Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, julekstep napisał:

są ludzie którym tvp w obecnym kształcie nie przeszkadza (albo nie przeszkadza w wystarczającym stopniu) -> nawet doprowadzili do reelekcji rządu (z lepszym wynikiem niż wcześniej)

Wiesz mam nadzieje ze wygladem tvp nikt sie nie sugeruje oddajac glos w wyborach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, blackmagic napisał:

Wiesz mam nadzieje ze wygladem tvp nikt sie nie sugeruje oddajac glos w wyborach

dokładnie bo - wbrew pojawiającym się opiniom o Korei Północnej, Białorusi itp - większości to nie przeszkadza (szczególnie, że tvp chyba nigdy nie było jakimś wyznacznikiem jakości jeśli chodzi o pluralizm :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, julekstep napisał:

dokładnie bo - wbrew pojawiającym się opiniom o Korei Północnej, Białorusi itp - większości to nie przeszkadza (szczególnie, że tvp chyba nigdy nie było jakimś wyznacznikiem jakości jeśli chodzi o pluralizm :) )

Pewnie ze nie bylo i raczej bylo symertyczne pod wzgledem jakosci programow tzn na jeden taniec na lodzie przypadal jeden z 10. Po prostu uwazam ze obrzucanie innych stacji czy w ogole politykow to nie jest ten poziom jaki telewizja publiczna powinna miec. A argument jak to było kiedys jest slaby, szczegolnie w ustach kogos kto sie nazywa dobra zmiana :)

ogolnie uwazam ze telewizja powinna sie skupic na programach informacyjnych edukacyjnych i powiedzmy teleturniejach takich jak 1z10 czy miliard w rozumiem. Robienie z niej anty-tvn badz tvn-bis zaleznie od opcji tylko szkodzi tak samo jak promowanie pseudo gwiazdek w roznego masci show i serialach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, blackmagic napisał:

Robienie z niej anty-tvn badz tvn-bis zaleznie od opcji tylko szkodzi

Oczywiście, że szkodzi ale tego jeszcze pewnie bardzo długo nikt nie zmieni.

Natomiast myślę, że rola telewizji w dobie internetu jest bardzo przeceniana i głównie robią to politycy opozycji, którzy z tego, że TVP jest pro pisowskie zrobili sobie główne wytłumaczenie faktu, że mimo jak twierdzą tak tragicznych rządów ciągle nie mogą nawet się do nich zbliżyć.

W latach przed 2015 PiS miał przeciwko sobie TVP,TVN i Polsat. Dwie największe stacje radiowe ZET i RMF również, nie mówiąc już o mniejszych jak Antyradio czy TokFM. Po swojej stronie mieli TV Republikę ,Trwam i radio Maryja gdzie te dwa ostatnie media to ta sama grupa odbiorców. Mimo tego i tak zdobyli samodzielnie większość a Duda został prezydentem.

Jeśli rząd PiS-u osiągnie poziom rządów PO-PSL a na opozycji będzie sensowna partia to PiS może i wykupić TVN a tak mu to nie pomoże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Kepler napisał:

Oczywiście, że szkodzi ale tego jeszcze pewnie bardzo długo nikt nie zmieni.

Natomiast myślę, że rola telewizji w dobie internetu jest bardzo przeceniana i głównie robią to politycy opozycji, którzy z tego, że TVP jest pro pisowskie zrobili sobie główne wytłumaczenie faktu, że mimo jak twierdzą tak tragicznych rządów ciągle nie mogą nawet się do nich zbliżyć.

W latach przed 2015 PiS miał przeciwko sobie TVP,TVN i Polsat. Dwie największe stacje radiowe ZET i RMF również, nie mówiąc już o mniejszych jak Antyradio czy TokFM. Po swojej stronie mieli TV Republikę ,Trwam i radio Maryja gdzie te dwa ostatnie media to ta sama grupa odbiorców. Mimo tego i tak zdobyli samodzielnie większość a Duda został prezydentem.

Jeśli rząd PiS-u osiągnie poziom rządów PO-PSL a na opozycji będzie sensowna partia to PiS może i wykupić TVN a tak mu to nie pomoże. 

Zgoda tylko nie ma nic wspólnego z tym o czym pisze. 

Btw. Moim zdaniem nie osiągnie "poziomu" PO (choc Banas, brat Szumowskiego, Kuchcinscy to akurat poziom PO) bo ma inne przywary ale jest u steru glownie przez slabosc opozycji a nie wlasna sile. Oczywiscie moim zdaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kucio napisał:

Co do Twojego opisu to 100% zgoda. Tez odnoszę takie wrażenie od wielu lat, tym bardziej mi smutno, ze nie traktujemy siebie powaznie. Szczególnie w relacji Polak- Polak 

Ja tak tylko podbiję - naprawdę nie jesteśmy takim złym narodem, trochę więcej wiary w naszych ludzi, uśmiechu i zaufania do siebie :)

Ostatnio chociażby tutaj obserwuję, że dysputy potrafią być lepsze po obu stronach, argumenty są wysłuchiwane, docierają i potrafimy się zgodzić ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cardi napisał:

To nie podatek i c*** :D 

Jeśli powstawać będą filmy innej maści jak Smoleńsk, bitwa warszawska 1920, Zenek, kacwawa to chętnie dopłacę do netflixa

Ale skoro z mojej kasy finansowc chcą benefis Martyniuka czy inne gówno to ja dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Koelner napisał:

podaj mi gdzie w tvp mam ten wybór

Na pilocie masz. Naprawdę aż tak się przyzwyczaiłeś do tego samego przekazu we wszystkich mediach?

11 godzin temu, jack napisał:

TV Republika, ja oglądałem. To była potencjalnie naturalna przeciwwaga dla TVN ale niestety "środowisko z którym sympatyzuje Rachoń" wolało pójść na łatwiznę i zamiast budować markę (jak robiła to konkurencja) wykonali przy pierwszej okazji desant do TVP zatapiając właściwie to co budowali na swoim. 

Porównanie TV Republiki do TVN ma się tak jak Interu Bratysława do Interu Mediolan. Nie ta liga, inne oceny od sędziów, zupełnie inni sponsorzy -  TV Republika zaczynała z budżetem do którego dołożyli się tacy bogacze jak Ziemkiewicz, Wildstein, Sakiewicz. Początkowo TV Republika miałą problem żeby dostać się do kablówek. Nieraz sami mieszkańcy osiedli musieli naciskać na operatorów tv kablowych, żeby dodali tvr do pakietu.

6 godzin temu, josephnba napisał:

Powiedz to tysiącom strażaków i zwykłych ludzi którzy każdego dnia tym strażakom przywozili..............Możesz sobie kpić, ale ja przez te tygodnie przerzuciłem i przewiozłem do 

Jest inna grupa ludzi którzy na drukarkach 3d drukują przylbice i je nam przekazuje...................Jakiś prywatny przedsiębiorca przekazał 1500 zł na zakup maseczek i rękawiczek dla szpitala dziecięcego w Międzylesiu

Ja sobie nie kpię z postawy ludzi. Z pretensjami skieruj się do pana Q. On co rusz wyśmiewa Polaków. Raczej kpię z czego innego. Uważasz, że domowe szycie maseczek, produkcja przyłbic w 3d przez m.in Agatę Dudę, przekazanie 1000 sztuk czegoś tam i 1500 złotych można porównać do państwowej machiny? Nie wchodż w to, liczby cię przerosną. Licytacja na poziomie facebooka, kto ile ton węgla przeczucił? Wybacz, ale nie będziesz mnie uciszać. Nigdy bym nie pomyślał, żeby przed kilkunastu laty głosić wszem i wobec, że zwykli ludzie na południu zrobili więcej podczas walki z powodzią od rządu Tuska. Nawet tak daleko w zacietrzewieniu bym się nie posunął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DeltaCenter napisał:

Na pilocie masz. Naprawdę aż tak się przyzwyczaiłeś do tego samego przekazu we wszystkich mediach?

nie jesteś w stanie odpowiedzieć na najprostsze pytanie . możesz zrobić filmik , wkleić ramówkę , obojętnie ale chciałbym żebyś wskazał mi program w TVP . za trudne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, josephnba napisał:

Jeśli powstawać będą filmy innej maści jak Smoleńsk, bitwa warszawska 1920, Zenek, kacwawa to chętnie dopłacę do netflixa

Ale skoro z mojej kasy finansowc chcą benefis Martyniuka czy inne gówno to ja dziękuję 

A jak lubię Martyniuka, Smoleńsk, 1920 i co wtedy? Który z nas powinien płacić?

 

Żaden, nie po to jest opłata abonamentowa, żebym się w cenie Netflixa zrzucał na TVP. To jest kuriozum. Nie po to nie mam kablówki ani nawet kabla z naziemnej, żeby się zrzucać na szmelc, którego nie chcę oglądać.

7 godzin temu, P_M napisał:

Kim jest ta kobieta?

Laska, która najchętniej poszłaby z Jarkiem do Fame MMA, ale że pewnie by się nie zgodził, to przyszła do Sejmu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DeltaCenter napisał:

Na pilocie masz. Naprawdę aż tak się przyzwyczaiłeś do tego samego przekazu we wszystkich mediach?

Porównanie TV Republiki do TVN ma się tak jak Interu Bratysława do Interu Mediolan. Nie ta liga, inne oceny od sędziów, zupełnie inni sponsorzy -  TV Republika zaczynała z budżetem do którego dołożyli się tacy bogacze jak Ziemkiewicz, Wildstein, Sakiewicz. Początkowo TV Republika miałą problem żeby dostać się do kablówek. Nieraz sami mieszkańcy osiedli musieli naciskać na operatorów tv kablowych, żeby dodali tvr do pakietu.

Ja sobie nie kpię z postawy ludzi. Z pretensjami skieruj się do pana Q. On co rusz wyśmiewa Polaków. Raczej kpię z czego innego. Uważasz, że domowe szycie maseczek, produkcja przyłbic w 3d przez m.in Agatę Dudę, przekazanie 1000 sztuk czegoś tam i 1500 złotych można porównać do państwowej machiny? Nie wchodż w to, liczby cię przerosną. Licytacja na poziomie facebooka, kto ile ton węgla przeczucił? Wybacz, ale nie będziesz mnie uciszać. Nigdy bym nie pomyślał, żeby przed kilkunastu laty głosić wszem i wobec, że zwykli ludzie na południu zrobili więcej podczas walki z powodzią od rządu Tuska. Nawet tak daleko w zacietrzewieniu bym się nie posunął.

Jak wrócisz do wcześniejszego posta zauważysz że napisałem między innymi dzięki społeczeństwu a nie tylko głównie 

Zauważam co robi rząd alexwoem też że zwłaszcza w pierwszych dniach obsrali się bo sytuacja ich przerosła i wówczas ratownicy i inni pracujący po kilkanaście godzin, ochotnicy  w ogromnym stopniu ratowali sytuację 

2 godziny temu, Cardi napisał:

A jak lubię Martyniuka, Smoleńsk, 1920 i co wtedy? Który z nas powinien płacić?

 

Żaden, nie po to jest opłata abonamentowa, żebym się w cenie Netflixa zrzucał na TVP. To jest kuriozum. Nie po to nie mam kablówki ani nawet kabla z naziemnej, żeby się zrzucać na szmelc, którego nie chcę oglądać.

Laska, która najchętniej poszłaby z Jarkiem do Fame MMA, ale że pewnie by się nie zgodził, to przyszła do Sejmu. 

Jeśli kasa szla by do twórców nie do TVP jako takiego wówczas nie miałbym z tym problemu 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.