Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, lorak napisał:

 

https://www.youtube.com/watch?v=avb8hALoorw

1. epidemia ; ] Kraśko nawet mówi, że dane w polsce są zaniżone, bo zły system zbierania danych (więc pośrednio atak na rząd). wspomnienie o strajku lekarzy, przepełnione szpitale. wypowiedź lekarza, że "to rząd odszedł od łóżka chorego"!

vs
https://www.youtube.com/watch?v=iiTA8B9Hetk

1. epidemia, dzięki obostrzeniom zmniejsza się ilość zakażonych, "polska idzie w dobrym kierunku"; pasek "sukces w walce z epidemią". "statystyki w polsce są dużo bardziej optymistyczne niż w krajach europy zachodniej". WOT pomaga. ORLEN daje niezbędny sprzęt do walki z wirusem. znowu porównanie do europy zachodniej (a nawet rosji) jak to u nas lepiej. to sanepidu wina, że nie ma więcej testów, a nie rządu.

 

Szybki check na pierwszym, myśle sobie, ze faktycznie te wiadomości kiedyś może złe zapamiętałem, a to były takie zwinne wiadomości. Jednak się okazało, ze długość materiału pierwszego i tu i tu to 3,5 min. Jednak te nowe opisywałeś 2x dłużej, ciekawe czego.

teraz do opisu tych nowych:

2x powtórzone, ze wg naukowców uw obostrzenia pomagają (o drobnym szczegoliku zapomniałeś). Pasek smieszny, ale bez przesady. Reszta porównanie do zachodu, gdzies skłamano w tym wydaniu (w 2009 tez były suche dane z zachodu). Dalej nie było wot pomaga, tylko ewakuował 1 z dpsow (to info było również na onecie). Suma sumarum mogłeś napisać o pasku i o niepotrzebnym info o płynach do dpsow od Orlenu za 4 mln zlotych, a dojebawszy się do wszystkiego, tak jakby to była wina TVP i PiS, ze w Hiszpanii czy uk jest kilkaset k chorych, pamiętaj, ze telewizja jest dla mas i nikt Ci nie będzie rzucał ilością deaths na mln mieszkańców (tylko suche zachorowania i trupy - takie same dane były nt epidemii z 2009). W samym wykresie byly tez dane z DK i CZ gdzie było mniej (a mogli podać NL i BE)...

z tych 5 min co widziałem mogłeś się najbardziej przypierdolic, ze na starcie mówili, ze powiedzą o TVN (i jakaś wypowiedz ziomeczka, którego nigdy wczesniej nie widziałem). Co mimo, ze jest prawda, to nie powinno być rola TVP, żeby to wywlekali (mimo, ze gra się jak przeciwnik pozwala-niestety nie mamy porównania, bo w 2009 były inne reguły gry). a Ty się dowaliles do tego, ze wot pomaga, ze pasek i cały materiał zgodny z prawda...

wiec all in all można im trochę zarzucić, ale niestety nie jest to każda sekunda, tak jakbyście chcieli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jack napisał:

Skala to jedno ale wyciąganie jakichkolwiek wniosków ze wzrostu zachorowań w okresie od 1 do 100 przypadków to jest głupotą o czym każdy z nas śledzących wątek o covid wiedział nawet w czasie gdy ten artykuł trafił do sieci 

Jasne, tylko tvn nie robi artykułów dla śledzących wątek o CV na e-nba. Oczywistym jest też fakt, dlaczego umieściłem to tutaj, nie w w/w wątku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, polskignom napisał:

. Jednak te nowe opisywałeś 2x dłużej, ciekawe czego

trwają 10 minut dluzej. do tego jest więcej rzeczy, do których można się przyczepić.

14 minut temu, kucio napisał:

Ja pracowałem w TVP za PO i PiS, także doskonale wiem jak wygląda to od środka. Zarówno wydawanie wiadomości jak i cała machina jaka tam panuje. Mogę jedynie stwierdzić tyle, że za PiSu wbrew pozorom więcej rzeczy jest na plus. 

jaka funkcja? w sensie związana chociaz z „wiadomościami”? co jest na plus?

27 minut temu, polskignom napisał:

wiec all in all można im trochę zarzucić, ale niestety nie jest to każda sekunda, tak jakbyście chcieli. 

nie idź w strawmana prosze, bo nie było mowy, ze każda sekunda. ale prawie każdy materiał teraz ma wymowę albo chwaląca rząd albo krytykująca opozycje/TVN, ewentualnie jak to na zachodzie gorzej nóż w polsxe. jeśli tego nie dostrzegasz, to już nic na to nie poradzę i daruje sobie tłumaczenie większych smaczków jak np. przyczyna użycia takiego a nie innnego podkładu muzycznego przy scenach z Morawieckim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lorak napisał:

nie idź w strawmana prosze, bo nie było mowy, ze każda sekunda. ale prawie każdy materiał teraz ma wymowę albo chwaląca rząd albo krytykująca opozycje/TVN, ewentualnie jak to na zachodzie gorzej nóż w polsxe. jeśli tego nie dostrzegasz, to już nic na to nie poradzę i daruje sobie tłumaczenie większych smaczków jak np. przyczyna użycia takiego a nie innnego podkładu muzycznego przy scenach z Morawieckim.

Nie idę w strawmana, ostatnie 2 strony czytałem o tym jakie to są kurwiniusy rodem z Korei Pln, obejrzałem całe 5 min i srednio tam widziałem pjongchang (ale to be fair nie mam w swoim cv analizy wiadomości Kima, jak również moim hobby nie jest ich oglądanie). A najlepsze w tym wszystkim jest to, ze to propagandowe TVP jak gada o porównaniu do zachodu w sprawie cv, to nie kłamie (temat o cv na e-nba). Jak porównuje PiS do po, to również nie kłamie (nawet antypisy na tym forum mówią o słabości opozycji). Jak mówi o nachalnej propagandzie TVN, to również nie kłamie. Jak mówi o pomocy UE w sprawie Cv to również nie skłamie (temat o cv i wypowiedzi antypisow nawet)...Co do porównania tych wydań to widać jeszcze ogromna różnice naładowania informacjami. W 2009 3,5 min materiał zawierał ze 2 niusy i 2 historie i 7 niezgrabnych wypowiedzi. W 2020 3,5 materiał zawiera 5 niusow i 5 historii i ze 3 niezgrabne wypowiedzi.

I nie nie. Odnosilem się tylko do pkt 1, a nie całych wiadomości, gdzie w 2020 dosłownie wszystko odbierasz jako propagandę (correct me if i’m wrong, ale tak odebrałem Twoja recenzje). 

Generalnie widać u Was mocny overreacting, a próbujesz ze mnie zrobić strawmana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, StaryFan napisał:

Jasne, tylko tvn nie robi artykułów dla śledzących wątek o CV na e-nba. Oczywistym jest też fakt, dlaczego umieściłem to tutaj, nie w w/w wątku.

 

Nie chce bronić "dziennikarzy" ale mam wrażenie, że to co często odczytujemy jako celową próbę wprowadzenia w błąd wynika z ich niewiedzy i ignorancji. Dlatego m.in. nie mogę słuchać Moniki Olejnik bo ona czasem jest tak kompletnie nieprzygotowana merytorycznie do rozmowy, że z zażenowania odczówam fizyczny ból. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mit funkcjonuje, ze za komuny to była propaganda przez duże P, spójrzmy w wiadomosci:

Komuna krytykowała sama siebie, bez przerwy i nieustająco i co z tego miała? Komentarze pod filmami ze syf, ze "komuna" itp. to nie lepiej było mówic ze wszystko jest cacy?

IIIRP wyciągnęła wnioski i kazdy swój ogon chwali, a na komunistów IIIRP wygaduje ze uprawiali propagande, mimo ze samokrytyki było w opór.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, darkonza napisał:

Komuna krytykowała sama siebie, bez przerwy i nieustająco i co z tego miała? Komentarze pod filmami ze syf, ze "komuna" itp. to nie lepiej było mówic ze wszystko jest cacy?

Zaryzykuje teze ze za komuny nie mieli problemu z negatywnymi komentarzami pod filmami xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, julekstep napisał:

Zaryzykuje teze ze za komuny nie mieli problemu z negatywnymi komentarzami pod filmami xD

Mieli problemy jeszcze większe niz dziś, bo skoro nie było neta a programy TV były dwa to ludzie gadali o tym co zobaczyli na tych dwóch kanałach. No i tam komuniści mówili ludziom ze w komunie jest ch....o.

Dziś natomiast dzięki tym filmom znów mozna mówić ze było ch....o, no i ok,  ale gadanie "propaganda jak za komuny" to jest nie fair - filmiki pokazuja jak to była propaganda, a przy okazji pokazują tez ze wiele problemów wynikało po prostu z ogromnego luzu jaki ludzie mieli w pracy. Bezrobocie nie groziło, mozna sie więc było opierdzielac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, darkonza napisał:

przy okazji pokazują tez ze wiele problemów wynikało po prostu z ogromnego luzu jaki ludzie mieli w pracy. Bezrobocie nie groziło, mozna sie więc było opierdzielac.

Dziś też się można opierdzielać.

A potem nawet po pracy sobie coś kupić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, julekstep napisał:

Zaryzykuje teze ze za komuny nie mieli problemu z negatywnymi komentarzami pod filmami xD

"Pod filmami" na pewno nie. 

Za to z autopsji wiem, że ZOMO i ORMO, miały bardzo duży problem z jakimikolwiek komentarzami, nawet tymi które nie miały miejsca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, StaryFan napisał:

"Pod filmami" na pewno nie. 

Za to z autopsji wiem, że ZOMO i ORMO, miały bardzo duży problem z jakimikolwiek komentarzami, nawet tymi które nie miały miejsca.

 

Macierewicz i opozycja w latach 80tych bywali w TV . porównaj sobie jak traktował ich dziennikarz który zadawał pytanie a jak prowadzi dyskusje np Rachoń czy Rechoń. tutaj się zgadzam z darkanoza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten duńczyk co go julek wkleił w temacie o koronce to był z ZOMO czy ORMO?

W USA policja zabija rocznie 1000 ludzi w czasie interwencji. To ilu rocznie zabijało ZOMO czy ORMO? Będzie z trzech na rok czy jednak przesadziłem? Wyjdzie ze ZOMO czy ORMO to były pielęgniarki w porównaniu z obecnymi czasami

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Koelner napisał:

Macierewicz i opozycja w latach 80tych bywali w TV . porównaj sobie jak traktował ich dziennikarz który zadawał pytanie a jak prowadzi dyskusje np Rachoń czy Rechoń. tutaj się zgadzam z darkanoza 

Rachoń czy Rechoń jest z ORMO?

3 minuty temu, darkonza napisał:

Ten duńczyk co go julek wkleił to był z ZOMO czy ORMO?

W USA policja zabija rocznie 1000 ludzi w czasie interwencji. To ilu rocznie zabijało ZOMO czy ORMO? Będzie z trzech na rok czy jednak przesadziłem? Wyjdzie ze ZOMO czy ORMO to były pielęgniarki w porównaniu z obecnymi czasami

No tak, dałeś porównanie do USA, gdzie jest inne prawo, cała masa broni i 7 razy więcej mieszkańców.

Pomijając to, problem nie leżał w zabijaniu tylko w eee.... parafrazując, "niemaniu" jakichkolwiek kompetencji do niczego, poza pałowaniem.

"Niemanie" kompetencji, w szczególności dotyczyło oceny wariantów interwencji:

-pogadać i spałować;

-pogadać, znaleźć pretekst, spałować;

-pałować bez pretekstu;

No w tym ostatnim przypadku, kompetencji wystarczało. I nie będę podawał prawa Petera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No słyszałem te legendy o pałowaniu. Jednego mojego starszego kumpla spałowali po piętach (nie ma wtedy śiniaków) straszne, to w sumie jak zielona noc i kocówa. Sam o tym ze śmiechem opowiadał (i nie ukrywał ze mu sie nalezało). Tak bez statystyk to łatwo mowic jacy to oni byli straszni, statystyki pokazujące ilu zabili tej strasznosci nie potwierdzają, wiec zawsze mozna pielegnowac legende o pałowaniu wszystkich co miesiac profilaktycznie bo na to statystyk nie ma.

Dziś jest tak:

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/302279,1,zli-policjanci.read

https://wiadomosci.wp.pl/igor-stachowiak-nie-byl-jedyna-ofiara-policji-oto-szokujaca-lista-przypadkow-torturowania-zatrzymanych-6125333168035969a

I nie wiem czy wtedy było tego wiecej czy mniej, myśle ze podobnie bo ludzie są tacy sami i maja gdzies jaki jest system, jak ktos jest zwierzakiem to majac okazje takie rzeczy będzie robic, niezaleznie od systemu i w Polsce i w Danii

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, darkonza napisał:

No słyszałem te legendy o pałowaniu. Jednego mojego starszego kumpla spałowali po piętach (nie ma wtedy śiniaków) straszne, to w sumie jak zielona noc i kocówa. Sam o tym ze śmiechem opowiadał (i nie ukrywał ze mu sie nalezało). Tak bez statystyk to łatwo mowic jacy to oni byli straszni, statystyki pokazujące ilu zabili tej strasznosci nie potwierdzają, wiec zawsze mozna pielegnowac legende o pałowaniu wszystkich co miesiac profilaktycznie bo na to statystyk nie ma.

Dziś jest tak:

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/302279,1,zli-policjanci.read

https://wiadomosci.wp.pl/igor-stachowiak-nie-byl-jedyna-ofiara-policji-oto-szokujaca-lista-przypadkow-torturowania-zatrzymanych-6125333168035969a

I nie wiem czy wtedy było tego wiecej czy mniej, myśle ze podobnie bo ludzie są tacy sami i maja gdzies jaki jest system, jak ktos jest zwierzakiem to majac okazje takie rzeczy będzie robic, niezaleznie od systemu i w Polsce i w Danii

Trochę dziwne w jednym poście najpierw pisać, że pałowanie to jak zielona noc, heheszki i dalej dawać link do morderstw w takich okolicznościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.