Skocz do zawartości

Sondaż polityczny


RappaR

Jaką opcję polityczną popierasz w nadchodzących wyborach?  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką opcję polityczną popierasz w nadchodzących wyborach?

    • Prawo i Sprawiedliwość
      10
    • Koalicja Obywatelska
      10
    • Konfederacja
      20
    • Trzecia droga
      10
    • Lewica
      6

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 13.10.2023 o 05:59

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, RappaR napisał(a):

Pokaż kraj, gdzie zdołano odwrócić trend spadku dzietności i uzyskano zastępowalność pokoleń po jej straceniu

To już jest inna inszość. 

Zastępowalność ma np. Izrael.

Zresztą przy rozwoju SI, być może dzietność nie będzie już tak ważną kwestią, co nie oznacza że kobietom nie powinno stwarzać się uprzywilejowanych warunków do rodzenia i wychowywania dzieci, czy łączenia macierzyństwa z pracą. Widzę w tym również swój interes jako mężczyzny - będą sam tym mniej obciążony. 

20 minut temu, RappaR napisał(a):

Zacznijmy od małych gestów. Zrównanie praw poboru do armii.

De facto nie mamy poboru od lat. 

Mężczyzna fizycznie lepiej nadaje się do roli żołnierza i walki. Jako mistyczna nie widzę tu żadnego problemu, że armia jest zbudowana 50/50. 

20 minut temu, RappaR napisał(a):

Szkoda, że tego nie widać

Szkoda. 

Szkoda, że za mało jest u nas szacunku do drugiego człowieka. 

20 minut temu, RappaR napisał(a):

I z powodu stereotypów ktoś tracił pieniądze?

Idiotyzm nie? 

I mieli problem zatrudnić potem wartościowych ludzi na miejsce odpalonych.

Instytucja samorządowa. 

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Krzemo napisał(a):

Zastępowalność ma np. Izrael.

 

I Amisze. Obie te społeczności na pewno nie hołdują idei równości płci

 

2 minuty temu, Krzemo napisał(a):

De facto nie mamy poboru od lat. 

 

To tym bardziej można zmodyfikować prawo

 

2 minuty temu, Krzemo napisał(a):

Mężczyzna fizycznie lepiej nadaje się do roli żołnierza i walki. Jako mistyczna nie widzę tu żadnego problemu, że armia jest zbudowana 50/50. 

Jeśli mężczyzna coś może robić lepiej, to powinien być lepiej opłacany. Ale kobiety podkreślają, że są równie dobre we wszystkim co mężczyźni, więc na szczęście ten problem nie istnieje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał(a):

Jeśli mężczyzna coś może robić lepiej, to powinien być lepiej opłacany.

I tak też często jest. Np. co do zasady płace w tych bardziej ryzykownych (i fizycznych) zawodach, zdominowanych przez mężczyzn są (były) wyższe niż w zawodach "kobiecych" lub wiązały się z przywilejami np. emerytalnymi. 

7 minut temu, RappaR napisał(a):

I Amisze. Obie te społeczności na pewno nie hołdują idei równości płci

W Katarze też zapewne nie hołdują równości płci :). 

3 minuty temu, RappaR napisał(a):

Ale kobiety podkreślają, że są równie dobre we wszystkim co mężczyźni, więc na szczęście ten problem nie istnieje.

To są tezy skrajnej, głośnej, odklejonej frakcji jak p. Środa itp. Głupie i w gruncie rzeczy b. szkodliwe.

9 minut temu, RappaR napisał(a):

To tym bardziej można zmodyfikować prawo

 

Żeby na złość wziąć kobiety w kamasze, bo chciałyście równouprawnienia to macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Krzemo napisał(a):

W Katarze też zapewne nie hołdują równości płci :). 

Nom, ale Katar dopuszcza technologię, Żydzi nie.

Izrael nie poprawił dzietności. Dzietność chrześcijan to 1,7 spadek w 20 lat z 2,5. 

Izrael ma dużą populację ortodoksyjnych Żydów, którzy mają powyżej 7 dzieci. 

Podobnie mają Amisze.

Uważasz, że takie działania powinny podjąć polskie "elity"?

4 minuty temu, Krzemo napisał(a):

To są tezy skrajnej, głośnej, odklejonej frakcji jak p. Środa itp. Głupie i w gruncie rzeczy b. szkodliwe.

I sztandarowe hasła lewicy.

4 minuty temu, Krzemo napisał(a):

Żeby na złość wziąć kobiety w kamasze, bo chciałyście równouprawnienia to macie?

Zamiast tego można znieść obowiązek mobilizacyjny mężczyzn. By nie było sytuacji jak na Ukrainie, że kobiety mogą opuszczać kraj, a faceci nie.

Ogólnie chciały równouprawnienia? Piękna idea, też chcę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, RappaR napisał(a):

I Amisze. Obie te społeczności na pewno nie hołdują idei równości płci

 

To tym bardziej można zmodyfikować prawo

 

Jeśli mężczyzna coś może robić lepiej, to powinien być lepiej opłacany. Ale kobiety podkreślają, że są równie dobre we wszystkim co mężczyźni, więc na szczęście ten problem nie istnieje.

 

Rappar w pełnym oprzyrządowaniu żołnierza kobieta ledwo może się poruszać, to jest 40 kg w których musisz chodzić, biegać, skakać, czołgać się. Faceci mają z tym problemy a co dopiero babki.  

Równouprawnienie to fajne słowo ale biologia i ewolucja go nie znają.

8 godzin temu, Krzemo napisał(a):

I tak też często jest. Np. co do zasady płace w tych bardziej ryzykownych (i fizycznych) zawodach, zdominowanych przez mężczyzn są (były) wyższe niż w zawodach "kobiecych" lub wiązały się z przywilejami np. emerytalnymi. 

W Katarze też zapewne nie hołdują równości płci :). 

To są tezy skrajnej, głośnej, odklejonej frakcji jak p. Środa itp. Głupie i w gruncie rzeczy b. szkodliwe.

Żeby na złość wziąć kobiety w kamasze, bo chciałyście równouprawnienia to macie?

Kobiety zaciągają się do wojska i biorą normalną kasę jak faceci. W pewnych sektorach mogą się normalnie sprawdzać - wywiad, kontrwywiad, wojska elektroniczne, obsługa dronów i sprzętu elektronicznego. Ale nie jest to bezpośrednia siłowa konfrontacja z wrogiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Krzemo napisał(a):

Możemy mówić o dyskryminacji czy przywilejach, możemy też mówić o rolach.

No ale to jest właśnie problem ze współczesną, 'postępową' lewicą -> chcą utrzymać przywileje kobiet jednocześnie niszcząc tradycyjny podział ról.

Chora akcja, która wywołuje chore reakcje (tzw. 'manosfera' z której pozycji piszą Rappar czy LAF).

No i tworzy się sztucznie wojenka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, julekstep napisał(a):

No ale to jest właśnie problem ze współczesną, 'postępową' lewicą -> chcą utrzymać przywileje kobiet jednocześnie niszcząc tradycyjny podział ról.

Chora akcja, która wywołuje chore reakcje (tzw. 'manosfera' z której pozycji piszą Rappar czy LAF).

No i tworzy się sztucznie wojenka.

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, julekstep napisał(a):

No ale to jest właśnie problem ze współczesną, 'postępową' lewicą -> chcą utrzymać przywileje kobiet jednocześnie niszcząc tradycyjny podział ról.

Chora akcja, która wywołuje chore reakcje (tzw. 'manosfera' z której pozycji piszą Rappar czy LAF).

No i tworzy się sztucznie wojenka.

Jaki to jest tradycyjny podział? Ty więcej opiekujesz się dziećmi czy twoja żona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Sebastian napisał(a):

Rappar w pełnym oprzyrządowaniu żołnierza kobieta ledwo może się poruszać, to jest 40 kg w których musisz chodzić, biegać, skakać, czołgać się. Faceci mają z tym problemy a co dopiero babki.  

Równouprawnienie to fajne słowo ale biologia i ewolucja go nie znają.

Ale już prawo tak. 

Skoro uważasz, że kobiety są gorsze, to głoś to hasło, ja popieram hasła o równych prawach i obowiązkach. 

26 minut temu, julekstep napisał(a):

Chora akcja, która wywołuje chore reakcje (tzw. 'manosfera' z której pozycji piszą Rappar czy LAF).

 

Z ciekawości co jest chorego w reakcji popierającej równość wobec prawa? Ciekawi mnie jakie to jest zdrowe podejście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, RappaR napisał(a):

Uważasz, że takie działania powinny podjąć polskie "elity"?

Jakie działania, bo żadnych nie wskazałeś?

Czy może masz na myśli kibuce i enklawy amiszów? Raczej nie będą chcieli przyjechać do PL. 

Co ja uważam to napisałem wcześniej. Nie uważam, że likwidacja przywilejów macierzyńskich kobiet będzie korzystna dla społeczeństwa w tym mężczyzn i przyczyni się do wzrostu dzietności.  

9 godzin temu, RappaR napisał(a):

I sztandarowe hasła lewicy

No tak, tylko po co po raz kolejny próbujesz mnie zagnać do kąta jakiejś osoby aktywistycznej z lewiczkowej banieczki? :) 

Żeby widzieć cynizm Konfederacji nie trzeba być lewakiem. Nie wywołuj już w dyskusji ze mną lewackich tez z podwórka Środy, Spurek i innych tego typu odklejeńców, ja sam się ani razu do nich nie odwołałem. 

28 minut temu, julekstep napisał(a):

No ale to jest właśnie problem ze współczesną, 'postępową' lewicą -> chcą utrzymać przywileje kobiet jednocześnie niszcząc tradycyjny podział ról.

Chora akcja, która wywołuje chore reakcje (tzw. 'manosfera' z której pozycji piszą Rappar czy LAF).

No i tworzy się sztucznie wojenka.

Ale nie o irracjonalność lewicowych wymysłów tu dyskutujemy. 

To, że lewiczkowa bańka wygaduje bzdury nie oznacza przecież, że Konfiarze prawią same mądrości. 

9 godzin temu, RappaR napisał(a):

Zamiast tego można znieść obowiązek mobilizacyjny mężczyzn. By nie było sytuacji jak na Ukrainie, że kobiety mogą opuszczać kraj, a faceci nie.

No to  Konfederacja, bo od tego tematu tu wyszliśmy, postuluje coś innego - powrót powszechnego poboru. 

https://wykop.pl/artykul/6935373/program-konfederacji-kp-w-zakresie-powszechnego-poboru-do-armii-oraz-mobilizacji

https://wykop.pl/link/6256947/posel-konfederacji-chce-powrotu-poboru-wojskowego

Przede wszystkim powoływać trzeba 18 latków, którzy będą stanowić rezerwę dla armii 

 

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, julekstep napisał(a):

Żona. Ja muszę simować, żebyś miał jakąś rozrywkę.

Doceń. I mnie i ją.

To naturalne że średnio kobiety spędzają więcej czasu z dziećmi, poczynając od urlopów po porodzie gdy ojciec nie zastąpi matki w niektórych rzeczach, kończąc na tym że przy średnio mniejszych zarobkach logiczne jest że mężczyzna więcej pracuje bo to się bardziej opłaca a kobieta spędza wtedy czas z dzieckiem.

Oczywiście są wyjątki i jak kobieta lepiej zarabia od faceta to naturalne że on powinien się wtedy więcej zajmować dzieckiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, julekstep napisał(a):

Przecież już tu proponowałeś wysyłać w kamasze 50/50 bez podziału na płęć.

To jest np. chore :) 

A co w tym jest chorego?

Równość obowiązków z równością prawa?

15 minut temu, Krzemo napisał(a):

Jakie działania, bo żadnych nie wskazałeś?

Czy może masz na myśli kibuce i enklawy amiszów? Raczej nie będą chcieli przyjechać do PL. 

Działania mające nas upodobnić do kibuców i enklaw Amiszów, bo to są właśnie te grupy, które chwaliłeś w Izreaelu.

15 minut temu, Krzemo napisał(a):

Co ja uważam to napisałem wcześniej. Nie uważam, że likwidacja przywilejów macierzyńskich kobiet będzie korzystna dla społeczeństwa w tym mężczyzn i przyczyni się do wzrostu dzietności.  

Ale ja się na razie nie zbliżyłem do kwestii przywilejów macierzyńskich, jest dosłownie ocean po drodze, nie wspominając o nowych propozycjach lewicy.

16 minut temu, Krzemo napisał(a):

Żeby widzieć cynizm Konfederacji nie trzeba być lewakiem. Nie wywołuj już w dyskusji ze mną lewackich tez z podwórka Środy, Spurek i innych tego typu odklejeńców, ja sam się ani razu do nich nie odwołałem. 

Sęk w tym, że ja mówię o mainstreamowych propozycjach KO/Lewicy/Hołowni. O hasłach i propozycjach, które każdy z nich popiera i o rzeczach z ich programu, nie o jakichś odklejeńcach pojedynczych.

Jeśli zaprzeczasz tych hasłom, to zaprzeczasz prawie całej opozycji.

17 minut temu, Krzemo napisał(a):

No to  Konfederacja, bo od tego tematu tu wyszliśmy, postuluje coś innego - powrót powszechnego poboru. 

https://wykop.pl/artykul/6935373/program-konfederacji-kp-w-zakresie-powszechnego-poboru-do-armii-oraz-mobilizacji

https://wykop.pl/link/6256947/posel-konfederacji-chce-powrotu-poboru-wojskowego

Przede wszystkim powoływać trzeba 18 latków, którzy będą stanowić rezerwę dla armii 

Kojarzysz może moje poglądy na temat Konfederacji czy nie bardzo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, fluber napisał(a):

To naturalne że średnio kobiety spędzają więcej czasu z dziećmi, poczynając od urlopów po porodzie gdy ojciec nie zastąpi matki w niektórych rzeczach, kończąc na tym że przy średnio mniejszych zarobkach logiczne jest że mężczyzna więcej pracuje bo to się bardziej opłaca a kobieta spędza wtedy czas z dzieckiem.

Oczywiście są wyjątki i jak kobieta lepiej zarabia od faceta to naturalne że on powinien się wtedy więcej zajmować dzieckiem

nom ten orzeł próbuje zawstydzić typa który uważa tradycyjny podział ról za korzystny tym że żyje wg. tradycyjnego podziału ról

xD

6 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Ty to masz życie. Mam nadzieję, że nie dyscyplinujesz żony tak jak dzieci.

Nie zazdrość.

Jak dzieci dyscyplinuję? Ciągle żyjesz moimi wpisami sprzed 8 lat? Weź sobie mnie odpuść -> nic z tego nie będzie mordko! xD

Glenn Close may have lost the Oscar, but she totally wins in this amazing  GIF - Queerty

8 minut temu, RappaR napisał(a):

A co w tym jest chorego?

Równość obowiązków z równością prawa?

to że kobiety (on average) się do tego gorzej nadają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.