Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, fluber napisał:

https://wyborcza.pl/7,95891,25898776,stanowisko-pracownikow-wydzialow-prawa-polskich-uczelni-wyzszych.html

Chyba nic mnie bardziej nie wnerwia niż to co powyżej. 

Już pod koniec 2015r. dostawaliśmy "z góry" tego typu apele od przełożonych z rekomendacją, że powinniśmy się pod tym podpisać. 

Wiesz ja nie mam nic przeciwko, o ile jeszcze skierują notę do wirusa żeby w........l, bo jest nielegalnie i nam narusza konstytucję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, julekstep napisał:

i teraz pytanie czy Twoja opinia jest efektem obiektywnego podejścia czy może jednak niechęci wobec konkretnej wiary xD

to pierwsze, bo zgadzają się ze mną ludzie z odmiennych światopoglądów, natomiast Cejrowskiego bronią (za tamten odcinek) jedynie ortodoksi (nie wszyscy katolicy, lecz ci skrajni) jak on.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lorak napisał:

to pierwsze, bo zgadzają się ze mną ludzie z odmiennych światopoglądów, natomiast Cejrowskiego bronią (za tamten odcinek) jedynie ortodoksi (nie wszyscy katolicy, lecz ci skrajni) jak on.

Przebadales wszystkich broniacych Cejrowskiego pod katem wiary?

Jaka metodologia badania? Czy wyniki zbiezne ze swoim swiatopogladem przyjmujesz na wiare? xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, julekstep napisał:

Przebadales wszystkich broniacych Cejrowskiego pod katem wiary?

Jaka metodologia badania? Czy wyniki zbiezne ze swoim swiatopogladem przyjmujesz na wiare? xD

trudno mi sobie wyobrazić kogoś innego niż taki chrześcijański ortodoks, kto by się podjął bronienia tez, że buddyzm jest religią okultystyczną, albo że dalajlama modli się do Lucyfera. no ale moja wyobraźnia ma ograniczenia, więc może taki człowiek istnieje, a ty się natknąłeś na jego obronę Cejrowskiego i się podzielisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, lorak napisał:

trudno mi sobie wyobrazić kogoś innego niż taki chrześcijański ortodoks, kto by się podjął bronienia tez, że buddyzm jest religią okultystyczną, albo że dalajlama modli się do Lucyfera. no ale moja wyobraźnia ma ograniczenia, więc może taki człowiek istnieje, a ty się natknąłeś na jego obronę Cejrowskiego i się podzielisz?

mi z kolei trudno sobie wyobrazić 'obiektywne podejście' do religii :) 

więc 'próba obiektywnego podejścia' jest już błędem w założeniach

na potrzeby tej zabawy jako osoba skrajnie niereligijna, za to bardzo lubiąca wolność wypowiedzi mogę stanąć w obronie WC i napisać że ma pełne prawo do artystycznej ekspresji w swoim autorskim programie

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, julekstep napisał:

mi z kolei trudno sobie wyobrazić 'obiektywne podejście' do religii

więc 'próba obiektywnego podejścia' jest już błędem w założeniach

nie jest. wystarczy zapoznać się z fundamentami danej religii, aby nie walić takich baboli o dalajlamie i Lucyferze. ewentualnie nie być fanatykiem jednej, przez co na inne patrzy się z góry i chce przedstawić w jak najgorszym świetle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lorak napisał:

nie jest. wystarczy zapoznać się z fundamentami danej religii, aby nie walić takich baboli o dalajlamie i Lucyferze. ewentualnie nie być fanatykiem jednej, przez co na inne patrzy się z góry i chce przedstawić w jak najgorszym świetle.

fundamenty (różnych) religii to m.in Bóg istnieje, karma istnieje, c***e muje ,coś tam jeszcze

no zajebisty materiał do obiektywnej oceny :) 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, lorak napisał:

nie jest. wystarczy zapoznać się z fundamentami danej religii, aby nie walić takich baboli o dalajlamie i Lucyferze. ewentualnie nie być fanatykiem jednej, przez co na inne patrzy się z góry i chce przedstawić w jak najgorszym świetle.

Ciekawe, czy autor tych słów jest fanatykiem:)

Cytat

szatan to pozytywna postać z Biblii, która jest pismem propagandowym.
Szatan w tej historii jest jak Prometeusz, która dał ludziom świadomość, dzięki czemu przestali być głupimi pacynkami Jahwe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, julekstep napisał:

fundamenty (różnych) religii to m.in Bóg istnieje, karma istnieje, c***e muje ,coś tam jeszcze

no zajebisty materiał do obiektywnej oceny :) 

przecież nie w tym rzecz czy bóg istnieje (albo czy dalajlama gada z Lucyferem), lecz czy dana religia tak zakłada. chodzi o prawdziwość sądów w sensie logicznym, a nie ontologicznym ; P

5 minut temu, fluber napisał:

Ciekawe, czy autor tych słów jest fanatykiem:)

owszem, fanatykiem fantasy.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, lorak napisał:

nie jest. wystarczy zapoznać się z fundamentami danej religii, aby nie walić takich baboli o dalajlamie i Lucyferze. ewentualnie nie być fanatykiem jednej, przez co na inne patrzy się z góry i chce przedstawić w jak najgorszym świetle.

 

14 minut temu, julekstep napisał:

fundamenty (różnych) religii to m.in Bóg istnieje, karma istnieje, c***e muje ,coś tam jeszcze

no zajebisty materiał do obiektywnej oceny :) 

Ale Buddyzm jest religią nieteistyczną. Tak więc nie trzeba nawet żadnych podstaw, aby darować sobie diabła. Tutaj wylazła ignorancja WC w tak prozaicznej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, StaryFan napisał:

Ale Buddyzm jest religią nieteistyczną. Tak więc nie trzeba nawet żadnych podstaw, aby darować sobie diabła. Tutaj wylazła ignorancja WC w tak prozaicznej sprawie.

A w Chrześcijaństwie -> brak wiary w diabła to chyba działanie tak jakby 'diabeł chciał' @fluber popraw jak się mylę :P 

zresztą mi chodzi o to, że nie ma czegoś takiego jak 'obiektywna' wypowiedź odnośnie religii, czego lorak oczekuje od WC (to zresztą standard,  że od oponentów światopoglądowych wymaga się niemożliwego - patrz vasquie oczekujący, że każdy ksiądz będzie Jezusem)

6 minut temu, lorak napisał:

przecież nie w tym rzecz czy bóg istnieje (albo czy dalajlama gada z Lucyferem), lecz czy dana religia tak zakłada. chodzi o prawdziwość sądów w sensie logicznym, a nie ontologicznym ; P

no właśnie o to chodzi, że chcesz dociekać prawdziwości sądów dot religii w sensie logicznym - good luck Summoner!

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, julekstep napisał:

no właśnie o to chodzi, że chcesz dociekać prawdziwości sądów dot religii w sensie logicznym - good luck Summoner!

"katolicy uważają, że bóg istnieje."

"katolicy uważają, że bóg nie istnieje."

naprawdę uważasz, że nie da się rozstrzygnąć które zdanie jest prawdziwe, bo nie wiadomo, czy bóg istnieje?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, StaryFan napisał:

Ale Buddyzm jest religią nieteistyczną. Tak więc nie trzeba nawet żadnych podstaw, aby darować sobie diabła. Tutaj wylazła ignorancja WC w tak prozaicznej sprawie.

my to wiemy, on raczej też, ale że jest ortodoksem, to zaatakował w taki sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lorak napisał:

"katolicy uważają, że bóg istnieje."

"katolicy uważają, że bóg nie istnieje."

naprawdę uważasz, że nie da się rozstrzygnąć które zdanie jest prawdziwe, bo nie wiadomo, czy bóg istnieje?!

jak vasquie inaczej definiował katolików to się nie oburzałeś :( (ba jest spora szansa, że lajkowałeś to)

no ale tam zaszła zgodność światopoglądowa 

zresztą dalej  ja - jako osoba skrajnie antyreligijna - bronię WC w tym przypadku bo uważam, że wolność ekspresji >>> fanatyzm (czy to klerykałów czy to antyklerykałów), więc napisałeś nieprawdę :P 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Prawdopodobnie szeroko pojęte środowisko, z którym sympatyzują Gwiazda, Rachoń i TVP Info:)

Gwiazda składa podziękowania na ręce Rachonia - pracownika TVP. Chyba, że Rachoń jest przedstawicielem jakiejś kasty politycznej (w sposób oczywisty jest, choć nie powinien) Gwiazda już nie ogarnia albo ma wywalone bo skoro właściwie jest tej kasty członkiem to może wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.