Skocz do zawartości

temat porządkowy


rw30

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, fluber napisał:

Ten mod, który w lutym najbardziej ogarniał forum i możliwe, że wstawił Ci bana, najprawdopdobniej się nie przyzna

I to jest człowiek którego mi brakuje i za którym będę tęsknił 

Za tą żenującą bandą nie

2 godziny temu, ignazz napisał:

Już bym poluzował politykę banow. Było gorąco. Modzi skorzystali z narzędzi. Ale bym obecnie już odpuścił te wojenki i permy. 

Przecież już nie ma kolejnych permów, plewa odsiane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, josephnba napisał:

Lorak jak chcesz dyskutować z poplecznikiem zbrodniczych reżimów, z człowiekiem dla którego 6 milionów ludzkich istnień jest niczym, bo poziom szkolnictwa się podniósł to sobie polemizuj, ale nie tutaj 

z całym szacunkiem Joseph, ale nie tobie o tym decydować ; ] tutaj zawsze można było o wszystkim porozmawiać, poruszyć naprawę skrajne poglądy i w tym tkwiła unikatowość forum. nagle jednak modzi przesadzili i to więcej mówi o nich, niż tych zbanowanych. a uwagę o jedwabnym potraktuję jako osobistą wycieczkę i zignoruję, ale jeśli naprawdę chcesz o tym porozmawiać, to jest stosowny temat do tego, gdzie argumenty zostały wyłożone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lorak napisał:

uwagę o jedwabnym potraktuję jako osobistą wycieczkę i zignoruję, ale jeśli naprawdę chcesz o tym porozmawiać, to jest stosowny temat do tego, gdzie argumenty zostały wyłożone.

przecież ze względu na te argumenty to ekipa od 'przepraszamy po strokroć!' salwowała się ucieczką z tamtego tematu z tego co pamiętam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lorak napisał:

z całym szacunkiem Joseph, ale nie tobie o tym decydować ; ] tutaj zawsze można było o wszystkim porozmawiać, poruszyć naprawę skrajne poglądy i w tym tkwiła unikatowość forum. nagle jednak modzi przesadzili i to więcej mówi o nich, niż tych zbanowanych. a uwagę o jedwabnym potraktuję jako osobistą wycieczkę i zignoruję, ale jeśli naprawdę chcesz o tym porozmawiać, to jest stosowny temat do tego, gdzie argumenty zostały wyłożone.

Zdecydowała ta zgraja kretynów piszących debilizmy 

 

A o jedwabnym nie było wycieczką osobistą tylko pokazaniem jakim bezsensem jest wpuszczać ponownie kogoś wychwalające go system który wymordował kilkanaście milionów ludzi, takim samym jak sugerowanie że to Niemcy strzelali do Żydów (bo na pewno też strzelali) i obarczaniem ich całą winą za jedwabne czemu przeczą fakty. Przypomnę tylko że powodem tamtej dyskusji była dla ciebie powieść grossa a nie fakty 

Chcesz sobie z kimś takim pogadać o tym jak fajnie było umierać za Stalina? droga wolna, jest masę miejsc gdzie się te szumowiny zbierają 

 

Od dawna lobbowalem za zbanowaniem komucha, szkoda, że dopiero wybuch wojny sprawił że ktoś dojrzał jak niebezpieczne treści to indywiduum rozpowszechniało

4 minuty temu, julekstep napisał:

przecież ze względu na te argumenty to ekipa od 'przepraszamy po strokroć!' salwowała się ucieczką z tamtego tematu z tego co pamiętam ;)

Jakie argumenty? 

Podstawowym były pociski rzekomo wystrzelone przez Niemców do Żydów co zostało obalone 

Chcesz zaprzeczać faktom? Spoko, czemuś musisz zaprzeczać lub coś cynicznie komentować skoro vaskeza nie ma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, josephnba napisał:

Jakie argumenty? 

Podstawowym były pociski rzekomo wystrzelone przez Niemców do Żydów co zostało obalone 

Chcesz zaprzeczać faktom? Spoko, czemuś musisz zaprzeczać lub coś cynicznie komentować skoro vaskeza nie ma 

będziesz moim prywatnym vasquezem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, julekstep napisał:

będziesz moim prywatnym vasquezem?

Prywatnie za bardzo cię lubię 

Tylko tu mnie wkurwiasz

Pamiętać o zbrodniach innych jest łatwo, pamiętać o swoich błędach i się na nich uczyć już nie tak przyjemnie, co nie znaczy że trzeba je zapomnieć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, josephnba napisał:

Podstawowym były pociski rzekomo wystrzelone przez Niemców do Żydów co zostało obalone 

Narracja Grossa już została tutaj zaorana i to za pomocą autentycznych faktów.

Ukierunkowanie ludności cywilnej, w czasie wojny, czystki i głodu nie jest szczególnie odosobnionym przypadkiem.

Na Ukrainie masz tego na pęczki. Po prostu wszystkim taka narracja pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, josephnba napisał:

Lorak jak chcesz dyskutować z poplecznikiem zbrodniczych reżimów, z człowiekiem dla którego 6 milionów ludzkich istnień jest niczym, bo poziom szkolnictwa się podniósł to sobie polemizuj, ale nie tutaj 

 

Szczerze o co chodzi z tymi 6 mulionami?

Wiem, że się pojawiają jako holocaust, jako liczba Polaków zmarłych w trakcie DWŚ, ale co mają wspólnego ze Stalinem to nie mam pojęcia

3 godziny temu, josephnba napisał:

A o jedwabnym nie było wycieczką osobistą tylko pokazaniem jakim bezsensem jest wpuszczać ponownie kogoś wychwalające go system który wymordował kilkanaście milionów ludzi, takim samym jak sugerowanie że to Niemcy strzelali do Żydów (bo na pewno też strzelali) i obarczaniem ich całą winą za jedwabne czemu przeczą fakty.

A tutaj to dalej nie wiem jaki fakty temu przeczą, bo generalnie o ile daleko mi do bycia nazistą i raczej bliżej mi do bycia komuchem, to jednak nie wiem jakie fakty świadczą o winie Polaków w Jedwabne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RappaR napisał:

Szczerze o co chodzi z tymi 6 mulionami?

Wiem, że się pojawiają jako holocaust, jako liczba Polaków zmarłych w trakcie DWŚ, ale co mają wspólnego ze Stalinem to nie mam pojęcia

A tutaj to dalej nie wiem jaki fakty temu przeczą, bo generalnie o ile daleko mi do bycia nazistą i raczej bliżej mi do bycia komuchem, to jednak nie wiem jakie fakty świadczą o winie Polaków w Jedwabne

Z tymi 6 mln się zagalopowałem, a raczej niedoszacowalem co poprawiłem w kolejnym poście pisząc o kilkunastu mln 

 

Wina Polaków nie jest pełna ale jednak część odpowiedzialności ponoszą 

Oczywiście że byli inspirowani, oczywiście że Niemcy to nadzorowali jednak relacje i Żydów i nawet części  Polaków są jednoznaczne i wskazują na udział w mordzie sąsiedzkim 

Tu chcemy tego czy nie wina jest równo na nas jak i na Niemców rozłożona 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, josephnba napisał:

Wina Polaków nie jest pełna ale jednak część odpowiedzialności ponoszą 

Oczywiście że byli inspirowani, oczywiście że Niemcy to nadzorowali jednak relacje i Żydów i nawet części  Polaków są jednoznaczne i wskazują na udział w mordzie sąsiedzkim 

Tu chcemy tego czy nie wina jest równo na nas jak i na Niemców rozłożona 

Przedstaw te fakty mówiące o winie pół na pół :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, starYfaN napisał:

Narracja Grossa już została tutaj zaorana i to za pomocą autentycznych faktów.

Ukierunkowanie ludności cywilnej, w czasie wojny, czystki i głodu nie jest szczególnie odosobnionym przypadkiem.

Na Ukrainie masz tego na pęczki. Po prostu wszystkim taka narracja pasuje.

No właśnie w kwestii jedwabnego za dużo mówi się o grossie i jego powieści a za mało o faktach, często mieszając jedno z drugim 

O ile gross poleciał po bandzie w kwestii obwiniania Polaków jako jednych winnych mordu, o tyle nasza prawicowa strona poleciała po drugiej bandzie wybielając Polaków i obrażając się na fakt, że w Polsce byli i są antysemici 

Nie dotyczy to większości i dzięki Bogu, ale nawet tu na forum czytam słowa pejsy, Żydki w kontekście inspirowania spisków, wojen czy gospodarki, nie pamiętam dokładnie który user, ale całkiem niedawno o tym czytałem 

I takie sytuacje jak ta w Jedwabnem w niczym nie umniejszają zasługom Polaków ratujących Żydów w czasie WW2 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, josephnba napisał:

No właśnie w kwestii jedwabnego za dużo mówi się o grossie i jego powieści a za mało o faktach, często mieszając jedno z drugim 

O ile gross poleciał po bandzie w kwestii obwiniania Polaków jako jednych winnych mordu, o tyle nasza prawicowa strona poleciała po drugiej bandzie wybielając Polaków i obrażając się na fakt, że w Polsce byli i są antysemici 

Nie dotyczy to większości i dzięki Bogu, ale nawet tu na forum czytam słowa pejsy, Żydki w kontekście inspirowania spisków, wojen czy gospodarki, nie pamiętam dokładnie który user, ale całkiem niedawno o tym czytałem 

I takie sytuacje jak ta w Jedwabnem w niczym nie umniejszają zasługom Polaków ratujących Żydów w czasie WW2 

Wrzucałem tutaj protokoły przesłuchań świadków naocznych. Był udział strony polskiej/autochtonów.

Natomiast niepodważalna jest inspiracja i nadzór nazistów. Tak naprawdę, to kropla w morzu, która grzeją wszystkie środowiska, próbując "podzielić" się winą.

Nie chce mi się do tego wracać, ale gdyby nie protokoły  zeznań, to ruscy piszący historię po II wojnie, wsadziliby nas chętnie na tego konia.

Dojczland oczywiście też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jozek, wyrzucając wszystkich o innych poglądach niż które uznajesz ( większość uznaje) za prawidłowe robisz tu trochę taka rosyjska telewizje z forum.  W większości przypadków poprawna może wiec jest o niebo lepiej niż zza Bugiem ale w tych kontrowersyjnych przypadkach strasznie jednowymiarowa. A ja na forum jestem między innymi aby poczytac osoby o alternatywnych poglądach. Wycinając ich jak leci i banując zabierasz ten element. 
Drodzy modzi. Rozumiem jak pisałem wcześniej ze w bardzo nerwowym momencie agresji Rosji na Ukrainę pewne wpisy mogły być wyjątkowo prowokacyjne i ciut mocniej niewłaściwe stad skorzystano z uprawnień ale sytuacja mimo toczącej się wojny ciut się normalizuje i po takim dosyć długim okresie może warto rozpatrzyć przywrócenie kont ze stosownym komentarzem i wytłumaczeniem rzeczowo dlaczego nastąpił ban aby uniknąć powtórki. 
 

i proszę Jozek nie odpisuj ze Ty się nie zgadzasz bo masz w Rodzinie przypadki ofiar stalinizmu gdzie zrównujemy na prawdę zbrodniczy system do paru piszących tu gości z poziomu klawiatury po prostu odmiennie myślących. 
 

teraz mnie nawet naszła taka dygresja ze gdyby nie te prowokacyjne lub kontrowersyjne wpisy to byśmy nie przypomnieli sobie w dobie poprawności politycznej jak było kiedyś ciężko wiec robiąc na sile wniosek to te wpisy nawet zmusiły do refleksji i zrobiły coś dobrego. 
przypomnieli Ci się twoi bliscy o których byś nie pomyślał ?

a jak mierzi Ciebie jakiś osobnik masz przecież narzędzia na forum. 2-3,kliknięcia przeżyjesz a jakiś cytat przewiniesz. 
 

patrzac ogólnie na poziom forum jest bardzo bardzo dobrze. Po co to zmniejszać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, josephnba napisał:

No właśnie w kwestii jedwabnego za dużo mówi się o grossie i jego powieści a za mało o faktach, często mieszając jedno z drugim 

O ile gross poleciał po bandzie w kwestii obwiniania Polaków jako jednych winnych mordu, o tyle nasza prawicowa strona poleciała po drugiej bandzie wybielając Polaków i obrażając się na fakt, że w Polsce byli i są antysemici 

Nie dotyczy to większości i dzięki Bogu, ale nawet tu na forum czytam słowa pejsy, Żydki w kontekście inspirowania spisków, wojen czy gospodarki, nie pamiętam dokładnie który user, ale całkiem niedawno o tym czytałem 

I takie sytuacje jak ta w Jedwabnem w niczym nie umniejszają zasługom Polaków ratujących Żydów w czasie WW2 

A ja tylko powiedziałem, że nie wiem jakie fakty świadczą o winie Polaków w Jedwabne i o nie poprosiłem, zamiast tego dowiedziałem się o tym, że na e-nba ktoś napisał pejsy :)

Dużo rzadziej, niż słowo Polaczki, nie mniej nie wiem jak się to ma do Jedwabne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignazz dej spokój,

raczej zwiekszyl się poziom forum odkad nie ma vasqueza i deltusia. Zauważyłeś, że odkąd ich brakuje, nie ma tez żadnych toksycznych dyskusji w dziale Inne? Ja się ciesze ze ich nie ma, mniej szamba do czytania/przewijania.

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RappaR napisał:

A ja tylko powiedziałem, że nie wiem jakie fakty świadczą o winie Polaków w Jedwabne i o nie poprosiłem, zamiast tego dowiedziałem się o tym, że na e-nba ktoś napisał pejsy :)

Dużo rzadziej, niż słowo Polaczki, nie mniej nie wiem jak się to ma do Jedwabne

Bronisława Kalinowska

Józef Chrzanowski

Antonina Wyrzykowska

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RonnieArtestics napisał:

Ignazz dej spokój,

raczej zwiekszyl się poziom forum odkad nie ma vasqueza i deltusia. Zauważyłeś, że odkąd ich brakuje, nie ma tez żadnych toksycznych dyskusji w dziale Inne? Ja się ciesze ze ich nie ma, mniej szamba do czytania/przewijania.

no tak, wbicie w bańkę zawsze daje komfort. ale trudno mówić o dyskusji w takich okolicznościach, gdy jedyne dwie osoby przedstawiające przeciwny punkt widzenia zostały z miejsca odstrzelone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.