Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2020/2021


nba2midnight

Rekomendowane odpowiedzi

Nie martwi Was nieco brak atletyzmu w tej ekipie? Poza AD, Caruso i może jeszcze Schroderem reszta przeciętna lub nawet poniżej, czasami mocno poniżej (Gasol). McGee i Howard to żadni wirtuozi, ale w tym akurat pomagali. Zastanawiam sie jak mocno odbije się to na obronie zwłaszcza przy dodaniu Harella i Gasola.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Behemot napisał:

Nie martwi Was nieco brak atletyzmu w tej ekipie? Poza AD, Caruso i może jeszcze Schroderem reszta przeciętna lub nawet poniżej, czasami mocno poniżej (Gasol). McGee i Howard to żadni wirtuozi, ale w tym akurat pomagali. Zastanawiam sie jak mocno odbije się to na obronie zwłaszcza przy dodaniu Harella i Gasola.

 

Jeszcze zalezy co rozumiesz przez atletym, bo Harrell wyglada na dosc dobrego atlete akurat. Caruso, Schroeder,Lebron,AD, Harrell - to nie tak malo. A przeciez reszta, poza chyba Gasolem tylko, reszta nie jest jakas ponizej przecietnej w tym wzgledzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Behemot napisał:

Nie martwi Was nieco brak atletyzmu w tej ekipie? Poza AD, Caruso i może jeszcze Schroderem reszta przeciętna lub nawet poniżej, czasami mocno poniżej (Gasol).

 

 

Różne rzeczy można zarzucać Harellowi, ale na pewno nie braku atletyzmu ;) w teorii on i Schroeder powinni dać taki zastrzyk energii z ławki, że spokojnie zrównoważy to pewne braki w s5, chociaż o niejakim LBJ chyba też raczyłeś zapomnieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tyrion napisał:

Różne rzeczy można zarzucać Harellowi, ale na pewno nie braku atletyzmu ;) w teorii on i Schroeder powinni dać taki zastrzyk energii z ławki, że spokojnie zrównoważy to pewne braki w s5, chociaż o niejakim LBJ chyba też raczyłeś zapomnieć ;)

Nie zapomniałem, ale on już zjeżdża od paru sezonów powoli z dominacja czysto fizyczną. Dzięki za odpowiedzi.

 

Edytowane przez Behemot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tyrion napisał:

Zjazd z dominacji nie oznacza z automatu bycia poniżej przeciętnej ;)

Tego nie napisałem. Harella nie uwzględniłem, bo mam wrażenie, że jest dość wolny na nogach w obronie, ale poprawcie jeśli się mylę.

Edytowane przez Behemot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, BMF napisał:

I Lakers nie są ,,murowanym faworytem'': LeBron zaraz skończy 36 lat i kiedyś w końcu zanotuje playoffy/kluczową serię w stylu Birda '88/Shaqa '05/Duncana '08/Bryanta '11, gdzie niby ktoś dalej jest w prime, jego drużyna to poważni kandydaci do tytułu, ale po dobrym regularze w playoffach kompletnie nie dojeżdżaja co jest symbolicznym końcem gracza X w wymiarze w jakim do tej pory go znaliśmy.

Tylko że podane przez Ciebie przykłady dotyczą głównie starzejących się drużyn, podczas gdy Lakers mają superstara wchodzącego w prime i połowę składu przed trzydziestką.

Weź pod uwagę, że z Twoich przykładów Shaq i Duncan jeszcze zdobyli po tytule, będąc już mocno past prime. Kto wie, jak potoczyłyby się ostatnie lata kariery Bryanta, gdyby nie veto/Achilles.

Anyway, jeżeli wiek LeBrona to największy problem Lakers, to chyba nie jest źle ;) Bardziej wierzę w to, że nie zanotuje nagłego zjazdu, niż że Budenholzer nauczy się prowadzić zespół w playoff, Durant wróci do dawnej dyspozycji, czy że Clippers nagle zbudują mistrzowską chemię. Ale fakt, że forma Jamesa to jest coś do monitorowania zwłaszcza teraz, kiedy przerwa między sezonami jest tak krótka.

Cytat

Heat '13 byli na papierze lepsi, od lutego mieli 37-3, w tym 27W streak, ale Wade połamał się na playoffy. :]

Ci, którym Roy Hibbert zaaplikował 22-10 w ECF? :)

Lakers nie mają słabego punktu tego kalibru.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Behemot napisał:

Tego nie napisałem. Harella nie uwzględniłem, bo mam wrażenie, że jest dość wolny na nogach w obronie, ale poprawcie jeśli się mylę.

Facet ma 26-27 lat... jakikolwiek spadek fizyczny w tym wieku można bardzo szybko nadrobić. Choć w jego przypadku to wyglądało bardziej na problemy mentalne - chemistry?Śmierć w rodzinie bliskiej osoby?

Te rzeczy się bagatelizuje,  ale mają ogromny wpływ na fizyczne wyniki.

 

Sądzę że w mniej toksycznym środowisku i z motywacją te problemy znikna w mgnieniu oka.

1 minutę temu, Jendras napisał:

Tylko że podane przez Ciebie przykłady dotyczą głównie starzejących się drużyn, podczas gdy Lakers mają superstara wchodzącego w prime i połowę składu przed trzydziestką.

No i warto dodać, ze Lakers sie chyba nie kryja z tym, ze te ruchy sa po to , zeby odciazyc Lebrona. Jak ten zejdzie do ok 30 min na meCz lub niżej, to wątpię żeby mu w ogóle produktywność spadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Behemot napisał:

Tego nie napisałem. Harella nie uwzględniłem, bo mam wrażenie, że jest dość wolny na nogach w obronie, ale poprawcie jeśli się mylę.

Wiadomo, gdyby Harrell był dobrym obrońcą, to by dostał 20 baniek, a nie niecałe 10, ale trudno go nie nazwać atletą. :)

13 minut temu, nba2midnight napisał:

No i warto dodać, ze Lakers sie chyba nie kryja z tym, ze te ruchy sa po to , zeby odciazyc Lebrona. Jak ten zejdzie do ok 30 min na meCz lub niżej, to wątpię żeby mu w ogóle produktywność spadła.

Nigdy nie wiesz. Lakers po trzech finałach oszczędzali Bryanta jak mogli, a i tak nie starczyło pary na playoff. LeBron to jest ewenement, więc trudno tutaj o jakikolwiek punkt odniesienia, ale kiedyś ta starość musi nadejść. Pozostaje liczyć, że będzie to stopniowy proces, do którego James będzie mógł adaptować swoją grę, a pałeczkę zacznie przejmować Davis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Jendras napisał:

Wiadomo, gdyby Harrell był dobrym obrońcą, to by dostał 20 baniek, a nie niecałe 10, ale trudno go nie nazwać atletą. :)

Nigdy nie wiesz. Lakers po trzech finałach oszczędzali Bryanta jak mogli, a i tak nie starczyło pary na playoff. LeBron to jest ewenement, więc trudno tutaj o jakikolwiek punkt odniesienia, ale kiedyś ta starość musi nadejść. Pozostaje liczyć, że będzie to stopniowy proces, do którego James będzie mógł adaptować swoją grę, a pałeczkę zacznie przejmować Davis.

Masz racje calkowita. Ja sie tylko staram opierac na jakims logicznym rozumowaniu. Lebron te ewenement, ale biorac pod uwage jego etyke prace, motywacje i to, ze do tej pory zjazd ma bardzo delikatny i nie ma drastycznych przeskokow, mozna wnioskowac dalsza kontynuacje tego trendu.

 

Niemniej w koncu kiedys musi zjechac do poziomu smiertelnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jendras napisał:

Anyway, jeżeli wiek LeBrona to największy problem Lakers, to chyba nie jest źle ;)

Owszem, wygląda to bardzo dobrze, a jak Harden zostanie w Rockets/pójdzie do 'bezpiecznego' teamu, to nawet lepiej. 

2 godziny temu, Jendras napisał:

Ci, którym Roy Hibbert zaaplikował 22-10 w ECF? :)

Może to optyka młodszego LeBrona, ale tamci Heat mieli star power, obronę, głębię  i shooting (najwyższy % za 3 w lidze). Problemem było, że Bosh i Wade kompletnie nie dojechali na playoffy (Wade miał kontuzję), przecież tamci Pacers ugraliby jeden mecz, gdyby nie słabiutkie serie tej dwójki, ale pytanie było o 'papier'. Jak Schroder będzie rzucać dalej te 38-39% za 3, a Marc ma jeszcze jeden sezon w baku, to możliwe, że zmienię zdanie. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.