Skocz do zawartości

Sondaż polityczny


RappaR

Jaką opcję polityczną popierasz w nadchodzących wyborach?  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką opcję polityczną popierasz w nadchodzących wyborach?

    • Prawo i Sprawiedliwość
      10
    • Koalicja Obywatelska
      10
    • Konfederacja
      20
    • Trzecia droga
      10
    • Lewica
      6

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 13.10.2023 o 05:59

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ignazz napisał(a):

Pokazujesz niezłego rolesa a TrM to all around Lebron 

skoro tak twierdzisz, u mnie w rodzince to mają, stołowali mnie daniami w tym robionym i no mimo mojej antypatii do Lebrona, to not even close :D

Teraz, julekstep napisał(a):

ale pszna zupke zrobi tez?

po co mi zupa? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, P_M napisał(a):

bardziej w kontekscie, ze w ch. tansze od thermomixa, a chyba o wiele lepiej radzi sobie właśnie z wyrabianiem ciast.

Ok może i jedna rzecz robi lepiej. MOŻE 

Za to termomix czy też lidlomix robi znacznie więcej różnorodnych rzeczy 

 

Co do ciasta do pizzy 

Jeśli chcę naprawdę wyśmienitą, zamawiam z trattorii 

A domowe ciasto ludluś mi wyrabia zdecydowanie lepiej niż ja rękoma 

No i szybciej 

2 minuty temu, Reikai napisał(a):

 A co robi thermomix z zupa takiego lepszego, niz normalny garnek?

Tylko tyle że sam miesza, sam ustawia odpowiednią temperaturę i czas gotowania po czym się samoczynnie wyłącza 

 

Więc robi masę tych rzeczy które niepotrzebnie generują czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Reikai napisał(a):

 A co robi thermomix z zupa takiego lepszego, niz normalny garnek?

 Nic ale robi to inaczej. Łączysz go z siecią. Wybierasz dane nawet nieznane przez ciebie danie.  On wszystko pomaga odmierzyć objętościowo i wagowo i co do sekundy pilnuje poszczególnych części składowych. Jezeli masz w jednym palcu przepis na swietne danie typu przecier dyniowy z grzankami sosem śmietanowym i prażona posypka to termomixem nie wygram. Choć się tak nie upierfole po drodze i BEn Hura spokojnie obejrzę. Wszystko sprowadza się do tego na ile cenisz swój czas wyceniają umiejętności jezeli masz i najważniejsze na ile propsujesz BEn Hura 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ignazz napisał(a):

 Nic ale robi to inaczej. Łączysz go z siecią. Wybierasz dane nawet nieznane przez ciebie danie.  On wszystko pomaga odmierzyć objętościowo i wagowo i co do sekundy pilnuje poszczególnych części składowych. Jezeli masz w jednym palcu przepis na swietne danie typu przecier dyniowy z grzankami sosem śmietanowym i prażona posypka to termomixem nie wygram. Choć się tak nie upierfole po drodze i BEn Hura spokojnie obejrzę. Wszystko sprowadza się do tego na ile cenisz swój czas wyceniają umiejętności jezeli masz i najważniejsze na ile propsujesz BEn Hura 

Czyli placisz 7k za odpaleanie przepisu w google i uzycie miarki, oszczedzajac przy tym 40 sekund majac zmywarke. Czuje sie przekonany.

Co do pizzy, panowie nie wiem co jest dla was uciazliwego w wyrabianiu ciasta, ale obejrzyjcie sobie jak robi to Pan Gennaro Contaldo. Czysta przyjemnosc, tylko musi byc odpowiednia maka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Płace te niewielkie kwoty właśnie do tego. Plus mieszanie bo nie mam miksera kruszenie lodu bo nie mam kruszarki podgrzewanie na szybko bo garnek przypalilem i wiele innych rzeczy. To nie jest tylko Google i waga ale all in one podoba mi się bo oszczędzam miejsce w szafie kuchni ergo mogę kupić mniejsze mieszkanie i więcej podróżować. Czyli idąc twoim stylem ale przeciwnym wektorem płace mniejsze podatki od nieruchomości. 

Same oszczędności moim zdaniem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ignazz napisał(a):

Tak. Płace te niewielkie kwoty właśnie do tego. Plus mieszanie bo nie mam miksera kruszenie lodu bo nie mam kruszarki podgrzewanie na szybko bo garnek przypalilem i wiele innych rzeczy. To nie jest tylko Google i waga ale all in one podoba mi się bo oszczędzam miejsce w szafie kuchni ergo mogę kupić mniejsze mieszkanie i więcej podróżować. Czyli idąc twoim stylem ale przeciwnym wektorem płace mniejsze podatki od nieruchomości. 

Same oszczędności moim zdaniem 

Musisz bardzo chcieć tłumaczyć przed sobą ten zakup.

Nie hejtuje, rozumiem argumenty o tym że nie chce Ci się np kroić, ale wrzucać w to podróże i podatki od nieruchomości to już trzeba się postarać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Reikai napisał(a):

Czyli placisz 7k za odpaleanie przepisu w google i uzycie miarki, oszczedzajac przy tym 40 sekund majac zmywarke. Czuje sie przekonany.

Co do pizzy, panowie nie wiem co jest dla was uciazliwego w wyrabianiu ciasta, ale obejrzyjcie sobie jak robi to Pan Gennaro Contaldo. Czysta przyjemnosc, tylko musi byc odpowiednia maka.

 

nie no pls

moze i reczne robienie ciasta nie jest czasochlonne (5 min jak masz 'domowa' wprawe), ale jest mega nieprzyjemne, wiec serio wole zeby thermomix to zrobil w 2 min za mnie

nie mowiac o tym ze nie musze sie jebac z czyszczeniem rak potem (to czyszczenie rak trwa dluzej niz samo urabianie ciasta lol)

dodatkowo potem w tym samym naczyniu w 10 sekund zrobie sobie sos (i to rozrobiony na tip top, bo ja osobiscie nie lubie miec kawalkow pomidrow na pizzy)

mozarelli sie jeszcze boje w nim trzec (zeby nie byla za drobna) ale jak sie przelamie to juz w ogole proces przygotowywania wszystkiego do pizzy to bedzie faktycznie jakies 4 min :)

a w czasie jak ciasto rosnie to sobie moge od razu (przeplukanie po sosie to minutka) zurek dorobic jakbym nie dojadl!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Reikai napisał(a):

Musisz bardzo chcieć tłumaczyć przed sobą ten zakup.

Nie hejtuje, rozumiem argumenty o tym że nie chce Ci się np kroić, ale wrzucać w to podróże i podatki od nieruchomości to już trzeba się postarać.

To raczej Ty bardzo chcesz deprecjonować zalety posiadania urządzenia które albo wydaje się Tobie zbędne albo go nie masz z innego powodu. Serio wrzuciłem te argumenty o podatkach w prześmiewczym stylu tylko jako przeciwwaga twojemu wpisowi o trywialnym potraktowaniu mojego usuwania jako Google i wagi. Nawet to podkreśliłem w tym zdaniu o wektorze. Czy bez niego bym przeżył? Owszem. Po prostu znalazłbym coś innego. Ale to odniesienie innego rozmówcy do zmywarki moim zdaniem pasuje. 
 

co do iPhone to sam uważam ze jest przereklamowany i zdecydowanie za drogi co tym bardziej mnie dziwi gdy widzę wyższe modele w rękach małolatów. Ale u mnie spełnia funkcje które przed nim stawiam i jakoś przyzwyczaiłem się. Tyle i aż tyle. 
 

w ocenie tych wszystkich gadżetów ważny jest kontekst po prostu. 

Można śmiać się z kogos kto kupuje gadżet nie próbując go tak bezrefleksyjnie lub można spróbować. Tak samo jak można przezywać lub trywializować kwotę 7000 pln 

Kontekst i punkt widzenia zależny od punktu siedzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.