Skocz do zawartości

Wojna płci


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Koelner napisał(a):

niekoniecznie

To dlaczego zostawia się żonę/męża w udanym małżeństwie?

3 minuty temu, wiLQ napisał(a):

Jak wspomnialem wyzej spodziewam sie masy rozwodow w kazdych ekstremach na skali swiatowej bo musi to istotnie zmieniac druga osobe i/lub okolicznosci zwiazku.

Ale ja pisalem o bogatych, a nie top najbogatszych, wiec wciaz nie wiem do czego zmierzasz w tym temacie.

 

No dyskusja zaczęła się od gościa co ma miliard złotych majątku, więc do jakiej grupy się odnosisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, fluber napisał(a):

To dlaczego zostawia się żonę/męża w udanym małżeństwie?

Wg mnie do tego dochodzi najczesciej wtedy gdy sie komus istotnie zmienia priorytety zyciowe [zwykle w waznej kwestii typu praca, dzieci, zdrowie itp].

25 minut temu, fluber napisał(a):

No dyskusja zaczęła się od gościa co ma miliard złotych majątku, więc do jakiej grupy się odnosisz?

Ok 250 milionow dolarow majatku w skali swiatowej to sa drobniaki. Dlatego rzadko kiedy scisly top sie nadaje do szerszych wnioskow.
Jak dla mnie na potrzeby dyskusji" bogaty" to gdzies top25% dochodow/majatku[X] w danym regionie[X]
[X] w zaleznosci od tematu.

W wiekszej probce jest masa bogatych malzenstw, ktore beda pozytywne wg kazdego przyjetego kryterium i o ktorych nie znajdziesz prawie nic w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wiLQ napisał(a):

Wg mnie do tego dochodzi najczesciej wtedy gdy sie komus istotnie zmienia priorytety zyciowe [zwykle w waznej kwestii typu praca, dzieci, zdrowie itp].

Ok 250 milionow dolarow majatku w skali swiatowej to sa drobniaki. Dlatego rzadko kiedy scisly top sie nadaje do szerszych wnioskow.
Jak dla mnie na potrzeby dyskusji" bogaty" to gdzies top25% dochodow/majatku[X] w danym regionie[X]
[X] w zaleznosci od tematu.

W wiekszej probce jest masa bogatych malzenstw, ktore beda pozytywne wg kazdego przyjetego kryterium i o ktorych nie znajdziesz prawie nic w internecie.

https://www.elle.pl/artykul/najbogatsze-aktorki-w-hollywood-kto-znalazl-sie-w-rankingu-na-2019-rok-190626022938

Ja tu naliczyłem 9 byłych mężów 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gregorius napisał(a):

biedni mężczyźni. Chlip chlip. Nie to co kiedyś

Ważna rzecz, obecnie w Polsce 70% rozwodów jest inicjowane przez kobiety, a na zachodzie już bodajże 80%.

Dane w PL do 2018 roku - https://www.bankier.pl/wiadomosc/9-wykresow-o-slubach-i-rozwodach-Polakow-7716897.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, P_M napisał(a):

Ważna rzecz, obecnie w Polsce 70% rozwodów jest inicjowane przez kobiety, a na zachodzie już bodajże 80%.

Dane w PL do 2018 roku - https://www.bankier.pl/wiadomosc/9-wykresow-o-slubach-i-rozwodach-Polakow-7716897.html

kobiety częściej składały powództwa w przedziałach 0-4 lata, 5-9 lat, 10-14 lat. Mężczyźni natomiast częściej wnosili o rozwód po 20 latach małżeństwa.

Ciekawy stat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, fluber napisał(a):

Czym potwierdzasz moja teze, ze w kazdym ekstremum beda rozwody...

43 minuty temu, RappaR napisał(a):

Chciałbym kiedyś być aż tak biedny 

Marzyc kazdy moze... nawet jesli niekoniecznie mysli o stronie negatywnej co by bylo gdyby sie spelnily.

Godne uwagi jak w ostatnich 2 dekadach eksplodowaly fortuny i zupelnie co innego oznacza w skali swiatowej bycie bogatym. Mi sie podoba przyklad, ze ktos urodzony w pierwszym roku naszej ery musialby srednio zarabiac ponad 200.000 dolarow codziennie az do dzisiaj by sie dorobic majatku na aktualne swiatowe Top3.

Ale to temat na jakis watek finansowy.

26 minut temu, fluber napisał(a):

Jeżeli mają te cechy to od początku 

Czasami piszesz jakbys nie uznawal/dostrzegal, ze ludzie z wiekiem sie zmieniaja. Gdy tymczasem wg mnie to powod nr 1 wszystkich ludzkich rozstan [w malzenstwach, przyjazni, rodzinie itp] czyli osoba, ktora polubiles/pokochales jest inna osoba niz teraz lub Twoj punkt widzenia zmienil sie na tyle, ze z wczesniejszej oceny pozytywnej wychodzi negatywna.

11 minut temu, fluber napisał(a):

kobiety częściej składały powództwa w przedziałach 0-4 lata, 5-9 lat, 10-14 lat. Mężczyźni natomiast częściej wnosili o rozwód po 20 latach małżeństwa.

Ciekawy stat

Czyli kobiety, ktore mialy podstawy by sie rozwiezc juz to zrobily wczesniej...

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, wiLQ napisał(a):

Czym potwierdzasz moja teze, ze w kazdym ekstremum beda rozwody...

Dyskusja była o harveyu. On jest takim samym ekstremum jak one. 

Btw. wrzuciłem osoby które mają majątek podobny do Harveya.

Jeżeli Twoja teza odnosi się do ludzi z majątkiem podobnym do Harveya które nie są w topce w jakiejś aktywności to chyba odnosisz się do zbioru pustego 

57 minut temu, wiLQ napisał(a):

 

Czasami piszesz jakbys nie uznawal/dostrzegal, ze ludzie z wiekiem sie zmieniaja. Gdy tymczasem wg mnie to powod nr 1 wszystkich ludzkich rozstan [w malzenstwach, przyjazni, rodzinie itp] czyli osoba, ktora polubiles/pokochales jest inna osoba niz teraz lub Twoj punkt widzenia zmienil sie na tyle, ze z wczesniejszej oceny pozytywnej wychodzi negatywna.

Czyli kobiety, ktore mialy podstawy by sie rozwiezc juz to zrobily wczesniej...

Zmieniają się, ale ja nie znam osób, które byłyby małomówne a stały się gadatliwe. Ludzie zazwyczaj nie zmieniają się od ekstremum do ekstremum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.