Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Reikai napisał:

Z kontroli poselskiej w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

To też słodkie :

 

 

Kilkanaście lat temu był ciekawy artykuł na temat Mariusza Kamińskiego w tygodniku Wprost albo Newsweek (dokładnie nie pamiętam). Opisywali tam dwóch panów Kamińskich (Mariusza i Michała) po tym jak oba ich ugrupowańka (jakieś Przymierze Prawicy lub inne, coś małego kanapowego) wstąpiły w szeregi PiS. Po przyłączeniu jeden z panów Kamińskich od razy udał się do prezesa PiS i "złożył mu hołd". Drugi tego nie zrobił. Zagadka. Kto był kim w tym artykule. Dlaczego o tym pisze?Za każdym razem jak czytam o jakiejś służalczości Mariusza Kamińskiego przypomina mi się tamten artykuł.

PS. Nitras i Kierwa to sprawdzone źródła informacji???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kucio napisał:

To bardzo polecam, bo tam fajnie o tym mówi. Na tyle fajnie, że byłem w szoku

to jednak religia monoteistyczna (i uznająca tego samego boga!), która wyrasta z judaizmu oraz chrześcijaństwa. do tego mocno konserwatywna, zatem nic dziwnego, że Cejrowskiemu odpowiada.

Godzinę temu, kucio napisał:

Teraz pytanie, czy to niewygodne o tym pisać, czy aż tak się Cejrowski mylił w obu przypadkach nie jestem w stanie uwierzyć w taki obrót sprawy.

on jest fanatykiem, więc o ile może w jakimś stopniu zaakceptować bliźniaczy islam, o tyle "religia bez boga" jest opcją, której nie jest w stanie dać szansy.

jeśli nie chce ci się czytać całości, to chociaż drugą stronę warto, albo samą odpowiedź na ostatnie pytanie: https://www.gosc.pl/doc/1106770.Buddysci-nie-czcza-demonow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cardi napisał:

Bosak, 7 lat, jedna kadencja. Raz że odetnie polską scenę polityczną od wiecznej kampanii, dwa że prezydent nie będzie musiał być pierwsze 5 lat uległy wobec popierającej go opcji, bo nie będzie reelekcji, będzie mógł sobie machać szabelką jeżeli będzie miał taką ochotę. Prezydent to tam c***, gdyby był system prezydencki, to mielibyśmy o czym dyskutować.

Skoro Prezydent nic nie może, to po co to całe bicie piany?

Jeżeli to jest nowe spojrzenie Bosaka, to właściwie go oceniłem. Zaraz pojawi się następny i da 6, albo może 8, albo 5 i jedna kadencja. Żaden z młodych nie zaproponował nic sensownego. Likwidacja ZUS (darmowy, to w zasadzie likwidacja), ok, a kto wypłaci emerytury, renty, świadczenia i z czego dzisiaj, za 10 lat?. Dziwnym trafem dokładamy miliardy do KRUS i nikt go nie likwiduje.

 

Czyli co Panowie, 106 stron ,w których dominują wybory i wybieramy bo...Bosak zrobił interpolację między 10 a 5, a KK zlikwiduje ZUS. 

I tutaj dochodzimy do sedna, a sedno jest takie, że żaden z kandydatów/kandydatek nie poświęcił tyle czasu co MY/WY (tutaj), aby przygotować cokolwiek na tyle spójnego, czego nie da się skwitować baranim rechotem (czy jak tam się nazywa ten podkład dźwiękowy).

Naprawdę jest się o kogo spierać?

Godzinę temu, lorak napisał:

on jest fanatykiem, więc o ile może w jakimś stopniu zaakceptować bliźniaczy islam, o tyle "religia bez boga" jest opcją, której nie jest w stanie dać szansy.

Ale Buddyzm w sensie stricte, nawet nie neguje istnienia sił nadprzyrodzonych (Boga), a jedynie działa obok nich, lub w świecie pozbawionym bóstw.

"Dobro jest naturalną cechą istot rozumnych" itd, itp.

Fanatyk i ortodoks bez podziału na religie, politykę, jest z natury człowiekiem niedopuszczającym innego punktu widzenia. Szkodliwe po stokroć.

Edytowane przez StaryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, StaryFan napisał:

 

I tutaj dochodzimy do sedna, a sedno jest takie, że żaden z kandydatów/kandydatek nie poświęcił tyle czasu co MY/WY (tutaj), aby przygotować cokolwiek na tyle spójnego, czego nie da się skwitować baranim rechotem.

Naprawdę jest się o kogo spierać?

 

Sedno jest takie, czy chcesz prezydenta, który wetuje ustawy PIS, czy nie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fluber napisał:

Sedno jest takie, czy chcesz prezydenta, który wetuje ustawy PIS, czy nie:)

Chce inteligentnego kandydata, który nie narobi obciachu przy pierwszej wizycie, który zna protokół dyplomatyczny, ma na tyle charyzmy, że Trampki tego świata odbiorą telefon, który będzie miał jaja i jak trzeba postawi veto, ale nie zrobi tego na rozkaz partii lub dla własnej korzyści, uniemożliwiając legislację.

Sprowadzanie do wetowania lub nie ustaw kogokolwiek, jest w zasadzie ostatnią frazą poprzedniego zdania, aczkolwiek przyznaję, że na dzisiaj taki jest wybór.

Edytowane przez StaryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kucio napisał:

Mnie to zastanawiało od zawsze.

Andrzej Duda fe, Justin Trudeau cool.

Jedyna różnica między nimi tak naprawdę to, że jeden nie jest liberałem - ciekawy który?

To zabawne, bo dla mnie Duda idealnie łączy w sobie lekkość i dystans do siebie z powagą i klasą na arenie międzynarodowej. Jedyny do niego zarzut jest taki, że podpisuje wszystko, a już dawno temu przebił Komorowskiego w liczbie vet. Już go wyprzedził jak Trump był w Polsce.

Tak, na dzisiaj, dla mnie to jest jedyny kandydat, który spełnia większość mojego "chciejstwa". Zaznaczam mojego, nie piszę, że jest lepszy, gorszy z pisu ect

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego nie ujął "jedyny zarzut" tylko "zarzut decydujący i nie głosowaniu na niego"

Choć prawdę mówiąc mam ochote zagłosować wcale, bo raz ta kampania to kpina, programy to kpina, kontrkandydaci to kpina, więc i same wybory są kpiną

Nie ważne czy wybory odbędą się teraz czy zazpol roku- Duda je wygra bo

1. Nie ma w opozycji jednego zdecydowanego lidera 

2. PiS wyjdzie z tarcza z pandemii (w dużej mierze dzięki społecznemu zaangażowaniu w walkę z korona, ale jednak)

3. Patrz pkt 1

 

Jak karta przyjdzie to skreślę karnego fallusa jak nie przyjdzie to nie skreślę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarzut że podpisuje wszystko jest dość wyraźnym sygnałem że nie myśli samodzielnie 

Alexjak ktoś słusznie zauważył

Prezydent gówno może, jedynie veto mu przysługuje 

Mało mnie jakoś jaraja te wybory

Hołownia przynajmniej ma ładną dykcję 🤣

 

 

 

Te @fluber miałeś mnie wrzucić na ignor ty kłamco!

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, StaryFan napisał:

Chce inteligentnego kandydata, który nie narobi obciachu przy pierwszej wizycie, który zna protokół dyplomatyczny, ma na tyle charyzmy, że Trampki tego świata odbiorą telefon, który będzie miał jaja i jak trzeba postawi veto, ale nie zrobi tego na rozkaz partii lub dla własnej korzyści, uniemożliwiając legislację.

nie tylko Ty. dlatego wybor na kandydatke mkb jest tak niezrozumialy. dzis tusk oswiadcza zeby nie glosowac to zaraz sie robi konferencje prasowa gdzie borys grzecznie tlumaczy ze mkb nie zaglosuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, josephnba napisał:

 

2. PiS wyjdzie z tarcza z pandemii (w dużej mierze dzięki społecznemu zaangażowaniu w walkę z korona, ale jednak)

 

Tylko czekałem na taki wniosek. Zawsze tak jest, że jak jest wzrost gospodarczy za PiS to tylko dzięki światowej koniunkturze. Jak w Polsce w czasie pandemii nie powtórzył się włoski scenariusz to jest to zasługa przede wszystkim społecznego zaangażowania. Wiadomo bez pomocy Jurka Owsiaka i młodej Kulczyk oraz dzięki maseczkom szytym przez koła gospodarstw wiejskich polska służba zdrowia zawaliłaby się gdzieś w połowie marca.

Wniosek jest jeden - same cuda. Opatrzność naprawdę czuwa nad naszym krajem.  I jaki sens ma rozdział Kościoła od państwa ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2020 o 20:28, DeltaCenter napisał:

No tak, Pospieszalski to oczywiście swój program miał w poniedziałki o 20:50, tuż po tym jak 8-milionów Polaków kończyło oglądać serial M jak Miłość :)

To mi przypomniało dyskusje z tamtych lat: "O co wam chodzi, macie przecież Pospieszalskiego raz w tygodniu po 23:00, a jak się nie podoba to macie przecież TV Trwam".

 

A co teraz leci o 20:50 i o 23:00 ? podaj mi program w takim formacie przeciwny obecnej władzy w TVP a chętnie z ciekawości go obejrzę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Koelner napisał:

A co teraz leci o 20:50 i o 23:00 ? podaj mi program w takim formacie przeciwny obecnej władzy w TVP a chętnie z ciekawości go obejrzę 

Teraz masz wybór. Kilka lat temu nie miałeś żadnego. Ba - jeszcze do stycznia 2016 roku. Chodzi mi oczywiście o taką oczywistość, że tzw. pisowcy mieli 0,5% (dzięki Pospieszalskiemu) swojego przekazu w trzech największych telewizjach. Do stycznia 2016 roku opozycja miała 95%. Teraz ich przekaz zapewnia im wciąż TVN. Polsat podobno, według skrajnych ocen, stał się pisowski.

Nie jesteś skazany jedynie na TVP. Masz wybór. Nikt po nie napuszcza ABW i szemranego biznesmena na prywatne media.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2020 o 19:28, Koelner napisał:

pamietam , że za PO był program Pośpielskiego , sam oglądałem gdy były tematy gender lub populistyczny atak Tuska na kibiców . czy jakiś publicysta związany z GW czy ogólnie z antypisem ma taki program dla symboliki chociaż ?

pospieszalskiego zdjeli z tvp jeszcze przed 2 kadencja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DeltaCenter napisał:

Teraz masz wybór. Kilka lat temu nie miałeś żadnego.

podaj mi gdzie w tvp mam ten wybór

 

10 godzin temu, fluber napisał:

pospieszalskiego zdjeli z tvp jeszcze przed 2 kadencja:)

wyjebali go do tvp info . a w tvp info opozycja ma jakiś program ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DeltaCenter napisał:

Teraz masz wybór. Kilka lat temu nie miałeś żadnego.

TV Republika, ja oglądałem. To była potencjalnie naturalna przeciwwaga dla TVN ale niestety "środowisko z którym sympatyzuje Rachoń" wolało pójść na łatwiznę i zamiast budować markę (jak robiła to konkurencja) wykonali przy pierwszej okazji desant do TVP zatapiając właściwie to co budowali na swoim. 

PIS w końcu przegra wybory, odda TVP w kolejne ręce i znowu zacznie się jęczenie, że nie ma żadnego wyboru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.