Skocz do zawartości

Kosz w Warszawie :: Pierwszy post = aktualna lista


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

[

 

1. kozłujac i tracą kontrole jak piszesz mozesz potem piłkę złapać ( przepis o poprawie chwytu) :idea: ale już po złapaniu musisz podać a nie dalej kozłując

 

a co jeśli się jej nie łapie? przecież piłkę można nawet jedną ręką "podnieść" kozłem z poziomu parkietu.

 

24.1.1 - nic tu nie wskazuje na to, aby coś takiego było błędem. kolejny punkt, czyli o chwycie, również. chyba że masz dostęp do jakichś innych informacji niż standardowe rules FIBA?

 

ale jeżeli ostatni dotykałeś piłke którą zgubiłeś to co? dalej będziesz kozłował? jedyne na co przepisy pozwalaja to wspomniana poprawa chwytu a nie dalszy kozioł

a ilość rąk to juz w ogóle nie ma znaczenia

 

powtórzę nie ma błędu jeżeli będzie to ( tak uzna sędzia) kontynuacja kozłowania ( wtedy to z podniesieniem jedną ręką ) jest ok

 

a czemu miałaby to nie być kontynuacja kozłowania? przecież jest jasno napisane kiedy kozłowanie się kończy i to "podniesienie" kozłem w żadnym razie nie podpada pod zakończenie kozłowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) zaczalem wyprowadzac kontre i mnie wiecej na srodku sali koles stanal mi na offensa, ale puscilem mu pilke miedzy nogami i dobieglem do niej ze 4 kroki dalej (...)

Jeżeli przed puszczeniem piłki, nie złapałeś jej dwiema rękami, to dobiegając, możesz dalej kozłować. Oczywiście jeżeli też jej nie złapiesz dwiema. Nie ma znaczenia ilość kroków ani ilość kozłów. Możesz ją nawet poturlać :)

Z podniesieniem jedną ręką jest tak, że jest legalne, jeśli to początek kozłowania. Jeśli kozłujesz i np. wypadnie Ci i przestanie się odbijać, to nawet podnosząc jedną ręką, nie możesz dalej kozłować. Będzie odgwizdane piłka niesiona/kroki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to cały czas miałem na myśli. kontynuacja kozłowania. jedną ręką, a nie łapanie. jeszcze podstawy kosza pamiętam i wiem, że nie można złapać w dwie ręce i kozłować dalej :)

 

najlepiej to by było przedstawić to na przykładzie, ale raczej nie będę szedł z kamerą jak jmy na boisko i robił report odnośnie błędów kroków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to cały czas miałem na myśli. kontynuacja kozłowania. jedną ręką, a nie łapanie. jeszcze podstawy kosza pamiętam i wiem, że nie można złapać w dwie ręce i kozłować dalej :)

 

najlepiej to by było przedstawić to na przykładzie, ale raczej nie będę szedł z kamerą jak jmy na boisko i robił report odnośnie błędów kroków.

jezeli puszczenie miedzy nogami było naturalną kontynuacja kozłowania to jest OK

 

sugerowałem sie tekstem o uniknieciu ofensa więc raczej puszczenie zrozumiałem jako wyrzucenie piły bardziej niz kozłowanie....

 

w innym wypadku można kontynuować kozioł ale bez łapania piłki lub złapać piłke i podać dalej lub rzucić....

 

z opisu wynikało ze była asysta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,

 

Porozumiałem się z Borysem, który dał mi zielone światło i zgodził się abym do was jutro dołączył. Szukałem grupki chłopaków, która umawia się na wspólną grę na ursynowie i tak was znalazłem.

 

Od około 6 lat rzadko gram w kosza, wcześniej grywałem regularnie (amatorsko), zainteresowania grą nie straciłem i chciałbym się z powrotem wciągnąć do gry. Mam nadzieję, że nie będę odstawał od was poziomem i że uda mi się z wami grywać co poniedziałek.

 

Także do jutra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,

 

Porozumiałem się z Borysem, który dał mi zielone światło i zgodził się abym do was jutro dołączył. Szukałem grupki chłopaków, która umawia się na wspólną grę na ursynowie i tak was znalazłem.

 

Od około 6 lat rzadko gram w kosza, wcześniej grywałem regularnie (amatorsko), zainteresowania grą nie straciłem i chciałbym się z powrotem wciągnąć do gry. Mam nadzieję, że nie będę odstawał od was poziomem i że uda mi się z wami grywać co poniedziałek.

 

Także do jutra.

witamy serdecznie i zapraszamy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede bede, noge troche czuje, ale nie powinna robic problemow wcieram, szczegolnie, ze maziami ja nafaszerowalem i lekami. Bylem u lekarza i jutro jeszcze ide, chyba to przez plecy generalnie.

 

Moze i dobrze sie stalo, wkoncu sie za nie wezme, bo mnie bola prawie po kazdym koszu.

 

Frekwencja powinna byc dobra + Greg00 ma sie zjawic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moja noga niestety znowu dala znac, i po 5 minutach grania znowu zlapal mnie miesien. I przez cale spotkanie tylko wlasciwie chodzilem, nie mogac porzadnie wyskoczyc, albo ruszyc z miejsca.

 

Dzis ide zwnou do lekarza, tym razem normlanego.

Nic z tą nogą nie rób Borys bo za tydzień znowu zamierzam cię kryć i nie chce się zmęczyć :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.