Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmowa wywiązała się tu na forum gdzie Panie tylko zaglądają jak pytają o prezenty. Tu kwota jest dużo niższa bo niestety dalej w Polsce Kobiety za taka sama prace zarabiają sporo mniej a dodatkowo przedział plus 35 to potrafię sobie wyobrazić inne rodzinne priorytety niż kariera. I tu nawet dwa lata macierzyńskiego zaniżają po prostu rytm kariery i podwyżek związanych z rozwojem zawodowym. A ja dając kwotę miałem na myśli ciągłość kariery vs efekt po 35 roku życia gdzie należy już wymagać dojrzałości emocjonalnej intelektualnej fizycznej i finansowej. 

Uważam całkowicie naturalnym pytaniem dla kogoś kto uważa się za inteligentnego i zaradnego osobnika ile zarabia i jeżeli słyszę w wieku +35 odpowiedz 3,600 to serio mam prawo odrzucając losowe przypadki wątpić czy to w zaradność czy IQ. 

Życie układa się różnie ale nie zwalnia to nas od dążenia do wyższych celów zawodowych a tym niestety w 95% są zarobki. Spełnienie zawodowe w aspektach dobrego samopoczucia i orderu kartofla jest nieżyciowe dziś. 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Krzemo napisał:

Ale nierówności dotyczą tych samych stanowisk i tej samej pracy. Więc jak tam u was? 

Mam już dzwonić do prokuratury? 🤔😋

Pisałem o nierównościach statystycznie a nie konkretnie w moim miejscu pracy. U mnie patrząc jak świetnie się Panie ubierają śmiem twierdzić ze zarabiają świetnie. 

4 minuty temu, Vice-kontorezerwowe napisał:

Screenshot_1.png

Jak to ma działać? Dochodowy od zysków w spółce a potem dochodowy każdego wspólnika jedynie pomniejszony o podatek już zapłacony w kolumnie przychodu? Przecież to jest chore. 

To już lepiej zrobić 1965 i jak za głębokiej komuny zakazać zupełnie. 

To przepisy zaborców były nowocześniejsze.  

Bo korzystniejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ignazz napisał:

Nie każdy Polak tylko facet po 35 roku życia wykształcony i mający o sobie na tyle dobre mniemanie ze się sadzi w internecie

Nie napisałem każdy Polak, tylko każdy ogarnięty Polak. Czyli skróciłem to coś Ty rozwinął do jednego przymiotniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ignazz napisał:

 Uważam całkowicie naturalnym pytaniem dla kogoś kto uważa się za inteligentnego i zaradnego osobnika ile zarabia i jeżeli słyszę w wieku +35 odpowiedz 3,600 to serio mam prawo odrzucając losowe przypadki wątpić czy to w zaradność czy IQ. 

Jak bys skorelowal wysokosc zarobkow z punktami IQ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, julekstep napisał:

Jak bys skorelowal wysokosc zarobkow z punktami IQ?

Zbyt skomplikowane zagadnienie bo tyle wypadkowych pobocznych ale pozwól ze zastosuje potężne uproszczenie.
 

Uśredniając: Człowiek leniwy lub głupi średnio zarobi mniej niż z wyższym IQ. Są wyjątki ale pisze o regule. W dzisiejszych czasach warto być pracowitym i pomysłowym niż leniwym i apatycznym. Inteligentnym niż głupim. Wykształconym niż nieukiem. I w zdrowych systemach idą za tym większe pieniądze. 
A więcej durni widzę leniwych. Poza predyspozycjami naturalnymi co ma swój wpływ ważna jest zaradność życiowa. Dziś nie potrzeba być zaradnym w stylu rycerza który z liścia zabije konia ( takie potrzeby były w średniowieczu ) tylko kogoś kto na te wszystkie bzdety w sklepie zarobi. Zdarza się najmądrzejszy profesor słabo zarabiający i głupi cwaniak grubo koszący łatwy szmal ale ogólnie jest to proste. Odrzucając takie skrajne raczej wychodzi zgodnie z ta zasada. 
 

wszystko kosztuje. Dobra materialne i płytkie czasem jak nowy telefon ale i kultura typu bilet do opery, podróże w mistyczne miejsca. nawet książki moim zdaniem są dziś cholernie drogie. Wszędzie wdarła się komercja. 
 

jezeli mądry profesor jest wybitnym znawca Polinezji ale nie stać go na zobaczenie tej kultury osobiście to mimo wszystko nie uważam go za zaradnego życiowo. Jest to coś innego niż suchy test na iloraz IQ. 
 

dzisiejsze życie wyznacza inne cele niż tylko dobry dobór dziedziny naukowej i osiąganie szczebli tytułów naukowych. Z rekordowym IQ w bonusie. Liczy się tez zmysł przetrwania w bardzo bardzo materialnych warunkach. I nie twierdze ze taki świat mi się podoba. Ale dostosować się trzeba. Więcej zmysłu biznesu zamiast mola książkowego. Takie czasy. 
sam wiesz ze gość z wysokim IQ ale totalnymi brakami np w dziedzinach IT będzie tracił poczucie rzeczywistości. Tak samo jak nerd internetowy zamknięty na rozmowy z innym człowiekiem w realu. 
 

dzis aby przetrwać trzeba wielu umiejętności i jednej głównej wyspecjalizowanej. Mamy inny typ IQ w świecie mocno technologicznym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ignazz napisał:

Wszędzie wdarła się komercja. 

i swoim nastawianiem które tu promujesz tylko potęgujesz to zjawisko :)

14 minut temu, ignazz napisał:

Uśredniając: Człowiek leniwy lub głupi średnio zarobi mniej niż z wyższym IQ

Można to też uśrednić tak że średnio człowiek zarobi tyle na ile dobrze się urodził -> i to też (nie licząc 'wypadkowych pobocznych') będzie prawdziwe (a nie jakieś bajki o 'zaradności')!

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

Nom. Sęk w tym że niektórzy kowale dostają gotowce z platyny od swojego starego - też kowala a niektórzy zawsze będą zmuszeni robić w gównie.

Mamy społeczeństwo dosyć płasko ułożone. To nie Anglia czy US gdzie ten wkład milion na rozruch to bezwzględne minimum. Wiec bym aż tak tego nie uśrednial. Odcinając młodego Kulczyka i biednego szewce dratewke od całej masy chłopaków z porównywalnym startem w grę zaczynaja wchodzić ważniejsze aspekty. Przecież naturalne jest ze raczej porównasz się do kolegów z dawnych lat szkolnych niż do Gajowego Maruchy którego spotkałeś ostatnio w Bieszczadach. 

3 minuty temu, Krzemo napisał:

Wujek Ignacy w kwestiach zarobkowo-życiowych siedzi sobie po prostu w swojej bańce 😉

Z tym IQ=zarobki w ogóle się nie bronisz. 

Ok boomer 😉

Duża ta bańka. Cała Polska świetnie się rozwija i trwa nieustający wzrost bogactwa *
 

 

według Rzadu  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.