Skocz do zawartości

Draft 2010


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Mysle ze Whiteside spokojnie sie uchowa do picku Jazz...jednak jak bedą mieli pick 3-5 to nie ma sensu brać Whiteside;a tylko Wesa Johnsona.

Teraz tak jak Knicks stoją to pewnie będzie coś w okolicach 5-9, wiadomo róznie to może być, Hornets z Davisem nieźle przyfarcili, ale to się rzadko zdarza, teoretycznie taki Johnson mógłby się uchować do czasu jak Jazz bedą wybierać, tylko w Utah taki koleś za bardzo nie jest potrzebny, na pewno gdyby zrealizował pokładane w nim nadzieje to byłby wzmocnieniem, ale wysoki bardziej pewnie będzie brany pod uwagę. Znaczy tak mi sie wydaje bo teraz ciężko powiedzieć, gdyby było wiadome że Booz odejdzie to na 90% by brali jakiegoś pod kosz, ale teraz O'Connor gada że mogą go podpisać, więc wtedy już sam nie wiem.

 

Ale jeszcze gdybając na pozycje 23 kolesi mamy sporo, jest Cj jest Wes, KK jemu się kontrakt kończy ale bardzo prawdopodobne że go podpiszą bo wszyscy go tam lubią, no i jest AK,tak jak on grał przez ostatnie 2 miechy to byłby nie do ruszednia, ale teraz znowu uraz i ciężko mu powrót wychodzi, nie wiadomo czy nie będą próbować pohandlować jego spadającym kontraktem. No i nawet jesli Booz by został, to jedyna pewną opcją na centra pozostaje Memo który zbliża się powoli do 32, czyli powoli mozna by mysleć o następcy, taki Whiteside idealny bo po jakichś 3 sezonach, jak wszystko pójdzie dobrze to mógłby zając jego miejsce. Mam nadzieje że zaryzykują jego wybór a nie pojdą na jakiegoś pewniejszego, ale mniej utalentowanego Monroa czy Aldricha. Chociaż gdybym ja był GM i taki Johnson by się uchował to cholera aż by człowieka świerzbiło zeby go podebrać :), pewnie taki O'Connor też by się nad tym długo zastanowił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spurs. O Aminu mogą zapomnieć.

Kalin Lucas byłby fajny z 20 pickiem.

Biorą PG albo SG/SF jeżeli Splitter w końcu przyjdzie. Jeśli nie , to może powinni się rozglądać za dużym ciałem pod kosz.

bardziej przymierzałem gracza niz picki a kombinowałem przed faktem W @Celts i vs Cavs gdzie realne było ledwo ledwo z seedu #8 awans ( przy mega trudnej końcówce) gdzie mozliwy był pick 16-17

 

Aminu raz jest 7 a raz 15 w mockach wiec ocierali się o niego

obecnie "grozi" 21 pick i wtedy oczywiście bez zamiany nie ma szans nawet na Andersona

Lacas 6"0 wpisuje się w scenariusze konkurencji z szybkimi dysponujacymi rzutem backup PG ( Denver NOH?) ale w spurs Parker powinien mieć silniejszego zmiennika na męczenie D-W

ille i Billups

 

no way 6"0

 

wole przekwalifikować z SG Averego Bradleya z Texas lub wspomniany Dque Jones z SFlo jako combo na PG niz mieć parę kurdupli

 

a Aminu idealny dla Utah gdzie czas pozegnać AK47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Aminu idealny dla Utah gdzie czas pozegnać AK47

Wczoraj z 3 godziny nad tym draft spędziłem, analizując tych graczy, no i historię losowania, ten Turner to cholera może być absolutny nr 1 tej ligi, ale odnośnie Aminu to idelany dla Jazz jest właśnie Johnson, koles taka kopia Duranta, no i wtedy AK może, przy ewentualnym odejściu Booza grać z Sapem na pf, a młody z Syracuse na 3 jak znalazł :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Signing with an agent

Cole Aldrich, 6-11, 245, C, Jr., Kansas

Al-Farouq Aminu, 6-9, 215, F, Soph., Wake Forest

James Anderson, 6-6, 210, SG, Jr., Oklahoma State

Eric Bledsoe, 6-1, 190, PG, Fr., Kentucky

Craig Brackins, 6-10, 230, F, Jr., Iowa State

Derrick Caracter, 6-8, 275, PF, Jr., UTEP

DeMarcus Cousins, 6-11, 260, C, Fr., Kentucky

Ed Davis, 6-10, 225, PF, Soph., North Carolina

Devin Ebanks, 6-9, 215, SF, Soph., West Virginia

Derrick Favors, 6-10, 245, PF-C, Fr., Georgia Tech

Charles Garcia, 6-9, 220, F, Jr., Seattle

Paul George, 6-8, 210, SF, Soph., Fresno State

Manny Harris, 6-5, 185, SG, Jr., Michigan

Xavier Henry, 6-6, 220, SG, Fr., Kansas

Armon Johnson, 6-3, 195, Jr., PG, Nevada

Wesley Johnson, 6-7, 205, SF, Jr., Syracuse

Sylven Landesberg, 6-5, 210, G, Soph., Virginia

Gani Lawal, 6-9, 220, PF, Jr., Georgia Tech

Tommy Mason-Griffin, 5-11, 200, PG, Fr., Oklahoma

A.J. Ogilvy, 6-11, 250, C, Jr., Vanderbilt

Patrick Patterson, 6-9, 235, PF, Jr., Kentucky

Larry Sanders, 6-11, 220, PF, Jr., VCU

Lance Stephenson, 6-5, 210, SG, Fr., Cincinnati

Evan Turner, 6-7, 220, G-F, Jr., Ohio State

John Wall, 6-4, 195, PG, Fr., Kentucky

Willie Warren, 6-3, 200, G, Soph., Oklahoma

Hassan Whiteside, 6-11, 220, C, Fr., Marshall

Elliot Williams, 6-4, 180, SG, Soph., Memphis

 

Testing the waters

Talor Battle, 6-0, 175, PG, Jr., Penn State

Avery Bradley, 6-2, 185, G, Fr., Texas

Jordan Crawford, 6-4, 195, G, Soph., Xavier

Malcolm Delaney, 6-3, 190, G, Jr., Virginia Tech

Kenneth Faried, 6-8, 225, PF, Jr., Morehead State

Jimmer Fredette, 6-2, 195, G, Jr., BYU

Jeremy Hazell, 6-5, 190, SG, Jr., Seton Hall

Darington Hobson, 6-7, 205, G, Jr., New Mexico

JaJuan Johnson, 6-10, 215, PF, Jr., Purdue

Dominique Jones, 6-4, 205, SG, Jr., South Florida

Demetri McCamey, 6-3, 200, G, Jr., Illinois

Elijah Millsap, 6-6, 215, G, Jr., UAB

Daniel Orton, 6-9, 255, PF, Fr., Kentucky

Rico Pickett, 6-4, 185, G, Jr., Manhattan

Herb Pope, 6-8, 235, PF, Soph., Seton Hall

Jeff Robinson, 6-5, 225, SF, Soph., Seton Hall

Xavier Silas, 6-5, 200, G, Jr., Northern Illinois

Alex Tyus, 6-8, 220, F, Jr., Florida

Chris Wright, 6-8, 225, F, Jr., Dayton

Terrico White, 6-5, 215, G, Soph., Mississippi

Jahmar Young, 6-5, 180, SG, Jr., New Mexico State

 

Key guys still undecided

Luke Babbitt, 6-9, 225, F, Soph., Nevada

Gordon Hayward, 6-9, 210, F, Soph., Butler

Greg Monroe, 6-11, 245, C, Soph., Georgetown

Kyle Singler, 6-8, 230, F, Jr., Duke

Ekpe Udoh, 6-10, 240, PF-C, Jr., Baylor

 

http://msn.foxsports.com/cbk/story/Earl ... -NBA-Draft

 

plus "Ekpe Udoh will hold a press conference today at 5 p.m. to announce his NBA Draft intentions."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrobił, że się zgłosił właśnie dlatego że wzbudził zainteresowanie wokół swojej osoby, o czym zresztą pisałem na blogu niedawno.

 

W tym roku mają taką możliwość do 14 czerwca (nabór do NBA odbędzie się 24 czerwca). Jeśli tego nie zrobią i nie zostaną wybrani, tracą prawo zgłoszenia w kolejnych latach.

Hmm z tego co czytałem niedawno na DX, to zawodnicy z poza NCAA jeśli się zgłoszą i nie zostaną wybrani to mogą zgłosić się drugi raz.

 

 

Xavier Henry co oni mi powiecie?? ogladal ktoś jego większą ilość meczy, jest coś wart ten gentleman??

 

draftyexpressy itp sobie czytalem jak coś:)

- przygotowany pod względem fizycznym na grę w NBA, jak mało kto.

- bardzo dobry rzut za trzy, ale też i z półdystansu

- dobre IQ, raczej nie podejmuje złych decyzji na boisku

- nieźle zbiera, w NBA będzie grał na SG, więc chyba plus

- wiadomo że skoczny, dynamiczny itd.

- problemy z kreowaniem sobie pozycji do rzutu czy wjazdami pod kosz, ale ma warunki i możliwości by to poprawić

- na chwilę obecną niewiadoma, bo z jednej strony potencjał ma, ale czy na miarę tych najlepszych z tego draftu? Wydaje się że nie, choć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale koleś który jest undrated może mimo wszystko zagrać w NBA, nie?

Bardziej mi chodziło, że przychodząc do NCAA był oceniany na równi pod względem potencjału z Wallami i resztą. Z tego co pamiętam parę razy był blisko Top5 w mockach, ale w czasie sezonu nie do końca to pokazał i tyle. Wydaje mi się, że nie będzie "team change'rem" (jeśli takie dwa słowa maja sens), co nie znaczy że będzie słaby.

 

czy on taki dynamiczny i skoczny to mi sie nie wydaje. Jak na NBA to ten atletyzm przeciętny.

Nie napisałem nigdzie, że atletyzm ma na jakimś bardzo dobrym poziomie, ale w stopniu wystarczającym by radzić sobie w NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale koleś który jest undrated może mimo wszystko zagrać w NBA, nie?

Bardziej mi chodziło, że przychodząc do NCAA był oceniany na równi pod względem potencjału z Wallami i resztą. Z tego co pamiętam parę razy był blisko Top5 w mockach, ale w czasie sezonu nie do końca to pokazał i tyle. Wydaje mi się, że nie będzie "team change'rem" (jeśli takie dwa słowa maja sens), co nie znaczy że będzie słaby.

A mógłbyś odpowiedzieć na moje pytanie? Zapewne znasz zasady draftu lepiej niż ja. Tak swoją drogą, jak to sie stało, że Cezary Trybański dostał sie do NBA, bo nigdzie wzmianki o jego drafcie nie moge znaleźć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś odpowiedzieć na moje pytanie? Zapewne znasz zasady draftu lepiej niż ja. Tak swoją drogą, jak to sie stało, że Cezary Trybański dostał sie do NBA, bo nigdzie wzmianki o jego drafcie nie moge znaleźć?

Normlanie podpisał 3 letni kontrakt jako FA. W skrócie zawdzięcza wszystko swojemu agentowi. Bo do dziś jest pewnie nie wyjaśnioną zagadką w jaki sposób klub z NBA podpisał taki duży kontrakt (koło 5mln/3lata) z zawodnikiem, który w PLK notował koło 6pkt, 3zb w 15min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w 100% pewny, ale to działa mniej więcej na zasadzie, że zawodnik zgłasza się do draftu (lub powyżej jakiegoś wieku gracze z Europy czy innych zakątków świata stają się automatycznie dostępnie w drafcie, chyba w wieku 22 lat) i jeżeli nie zostanie wybrany to staje się automatycznie undrafted free agent i wtedy może podpisać normalnie umowę kilkuletnią z danym klubem.

 

Jeśli się mylę, niech ktoś mnie poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest tak ze kontrakty dla zawodnikow spoza draftu sa automatycznie nizsze niz te dla zawodnikow wybranych w drafce ?

wydaje mi sie ze wtedy podpisują za minimum, chyba ze agenci cos wynegocjują

wiec gracz nie musi zglaszac sie do draftu zeby podpisac kontrakt z jakims klubem? moze odpuscic draft i sam wybrac druzyne z ktora chce podpisac?

jesli chodzi o graczy z Europy tak...amerykanie muszą sie zglosić do draftu do ktoregoś roku życia, Kosi wie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.