Skocz do zawartości

Draft 2010


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

mimo sporej ilosci dyskusji i komentarzy umknal wam szczegol na ktory czekalem a nawet powiem szczerze nie liczylem.

 

poprzez kontuzje i tylko jedyny wystep w workoutach przed draftem pojawil sie na scenie gracz ktorego obserwowalem pol sezonu a ktory spadl na tyle w mockach ze byl dostepny z 20.

 

tak tak....

 

do San Antonio Spurs trafil z odleglym numerem najlepszy strzelec NCAA ( nie krol strzelcow oczywiscie)

 

JAMES ANDERSON

 

6'6 SG/SF z Oklahoma State

 

zaczne od wady podstaoej ktora moze sprawic ze u Popa ielkiej kariery nie zrobi...

 

1 obrona.....

 

poziom jej jest na razie jak na oczekiwania Popa jak i NBA mizerna ale pamietajac Finleya Hedo i rozwoj wlasnie w SAS s- Jaxa widze promyk nadziei ale na razie to minut u Popa ma mniej niz 'wczesny' Blair/Gortat

 

2 atak.....

 

w tym juz James radzie sobie calkiem calkiem

 

dysponuje pieknym rzutem z bardzo dobrym range'em, wysokim i szybkim wypaleniu co przy 6'6 wystarczy aby byc dobrym spot-up shooterem ale nie tylko!!! poniewaz sporo akcji konczyl w Okla kreujac sobie samodzielnie pozycje majac na ogonie najlepszego obronce przeciwnikow

dodatkowo w ostatnim sezonie w NCAA byl liderem wsrod wingmanow w wedrowaniu na line FT czego spurs zawsze brakowalo.

oczywiscie pewnym ograniczeniem sa jego ballhandling skills poprzez co nie zawsze mogl wykorzystac swoje przewagi co w NBA sie tylko pogorszy no ale od tego mamy trenerow....

 

3. System gry

 

w Okla grano cala mase zaslon pod niego co w spurs raczej nie nastapi ale w zamian dostanie sporo wolnego miejsca i wolnych pozycji rzutowych ( byl liderem w ataku Okly i obrona skupiala sie na nim a mimo to 38% 3PT)

dodatkowo 30% akcji rzutowych mial 'out of dribble' co usamodzielni go w NBA na poziomie Hamiltona

rownoczesnie z takim rzutem u Popa moze dostac takze tylko i az miejsce Bowena w rogu boiska

 

4. Spadek mockach

 

nie bagatelizuje kontuzji ktora wyszla w pierwszym i ostatnim workoucie ale mimo odwolania Vegas za 2-3 miesiace 21 letni gracz powinien byc w pelni gotow na przygotowania do pierwszego sezonu w NBA ktorym licze na druga piatke Rookie Team jezeli Pop odda mu 20 minut gry za Manu Jeffersonem kosztem Masona z przesunieciem Hilla raczej na rozegranie

 

5. Przyszlosc

 

w spurs mimo cienia odchodzacego Duncana starszych Dice'a Manu widze pierwsze promyki nadziei

 

Hill/Anderson/Blair to fajne trio solidnych graczy wyrobnikow ale oczywiscie nie licze na to ze ktorys z nich bedzie mega gwiazda ale jako uzupelnienie pary gwiazdorow ktorych trzeba zlowic w zamian np. za sprytne wymiany expireing contracts i przywitaniu oczywiscie Tiago Splittera ktory ma otrzymac tegoroczne MLE robi niezly 'nowy' poczatek

 

graczem poza top 5 ktory marzyl mi sie w spurs jest wlasnie James Anderson gdzie do pelni szczescia potrzebny jest postep w D

 

James - porownywany juz teraz do Marcusa Thorntona moze byc IMO lepszy bo jest...2 cale wyzszy, posiada lepszy rzut.

 

20 pick....niezle jak na Player of the Year BIG12

 

mimo sporych potrzeb Spurs w stosunku do wysokich taki wymuszajacy wingman z bardzo dobrym rzutem jest IMO mega potrzebny spurs i tylko 'fart' z kontuzja pozolil polknac go z numerem 20 zamiast planowanych mockach okolicach 15-17

 

tak zawsze co roku czytam ze spurs brakuje takiego wingmana - atlety ale doswiadczenia nawet z mobilnym Jeffersonem ktory kontry mial konczyc pakami pokazuje ze to nie jest gra spurs i lepiej kolejny pasujacy klocek z rzutem poprawiajacy spaceing i grozacy rzutem za 3 niz poszukiwanie kolejnego Wade'a.

 

na koniec statsy ostatniego sezonu Okla

 

22,3/5,8/2,4/1,4 na 45,7% FG (54,9% za 2),81% FT i sporo strat 2,4

 

fart?

IMO TAK :!:

 

conajmniej dwie pozycje wyzej!!!

 

 

z 19 poszedl combo Avery Bradley z Texas o poprawnych umiejetnosciach strzeleckich ale ponadprzecietnych obronnych co przy dalszym rozwoju moze zaowocowac fajnym wsparciem z lawki w sytuacjach obronnych szczegolnie ale poziomu pewnego nie przeskoczy ....

IMO ponizej Andersona

 

z 18 poszedl Eric Bledsoe z Kentucky ryzykony gracz bo majac 6'0-6'1 grajac za Wallem bez pilki nie mial szans pokazac przydatnosci na PG a jak na NBA to pozycja SG dla niego IMO jest nieosiagalna i stad pick sporo bardziej ryzykowny. jeden z najbardziej nieronych graczy w top20 gdzie statsy sporo poprawil poprzez akcje wynikajace ze strat przeciwnika

IMO ponizej Andersona

 

bardziej dyskusyjne jest porownanie nizszych pickow ( w sumie wyzszych):

 

z 15 PF/C Larry Sanders z VSU ze swoimi parametrami poronywalnymi do Cousinsa sprawia ze jako zupelnie inny wybor gracza z zupelnie innej pozycji nie kwestionuje wyboru Bucks

IMO powyzej Andersona

 

z 12 Xavier Henry SG/SF z Kansas jest to gracz ktory w mockach bywal juz top10 ale ybory ysokich tak zawsze nerwowo wyzsze noc draftu zepchnely tego gracza pare pozycji nizej ( co przewidzialem)

wielu komentatowow widzialo go wysoko co jak na wiek ( 19 lat) i co za tym idzie jego dokonania mnie dziwia..

prospect mega przyszlosciowy o charakterze roleplayerowym moze rozumiem, jak i poswiecenie picku 12-15..................ale na tym etapie dokonan i umiejetnosci akcje Andersona stawiam wyzej i pomimo kontuzji na tej pozycji w drafcie widzialbym gracza spurs ......a realnie patrzac na 2 picki wyzej najgorzej 17....

 

zgodze sie ze przy porownywalnym wzroscie, lepszym zasiegu ramion Xaverego i bardziej atletycznej budowie ciala, ale z gorszymi umiejetnosciami strzeleckimi w stosunku do Andersona mozna wybierac pomiedzy bardziej dojrzalym pickiem ( spurs i Anderson) lub mniej dosiadczonym ale kalkulujac ryzyko bardziej przyszlosciowym a o 2 lata mlodszym graczem - X-Henrym mozna sie zastanowic.

 

tyle

 

ciesze sie ze gracz taki jak Anderson dostanie szanse w Spurs

oszem lepiej dla niego byloby aby trafil do mlodej ekipy gdzie dostalby wiecej minut ale dla Spurs to bardzo dobry wybor

 

tym bardziej ze Tiago Splitter na horyzoncie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzez kontuzje i tylko jedyny wystep w workoutach przed draftem pojawil sie na scenie gracz ktorego obserwowalem pol sezonu a ktory spadl na tyle w mockach ze byl dostepny z 20.

Na jakim etapie sezonu Anderson był wyżej w mockach ? Bo z tego co ja pamiętam nigdy nie był w Top20...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzez kontuzje i tylko jedyny wystep w workoutach przed draftem pojawil sie na scenie gracz ktorego obserwowalem pol sezonu a ktory spadl na tyle w mockach ze byl dostepny z 20.

Na jakim etapie sezonu Anderson był wyżej w mockach ? Bo z tego co ja pamiętam nigdy nie był w Top20...

pierwszy lepszy

 

http://www.draftexpress.com/profile/Jam ... t-history/

 

25.3.2009 po paru niezlych wystepach zagoscil nawet na 13

28.2.2010 zaczal krecic sie w okolicy 18

w kwietniu zabawil na 17

potem kontuzja spadl na 30

 

srednio od lutego do maja bylo to 17-20

 

i spurs wzieli go z 20 co IMO jest 'prawie' stealem

przez wiekszosc czasu juz po RS byl z 20 nieosiagalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nawet nie wiedziałem, że takie cudo na DX jest. Dzięki.

 

Analizuje tylko ten sezon, bo to miałem na myśli. Czyli był 18-20 przez większość czasu, ok racja. Ale czy stealem jest wzięcie kolesia z 20, który był w mockach 18? C'mon

 

Żebyśmy się zrozumieli. Wybór Spurs był bardzo dobry, ale nie nazwę tego stealem i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nawet nie wiedziałem, że takie cudo na DX jest. Dzięki.

 

Analizuje tylko ten sezon, bo to miałem na myśli. Czyli był 18-20 przez większość czasu, ok racja. Ale czy stealem jest wzięcie kolesia z 20, który był w mockach 18? C'mon

 

Żebyśmy się zrozumieli. Wybór Spurs był bardzo dobry, ale nie nazwę tego stealem i tyle.

dodatkowo podobno jako niemowle gosciu pochodzacy z miesciny Arkansas o 190 mieszkancach urodzil sie z polamanymi ( popekanymi) kosciami w dloniach co do dzis podobno jakos koslawo wyglada bo sie dziwacznie zroslo

to dodajac urazy nabyte w lato zawsze koszykarsko obnizalo jego noty

 

zgodze sie ze jezeli srednio masz 18 to spadek na 20 jest niewielki ale dla spurs ( solidnej ekipy dalekiej od loteri) branie goscia 22,8 PPG jest niezle.....

 

ja jestem podjarany i dlatego pewnie przesadzam ale co tam .....

 

po prostu lubie Andersona i piszac w marcu o nim raczej marzylem niz bylo to realne....

 

w komentarzach jednak okreslaja go za oceanem jako steal

 

poczekam bo robi podobny case co Blair, potencjalny 2nd Rookie Team ( czyli matematycznie top10) z dalszej pozycji...

 

tu u Blaira to bylo nawet z 15 do 37 czyli steal czysty....

 

Anderson moze miec bardzo malo minut w spurs jakby Hill ( dobrze rzucajacy z rogu) gral na SG, spurs z Tiago nie maja miejsca dla Jeffersona na pare minut na PF a co robiloby Andersonowi pare dodatkowych minut na SF a jest niewykluczone ze spurs zlapia jakiegos defensywnego SG/SF ( Bogansa chyba nie)

 

malo minut - malo szansy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie za linki(za pm również kosi) meczyki już sobie niektóre obejrzałem (stronka z meczami z turnieju jest w pyte.) Co do Ortona to już wiem za co go wybrali, potencjał jest potrzeba mu czasu i ogrywania. Nie zdziwię się jak marcin jeszcze w tym sezonie z nami powalczy a chłopak się będzie ogrywał w d-league i za rok będzie pełnił role polskiej maszyny ( ale to c***owo brzmi 8) ) Stanley jest w c*** atletyczny uwielbia skakać do alejupów i wnosi sporo energii. Spodziewałem się lepszej obrony ale może trafiłem na złe mecze. tzn źle nie jest natomiast myślałem że będzie lepiej. Jak na 59 pick to fajnie się prezentuje.

 

A i ogólnie fajnie się prezentuje Mock Draft History obydwóch zawodników Orton z 61 w 2 tygodni wskoczył na 14 a Robinson jeszcze na przełomie marca i kwietnia był na miejscu 16...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jearmaine Beal, Vanderbilt. Właśnie zawitał do PLK, do Trefla Sopot. SEC nie oglądałem za często, nie kojarzę go z oglądanie Vanderbilt, statsy dość solidne, bo 16 pkt, 3,5 ass.

 

W lidze uniwersyteckiej Beal otrzymał od trenerów przydomek "Mr. Consistency" (Pan Regularność) i "Mr. Steadiness" (Pan Stabilność). Jesteśmy przekonani, że te cechy w połączeniu z jego umiejętnościami i charakterem sprawią, że będzie silnym punktem naszej drużyny - mówi Tomasz Kwiatkowski, dyrektor sportowy sopockiego klubu.

Coś więcej jest ktoś w stanie o nim powiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.