Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, ignazz napisał:

Przecież naturalne jest ze raczej porównasz się do kolegów z dawnych lat szkolnych niż do Gajowego Maruchy którego spotkałeś ostatnio w Bieszczadach. 

Tak - i mam pełną świadomość (szczególnie po latach) tego że wielu z nich miało dużo gorszy start (ofc parafrazując Kazika -> byli też ci co mieli lepiej). No i też generalnie to się w sumie przełożyło na to jak sobie teraz radzą (nie licząc 'wypadkowych pobocznych' - zazwyczaj związanych z wyjazdami za granicę) -> gdzie dzieci które w 'dawnych latach szkolnych' mieli dwóch dobrze zarabiających starych generalnie dziś są w topce a ci którzy mieli true patologię są na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzemo totalnie nie rozumiem twojego niezrozumienia prostej zależności zarobków do IQ

niezwykle jest to ze te zasady obowiązują od lat niezmiennie

czlowiek głupi ignoruje je: 

warto się dokształcać 

byc miłym ( od prezesa do kuriera)

schludnue czysto ubranym 

usmiechnietym

punktualnym

gwarantuje ze taka prosta mądrość zaprocentuje lepszymi zarobkami. Od kelnera do bohatera 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

Tak - i mam pełną świadomość (szczególnie po latach) tego że wielu z nich miało dużo gorszy start (ofc parafrazując Kazika -> byli też ci co mieli lepiej). No i też generalnie to się w sumie przełożyło na to jak sobie teraz radzą (nie licząc 'wypadkowych pobocznych' - zazwyczaj związanych z wyjazdami za granicę) -> gdzie dzieci które w 'dawnych latach szkolnych' mieli dwóch dobrze zarabiających starych generalnie dziś są w topce a ci którzy mieli true patologię są na dole.

Inteligencje trzeba rozwijać poprzez naukę. Oczywiste ze znajomość języka obcego to przejaw i mądrości i zasobności rodziców gdy uczysz się od 6 roku życia. 
ciezko jednak mi nazwać osoba mądra kogoś kto nie zna dziś języków obcych. 

Teraz, Krzemo napisał:

Wedlug rządu. 

Co ma to do naszej dyskusji i mojej kwoty? 

2 minuty temu, julekstep napisał:

gdzie bohater to pewnie kierownik zmiany czy tam inny 'manager baru' xD

Prezes. Aktor. Celebryta. 

Na tych stanowiskach highendowych wygląd się liczy... bardzo. 

Chodziło mi ze i dla tego i dla tamtego to ważne a nie ze kelner umyje włosy i awansuje od razu na prezesa 

Chodziło mi o to ze będąc najbardziej punktualny zadbany i uśmiechnięty wśród prezesów masz szanse zarabiać więcej tak jak wśród kelnerów lub kurierów. Liczy się to jak wypadasz na tle „równych sobie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ignazz napisał:

Krzemo totalnie nie rozumiem twojego niezrozumienia prostej zależności zarobków do IQ

Bo widzę całe stada ludzi głupszych ode mnie przyspawanych do wysoko płatnych stołków 😉

Znam też  ludzi mądrzejszych ode mnie, o na bank wyższym IQ, o ktorych wiem że zarabiająca połowę tego co ja 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj co gorsze poprzeczka przez ogromny kryzys w sektorze usług i mało dającej z siebie nowej fali pracowników po studiach jest nisko postawiona. 

Teraz, Krzemo napisał:

Bo widzę całe stada ludzi głupszych ode mnie przyspawanych do wysoko płatnych stołków 😉

Znam też  ludzi mądrzejszych ode mnie, o na bank wyższym IQ, o ktorych wiem że zarabiająca połowę tego co ja 🙂

 

Chore systemy lub ten „mądrzejszy” nie ma zmysłu walczenia o swoje. 

Są miejsca gdzie stołki są dla „najlepszych” 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ignazz napisał:

Co ma to do naszej dyskusji i mojej kwoty? 

Zrobili ponoc głębokie badania socjo. 

Kwota jest oderwana od rzeczywistości. Osiagalna dla 5%, czy tam nawet mniej pracujących. Nie kupuje, że 95% to debile z IQ 95.🙂

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I może co naturalne dla człowieka masz zbyt wysokie mniemanie o sobie jako @madrzejszym lub złe o tych @glupszych ? 
 

ludzie maja tendencje do złej samooceny 😀

1 minutę temu, Krzemo napisał:

Zrobili ponoc głębokie badania socjo. 

Kwota jest oderwana od rzeczywistości. Osiagalna dla 5%, czy tam nawet mniej pracujących. Nie kupuje, że 95% to debile z IQ 95.🙂

Piszesz to do tych moich 8k czy tych 4k rządowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ignazz napisał:

I może co naturalne dla człowieka masz zbyt wysokie mniemanie o sobie jako @madrzejszym lub złe o tych @glupszych ? 

To nie to 🙂 

Nie miałeś nigdy do czynienia z dyrektorami, jak ten grany przez Dobrowolskiego u Barei? Nie miałeś do czynienia z samorządem, SSP? 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ignazz napisał:

sporo w GDDKiA czy Wodach Polskich

niektore Starostwa Powiatowe

nepotyzm w małych UGminy 

PKP

dawny AMW czy ANR 

gaxownie

Dobra, dobra czyli jednak sporo. A jak młody człowiek, który zaczyna tam robotę, może nawet już parę lat pracuje, ma ten beton przebić? 

2 koła euro tam zarabiają w zarządach, może gdzieś na dyrektorskich stołkach, po układach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Krzemo napisał:

Jak pisze, że osiagalna dla 5% pracujących , to o której mogę pisać 🙂

 

5%
warto się zastanowić jak tam trafić 

jezeli ktoś starał się być względnie pilnym uczniem i uczył się języków obcych z marszu widzę go gdy w Polsce w bonusie chodzi trzeźwy w tej lepszej 50% grupie

o lepsza pozycje walczysz ze swoim vis a vis punktualnością uprzejmością i czystością butów. Uważam ze jesteś w 25% grupie z szansami na ten 5% skok

no i teraz zaczynaja się schody bo to takie zawodowe PO się zaczynaja. 
musisz pilnie inwestować w siebie oraz nie bać się wyzwań i wyrzeczeń. 
śmiem twierdzić ze skok z 10% do tej 5% grupy zarobkowej to spory element szczęścia. 

4 minuty temu, julekstep napisał:

ignazz robi za 3,6 brutto - confirmed!

Oczywiście.  Jest taki dzień w miesięcu gdzie dochodzę do tego poziomu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.