Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, fluber napisał:

Ciekawe, czy ktoś na tym forum ogląda więcej TVP Info od kolegi quevasa:)

 

6 minut temu, RappaR napisał:

Nie licząc debaty nigdy nie widziałem TVP info :)

To dlaczego krytykujecie to stanowisko? Jak ogląda jako jedyny, to może ma rację z krytyką TVP.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RappaR napisał:

A czy ja się wypowiadam na temat TVP info? Nie przypominam sobie, ja nawet o TVP chyba nic nie pisałem

Ja jako elektorat, winszuję sobie nieoglądania, albowiem od spania bez wściekłości do rana, bardziej lubię robić w zasadzie tylko jedną rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kucio napisał:

Ja kiedyś szukałem ludzi z lewicy, którzy są takim odpowiednikiem Cejrowskiego. Bardzo medialni, duży hałas, ale mają też ogromną wiedzę i nie boją się swojej opinii. Jedyne co znalazłem to Zbigniew Hołdys, także odpowiedź na Twoje pytanie w kontekście programu jest chyba jasna.

dla mnie to mógłby być nawet Tadeusz Drozda tylko czy dla przynajmniej dobrego smaku Kurski przewidział taki program dla opozycji ? a już w ogóle brakuje mi programu jak z Piaseckim i Rowinskim czy zoo gdzie jechało się równo po wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cejrowski kolejny prawicowy celebryta

Katolik tepiacy wszystkich po cichaczu biorący rozwód i później unieważnienie w KK co ujawniła była zona

Patriota pouczający ludzi jak kochać kraj, zmieniający obywatelstwo między innymi z powodu niższych podatków

Wreszcie pisarz nawołujący do bojkotu zakupów w empiku wycofujący się z tego rakiem kiedy się okazało że zdecydowana część zysków z jego książek pochodzi właśnie ze sprzedaży w empiku

 

 

🤣🤣🤣

 

 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Koelner napisał:

pamietam , że za PO był program Pośpielskiego , sam oglądałem gdy były tematy gender lub populistyczny atak Tuska na kibiców . czy jakiś publicysta związany z GW czy ogólnie z antypisem ma taki program dla symboliki chociaż ?

No tak, Pospieszalski to oczywiście swój program miał w poniedziałki o 20:50, tuż po tym jak 8-milionów Polaków kończyło oglądać serial M jak Miłość :)

To mi przypomniało dyskusje z tamtych lat: "O co wam chodzi, macie przecież Pospieszalskiego raz w tygodniu po 23:00, a jak się nie podoba to macie przecież TV Trwam".

47 minut temu, kucio napisał:

Dziwnie zbieżne wnioski z moimi.

 

Niee. Chociaż to było niezłe. W sumie notabene to zabrakło im jaj, aby to ciągnąć dalej jako meme.

Szukam tego programu, ale pamiętam, że mocno się w biurze dziwiliśmy, że taki program w ogóle powstał - w sensie liberalny.

Dobra @Koelner @fluber - znalazłem.

Dwa programy:

Cztery strony Marcina Cieślińskiego

W tyle wizji przez parę miesięcy był Skiba jako współprowadzący.

Była też lewicowa babka, która wspólnie z Pawlickim prowadziłą "Studio Polska". Fajnie się uzupełniali. Po jakimś incydencie zamienili ich na trochę "słabszych" - Łęckiego i Ogóek. Potem to już chyba po apelu Blumsztajna z 2016 roku, nikt nie z GW nie przychodził do TVP - stare przyzwyczajenia zrobił swoje.

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mi to wszystko by nie przeszkadzało gdyby nie kreował się na takiego bogobojnego patriotę który każdemu wytyka błędy i mówi innym jak mają żyć i że mamusi przeszkadza tęcza na pl.zbawiciela

 

Ostatni akapit polecam sprawdzić jak namawiał do bojkotu przed któraś gwiazdka empiku po czym jego wpisy magicznie zniekely z sieci po rozmowie z wydawcą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kucio napisał:

Czyli rozwód i unieważnienie w KK - czyli tak jak jest zgodne z wiarą i prawem kościelnym.

Rozwód zgodny z wiarą? Raczej z furtką dla zasłużonych.

 

Cejrowski był genialny w "boso przez świat" (monolog), ale już każdy program w stylu tete-a-tete, to zapraszanie gości z trzy półki niższym iq, i gril do końca programu.

To może podobać się raz, góra dwa, ale po trzecim razie odbiorca rozumie, dlaczego akurat ten człowiek chodzi boso po świecie i dlaczego nie powinien tego zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, StaryFan napisał:

Rozwód zgodny z wiarą? Raczej z furtką dla zasłużonych.

znajomy tak zrobił niedawno bez jakichś większych problemów -> a raczej nie jest w kręgu 'zasłużonych' KK

14 godzin temu, Kosi napisał:

Z ciekawości. W którym miejscu są te hasła równające homoseksualizm z pedofilią ?

w artykule GW xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, StaryFan napisał:

Rozwód zgodny z wiarą? Raczej z furtką dla zasłużonych.

 

Cejrowski był genialny w "boso przez świat" (monolog), ale już każdy program w stylu tete-a-tete, to zapraszanie gości z trzy półki niższym iq, i gril do końca programu.

To może podobać się raz, góra dwa, ale po trzecim razie odbiorca rozumie, dlaczego akurat ten człowiek chodzi boso po świecie i dlaczego nie powinien tego zmieniać.

Ja tam lubię Cejrowskiego - głównie za to, że wyraża własne zdanie nie umizgując się nikomu. Oczywiście jako biznesmen w niektórych przypadkach zaczął ważyć słowa ale zasadniczo nie boi się określać głupoty głupotą. Przy czym - co też jest dla mnie cechą ważną - dość jasno określa warunki w jakich uznaje popełnione czyny za głupotę, wyraźnie wskazując, że często nie wiemy co  (jakie okoliczności, polecenia itp) skłoniło danego osobnika do popełnienia jakiegoś czynu. To jest coś czego mi mocno brakuje u innych. 

Przy czym Cejrowski nawet jak mówi, że ktoś zrobił głupotę to tak to formułuje, że nie wygląda to jak personalny atak na jednostkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez podróżniczego Cejrowskiego cenie ( lub ceniłem) bo miał świetny koncept kontynuacji Tonego Halika i fajnie zagospodarował spuściznę po wielkim poprzedniku. Facet „bezwzględnie inteligentny” z pomysłem na Siebie o ogromnej wiedzy historii i obyczajów ludów nieznanych. Bardzo charyzmatyczny. 

Jego wczesny etap kariery był solidny bo skupialiśmy się niejako wraz z Nim na tych indiańskich klimatach gdzie w inny sposób pokazywał podróżowanie. Wiele prostych rzeczy jak życie w dżungli i zależność od natury było i trywialne i zaskakujące. Nierzadko stosował szokujące elementy ( niezapomniane porównanie zupy z małpy to niemowlaka) ale na początku  robił to z pokora dla sił natury. Oczywiście jako sezonowiec w Meksyku te jego wstawki ze każdy robi co chce i podatki są bez sensu wpisywały się w takie banialuki Korwina co było atrakcyjne dla młodych widzów w czasach gdy SLD walczyło skutecznie o władze. 
 

Co lepsze - jego ciekawa historia Rodziny i przywiązanie przez to do Polski ale i Kociewia było dodatkowym folklorem czy smaczkiem. Nawet jak uderzył w tony zbyt ostre to spieszył z wyjaśnieniami. I taki bezkompromisowy wobec komuny Pan Wojtek mi się podobał. Kolorytu dodał jeszcze jeden fakt ze przygoda z podróżami zaczęła się od ściemy gdy udawał ze zna hiszpański o ile dobrze pamietam ... taka Polska prowizorka i koloryzowanie swoich umiejętności. 
I trach... stal się Gwiazda ... wpadł w WC kwadrans/ cowboyskie klimaty jakby urodził się w Teksasie i powoli przesuwał się na stronę szowinistycznego macho co w połączeniu z cherlawym wyglądem było śmieszne i komiczne ale nadal w akceptowalny sposób.

Zaczęły się książki odczyty występy i kolekcja DVD ( świetna i mam wszystkie odcinki może poza jakimiś teraz dodatkami).  Seria DVD z otwarciem przez Meksyk i kraje Ameryki Łacińskiej to perełki. Niestety coraz więcej wokół tego było polityki a mniej tej czystej bosej przygody. 
w międzyczasie był rozwód ( tu bym się nie czepiał zbytnio bo nie znam zbyt wielu przypadków aby była mówiła coś dobrego o byłym wiec to bardziej zabawa mediów w tania sensacje) i chyba problemy zdrowotne ( WC ma jedno płuco ?). Sklepik kolonialny czyli przyziemny biznes się świetnie rozwinął dający sukces komercyjny ( to mnie cieszy akurat bo patrząc apolitycznie to te gadżety na sprzedaż maja swój urok i styl bardzo konsekwentny. A i wyjątkowa estetyka może się podobać. Pogląd o tym aby w latach 30 Polska na Madagaskarze miała swoją kolonie był ciekawostka fajnie budująca wielkość Polski co by było gdyby ( Fidler był w to zaangażowany ). 
 

w tym czasie ( jest to opinia tylko zasłyszana ) WC poszedł krok dalej i można było wykupić wycieczkę podróżnicza z nim jako przewodnikiem. Niestety na tych wyjazdach podobno wyszło szydło z worka czyli osoba już dużo mniej sympatyczna władcza uparta i z wadami nie tylko grafomana ale wręcz tyrana. Bezkompromisowość zderzyła się z dniem codziennym i podobno wychodziło to słabo. 
w tym okresie jest coraz więcej nawiązań KK w połączeniu zupełnie niepotrzebnym czyli z Polityka co zabiło ten koloryt podróżnika.  WC w pewnych kręgach zaczął być traktowany jako element polityczny/ nie wiem czy świadomie Pan W to zrobił aby poszerzyć tłum wielbicieli czy został ordynarnie wykorzystany. 
 

w międzyczasie łabędzim śpiewem były odcinki o Jerozolimie gdzie na żywo dosyć trafnie nabija się z wycieczki z Rosji która zwiedzała świątynie bez jakiegokolwiek uszanowania miejsca oraz pokazał arabska optykę Drogi Krzyżowej z zahaczeniem oczywiście tez o Żydów. Tych uwag tam ma tyle kontrowersyjnych co trafnych. Takie balansowanie w granicach przyzwoitości ale i odważnych tez. W tym samym czasie ukazały się świetne Wyspy Szczęśliwe gdzie udział wzięła chyba cała rodzina LBJ ;)  tam taka lajtowa i w dobrym starym stylu atmosfera z obowiązkowa fajna krytyka ustroju gdy pokazał WC parlament na koniec wycieczki. 
 

z tym etapem przyszła chyba najgorsza wersja WC gdzie podróży mało a gadania dużo. 
dołem intelektualnym są te jego zaciekle antyszczepionkowe wystąpienia już niestety zajadle i agresywne. Duch tego podróżnika niestety odleciał jak dym z fajki pokoju i w gola stopę z drzazgi wdarła się ropa i zakażenie. Z sympatycznego samotnika i przyjaciela Indian Amazonki przez sprawnego biznesmena przeszedł to narzędzia politycznego w sumie nie wiadomo kogo. Sam nazywa się Katolem i nie stroni jak zawsze od mega kontrowersji ale uleciały moim zdaniem te jego główne zalety które mogły być spokojnym wytłumaczeniem tych skrajnych czasem postaw czy poglądów. Droga z podróżnika do wojownika może i fajna tylko o co WC walczy? 

image.jpeg

Lubię...

 

 

image.jpeg

Nie lubię...

 

 

image.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wyborcza.pl/7,95891,25898776,stanowisko-pracownikow-wydzialow-prawa-polskich-uczelni-wyzszych.html

Chyba nic mnie bardziej nie wnerwia niż to co powyżej. 

Już pod koniec 2015r. dostawaliśmy "z góry" tego typu apele od przełożonych z rekomendacją, że powinniśmy się pod tym podpisać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lorak napisał:

Cejrowski skompromitował się odcinkiem o buddyźmie. jest niestety przykładem człowieka tak mocno wierzącego, że ta wiara uniemożliwia mu choć podjęcie próby obiektywnego podejścia.

i teraz pytanie czy Twoja opinia jest efektem obiektywnego podejścia czy może jednak niechęci wobec konkretnej wiary xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.