Skocz do zawartości

ATF - PLK


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, LAF napisał(a):

@rw30 od momentu wprowadzenia przepisu o Polaku poziom polskiej ligi drastycznie spada, ale nie ma co się dziwić , że jak trzeba wybulić na Michalaków / Zyskowskich to później brakuje na motherfuckerow

nie wiem czemu jestem tu otagowany.

Ale skoro już jestem to się wypowiem: koniec końców to nie jest zły przepis (choć dokładnie go nie znam, jeden polak musi cały czas być na boisku czy jakoś inaczej?)

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus 7 w skladzie.

Ale akurat ja nie mam z tym duzego problemu, taki Zyskowski robi roznice wszedzie gdzie gra, lacznie z reprezentacja wiec niech sie ceni. Wiekszy mam problem z przeplacaniem slabych grajkow zza granicy albo sprowadzaniem jakis Bosticow polamanych post prime i placenie im jeszcze wiekszego hajsu niz Polakom. Sa o wiele gorsi kandydaci do przeplacenia niz Zyskowski czy Michalak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LAF musisz mieć trochę zawodników rodzimych, bo to oni na lata wiążą się z klubami, oni coś tam chcą podziałać dla community (bo wiedzą, że mogą zostać tam na całe życie, więc z różnych powodów może im się to opłacać). NAjemnicy z zagranicy, czy z USA czy z Europy to z reguły  tylko gra w kosza i wyrywanie najlepszych lasek w klubach (jak już tu przedyskutowaliśmy), a za rok spora szansa na robienie tego samego tylko już w innym mieście. 

a że tenprzepis ma  swoje złe strony też - trudno, zwyczajnie jest to tzw mniejsze zło.

Hiszpanie, Włosi czy Francuzi  nie muszą tego robić, bo majo wielu swoich dobrych zawodników. Ale przypuszczam, że jakakolwiek sensowna liga postawiona w sytuacji podobnej jak PLK (czyli że możliwe jest, że nie ma żadnego miejscowego na parkiecie / jest ich mało w składzie) wprowadza podobny przepis.

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, LAF napisał(a):

Jak dla mnie nie ma żadnego sensownego argumentu dla tego przepisu.

jest kilka, ale jeszcze nie upadłem tak na głowę żeby Cię próbować do czegoś przekonywać, bo w razie czego  Ty się uprzesz że 2+2 = 5 i po rozmowie :P

2 minuty temu, Reikai napisał(a):

Hrycaniuk, Dylewicz, Diduszko, Cel, a to tylko z głowy myśląc 30s. Tego jest o wiele więcej.

ciekawe, że (chyba?) wszyscy wymienieni grali w  lub ocierali się o reprę. Może da to @LAFowi do myślenia, może nie, nie wiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Reikai napisał(a):

Hrycaniuk, Dylewicz, Diduszko, Cel, a to tylko z głowy myśląc 30s. Tego jest o wiele więcej.

To trochę średnie przykłady, bo poza Celem każdy z nich zadebiutował w PLK zanim pojawił się przepis, więc czy oni są jego beneficjentami? Nie powiedziałbym.

Generalnie to co napisałem poprzednio, sam PZKosz stwierdził, że przepis okazał się nieefektywny oraz nie spełnił swoich pierwotnych założeń, dlatego nie rozumiem dlaczego po trzech latach nagle zmienili zdanie i wprowadzili go ponownie choć w lekko zmienionej formie a także dodali do tego przepis o młodzieżowcu w pierwszej lidze (teraz też i w niższych), który też widać przynosi odwrotne skutki do zamierzonych: https://super-basket.pl/mlodziezowiec-w-1-lidze-minuty-sa-ale-jakosc-spada/

Plus taki, że przy okazji pozwolili wreszcie na obcokrajowca w 1LM.

Dlatego wg mnie wszelkie tego typu regulacje nie tworzą niczego dobrego. Tak na dobrą sprawę jedynie dwóch graczy bym potrafił wymienić, którzy jakoś zyskali na tym przepisie a byłby to Kulig oraz Dłoniak, choć ten pierwszy i tak podejrzewam by się przebił ale być może nie zrobiłby takiego postępu. Reszta to natomiast wydłużanie karier takim graczom jak Białek, Sroka czy Stelmach co prime mieli za sobą ale lecieli na tym, że mają paszport.

3 godziny temu, Reikai napisał(a):

To nie jest prawda, taki Koszarek chociażby grał z 6 lat w ZG, wielu graczy grało w swoich klubach wiele sezonów.

I do dzisiaj nie dostał pieniędzy. Zastal kusił zawodników kasą, której nie mieli. Nie na darmo istnieje powiedzenie "nikt ci tyle nie da ile JJ obieca".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pepis21 napisał(a):

To trochę średnie przykłady, bo poza Celem każdy z nich zadebiutował w PLK zanim pojawił się przepis, więc czy oni są jego beneficjentami? Nie powiedziałbym.

Generalnie to co napisałem poprzednio, sam PZKosz stwierdził, że przepis okazał się nieefektywny oraz nie spełnił swoich pierwotnych założeń, dlatego nie rozumiem dlaczego po trzech latach nagle zmienili zdanie i wprowadzili go ponownie choć w lekko zmienionej formie a także dodali do tego przepis o młodzieżowcu w pierwszej lidze (teraz też i w niższych), który też widać przynosi odwrotne skutki do zamierzonych: https://super-basket.pl/mlodziezowiec-w-1-lidze-minuty-sa-ale-jakosc-spada/

Plus taki, że przy okazji pozwolili wreszcie na obcokrajowca w 1LM.

Dlatego wg mnie wszelkie tego typu regulacje nie tworzą niczego dobrego. Tak na dobrą sprawę jedynie dwóch graczy bym potrafił wymienić, którzy jakoś zyskali na tym przepisie a byłby to Kulig oraz Dłoniak, choć ten pierwszy i tak podejrzewam by się przebił ale być może nie zrobiłby takiego postępu. Reszta to natomiast wydłużanie karier takim graczom jak Białek, Sroka czy Stelmach co prime mieli za sobą ale lecieli na tym, że mają paszport.

I do dzisiaj nie dostał pieniędzy. Zastal kusił zawodników kasą, której nie mieli. Nie na darmo istnieje powiedzenie "nikt ci tyle nie da ile JJ obieca".

My rozmawialiśmy bardziej o graczach, którzy sporo grali w jednym klubie tworząc komjunity. Czy cos zyskali na przepisie to inna kwestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MVP ligi

nie jestem w stanie wziąć Koszarka i przy moich graczach zbyt holuje piłkę 

Szubarga jest mniej first pass niż Mazurczak dlatego lepiej mi pasował do koncepcji zespołu 

 

Mazurczak bardziej mi się fituje 

1 minutę temu, człowiek...morza napisał(a):

on jest lepszy od szubargi i koszarka?

pytam, bo nie znam goscia zpoza nawiska

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał(a):

MVP ligi

nie jestem w stanie wziąć Koszarka i przy moich graczach zbyt holuje piłkę 

Szubarga jest mniej first pass niż Mazurczak dlatego lepiej mi pasował do koncepcji zespołu 

 

Mazurczak bardziej mi się fituje 

czaje. no mi z kolei szubi lepiej od koszarka fitowal ze wzgledu na obrone

1 minutę temu, Koelner napisał(a):

MVP ligi

to wiem. tylko pytanie czy jest az tak dobry czy liga tak słaba? xd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.