Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, julekstep napisał:

Trochę dziwne w jednym poście najpierw pisać, że pałowanie to jak zielona noc, heheszki i dalej dawać link do morderstw w takich okolicznościach.

Przeciez heheszki to z pałowania po piętach a nie z poważnych spraw. I to  sam poszkodowany z tego heheszki robił.

Przy okazji, Ci zomowcy, czy MO czy co to tam go bilo to dlaczego w pięty? Ano dlatego ze obawiali sie konsekwencji, gdyby gdzie indziej miał siniaki i się poskarżył to widac mogliby miec z tego tytułu problemy. Więc zbili tak by kumpla zabolało, ale bo go nie uszkodzić w żaden sposób. Czy dziś gliniarze biją po piętach? Wątpie, dziś siniaki się tłumaczy tym ze sie szarpał albo spadł ze schodów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, darkonza napisał:

Przeciez heheszki to z pałowania po piętach a nie z poważnych spraw. I to  sam poszkodowany z tego heheszki robił.

Przy okazji, Ci zomowcy, czy MO czy co to tam go bilo to dlaczego w pięty? Ano dlatego ze obawiali sie konsekwencji, gdyby gdzie indziej miał siniaki i się poskarżył to widac mogliby miec z tego tytułu problemy. Więc zbili tak by kumpla zabolało, ale bo go nie uszkodzić w żaden sposób. Czy dziś gliniarze biją po piętach? Wątpie, dziś siniaki się tłumaczy tym ze sie szarpał albo spadł ze schodów.

Nosz kurde, że ci co pacyfikowali kopalnię Wujek nie celowali w pięty 😕 

i tak - dziś biją po piętach (tzn jakieś 10 lat temu takie relacje słyszałem, obecnie mamy pewnie najłagodniejszą policję all-time jeśli chodzi o współczesną PL)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, julekstep napisał:

Nosz kurde, że ci co pacyfikowali kopalnię Wujek nie celowali w pięty 😕

Nosz kurde to była wojna, wojna i bunt przeciw władzy, wiec sorry co to za porównanie. Wojna w czasie której zginęło moze ze 40 ludzi, w ponad półtora roku. To daje jakieś 25 ofiar rocznie. W trakcie wojny.

Dla porównania, krótkie zamieszki w jednym miescie - 63 ofiary

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamieszki_w_Los_Angeles_(1992)

13 minut temu, julekstep napisał:

i tak - dziś biją po piętach (tzn jakieś 10 lat temu takie relacje słyszałem, obecnie mamy pewnie najłagodniejszą policję all-time jeśli chodzi o współczesną PL)

W sumie musze podpytać kumpli, prawie połowa klasy po technikum trafiła do policji a ja takich rzeczy nie wiem. A nie wiem dlatego ze jak coś próbowałem sie większego dowiadywac to słyszałem teksty w stylu ze sa rzeczy o których się nikomu nie mówi (w sensie nawet mi jako wieloletniemu kumplowi)

p.s. Ktoś naprawde mysli ze taka nieoficjalna brutalnosc policji zalezy od władzy? Jak ktoś za opozycją to uwaza ze teraz za PIS to policja stałą się bardziej brutalna, a w wersji odwrotnej (czyli jak ktoś za PIS) to ze Ci sami ludzie byli bardziej brutalni za PO? Przeciez to zależy bardziej od wrażliwosci ludzi którzy tam pracują. Wtedy pracowali Polacy i teraz pracują Polacy, ich poziom brutalnosci nie zalezy od tego czy mamy komunizm, czy kapitalizm czy PIS czy PO tylko od tego jacy to są ludzie.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, darkonza napisał:

Nosz kurde to była wojna, wojna i bunt przeciw władzy, wiec sorry co to za porównanie. Wojna w czasie której zginęło moze ze 40 ludzi, w ponad półtora roki. To daje jakieś 25 ofiar rocznie. W trakcie wojny.

Stan wojenny to nie stan wojny.

4 minuty temu, darkonza napisał:

Wtedy pracowali Polacy i teraz pracują Polacy, ich poziom brutalnosci nie zalezy od tego czy mamy komunizm, czy kapitalizm tylko od tego jacy to są ludzie.

Nieśmiało stwierdzę, że ludzie nie są tacy jacy są samo przez się, ale czynniki zewnętrzne mają na to zdecydowany wpływ. Jeśli komunizm polegał na tym, że nic nie można było kupić to mogło mieć to bezpośredni wręcz wpływ na wzrost brutalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, darkonza napisał:

 

p.s. Ktoś naprawde mysli ze taka nieoficjalna brutalnosc policji zalezy od władzy? Jak ktoś za opozycją to uwaza ze teraz za PIS to policja stałą się bardziej brutalna, a w wersji odwrotnej (czyli jak ktoś za PIS) to ze Ci sami ludzie byli bardziej brutalni za PO? Przeciez to zależy bardziej od wrażliwosci ludzi którzy tam pracują. Wtedy pracowali Polacy i teraz pracują Polacy, ich poziom brutalnosci nie zalezy od tego czy mamy komunizm, czy kapitalizm czy PIS czy PO tylko od tego jacy to są ludzie.

Tak - zależy od władzy i tego jakie są naciski i decyzje z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RappaR napisał:

Tak - zależy od władzy i tego jakie są naciski i decyzje z góry

Pomyśl teraz jaki jesteś i ze jakimś trafem pracujesz w policji, na pierwszej linii. Władza mówi ze masz torturować, myślisz ze byłbyś do tego zdolny? Moim zdaniem to zalezy głównie od Ciebie, jeśli jesteś ok, unikałbyś tego typu praktyk, natomiast jeśli jesteś sadystą, torturowałbyś i bez nacisków z góry.

7 minut temu, julekstep napisał:

Nieśmiało stwierdzę, że ludzie nie są tacy jacy są samo przez się, ale czynniki zewnętrzne mają na to zdecydowany wpływ. Jeśli komunizm polegał na tym, że nic nie można było kupić to mogło mieć to bezpośredni wręcz wpływ na wzrost brutalności.

Nie no sorry, powaznie uwazasz ze na brutalnosc policji wpływa na to co jest w sklepach? No to jeśli tak zależnosc musi być odwrotna, w USA półki pełne i 1000 ofiar policji co roku.

p.s. I pomijam dogmat "nic nie można było kupić"

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, darkonza napisał:

Nosz kurde to była wojna, wojna i bunt przeciw władzy, wiec sorry co to za porównanie. Wojna w czasie której zginęło moze ze 40 ludzi, w ponad półtora roku. To daje jakieś 25 ofiar rocznie. W trakcie wojny.

Dla porównania, krótkie zamieszki w jednym miescie - 63 ofiary

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamieszki_w_Los_Angeles_(1992)

 Totalny brak znajomości tematu, ignorancja sięgająca zenitu i brak empatii .... To boli.  Wstyd iz młody człowiek tak wypowiada się o stanie wojennym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, darkonza napisał:

Nie no sorry, powaznie uwazasz ze na brutalnosc policji wpływa na to co jest w sklepach? No to jeśli tak zależnosc musi być odwrotna, w USA półki pełne i 1000 ofiar policji co roku.

p.s. I pomijam dogmat "nic nie można było kupić"

Podałem jeden z czynników.

Przecież w USA policjant na akcji jest dużo bardziej zagrożony niż u nas (dostępność broni) -> a tam przecież znakomita większość to zabójstwa w trakcie akcji. Pobicia na komisariatach to takie same sporadyczne przypadki jak u nas. Obecnie ofc, bo za komuny było tego więcej.

Więc tak - generalnie w poczuciu zagrożenia człowiek również będzie zdolny do bardziej brutalnych działań -> cieszę się, że zaczynasz chwytać że świat zewnętrzny wpływa na świat wewnętrzny człowieka. 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

Podałem jeden z czynników.

Przecież w USA policjant na akcji jest dużo bardziej zagrożony niż u nas (dostępność broni).

Więc tak - generalnie w poczuciu zagrożenia człowiek również będzie zdolny do bardziej brutalnych działań -> cieszę się, że zaczynasz chwytać że świat zewnętrzny wpływa na świat wewnętrzny człowieka. 

No to sam widzisz ze świat za komuny był pluszowy w porównaniu ze światem w USA. Mniejsze zagrożenie, mniej brutalnych działań, mniej ofiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, darkonza napisał:

No to sam widzisz ze świat za komuny był pluszowy w porównaniu ze światem w USA. Mniejsze zagrożenie, mniej brutalnych działań, mniej ofiar

Wolę sytuację w której nie zgrywam gangusa i nic się nie dzieje, niż taką w której trafiam do Wisły cholera wie czemu :)

No ale tak - za komuny wszystkiego jest mniej. Pieniędzy, towarów, jedzenia - przestępstw również (bo brak tych pierwszych implikuje niemożność przeprowadzania takowych lol).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, jak sie samemu udowodniło ze za komuny było pluszowo to teraz heheszki, kpiny i żarty zeby moze jednak nie do końca tak pozostało w głowach.

Pod koniec komuny jako 12-latek to byłem na biwaku z dwoma kumplami, jeden miał 14 lat, tydzien nas nie było w domu, bez komórek, z zupkami w proszku i namiotem tylko. Tak to było niebezpiecznie za komuny.

Niech ktoś dziś jak juz jest bezpiecznie pusci tak 12 latków na biwak, niech bedzie ze ze smartfonem.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, darkonza napisał:

No tak, jak sie samemu udowodniło ze za komuny było pluszowo to teraz heheszki, kpiny i żarty zeby moze jednak nie do końca tak pozostało w głowach.

Pod koniec komuny jako 12-latek to byłem na biwaku z dwoma kumplami, jeden miał 14 lat, tydzien nas nie było w domu, bez komórek, z namiotem tylko. Tak to było niebezpiecznie za komuny.

No czyli nawet nie było sensu Was napadać! Wspaniały ustrój ❤️

Ej -> ale ten biwak to nie był w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

No czyli nawet nie było sensu Was napadać! Wspaniały ustrój ❤️

Ej -> ale ten biwak to nie był w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego?

Nie wiem do czego dążysz, więc powiem ze nad jeziorem marianowo. łowiliśmy ryby, łapaliśmy raki, kradliśmy ziemniaki i marchew z pola. I zadne MO ani ZOMO nas nie spałowało.

A wszyscy nasi rodzice nie widzieli w naszym wyjeździe zadengo zagrożenia - to powinno dac do myślenia jak to było za komuny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, darkonza napisał:

Nie wiem do czego dążysz, więc powiem ze nad jeziorem marianowo. łowiliśmy ryby, łapaliśmy raki, kradliśmy ziemniaki i marchew z pola. I zadne MO ani ZOMO nas nie spałowało.

A wszyscy nasi rodzice nie widzieli w naszym wyjeździe zadengo zagrożenia - to powinno dac do myślenia jak to było za komuny.

Ze teraz niby jest wiecej zagrozen?

Przypomne Ci tylko, ze przez ostatnie pol godziny udowadniales ze liczba zjebow w spoleczenstwie jest stala.

a w Piotrkowie Trybunalskim kilku chlopcow w tym wieku pod koniec komuny nie mialo tyle farta niestety

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, january napisał:

Komunista i jednocześnie złodziej... no kto by przypuszczał.

A pewnie, w moich czasach w podstawówce ten kto nie chodził na działki kraść jabłek czy gruszek to wypadał z grupy, nikt sie z takim kolegowac nie chciał. No przyznam ze moja dzielnica była uwazana za raczej taką mniej grzeczną.

11 minut temu, julekstep napisał:

Ze teraz niby jest wiecej zagrozen?

 

Nie wiem, ciezko porównać, daje przykład natomiast jak ówczesnemu reżimowi ufali nasi rodzice (tato spał na styropianie kilka lat wczensiej)

11 minut temu, julekstep napisał:

Przypomne Ci tylko, ze przez ostatnie pol godziny udowadniales ze liczba zjebow w spoleczenstwie jest stala.

Bardziej ze nie zmienia się wraz ze zmianą władzy i ustroju, a w zamian zależy od ukształtowania społeczeństwa i zachodzi powoli i płynnie

11 minut temu, julekstep napisał:

a w Piotrkowie Trybunalskim kilku chlopcow w tym wieku pod koniec komuny nie mialo tyle farta niestety

Przyznaje ze nie znam sprawy.

Dobra, wystarczy, bo widze ze moje teksty powodują dyskomfort i irytują

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, quevas napisał:

Jeździł autem wysmarowanym homofobicznymi hasłami, zrównujacymi homoseksualizm z pedofilią. Policja miała to w nosie, więc ludzie wzięli sprawy we własne ręce :

Z ciekawości. W którym miejscu są te hasła równające homoseksualizm z pedofilią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, quevas napisał:

 

w TVP Info podstarzali panowie eks-solidarnościowcy oraz były kandydat na prezydenta, w pozach nadętych mędrców, co niechybnie wiedzie do wypuszczania banałów od których bolą nawet włosy, najpierw wyrazili przypuszczenie, że jest to "robota gangsterów", a potem szczere zdziwienie wraz z potępieniem, że obrażani i gnojeni homoseksualiści przestają być "łagodni i koncyliacyjni".

Redakcja TVP Info podpisała w.op materiał : "Agresja przeciwko hasłom "Stop Pedofilii' ". W "Wiadomościach" dorzucą, że "bezprzykładne okrucieństwo" i elektorat PIS z wściekłości znów nie będzie spał do rana.

 

Ciekawe, czy ktoś na tym forum ogląda więcej TVP Info od kolegi quevasa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.