Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2020/2021


nba2midnight

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, airmax napisał:

Szału nie ma, jak dla mnie to Baynesa mogliby podpisać

Ja bym optowal za combo Bayness/Cousins.

 

Ewentualnie rozwazylbym Whiteside'a. 

 

Oczywiscie o ile Gasol przepadnie. No chyba ze Howard wyleci z Sixers przez problemy z glowa, to wtedy moze kolejny powrot;)

Edytowane przez nba2midnight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusje jakby chodziło o graczy za kilkanaście milionów ,a nie za minimum. Hassan może nie jest dobrym graczem ale tez nie przesadzajmy w drugą stronę. size i atletyzm ma. Dobrze zbiera , a cześć jego problemów wynikała z jego gry jako PF do czego się zupełnie nie nadaje. Myślę że jakby podpisał będzie upgradem w stosunku do DH i z tymi samymi ograniczeniami co on. Przeciwko paru zespołom nie powinien grać ale będzie bardzo przydatny przeciwko silnym środkowym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Gregorius napisał:

size i atletyzm ma (...) a cześć jego problemów wynikała z jego gry jako PF do czego się zupełnie nie nadaje

No właśnie, na C już ten size i atletyzm nie jest taki cacy, ale ja się nie przejmuje. Ja go liczę jako gościa, który ma dawać dym z ławy. Tego potrzeba w Lakers, atletyzmu w prime. 

W PO, w ustawieniu z Davisem na C, jestem o niego spokojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię HW, ale Whiteside w Blazers przestał marnować possessions w ataku i wyglądał nieźle, w obronie jego atuty i mankamenty dobrze pasują do tego, jak wykorzystywaliby go Lakers, a LeBron daje dodatkowe punkty finisherom w ataku. Jedyny problem chyba jest taki, że nie każdy headcase nawet obok LeBrona dostosowuje się do określonej roli, bo Dwight zachował się dziwnie dopiero po sezonie, ale nie grymasił gdy został de facto zbenchowany na jedną serię: nie wiem czy Hassan zrobiłby to samo.

Lakers brakuje backup C i winga do smallbalu z AD jako centrem, ciekawe czy się uda złapać ich za minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, BMF napisał:

Nie lubię HW, ale Whiteside w Blazers przestał marnować possessions w ataku i wyglądał nieźle, w obronie jego atuty i mankamenty dobrze pasują do tego, jak wykorzystywaliby go Lakers, a LeBron daje dodatkowe punkty finisherom w ataku. Jedyny problem chyba jest taki, że nie każdy headcase nawet obok LeBrona dostosowuje się do określonej roli, bo Dwight zachował się dziwnie dopiero po sezonie, ale nie grymasił gdy został de facto zbenchowany na jedną serię: nie wiem czy Hassan zrobiłby to samo.

Lakers brakuje backup C i winga do smallbalu z AD jako centrem, ciekawe czy się uda złapać ich za minimum.

Z wingmanem do smallballu problem częściowo się rozwiązuje jeśli wróci Kieff.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Gregorius napisał:

Dyskusje jakby chodziło o graczy za kilkanaście milionów ,a nie za minimum. Hassan może nie jest dobrym graczem ale tez nie przesadzajmy w drugą stronę. size i atletyzm ma. Dobrze zbiera , a cześć jego problemów wynikała z jego gry jako PF do czego się zupełnie nie nadaje. Myślę że jakby podpisał będzie upgradem w stosunku do DH i z tymi samymi ograniczeniami co on. Przeciwko paru zespołom nie powinien grać ale będzie bardzo przydatny przeciwko silnym środkowym .

Howard jest silniejszy, Hassana łatwiej przepchnąć dupą. Whiteside jak dla mnie dubluje się skillsetem z McGee, nie widzę sensu w trzymaniu dwóch takich zawodników. Ktoś będzie marudził na minuty.

Idealny dla Lakers byłby post defender z rzutem.

Baynes - ale on dostanie większą kasę i rolę gdzie indziej
Marc - ale interesują się nim Raptors i Warriors, więc pewnie również dostanie więcej
Cousins - ale on ostatni mecz rozegrał w czerwcu 2019 roku
Dedmon - mój cichy faworyt, Pistons mają na niego użyć stretch provision, tylko nie wiem, czy po słabszym sezonie jego wartość spadła na tyle, by można go było pozyskać za minimum

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że brak Ibaki w Lakers nie jest błędem klubu, a świadomą decyzją. Patrząc na ruchy klubu, ich kolejność i szybkość, wątpię żeby przegapili/przespali jego dostępność za MLE. Albo w ogóle na niego nie "polowali", albo on nie chciał przyjść. Bo kasa taka sama jak za Harrella, więc nie w tym była rzecz.

KCP za znośne pieniądze. Obawiałem się, że będzie dużo drożej - tak na starcie 14mln, a potem w górę. Nie jest tak źle.

Tak, brakuje kogoś na środek - nawet przy założeniu, że McGee zostanie. Wybór wielki nie jest. Hassan myślę, że "sportowo" by się nadał, ale pytanie, jak było w przypadku DH, o głowę. Czy jakieś fochy nie będą przy takich rotacjach jak w p-o robił Vogel, gdzie raz jeden center grał, a raz drugi - w zależności od rywala i potrzeby. Lubię Gasolów, ale mam obawy czy Marc jeszcze daje radę. W RS to jest może tylko kilka minut, ale w p-o mogłaby być potrzeba na dłużej (patrz Howard i seria z Nuggets - czy Gasol dałby radę?). O DMC zapomnijmy - raz, że zagadka, dwa że strach iż się rozpadnie w sezonie. Dedmon - ciekawa byłaby opcja i może sam by się skusił na grę w Lakers, żeby potencjalnie wypromować się w contederze. Obecnie nie ma zespołu w NBA, który krytycznie potrzebuje centra, więc wszędzie musiałby powalczyć o minuty. Dlaczego przy okazji nie zagrać z najlepszymi?

Wciąż mi się marzy powrót Keefa. Bardzo go polubiłem po tym p-o. Mam nadzieję, że uda się go zatrzymać. Skład ciekawy, ale nieco szczupły jeśli mamy te limity płacowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

42 minuty temu, Ignem-feram napisał:

Skład ciekawy, ale nieco szczupły jeśli mamy te limity płacowe.

Chyba każdy chciałby mieć taką osemke-dziewiatke jak mają Lakers I potem sobie to obudowywać. Im dalej w sezon tym rotacja się zawęża, a sezon zaczną na bank 13-14 grajkami, by mieć też jakieś miejsce lub dwa do dodania co ciekawszych zwaivowanych zawodnikow.

 

Swoją drogą ciekawe:

A few Montrezl Harrell stats to start your morning:
 
134 dunks in 63 regular season games
2nd in NBA in box outs per game
7th in contested shots (Harrell defending)
2nd in charges drawn
12th in ppg off putbacks 1.04 ppp in Iso (Kawhi 1.05, also- Schroder 1.01!)
14th In OReb.
 
 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

L.A. is trading center JaVale McGee and a future second-round pick to the Cleveland Cavaliers to help make room for Gasol, a source told Wojnarowski. Cleveland is sending Jordan Bell and Alfonzo McKinnie to the Lakers in the deal, sources said.

Gasol will be signing for the equivalent of the veteran's minimum salary for a player with 10-plus years of service in the league of $2.56 million per year, according to ESPN's Bobby Marks. However, because Gasol will be signing a two-year deal, L.A. will not receive the typical cap relief that comes from signing a player to the veteran's minimum.

Normally, a veteran's minimum one-year contract counts as only $1,620,564 against the cap, with the league footing the rest of the bill. It is a mechanism that allows cap-strapped contenders to continue to field competitive rosters year after year. High-profile teams signing veteran players, rather than cheaper, young, unproven talent, also benefits the league by keeping players in the NBA that the league has already invested in marketing to develop familiarity with its fans.

Because L.A. is signing Gasol to a two-year deal, however, the contract is ineligible from the approximate $1 million in cap relief from the league each season.

Both McKinnie ($1.8 million) and Bell ($1.8 million) were on non-guaranteed contracts for 2020-21, according to Marks. In order to make the money between them and McGee -- who recently opted into his $4.2 million contract for next season -- match under the league's trade guidelines, L.A. will have to guarantee part of their contracts.

 

tak szczere ... tydzien temu nawet jeszcze - kto by wybral zestaw Howard plus McGee zamiast obecnego Harrell plus Marc Gasol?
 

Damn... oficjalnie. Trade za Kwame Browna calkowicie wygrany!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jendras napisał:

To teraz pytanie, którego Gasola zobaczymy:

Bubble-Gasola czy tego sprzed pandemii.

Jeżeli mu się jeszcze chce, to bardzo dobry ruch.

Ja bym obstawial, ze mu sie chce, bo jednak inaczej by z duzo wiekszej kasy nie rezygnowal. Moge sie myluic.

Gasol to dalej potrafi rzucic i w obronie sie postawi. A dodajac Vogela i talent Lakers do resurekcji, to obstawiam predzej przypadki powrotow najlepszych dni Rondo czy Howarda, niz kontynuacje rozkladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, Marc był kiepski w bubble, ale w regularze: 1) był świetnym obrońcą; 2) w ataku było gorzej, ale wciąż dawał bardzo użyteczny skillset dla Lakers (39% za 3, 6.0 AST/100 posiadań). Jak bedzie w stanie to powtórzyć jeszcze przez rok, to chyba najlepszy ruch offseason dla LA, ale czy będzie - zobaczymy.

Wciąż trzeba poszukać jakiegoś centra na regular za vet minimum, Markieffa/gracza o profilu Markieffa do smallballu z AD jako centrem w playoffach, a jak za vet min udałoby się ogarnąć jeszcze kogoś ciekawego na obwód, to byłoby idealnie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BMF napisał:

Tak jak pisałem, Marc był kiepski w bubble, ale w regularze: 1) był świetnym obrońcą; 2) w ataku było gorzej, ale wciąż dawał bardzo użyteczny skillset dla Lakers (39% za 3, 6.0 AST/100 posiadań). Jak bedzie w stanie to powtórzyć jeszcze przez rok, to chyba najlepszy ruch offseason dla LA, ale czy będzie - zobaczymy.

Wciąż trzeba poszukać jakiegoś centra na regular za vet minimum, Markieffa/gracza o profilu Markieffa do smallballu z AD jako centrem w playoffach, a jak za vet min udałoby się ogarnąć jeszcze kogoś ciekawego na obwód, to byłoby idealnie.  

Tez to znalazlem, bo bylem ciekaw jak wygladal w detalach. 

Jeszczze gdzie czytalem, ze w RS mial za 3 cos 39%, a w bubble 18%. Tyle ze po prostu nie wierze, ze nagle zapomnial jak sie rzuca. Po prostu przerwa/wybicie z rytmu, gorsza passa i mala probka powoduja, ze duuuzo bardziej sklaniam sie ku temu wlasnie wytlumaczeniu. Nawet jesli bedzie troche gorszy i spadniedo 35-35% za trzy, to przeciez dalej jest niezle jak na C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, matek napisał:

To nie jest powód, żeby go olać. Najwyżej zrobią z nim to samo, co w ostatnim sezonie. A nagroda może być zadowalająca za takie "ryzyko". 

Nie mówię olać, ale uczynić go opcją nr 2, gdy jeszcze nie jest gotowy na grę to ryzyko. Może jak z DH - najpierw umowa niegwarantowana. Zacznie grać, jest deadline chyba na luty przesunięty dotyczący gwarancji, zobaczyć, ewentualnie zostawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, BMF napisał:
Wciąż trzeba poszukać jakiegoś centra na regular za vet minimum, Markieffa/gracza o profilu Markieffa do smallballu z AD jako centrem w playoffach, a jak za vet min udałoby się ogarnąć jeszcze kogoś ciekawego na obwód, to byłoby idealnie.  

Tak jeszcze teraz mi sie przypomnialo z wywiadu z Pelinka niedawnego, ze on tam mowil ze podoba im sie pomysl Kuzmy jako wing defendera. To w sumie oznaczzaloby chyba, ze Lakers nie czuja potrzeby szukania tam kogos w pierwszej kolejnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy umiejętnościach kreowania partnerów przez Marca z rzutem za trzy równocześnie to będzie piękna wariacja na temat beautiful game spurs AD 2014. 

osoba LBJ tylko potęguje wizualne doznania których się teraz spodziewam a Marc wchodzący nawet na zmianę LBJ z pozostawieniem AD na parkiecie tworzy bardzo ciekawe opcje na parkiecie

dodatkowo wierzę że Marc ogarnie wagę i będzie na PO gotowy

mentalnie to przecież nie jest jakiś Shawn Kemp post prime tylko rozgarnięty Euros. Nie chcę wyjść na rasistę ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się Lakers wzmocnili się na większości pozycji poza rozegraniem ale tu akurat wzmacniać się nie musieli. Oczywiście może się zdarzyć ,że niektórzy nie powtórzą tak dobrego roku w obronie ale Lakers w tej chwili sa murowanym faworytem ligi. 

Po 1 - Osłabili głównych rywali. Dwa najlepsze ekipy Wschodu straciły starterów na rzecz Lakers

Po 2  - Clippers straciło Harella

Oczywiście jeśli Markieff jest pójdzie do brata to jakiś tam minus powstanie ale w trakcie sezonu Lakers pewnie znów pozyska a to Arize za minimum a to może Hilla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.