Skocz do zawartości

ATF - PLK


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, rw30 napisał(a):

 

 

widziałem na żywo, jak zakończył sezon Śląska w bodajże 2005r. trafiając 6 czy 7x za 3 w drugiej połowie i uciszając cało Orbitę. Do dziś to był najlepszy koszykarski performens  jaki widziałem na żywo, a dodam jeszcze, że widziałem też na żywo Iversona, Westbrooka, Dream Team 2012 i Carlosa Navarro kilkanaście razy, więc wiecie, nie ma lipy. 

o cie chooj, proszę bardzo:

 

 

 

jakby była wyższa rozdziałka to byście mnie mogli   rozpoznać, bo na drugo połowe przyczaiłem się i przy samej bandzie siedziałem, tej którą kamera pokazuje 

Ten co mi przypomnial, faktycznie kojarze ten mecz teraz. Niesamowity byl Crispin, ale doslownie jak w zegarku mozna bylo obstawiac, ze jesli w jednym meczu rozjebal, to nastepny zrobi 1/9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tam asy graly w tym meczu. Gintaras Kadziulis ❤️ tego uwielbialem. Vukcevic tez byl kozak. No i moj czlowiek Gatis Jahovics.

Kim byl Adrian Autry i czemu rzucil w tym meczu 31 punktow? Kompletnie go nie kojarze, a to Polak.

Edit: A dobra, on chyba tylko paszport mial Polski i mnie to zmylilo :D Still, nie pamietam chlopa kompletnie.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Reikai napisał(a):


Kim byl Adrian Autry i czemu rzucil w tym meczu 31 punktow? Kompletnie go nie kojarze, a to Polak.

Jeżeli chodzi o paszport, to chyba jakiś błąd... pół roku w PL.

Kończył w Śląsku karierę, inteligentny PG, ale fizycznie był już na oparach. 

Teraz widzę, że ma całkiem niezła karierę jako coach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, LAF napisał(a):

O to tak jak Frasunkiewicz. Niezły coach , słaby zawodnik.

Dainius Adomaitis odwrotnie, dobry zawodnik , słaby coach

Adomaitis mial kiepski poczatek jako trener Anwilu, ale on przeciez potem zrobil swietna kariere. Dwa razy trener roku na Litwie w 2015 i 2016, byl trenerem Hapoelu Jerozolima, potem zarabial krocie w Japonii. Chcialbym byc takim kiepskim trenerem.

Byl tez przeciez trenerem reprezentacji Litwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

❤️ Zajebisty ten parkiet z filmiku @rw30 nasrane tych reklam fpizdu i jeszcze trochę  xD  

Btw z czego to wynika ze w tamtych czasach Prokomu jak Reikai pisał, liga była dość mocna, ludzie z mocarnych lig trafiali, a w Polsce była przecież bida, teraz jest niby większy hajs w Polsce jako kraj, a liga chyba nie jest już tak mocna ? 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuliga na pewno z 2015 czyli MVP ligi i wicemistrz ale Miglinieksa zobaczę na statsy bo za dużo sezonów kozaczył 🤣

8 godzin temu, RonnieArtestics napisał(a):

 

Btw z czego to wynika ze w tamtych czasach Prokomu jak Reikai pisał, liga była dość mocna, ludzie z mocarnych lig trafiali, a w Polsce była przecież bida, teraz jest niby większy hajs w Polsce jako kraj, a liga chyba nie jest już tak mocna ? 

hajs jest mniejszy proporcjonalnie do innych lig i dołączyły np Chiny oraz g-league 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, LAF napisał(a):

Tak wiem.
 

Jak spojrzysz to wychodzi na to samo są tam uznane marki pomieszane z tuzami z ligi holenderskiej. 
 

Jak dla mnie ranga tego pucharu taka sama i Ja go szanuje tak samo jak FEC

Mozesz sobie tak uwazac, bo Anwil go wygral. Ale nie ma to nic wspolnego z rzeczywistoscia. W 2003 w polfinale nie bylaby druzyna, ktora mialaby problemy utrzymac sie w PLK.

https://www.eurobasket.com/FIBA-Champions-Cup/basketball_2002-2003.aspx

Wystarczy spojrzec na grupy i porownac te ekipy. Tego nie da sie zestawic ze soba.

Awans tamtejszego Prokomu do finalu to 100x wiekszy sukces, niz zwyciestwo Anwilu 20 lat pozniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LAF napisał(a):

Ja to się tam serio zastanawiam czy może Jagodnik 06/07 nie byłby warty rozważenia.
 

Niby post prime, ale pokazał jaja wtedy przychodząc do Anwilu gdzie wielu nawet jakby im Anwil dawał walizkę siana to by na jego miejscu nie przyszli. 
 

Do tego ta seria z Prokomem do dziś jest najlepsza seria w historii PLK i pewnie Pipanowi śni się po nocach ta trójka Besoka

Jagodnik w Anwilu to cien Jagodnika z trojmiasta, jesli podpowiadasz CM zeby wzial ten sezon to chyba tylko po to, zeby mu zaszkodzic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miglinieks fajnie wyglądał w Śląsku ale nie wydaje mi się żeby to był czołowy historycznie zawodnik PLK, pass first: check, dobra trója check, ale bardzo średni kreator (co nie było potrzebne, bo byli lepsi w Śląsku). Tak go wspominam

 

sprawdzam na wiki i poza Polsko to też w ogóle kariery nie zrobił

1 godzinę temu, Reikai napisał(a):

Kolejny przyklad grajka, ktory z Hiszpanskiej ligi laduje w Polsce, gra dwa fajne sezony i dalej leci na Hiszpanie/Wlochy.
 

Hiszpańska wtedy była całkiem niezła, ale chyba nie tak doyebana jak teraz? + czy ktoś z tych b.dobrych zawodników trafił do innego klubu niż Prokom?

Tzn nie żebym się z Tobą jakoś bardzo nie zgadzał, tylko chciałem uściślić

11 godzin temu, RonnieArtestics napisał(a):

❤️ Zajebisty ten parkiet z filmiku @rw30 nasrane tych reklam fpizdu i jeszcze trochę  xD  

 

ale Polska Liga Siatkówki chyba do dzisiaj tak wygląda. Tak się zbiera kasę w Europie, to nie NBA.

11 godzin temu, RonnieArtestics napisał(a):

Btw z czego to wynika ze w tamtych czasach Prokomu jak Reikai pisał, liga była dość mocna, ludzie z mocarnych lig trafiali, a w Polsce była przecież bida, teraz jest niby większy hajs w Polsce jako kraj, a liga chyba nie jest już tak mocna ? 

trochę strzelam, że DO momentu  wejścia do unii krajów nadbałtyckich dla graczy stamtąd nie było takie łatwe granie dalej w Europie (pozwolenia na pracę itp), może w Polsce mieli jakoś łatwiej?  masa była tych Łotyszy, Litwinów itp, potem (od 2004, czyli wejśćia nas i ich, tzn republik bałtyckich, do Unii) chyba sporo mniej? Znowu, nie upieram się, ja od 2002 czy 2003 straciłem prawie całkowicie kontakt z PLK.

jednocześnie  koszykówka ogólnie zaczęła tracić, bo był boom gdzieś 94?95 do może 2002? 03? (to tak mniej więcej), w dużej mierze oparte na popularności NBA z mid-90s + sukcesowi kadry z ME97, ale już od 2004-05, to poza Prokomem budżety poleciały ponoć bardzo w dół. Zupełny brak sukcesów reprezentacji, a przy tym sukcesy w piłce ręcznej i siatkówce, a w związku z tym odpływ sponsorów & młodych ludzi w kierunku tamtych dyscyplin, i w sensie kibicowania i uprawiania, spadek popularności NBA w Polsce etc.

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rw30 napisał(a):

Miglinieks fajnie wyglądał w Śląsku ale nie wydaje mi się żeby to był czołowy historycznie zawodnik PLK, pass first: check, dobra trója check, ale bardzo średni kreator (co nie było potrzebne, bo byli lepsi w Śląsku). Tak go wspominam

On był optymalny do systemu Urlepa, downtempo, inteligentny, pełna kontrola, zagrywki na tip top z notatnika, poszedł potem do CSKA Moskwa i fakt kariery nie zrobił, ale z tego co pamiętam na przeszkodzie stanęły też problemy z biodrem.  

1 godzinę temu, rw30 napisał(a):

trochę strzelam, że DO momentu  wejścia do unii krajów nadbałtyckich dla graczy stamtąd nie było takie łatwe granie dalej w Europie (pozwolenia na pracę itp), może w Polsce mieli jakoś łatwiej?  masa była tych Łotyszy, Litwinów itp, potem (od 2004, czyli wejśćia nas i ich, tzn republik bałtyckich, do Unii) chyba sporo mniej? Znowu, nie upieram się, ja od 2002 czy 2003 straciłem prawie całkowicie kontakt z PLK.

Dokładnie tak było, w topowych ligach byliby liczeni do limitu jako obcokrajowcy, więc tam przebijali się często zawodnicy z totalnego top.

Bardzo dobrzy zawodnicy eurpejscy spoza UE, przychodzili do naszych pucharowych ekip, mieli tu okazję się wybić, a i placowo wówczas nie odostawaliśmy od europejskich średniaków. 

Po upadku Śląska, a potem rozsypce projektu Prokom, Europa nam bardzo odjechała. 

2 godziny temu, Koelner napisał(a):

Slanina był wyjebany 

Miałem go na liście, pamiętam jak narzucał Śląskowi tych 3ek. Bylem na tym meczu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.