Skocz do zawartości

Draft 2010


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Aby nie mieszac tematow bo w drafcie 2009 rozwijalem temat przyszlosciowo wole (mam nadzieje że mimo tak wczesnie Modzi pozwola zachowac uspiony temat) zalozyc nowy temat

 

 

Wypada mi się na wstepie wycofac z twierdzenia że draft bedzie slaby bo wstepnie przeanalizowalem sklady NCAA co bede systematycznie rozwijal

 

W zwiazku z faktem że rok 2010 bedzie trudnym rokiem ksiegowych (masa FA a mniejsze wplywy i poziom salary rekordowo niski _ moze nawet 51mio?)

 

Istotna bedzie tania sila z draftu ktory bez fajerwerkow bedzie wysoce wyrownany

 

Aby ukrocic dywagacje kto co kiedy wrzucam komkret czyli kto ma pick a kto nie!!!!!!!

 

Wygranymi moga czuc się znow Clipersi(pod warunkiem) ale i NJ OKH i przede wszystkim Jazz

 

Oto lista

 

Clips od Minny za Jarica (top10 protected)

Memphis od LAL za Gasola (6protected)

Minny od Jazz za Carneya (17)

Minny od charlotte za lawsona(13)

I unprotected:

Nj od mavs (Kidd)

OKH od suns (Kurt Thomas)

 

No i bajeczny

Jazz od Knicks (Gugliotta! Z modyfikacja po trejdzie Marburrego)

 

Widac że po 2 wybory maja Clipers Memphis Minny NJ OKH i Jazz

Dodatkowo jakby Minny byla znowu w loteri i miala top10 to 3 pick zostaje u nich

 

Najwiecej smiechu bedzie pewnie kibocowanie przez fanow Jazz NYK!!!!!!! A i Thunders po oslabieniu slonc maja szanse na loterie!

 

Temat bede rozwijal mimo tak wczesnego i niedojrzalego w sumie tematu z powodu zazebiania się draftu z FA market

Dodatkowo na choryzoncie jest 5-6 wyjatkowo utalentowanych PF, robiacy furore PG Wall i mój ulibieniec SF Aminu

A euro w Polsce pokaze czy litewski wielkolud nadaje się do top3

 

 

edit:

 

Wall s stack

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

a ja mam takie pytanie troche dobiegajace od tematu draft 2010, kiedy ewentualnie Olek Czyż mógł by się zgłosić do draftu? Bo wiem, że chłopak ma talent, wygrał konkurs wsadów Duke ;p a sam fakt, że zauważył go coach Krzyżewski coś musi świadczyć. Ale nie orientuje się za bardzo od ilu lat teraz można się zgłaszac do draftu i ile lat ma sam Olek ;p

NIedługo zaczną się rozgrywki NCAA, które napewno będe śledzić ;] Narazie nie znam prawie nikogo. A wiem, że w tym sezonie NCAA ma deciutować syn Michaela Jordana :) zobaczymy czy ma talent po tatusiu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawodnik, aby móc zgłosić się do draftu musi kończyć 19 lat w roku kalendarzowym, a więc w tym roku najmłodszym rocznikiem był 1990. Poza tym gracz nie może zgłosić się do draftu prosto po szkole średniej - musi albo pograć rok w NCAA albo gdziekolwiek indziej.

Olek jest z rocznika 1990 i był w kadrze Duke na zeszły sezon, więc teoretycznie mógł się zgłosić już w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIedługo zaczną się rozgrywki NCAA, które napewno będe śledzić ;] Narazie nie znam prawie nikogo. A wiem, że w tym sezonie NCAA ma deciutować syn Michaela Jordana :) zobaczymy czy ma talent po tatusiu :P

Którego syna Jordana masz na myśli? Bo Jeff Jordan grał w Illinois, ale już w zeszłym sezonie, ale zrezygnował by skupić się na nauce. Od tego sezonu postanowił znowu wrócić i już jest w obecnym składzie. W każdym razie za dużo okazji do gry nie miał. Z tego co pamiętam to średnio 8-9min na mecz. Teraz jednak z czasem powinny być lepiej.

 

EDIT:

Dobra, masz rację, bo myślałem, że Marcus Jordan jeszcze w HS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Do draftu coraz bliżej, więc trzeba by się zastanowić nad top5 czy też top10 czyli tych co mają szansę coś zmienić w swoich zespołach już w pierwszym sezonie.

Ja się zajmę od strony NCAA, a wy się zajmijcie od strony NBA, a więc moich kilka pierwszych picków w przypadkowej kolejności, a gdzie trafią? Tego już nie wiem ;]

 

 

John Wall (Kentucky) PG - o nim wszyscy słyszeli, on będzie nr1 w drafcie i wszyscy go chwalą, więc ja napiszę kilka słów krytyki.

Powiem wam, że jakoś nie zauważyłem za bardzo różnicy między jego pierwszymi, a ostatnimi meczami. Tzn. nie ma specjalnych postępów w jego grze (poza lepszym zrozumieniem z partnerami), jakby specjalnie się nie przykładał, jakby grał na luzie, jakby już był myślami w NBA, albo w March Madness. W każdym razie to ciągle zawodnik, który w pojedynkę jest w stanie wygrywać, który w pewnym momencie meczu włącza wyższy bieg i w kilka minut potrafi w taki sposób zdominować grę, że przeciwnikom odechciewa się grać.

Ale zdarzają się też momenty, że podejmuję naprawdę fatalne decyzję i za bardzo ryzykuję, co nie zawsze przynosi pożądany skutek.

 

 

DeMarcus Cousins (Kentucky) C - mówię to wam oficjalnie: nie zdziwcie się jeśli pójdzie on z drugim numerem draftu, zaraz za Wallem.

Oglądając go w kilku ostatnich meczach można śmiało powiedzieć, że w tym momencie jest jednym z nielicznych, których nie da rady w pojedynkę zatrzymać. Moim zdaniem poczynił największe postępy w swojej grze od początku sezonu. Okej, ma warunki, potrafi zbierać, potrafi blokować, potrafi punktować, ale także można odnieść wrażenie, że z każdym kolejnym meczem jego IQ jest coraz wyższe. Obserwując jego zachowanie w obronie i selekcje rzutową w pierwszych meczach, a w tych kilku ostatnich to niebo a ziemia. Zobaczcie pierwszą połowę wczorajszego spotkania Kentucky z Missisipi to zrozumiecie.

W 5 ostatnich meczach średnio niemal 20pkt, 12zb i 2.5bl.

 

 

Derrick Favors (Georgia Tech) PF/C - ciągle nie rozumiem czemu on jest w top5 draftu? Warunki ma, potencjał ma, ale poza kilkoma meczami jeszcze nic specjalnego nie pokazał. Jednak mam wrażenie, że trener i rozgrywający GA Tech nie potrafi w pełni wykorzystać jego umiejętności i za mało piłek dostaje pod kosz. Imho powinien jeszcze co najmniej rok zostać w NCAA.

 

 

Evan Turner (Ohio State) SG/SF - Co tu dużo mówić, najwszechstronniejszy zawodnik w NCAA. Z braku innych/lepszych opcji trener Ohio State wystawia go na jedynce i mimo początkowych problemów z meczu na mecz wygląda to coraz lepiej. Wygląda na to, że w tej chwili tylko on jest w stanie zagrozić Wallowi w zgarnięciu nagrody dla zawodnika roku.

Rozumie grę i to widać zarówno w ataku i w obronie. Może ma nawet lepsze panowanie nad piłką niż Wall. Ogólnie już dwa triple-double w tym sezonie, a gdyby nie kontuzja prawdopodobnie byłoby więcej. Średnio prawie 10zb w meczu.

 

 

Wesley Johnson (Syracuse) SF/PF - najlepszy zawodnik drugiej drużyny ligi. Jeszcze przed sezonem niemal nikomu nie znany, a obecnie pewniak do All-American team. Na boisku potrafi niemal wszystko, średnio ponad 2as i prawie po 2bl i przechwyty, do tego ponad 9 zbiórek i chyba 16 pkt.

 

 

Są jeszcze Ed Davis, Al-Farouq Aminu, Cole Aldrich, ale obecnie nie mam wyrobionej opinii co do ich umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cousins zdecydowanie jest dla mnie kandydatem do Top 3, max Top 5.

 

Jak pierwszy raz oglądałem Kentucky, to sobie myślałem, że ten Wall to w sumie nie jest nawet najlepszym zawodnikiem w drużynie. Cousins jest madafaka, walec, ma warunki na NBA i powinien z tego powodu pójść wysoko, a dodatkowo pójdzie wysoko, bo na takiego 7 footera zawsze ktoś się połasi, choćby nie umiał trzymać piłki w rękach. Cousins jest kozak.

 

Wall wydał mi się takim kolesiem, który biega sobie po parkiecie i ma wyjebane na wszystko, bo wie, że jak będzie trzeba i będzie chciał to sam wygra mecz. Wspomniane fatalne decyzje również odnotowałem, ale nauka fachu PG, czasem zajmuje zawodnikom kilka lat w NBA, a wszelakie tools to on posiada, łącznie z atletyzmem zapewne lepszym niż Derrick Rose.

 

Z potencjalnych wyborów w 1 rundzie widziałem jeszcze paru chłopa, na przykład u Devina Ebanksa z WV dostrzegam spory bust potential, w NBA nie ma szans na przeżycie pod koszem, a z przejściem tego typu zawodników na SF bardzo róznie bywa. Aldrich nie wiem, chyba na 10-12 pick byłby dobry, Kalin Lucas nie zrobił na mnie specjalnego wrażenia, Pittman może być użyteczny w NBA, Evana Turnera na razie w ogóle nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DeMarcus Cousins - zaloze sie ze wezma go Jazz jesli uchowa sie do ich picku, a maja szanse na wysoki numer. Brakuje im takiego centra, a po odejsciu Buzza beda mieli braki pod koszem i on z Millsapem i Deronem ladnie moze zatuszowac brak Buzzera, niekoniecznie juz w pierwszym roku ale w nastepnych z powodzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evan Turner jest zajebisty. Najlepszy swingmen "na rynku". Świetny rzut, warunki fizyczne. TOP3, chyba , że trafią się ekipy przeładowane swingmenami i sięgną po size z #2 i #3.

 

Ed Davis ostro poleci. Nie wiem czemu w mockach się trzyma. UNC gra kupę, on sam bez rewelacji. To samo tyczy się Favors`a . Nie gra wybitnie. Jednak może pójść wysoko, bo chyba jest oceniany na spory potencjał wnioskowany na podstawie HS.

 

Wall pewna 1.

 

Monroe w loterii.

 

Czuje spadki u zawodników Texas,Villanova czy Syracuse, gdzie wyraźnych liderów brak, a ekipy są świetnie zbilansowane.

 

Nikt z Duke w TOP 25.

 

Wszystko i tak wywróci March Madness, więc pewnie te spostrzerzenia będzie można o kant dupy potłuc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mnie o ile kwestia top 8 mało kręci i kolejność Wall Turner Cousim Favours Aldrich Davis Johnson Monroe prawdopodobna to obserwuje graczy którzy przy dość słabej postawie Spurs moga wpaść w łapy Ostróg

 

Aminu SF z Wake Forest byłby fajnym graczem dla Popa pozwalajacym zapomnieć o "stracie" Finleya Masona i podobnych wynalazków ale przy spokojnie top 13 realnym dla niego zbyt trudny do upolowania.

Jedynym scenariuszem mogacym zanizyć jego pick jest fakt, ze przy stracie rok temu w WF JJohnsona Aminu ustawiany był jako sPF i podobna rolę przy stosunkowo słabym rzucie za 3 miałby pełnić w NBA ( cos a'la j-Smooth Thadeus czy Green) co średnio znowu widzę u spurs ( frontcourt z TD i w uzupełnieniu kolejny undersize Blair?)

 

dałby natomiast to czego nie wniósł Jefferson ( którego moznaby wtedy z jego spadajacym megakontraktem spuścić) - szybkie przejście do ataku i zbiórki na atakowanej desce....

gość dodatkowo nurkuje po wszystko co sie da i tu podobny jest do Blaira z tą różnicą że nie musi mysleć o swoich kolanach

 

Jednak przy Aminu wyżej skupiłem sie na Jamesie Andersonie SG Oklahoma State który docelowo może i pozwoliłby ukoic łzy po Manu jak oferta Realu Madryt skusi Argentyńczyka ( w sumie oferta ta 5 mln wyzsza w lepszej walucie z lepszymi podatkami i ponad połową meczy mniej do męczenia jest dla Manu IDEALNA)

 

co mi się u niego (Andersona) najbardziej podoba?

jest na czele listy NCAA Wingmenów w wymuszaniu FTA / per min ( ponad 80% trafień), ma szybki rzut po dryblingu i nie potrzebuje sporo miejsca aby wykreowac sobie pozycje ( cos jak manu zachowując oczywiście zdrowe proporcje)

 

slabość?

nadal niestety obrona ale to pod Popem moze się ciut poprawić ( impact Popa widac w postępie u Hilla a nawet adefensywny Mason przejawiał oznaki poprawności)

 

co musi się wydarzyć aby w okolicy #20 zgarnąć go do Spurs?

muszą się znależć chętni na duże mięcho w ekipach wyżej w drafcie:

 

Motejunas, Udoh ( na pewno), Alabi, Whiteside i Sanders a może i Lawal muszą iść w okolicach 15-19...

patrząc na historie draftów ( poza 2009 oczywiście) akcje wysokich blizej czerwca a dalej od MM zwyzkują a na Eurasa zawsze sie jakies toronto znajdzie :wink: ( moze połkna Jana Vesely z partizana?)

 

zabierając głos w sprawie Wall vs Turner - mimo że wolę turnera jestem za #1 dla Walla bo to mniejsze ryzyko dla GM jakiegokolwiek klubu

 

zagwozdkę mieliby jedynie Kings ( mają Tyreke) i Minny którzy przepełnieni są w sumie niskim talentem licząc Rubio i mogliby sie skusić na wyższego gracza choć i w sumie ciekawie wypada tez Nets ze swoim Harrisem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby tak się Whiteside i Fredette uchowali dla Jazz to by było tip top :)

 

Słowem ciekawie będzie, imo najlepszy draft od wielu,wielu lat, dzieki Kosi za link, dobrze wiedzieć kto się prawdopodobnie wybierze do NBa. Strasznie mnie ciekawi wybór 1, albo T'wolves albo Nets, ale żadnej ekipie Wall nie potrzebny, z drugiej strony to Minnesota i jej kretyńskie wybory są znane, więc może go wezmą, netsmogą dla Jamesa chcieć super pg( ciekawe czy on sam by chciał), lepszego od Devina, wychodzi więc że nic nie wiadomo :)

 

jak ja bym brał top, to nr 1 Turner,#2 Johnson,#3 Wall,#4 Cousin,#5 Aminu,#6 Whiteside,#7 Favors,#8 Monroe, #9 Paterson, #10 Aldrich

 

O tak mi się to widzi, ogólnie liga może pójść nieźle do góry, najpierw doszedł deficytowy towar rozgrywający, teraz zaczynają się pojawiać nieźli wysocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagwozdkę mieliby jedynie Kings ( mają Tyreke) i Minny którzy przepełnieni są w sumie niskim talentem licząc Rubio i mogliby sie skusić na wyższego gracza choć i w sumie ciekawie wypada tez Nets ze swoim Harrisem :P

Jak dla mnie to wlasnie Kings jest pewniakiem co do wzięcia Walla. Tyreke nie jest PG i do tego nie pasuje do Turnera.

Żeby tak się Whiteside i Fredette uchowali dla Jazz to by było tip top :)

Mysle ze Whiteside spokojnie sie uchowa do picku Jazz...jednak jak bedą mieli pick 3-5 to nie ma sensu brać Whiteside;a tylko Wesa Johnsona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wczoraj pisałem

 

z #1

 

Nets, Indiana, Kings, Pistons, Phila biorą Wall`a

 

Clippers, Warrios nie wiem, bo tam mogą zrobić wszystko.

 

Minnesota, Hornets, Washington >> Turner/Johnson

 

Spurs. O Aminu mogą zapomnieć.

Kalin Lucas byłby fajny z 20 pickiem.

Biorą PG albo SG/SF jeżeli Splitter w końcu przyjdzie. Jeśli nie , to może powinni się rozglądać za dużym ciałem pod kosz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wczoraj pisałem

 

z #1

 

Nets, Indiana, Kings, Pistons, Phila biorą Wall`a

 

Clippers, Warrios nie wiem, bo tam mogą zrobić wszystko.

 

Minnesota, Hornets, Washington >> Turner/Johnson

 

Spurs. O Aminu mogą zapomnieć.

Kalin Lucas byłby fajny z 20 pickiem.

Biorą PG albo SG/SF jeżeli Splitter w końcu przyjdzie. Jeśli nie , to może powinni się rozglądać za dużym ciałem pod kosz.

ale Lucas chyba nie bedzie w drafcie bo ta kontuzja achillesa to 4-6 miesięcy. Jak Manu Gino pojdzie do Realu to Spurs powinni wziąć Dominique Jonesa jak bedzie dostepny. Bo James Anderson moze nie dotrwać do ich picku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.