Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Artlan napisał:

Czyli marzy ci się coś w stylu Białorusi czy tam powiedzmy Turcji? 

 

Bardziej Szwajcarii.

2 minuty temu, Artlan napisał:

I co rozumiesz przez ,,faktycznie poparcie"?  Tzn. jak duże musiałoby one być żeby PiS miało według ciebie legitymację do wprowadzenia tak radykalnych zmian?

 

Takie, że nie byłoby faktycznego oporu przed tym.

2 minuty temu, Artlan napisał:

Podejrzewam, że całkiem sporo wyborców PiS poparłoby przedłużenie kadencji obecnego Sejmu (i tym samym rządów PiS) zwykłą ustawą do 2030 roku. Do tego można doliczyć część społeczeństwa które ma tego typu kwestie kompletnie w dupie (to zazwyczaj albo wyborcy PiS albo ludzie w ogóle niegłosujący). 

Podejrzewam, że całkiem sporo wyborców Trzaskowskiego poparło by pedofilię, gdyby ofiarami byli dzieci wyborców PiSu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, RappaR napisał:

1. Mój post o popularności muzyków na podstawie ich odsłuchań na YT i spotify i sprzedaży płyt

2. Post Cardiego o tym, że obecnie popularność mierzy się odsłuchaniami na YT i spotify, więc nie można oceniać popularności nie uwzględniając ich.

3. Piszę, że Cardi nie odnosi się do mojego postu, ponieważ jest w nim napisane o odsłuchaniach na YT i spotify.

4. Cardi twierdzi, że odnosi się do mojego postu.


Znaczy rozmawianie z samym z sobą jest dużo lepsze od rozmowy z Tobą, Ty pełnisz dla mnie funkcję drugiego Vasqueza :)

 

W punkcie drugim celowo pominąłeś uwagę, że kryterium złotej czy innej płyty jest słabe, bo nie oddaje tego co się dzieje pod progami sprzedaży co?

Jeżeli schizofrenia związana z rozmawianiem ze samym sobą jest lepsza niż schizofrenia związana z faktem, że twierdzisz, że nie warto ze mną rozmawiać, a mimo to to robisz, to ja nie mam nic do dodania. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2020 o 23:01, blackmagic napisał:

1. Czyli jednak mozna powiedziec ze jeden artysta badz dzielo moze byc lepsze od drugiego?

 

To chyba bardziej skomplikowane.

Jak ktoś nie umie malowac to łatwo go odróznimy od tych co potrafią, bo malowanie najczesciej polega na oddawaniu rzeczywiostosci (pomijam bohomazy nazywane sztuką)

Z muzyką jest trudniej, ona nie oddaje rzeczywistości, to tylko dźwięki których zadaniem jest trafic w nasze gusta i czesto nawet jest tak ze cos co nam sie dzis nie podoba za 10 lat będzie fajne (albo odwrotnie)

W dniu 23.05.2020 o 23:39, julekstep napisał:

w PL niezrozumiałą (dla mnie) popularnością cieszy się Cugowski

Też nie przepadam, ale na żywo podobno robi niesamowite wrażenie bo brzmi podobnie jak na studyjnych nagraniach albo i lepiej, tu na tle syna:

polecam od 2:20

 

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Cardi napisał:

W punkcie drugim celowo pominąłeś uwagę, że kryterium złotej czy innej płyty jest słabe, bo nie oddaje tego co się dzieje pod progami sprzedaży co?

Skoro jest poniżej kryteriów, to jest mało popularne. Więc dla tematu dyskusji nieistotne 

 

10 minut temu, Cardi napisał:

Jeżeli schizofrenia związana z rozmawianiem ze samym sobą jest lepsza niż schizofrenia związana z faktem, że twierdzisz, że nie warto ze mną rozmawiać, a mimo to to robisz, to ja nie mam nic do dodani

Nie traktuję tego jak rozmowę, podobnie jak mówienie do kota, że znowu nie trafił do kuwety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, darkonza napisał:

To chyba bardziej skomplikowane.

Jak ktoś nie umie malowac to łatwo go odróznimy od tych co potrafią, bo malowanie najczesciej polega na oddawaniu rzeczywiostosci (pomijam bohomazy nazywane sztuką)

Z muzyką jest trudniej, ona nie oddaje rzeczywistości, to tylko dźwięki których zadaniem jest trafic w nasze gusta i czesto nawet jest tak ze cos co nam sie dzis nie podoba za 10 lat będzie fajne (albo odwrotnie)

Też nie przepadam, ale na żywo podobno robi niesamowite wrażenie bo brzmi podobnie jak na studyjnych nagraniach albo i lepiej, tu na tle syna:

 

Cugowski ma niesamowite warunki głosowe, ekstra śpiewa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RappaR napisał:

Bardziej Szwajcarii.

W Szwajcarii bezprawnie ogranicza się prawa obywatelskie, olewa się procedury związane z wyborami, rząd nie respektuje wyroków sądów itp?

Raczej bym powiedział, że Szwajcaria jest właśnie odwrotnością tego, co proponuje PiS - czyli jest państwem praworządnym, demokratycznym i opartym na społeczeństwie obywatelskim a nie na trzymaniu za mordę. 

Cytat

Takie, że nie byłoby faktycznego oporu przed tym.

Co to znaczy ,,faktyczny opór"? PiS miał momentami przeciwko sobie całą opozycję, sporą część społeczeństwa, część prawicowych i centrowych mediów (o tych bardziej na lewo nie wspominając), SN, NSA, TK, Unię Europejską, Radę Europy, Komisję Wenecką, ONZ, OBWE oraz USA i jakoś specjalnie się tym nie przejmował. :) 

Cytat

Podejrzewam, że całkiem sporo wyborców Trzaskowskiego poparło by pedofilię, gdyby ofiarami byli dzieci wyborców PiSu

Po czym to wnioskujesz? 

Na pisowskich portalach często jest spotykana narracja wśród komentujących, że z opozycją, sędziami i nieprzychylnymi dla PiS dziennikarzami trzeba zrobić to, co robią Łukaszenko i Erdogan. Przedłużenie kadencji to przy tym pikuś, dlatego przyjąłem, że wspomniani ludzie nie mieliby nic przeciwko temu (wnioskowanie a maiore ad minus). 

Nie mam natomiast pojęcia po czym wywnioskowałeś, że wyborcy Trzaskowskiego mogą popierać pedofilię w stosunku do kogokolwiek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Artlan napisał:

W Szwajcarii bezprawnie ogranicza się prawa obywatelskie, olewa się procedury związane z wyborami, rząd nie respektuje wyroków sądów itp?

Raczej bym powiedział, że Szwajcaria jest właśnie odwrotnością tego, co proponuje PiS - czyli jest państwem praworządnym, demokratycznym i opartym na społeczeństwie obywatelskim a nie na trzymaniu za mordę. 

Dokładnie. Czyli nie ma tam sytuacji takiej jak w Polsce, że władza sądownictwa jest niezależna od populacji. 

 

10 minut temu, Artlan napisał:

W Szwajcarii bezprawnie ogranicza się prawa obywatelskie, olewa się procedury związane z wyborami, rząd nie respektuje wyroków sądów itp?

Raczej bym powiedział, że Szwajcaria jest właśnie odwrotnością tego, co proponuje PiS - czyli jest państwem praworządnym, demokratycznym i opartym na społeczeństwie obywatelskim a nie na trzymaniu za mordę. 

Czy wierzysz, że władza jest w stanie sprawować władzę nie mając w niczym żadnego oparcia?

 

11 minut temu, Artlan napisał:

Na pisowskich portalach często jest spotykana narracja wśród komentujących, że z opozycją, sędziami i nieprzychylnymi dla PiS dziennikarzami trzeba zrobić to, co robią Łukaszenko i Erdogan. Przedłużenie kadencji to przy tym pikuś, dlatego przyjąłem, że wspomniani ludzie nie mieliby nic przeciwko temu (wnioskowanie a maiore ad minus). 

I co to jest to coś? Może chodzi o dialog i spokojny dyskurs? :)

12 minut temu, Artlan napisał:

Nie mam natomiast pojęcia po czym wywnioskowałeś, że wyborcy Trzaskowskiego mogą popierać pedofilię w stosunku do kogokolwiek. 

Wśród wyborców Trzaskowskiego często się pojawia dehumanizacja wyborców PiSu, więc to tylko kolejny, logiczny krok. Po tym jak NSDAP zdehumanizowało Żydów, wyborcy NSDAP nie mieli nic przeciwko gwałtom na żydowskich dzieciach. Wypowiedzi wyborców Trzaskowskiego wobec wyborców PiSu są analogiczne do tych jakimi naziści określali Żydów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Koelner napisał:

jeśli chodzi o doradztwo to powinieneś zrezygnować z internetu :)

chodzilo mi o to ze ten generator korwina to nawet u nas w watku o polityce sie juz pojawial, nie wspominajac o tym od ilu lat krazy po necie i jestem zdziwiony ze go jeszcze jak dotad nie widziales:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

chodzilo mi o to ze ten generator korwina to nawet u nas w watku o polityce sie juz pojawial, nie wspominajac o tym od ilu lat krazy po necie i jestem zdziwiony ze go jeszcze jak dotad nie widziales:)

a to przepraszam :) ogólnie Korwin dzięki hot16 i stylówce w czapce mnie rozbawia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

mimo wszystko opcja wygranej trzaskowskiego dla wyborcow konfederacji bedzie mniej atrakcyjna niz dudy wiec jest to dla mnie pewne zaskoczenie

Nope, rozpisałem to kilka stron temu. 

Co takiego dobrego dla Konfy może przynieść druga kadencja Dudy? Kolejną obietnicę NIEZWŁOCZNEGO złożenia projektu podniesienia kwoty wolnej do 8tys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Cardi napisał:

Nope, rozpisałem to kilka stron temu. 

Co takiego dobrego dla Konfy może przynieść druga kadencja Dudy? Kolejną obietnicę NIEZWŁOCZNEGO złożenia projektu podniesienia kwoty wolnej do 8tys?

po bedzie grala trzaskowskim na blokowanie ustaw pisu. popatrz na to jaki % pozytywnych decyzji odnosnie tarczy antykryzysowej jest u trzaskowskiego w urzedzie, a jaki w innych miastach polski. mnie jest trudno uwierzyc ze to nieudolnosc urzednikow. raczej na reke platformie bedzie fakt ze firmy beda dostawac kase z opoznieniem. im gorzej dla ludzi, tym gorzej dla pisu czyli tym lepiej dla platformy. beda szly masowe weta podczas powtorki pandemii i osobiscie czarno to widze. holownia czy wkk w ten sposob by nie postepowali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.