale nawet Ty powinieneś być w stanie się zmieścić w 15 minut 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Wiadomo - prawdziwy facet nie zmywa. Nie taki naładowany testosteronem, który z niego aż buzuje, jak siedzi przy klawiaturze :)

Nie wiem, ja regularnie zmywam, wydaje mi się że to bardzo seksistowskie co napisałeś 

I testosteronem chyba też nie buzuje, bo włosy nadal na głowie:)

3 minuty temu, RappaR napisał(a):

Argument o utrzymaniu domu, kiedy wszędzie jest zmywarka i pralka jest naprawdę uroczy. Mi nastawianie zmywarki zajmuje 10 sekund, ale nawet Ty powinieneś być w stanie się zmieścić w 15 minut 

Nie wszędzie, wg ostatnich badań z 2021 roku większość Polaków nie ma zmywarki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Wiadomo - prawdziwy facet nie zmywa. Nie taki naładowany testosteronem, który z niego aż buzuje, jak siedzi przy klawiaturze :)

Tak. A zdajesz sobie sprawę że twoje posty mówią raczej, że to Ty jesteś najbardziej nabuzowany i sfrustrowany a zarzucasz to wszystkim innym dookoła ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.