Skocz do zawartości

Sondaż polityczny


RappaR

Jaką opcję polityczną popierasz w nadchodzących wyborach?  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką opcję polityczną popierasz w nadchodzących wyborach?

    • Prawo i Sprawiedliwość
      10
    • Koalicja Obywatelska
      10
    • Konfederacja
      20
    • Trzecia droga
      10
    • Lewica
      6

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 13.10.2023 o 05:59

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, ely3 napisał(a):

Więc ja popatrzyłem inaczej jak to wygląda po województwach

Good job. 

A ile wyszła Ci średnia dla calej Polski? Bo Ty chyba liczysz tylko wyborców, a te dane PKW z GW to liczą dla mieszkańców. Nie uważam, żadnego sposobu liczenia za lepszy czy gorszy. Ostateczny wynik powinien być zbliżony. 

A, i nie napisaleś o opolskim. Tam jest najwieksze wyludnienie w ostatnim dziesiecioleciu. Spadli z prawie 1mln na niewiele ponad 900K. Gdybym nie znał danych to ich pierwszych typowalbym, że mają za dużo ,,nadmiarowych" posłów. Ale patrzę na dane i raczej nie. Pewnie to oznacza, że wczesniej byli ,,niedoreprezentowani" , a  ubytek ludności sprawił, że teraz mają w miarę właściwą liczbę posłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, DRK napisał(a):

A ile wyszła Ci średnia dla calej Polski? Bo Ty chyba liczysz tylko wyborców, a te dane PKW z GW to liczą dla mieszkańców. Nie uważam, żadnego sposobu liczenia za lepszy czy gorszy. Ostateczny wynik powinien być zbliżony.

Z PKW brałem ile jest uprawnionych do głosowania w danym okręgu. Średnia dla Polski mi wyszła jakieś 62,8 tys

PKW w swoich zmianach uznała niezmienność okręgów ale to jest pułapka na którą sam się nabrałem z Krosnem. Bo jak wspomniałem teraz 14 od końca zabierzesz mandat i będą 7 od góry. Gniezno-Konin ma teraz 9 miejsce w kraju a Piła 10. Oba mają po 9 mandatów ale jak im dorzucisz jeden to od razu spadną do poziomu 7-8od końca.. Dlatego albo okręg 37 albo 38 musi dostać mandat ale trzeba od razu przesunać tam powiat z okręgu 36 albo gostyński do Gniezna (37) albo Kosciański do Piły ( 38)

32 minuty temu, DRK napisał(a):

A, i nie napisaleś o opolskim. Tam jest najwieksze wyludnienie w ostatnim dziesiecioleciu. Spadli z prawie 1mln na niewiele ponad 900K.

Nie jest źle. Opole to chyba okręg 21 i tam średnia wychodzi 61,5 tys. Nie ruszałbym

Wymiera to Śląsk . Tam jako całośc są 3 mandaty za dużo i tylko bielski wygląda dobrze i jest na 8 miejscu w kraju 

Wymiera Warmia bo tam jest najgorszy okręg w kraju tj Elbląd ale i Olsztyn nie wygląda lepiej a ogólnie okręgi od 31 do 35  tj Katowice ,Sosnowiec Kielce Elbląg Olsztyn to jest 5 najgorszych okregów w kraju ( plus Chełm i Łódź)

 

Mi chodzi o to ,że masz dwa województwa tj Pomorze i Wielkopolska , które są cholernie skrzywdzone na liczbie mandatów plus Warszawa

Nie da się stworzyć idealnych okręgów by zawsze było ok 62 -63 tys ale moje propozycje zmniejszają dysproporcje. Propozycje PKw dla województwa jako takiego są czasem ok ale w okręgach tworzą chorę opcje czyli nr okręgi  37-38 wg ich propozycji pójdą z jednej skrajności w drugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczba mandatów powinna być weryfikowana po każdym spisie powszechnym, mało tego powinno się brać pod uwagę całkowitą liczbę mieszkańców w tym nawet tych ,którzy nie mogą głosować -np. imigrantów . Ja jeszcze bym był za tym, żeby nie mogli kandydować spadochroniarze, tam gdzie poseł mieszka minimum 5 lat tam powinien kandydować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Zabawne.
Afera wizowa to POWÓD porażki PiSu. 
Każdy niezależnie od środowiska, poglądów i opcji politycznej ocenia ją jednoznacznie, negatywne źle.
Ale pomimo takiej zgodności opinii, praktycznie nie masz szansy zebrać od nikogo chociażby zbliżonej relacji co się stało.
O ile zrobisz sondaż jak oceniasz tą aferę, usłyszysz 100 podobnych odpowiedzi.

Jeśli jednak po poprosisz 100 osób o to by w powiedziało obiektywnie ograniczając się do faktów i pewnych informacji co się stało, otrzymasz 100 różnych wersji 

Polityka umarła, to już tylko spektakl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, RappaR napisał(a):

Zabawne

Zabawne to jest to, że można jeszcze nie rozumieć co tak naprawdę wpłynęło na oburzenie Polaków. A mianowicie to, że PiS jako jeden z filarów swojej tożsamości od zawsze stawiał obronę Polskości przed napływem emigrantów obcych kulturowe. Tymczasem w ostatnich latach wpuścił ich setki tysięcy. Afera wizowa pozwoliła tylko nagłośnić ten fakt na tyle by dotarł nawet do betonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jack napisał(a):

Zabawne to jest to, że można jeszcze nie rozumieć co tak naprawdę wpłynęło na oburzenie Polaków. A mianowicie to, że PiS jako jeden z filarów swojej tożsamości od zawsze stawiał obronę Polskości przed napływem emigrantów obcych kulturowe. Tymczasem w ostatnich latach wpuścił ich setki tysięcy. Afera wizowa pozwoliła tylko nagłośnić ten fakt na tyle by dotarł nawet do betonu.

Jeden wspólny punkt poglądów mamy - nie wolno wpuszczać do Polski emigrantów obcych kulturowo i należy zwalczać osoby to promujące 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jack napisał(a):

Zabawne to jest to, że można jeszcze nie rozumieć co tak naprawdę wpłynęło na oburzenie Polaków. A mianowicie to, że PiS jako jeden z filarów swojej tożsamości od zawsze stawiał obronę Polskości przed napływem emigrantów obcych kulturowe. Tymczasem w ostatnich latach wpuścił ich setki tysięcy. Afera wizowa pozwoliła tylko nagłośnić ten fakt na tyle by dotarł nawet do betonu.

dokładnie, jeśli PiS twierdzi że to element wojny hybrydowej to powinien zrobić pola minowe, zapadnie, kolce punji, wilcze doły itp itd. chłopcy oprócz jałowego patrolowania mieliby zajęcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.