Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, julekstep napisał:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Pospieszalski:_Bliżej

(ale warto zwrócić uwagę, że niewygodne odcinki były anulowane itp ;) )

 

No właśnie widzę:)

Cytat

Kilka dni później władze TVP podpisały nową umowę z Janem Pospieszalskim na prowadzenie audycji Bliżej, w myśl której odtąd TVP ma prawo decydować o tematyce odcinka oraz doborze zaproszonych gości

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kucio napisał:

No 100% plularizmu 😀

Tak jak mówiłem- tak bardzo przywykliście do jechania po PiS, że jak jest na odwrót to nagle fe. 

wiadomka

abstrahując od pustosłowia typu 'misja telewizji publicznej' to obecna sytuacja (1 stacja pojebana w stronę X, 2 stacja pojebana w stronę Y) jest dużo lepsza niż poprzednia (1 stacja pojebana w stronę X, druga trochę mniej pojebana w stronę X)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kucio napisał:

 Ja zauważyłem, że jako naród nieważne jak jest to znajdziemy powód do narzekań i biczowania się.

W tym wypadku utożsamiasz naród , z grupą ludzi, która robi interesy na płaszczyźnie manipulowania faktami i nastrojami.

Pracowałem z kilkoma nacjami i mogę przedstawić Ci wnioski (zarówno kadra menedżerska jak i zwykli pracownicy) w ujęciu stereotypów.

- jesteśmy dużo (zawsze to powtarzam), dużo lepiej przygotowani do zawodu (zdecydowanie szerzej kształceni) niż Niemcy, Anglicy, Czesi, Słowacy, Austriacy

- w kwestii podejścia do pracy, bijemy ich wszystkich nie na jeden, ale dwa łby; 

- w kwestii pijaństwa, to szkopy i angole są lata świetlne przed nami, ale kultywują motyw Polaka pijaka, na każdym kroku. Kultywowali go nawet wyrzuceni na zbitą mordę. Podobnie Słowacy.

- są bardziej pragmatyczni, wszystko mają zaplanowane i tu nas biją na głowę. Poza Słowacją.

- w zasadzie to tacy sami ludzie, ani bardziej uśmiechnięci, ani mniej. Tutaj kolejny mit Polaka ponuraka, narzekacza okazuje się g warty. Narzekają tak samo, różnica jest taka, że narzekają na pierdoły, na które my nie zwracamy uwagi. Poziom życia naturalnie mają dużo lepszy.

- nie wezmą nadgodzin, pomimo tego, że dostawali po 250 PLN/h. 

- tak samo przy browarze, kadra inżynierska narzeka na polityków, krytykuje partie, ustawy, na końcu stwierdzając, że Polska, Czesi ich doganiają, a oni to jeszcze finansują. (Byłem podwładnym Anglików i przełożonym całej reszty).

 

Ogólnie moim zdaniem biczowanie i narzekanie w ujęciu naszego kraju jest kultywowanym mitem. Polska na dzień dobry ma inny start, niż kraje zachodu, podobnie w ujęciu jednostki.

Jedyna różnica którą zauważyłem, to fakt, że Niemiec, Anglik, szanuje rodaka. Polak wręcz odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kucio napisał:

No nie wiem. Mój Facebook znowu pęka w tym, ze Berlin to wspaniałe miasto i tylko czekają, aby przenieść swoje talenty do Niemiec wraz z otwarciem granic. Szczególnie w kwestii nakazu maseczek o wyborów - lol.

Berlin, to w zasadzie ponad 60% ludności pochodzenia słowiańskiego, niech przenoszą. Jest cała masa bezdomnych narodowości polskiej, którzy sobie bardzo chwalą Berlin.

Ale masz rację, w kwestii narzekania na maski, to już staje się nudne. Jeden nakaz, który co do istoty chroni ludzi i rodziny (w ujęciu ogółu), jest tak trudno konsumowalny, że rajstopy opadają.

Tyle, że ja widziałbym wiecznego buntownika, dumnego potomka Sarmatów, szlachcica, czy lokalnie, mędrca w gumiakach, niż narzekacza. 

A i jeszcze jedno, przecież każdy Polak wie lepiej :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ten bojkot wyborów to debilizm też dlatego, że część i tak zagłosuje, a przez wybory korespondencyjne raczej nie będzie dramatu z frekwencją.

1 minutę temu, kucio napisał:

No nie wiem.

Nie no, to zależy o czym mówimy.

Jeżeli pisałeś o takim ideologicznym wypaczeniu w spojrzeniu na Zachód, to może tak było w 2004 roku (,,Zachód och ach'') - teraz spora część polskiego społeczeństwa uważa Zachód za siedlisko lewactwa/ciapatych brudasów, gdzie w ogóle nie warto mieszkać, więc nie mam badań, ale możliwe, że negatywne wypaczenie Zachodu w polskim społeczeństwie ma nawet jakąś przewagę, a już na pewno jest łatwo zauważalne. W sensie, pewnie 20% społeczeństwa faktycznie może uważać, że Sztokholm to jest jakieś upadłe miasto. xD

Jeżeli piszesz o tym, że ktoś po prostu uważa Zachód za zajebiste/lepsze miejsce do życia - to akurat jest dalej prawda, jak ktoś się zastanawia nad wyjazdem z Polski, to zostaje w kraju ,,bo rodzina/znajomi/a co jak się nie uda/nie jestem w sumie tak źle'', ale nie sądzę, by Polacy tutaj jakoś się wyróżniali na tle kogokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, DeltaCenter napisał:

Tylko czekałem na taki wniosek. Zawsze tak jest, że jak jest wzrost gospodarczy za PiS to tylko dzięki światowej koniunkturze. Jak w Polsce w czasie pandemii nie powtórzył się włoski scenariusz to jest to zasługa przede wszystkim społecznego zaangażowania. Wiadomo bez pomocy Jurka Owsiaka i młodej Kulczyk oraz dzięki maseczkom szytym przez koła gospodarstw wiejskich polska służba zdrowia zawaliłaby się gdzieś w połowie marca.

Wniosek jest jeden - same cuda. Opatrzność naprawdę czuwa nad naszym krajem.  I jaki sens ma rozdział Kościoła od państwa ? ;)

Powiedz to tysiącom strażaków i zwykłych ludzi którzy każdego dnia tym strażakom przywozili jedzenie, rękawiczki, maseczki płyny do dezynfekcji i wszystko czego w pierwszych tygodniach nie potrafil zapewnić resort zdrowia swoim pracownikom

 

Możesz sobie kpić, ale ja przez te tygodnie przerzuciłem i przewiozłem do różnych ośrodków i szpitali setki kg jedzenia napojow i innych najpotrzebniejszych rzeczy ofiarowanych przez mieszkańców Warszawy i rozmawiałem z lekarzami i pielęgniarkami choćby w MSWiA na Wołoskiej, więc wiem jaka była sytuacja

Jest inna grupa ludzi którzy na drukarkach 3d drukują przylbice i je nam przekazuje

Jeszcze kolejni ściągali skąd się tylko dało kombinezony, prywatne firmy takie jak krka przekazało 1000 szt tyyvekow osobiście na moje ręce żebyśmy przekazali je do szpitala zakaźnego 

Jakiś prywatny przedsiębiorca przekazał 1500 zł na zakup maseczek i rękawiczek dla szpitala dziecięcego w Międzylesiu

Dziesiątki krawcowych (być może też pan z kół gospodarstw wiejskich) szyje maseczki wielorazowe dla domów opieki społecznej, przytułków, noclegowni i tym podobnych miejsc, o których rzad zapomniał w swoich propagandowych programach na tvp

To są tylko i wyłącznie sprawy które sam koordynowałem a wierz lub nie, akcja strazacy-medykom objęła całą Polskę i łącznie 150 tys druhów z OSP 

Wiec za przeproszeniem zamilcz jeśli nie zdajesz sobie sprawy z realnej sytuacji bo to że ślepo wierzysz i powtarzasz brednie każdy już wie

 

 

A Włochy się nie powtórzyły raz dzięki nałożonym zakazom ale też w ogromnej mierze dzięki rozsadkowi ludzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, StaryFan napisał:

- w zasadzie to tacy sami ludzie, ani bardziej uśmiechnięci, ani mniej. Tutaj kolejny mit Polaka ponuraka, narzekacza okazuje się g warty. Narzekają tak samo, różnica jest taka, że narzekają na pierdoły, na które my nie zwracamy uwagi. Poziom życia naturalnie mają dużo lepszy.

z tym punktem się totalnie nie zgadzam

zawsze po powrocie do PL po dłuższym pobycie poza największe wrażenie robiła na mnie przejażdżka metrem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Grzegorz Schetyna, wrzesień 2019: "Nie wiem, jak mogliśmy na to wcześniej nie wpaść!" (o MKB)

Grzegorz Schetyna, kwiecień 2020: "Nie jestem ojcem kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej"

Zamykam temat KO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kucio napisał:

Powiem nawet więcej, w USA takie rozwarstwienie jest od lat i jakoś żyją Amerykanie. Naprawdę ktoś się spodziewał, że telewizja należąca do państwa będzie bastionem plularizmu? 😀 .

 

 

No ja np. licze na to ze telewizja publiczna bedzie podawac fakty a nie robic orwella. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.