Skocz do zawartości

Wojna płci


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Koelner napisał(a):

co to są udane małżeństwa?

Takie, które spełniają kilka kryteriów w tym jedno najważniejsze - trwają.

Teraz, Gregorius napisał(a):

Czy wg Ciebie top8 czy też nawet top20 najbogatszych ma stanowić o jakiejś regule?

Tak, chcesz mi wmówić że to przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gregorius napisał(a):

znowu bzdet. Problem ogólnie jest po obu stronach. W konkretnym przypadku może to być facet czy kobieta. Ale po Twoim "szacunku" do kobiet w przypadku Twoich związków mam pewne przemyślenia co do winy. Ale może się mylę. Nie znam Cie prywatnie żeby oceniac.

Z ciekawości co ma mój "szacunek" do kobiet do zachowań sądów?

1 minutę temu, fluber napisał(a):

Tak, chcesz mi wmówić że to przypadek?

Czemu akurat top8? Szczególnie, że 8 był z żoną do jej śmierci, a 9 jest od 40 lat w jednym związku, a 10 od ponad 30?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał(a):

Takie, które spełniają kilka kryteriów w tym jedno najważniejsze - trwają.

Tak, chcesz mi wmówić że to przypadek?

Nie chce Ci nic wmówić . Ale jak bardzo wg Ciebie są oni reprezentatywnym przykładem bogatych ludzi? Bo wg mnie top100 jest całkowicie niereprezentatywne i wolałbym zobaczyc statystykę wśród top1001-2000 np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koelner napisał(a):

co to są udane małżeństwa?

Wg mnie takie, ktore dlugo trwaja i obie strony sa do niego pozytywnie nastawione w tym okresie.

1 minutę temu, fluber napisał(a):

Że nie ma zakrzywienia percepcji bogatych związków wynikającej z tego że o udanych małżeństwach się nie pisze.

I stwierdziles to na podstawie probki 8 par? He?

Zreszta wg jakich kryteriow 26 czy 27 letnie malzenstwo to NIE sa pozytywne przyklady dla malzenstwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał(a):

Z ciekawości co ma mój "szacunek" do kobiet do zachowań sądów?

Czemu akurat top8? Szczególnie, że 8 był z żoną do jej śmierci, a 9 jest od 40 lat w jednym związku

Aranżowanym. 

1 minutę temu, Gregorius napisał(a):

Nie chce Ci nic wmówić . Ale jak bardzo wg Ciebie są oni reprezentatywnym przykładem bogatych ludzi? Bo wg mnie top100 jest całkowicie niereprezentatywne i wolałbym zobaczyc statystykę wśród top1001-2000 np.

Można sobie pogrzebać po biografiach bogatych ludzi o to wygląda zazwyczaj tak:

Spotykał się z Jill Clayburgh (od 1967 do maja 1975)[13], Diane Keaton (od kwietnia 1971 do stycznia 1991)[13], Tuesday Weld (1972)[13], Marthe Keller (od listopada 1976 do listopada 1978)[13] i Kathleen Quinlan (1979-1981)[13]. W latach 1988–1989 jego partnerką była Jan Tarrant, trenerka aktorstwa, z którą ma córkę Julie Marie (ur. 16 października 1989). Spotykał się też z Penelope Ann Miller (od lutego 1993 do stycznia 1994)[13]. Od marca 1997 do stycznia 2003 był związany z Beverly D’Angelo, z którą ma bliźniaki, syna Antona Jamesa i córkę Olivię (ur. 25 stycznia 2001)[14]. W latach 2008–2018 był w związku z argentyńską aktorką Lucilą Solą. Od 2018 związał się z Meital Dohan – izraelską wokalistką i aktorką[15]. Para rozstała się w lutym 2020 roku po dwóch latach związku[16]. Jest w związku z 29 letnią Noor Alfallah, z którą ma syna Romana (ur. 15 czerwca 2023)[17].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał(a):

Z ciekawości co ma mój "szacunek" do kobiet do zachowań sądów?

Odpisywałem do faceci to problem. Nie do zachowań sądów. Przy okazji mówimy o prawie/realiach sądowych i w jakich krajach. W Polsce wbrew prawu faktycznie mężczyzna ma dużo trudniej w przypadku rozwodu (alimenty itd) . Prawo jest sprawiedliwe w teorii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gregorius napisał(a):

Odpisywałem do faceci to problem. Nie do zachowań sądów. Przy okazji mówimy o prawie/realiach sądowych i w jakich krajach. W Polsce wbrew prawu faktycznie mężczyzna ma dużo trudniej w przypadku rozwodu (alimenty itd) . Prawo jest sprawiedliwe w teorii. 

To skoro sam się zgadzasz z tym, że sądy są dyskryminowane, to teraz pytanie dlaczego wyśmiewasz to?

Teraz, fluber napisał(a):

Oczywiście, że może, tylko to jakby potwierdza moje tezy

W jaki sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście do nierówności dochodzi bardzo mocno w zalezności do bogactwa rodzin, pochodzenia, przynależności politycznej itd. Do tego wykonywanie wyroków w PL np. alimentacyjnych jest bardzo niskie.

Reasumując przy tak dużych czynnikach głupotą jest spłycanie tematu przez tak proste porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał(a):

 

W jaki sposób?

To co pisałem tu już wiele razy. Że uroda ma drugorzędne znaczenie a miłość to wybór 

5 minut temu, wiLQ napisał(a):

 

I stwierdziles to na podstawie probki 8 par? He?

Zreszta wg jakich kryteriow 26 czy 27 letnie malzenstwo to NIE sa pozytywne przyklady dla malzenstwa?

image.png.62ce05687ca63782d2786d825eb17356.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fluber napisał(a):

Takie, które spełniają kilka kryteriów w tym jedno najważniejsze - trwają.

udane małżeństwa mogą być zakończone 

całkowite dojrzałe podejście jest jak dwie osoby dochodzą do wniosku, że pora się rozejść i odbywa się to w cywilizowany sposób a na koniec może określić to że było "udane"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał(a):

udane małżeństwa mogą być zakończone 

całkowite dojrzałe podejście jest jak dwie osoby dochodzą do wniosku, że pora się rozejść i odbywa się to w cywilizowany sposób a na koniec może określić to że było "udane"

Jeżeli związek dwóch osób jest udany to te osoby się nie rozstają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał(a):

To co pisałem tu już wiele razy. Że uroda ma drugorzędne znaczenie a miłość to wybór 

image.png.62ce05687ca63782d2786d825eb17356.png

Powtorze pytanie, jaki wg Ciebie z tego wniosek? Ze uberbogaty to automatycznie rozwod?

Przeciez z definicji ta lista oznacza najbardziej ektremalne przypadki na swiecie gdzie u kogos drastycznie zmienila sie pozycja finansowa!
Jak spojrzysz na liste "najwieksze obrazenia na skorze" to nie bedzie masy rozwodow?
Albo "najwiecej dni w delegacji"? Albo "najwiecej zrobionych ciast w domu zamiast spedzac czas z mezem"? 

Jak sie nad tym zastanowic to kazda lista "top na swiecie" powinna miec mase rozwodow bo sa bardzo male szanse, ze ktos zaczynal zwiazek wiedzac co go czeka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RappaR napisał(a):

Ładne osoby nie mogą mieć aranżowanych małżeństw?

Umowilbys się z zona ambaniego gdyby była wolna?

 

1 minutę temu, wiLQ napisał(a):

Powtorze pytanie, jaki wg Ciebie z tego wniosek? Ze uberbogaty to automatycznie rozwod?

Przeciez z definicji ta lista oznacza najbardziej ektremalne przypadki na swiecie gdzie u kogos drastycznie zmienila sie pozycja finansowa!
Jak spojrzysz na liste "najwieksze obrazenia na skorze" to nie bedzie masy rozwodow?
Albo "najwiecej dni w delegacji"? Albo "najwiecej zrobionych ciast w domu zamiast spedzac czas z mezem"? 

Jak sie nad tym zastanowic to kazda lista "top na swiecie" powinna miec mase rozwodow bo sa bardzo male szanse, ze ktos zaczynal zwiazek wiedzac co go czeka...

A masz wątpliwości czy ludzie którzy są długo w delegacjach częściej się rozwodzą tak jak masz je w przypadku najbogatszych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

34 minuty temu, RappaR napisał(a):

Sęk w tym, że teraz mamy taką dyskryminację mężczyzn, ze nawet takie papierki nie chronią 

Twoja teza jest zbyt ogólna i wykracza poza sądy. Do tego prawnie jest wszystko ok i tu się nic nie zmieniło. Po prostu od kilkudziesięciu lat w tych sądach zawsze łatwiej miały kobiety. Ale też przyczyna tego była poniekąd słuszna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał(a):

A masz wątpliwości czy ludzie którzy są długo w delegacjach częściej się rozwodzą tak jak masz je w przypadku najbogatszych?

Jak wspomnialem wyzej spodziewam sie masy rozwodow w kazdych ekstremach na skali swiatowej bo musi to istotnie zmieniac druga osobe i/lub okolicznosci zwiazku.

Ale ja pisalem o bogatych, a nie top najbogatszych, wiec wciaz nie wiem do czego zmierzasz w tym temacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.