Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

"Otrzymaliśmy z Ministerstwa Nauki dokument, który świadczy o tym, że pan minister Szumowski zastępował ministra Dardzińskiego, któremu podlegało Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, łącznie 56 dni. 

(...)

Michał Szczerba dodał z kolei, że Minister Zdrowia nadzorował instytucję wtedy, kiedy procedowane były wnioski spółki jego brata oraz żony.

- Łukasz Szumowski razem z bratem zakładają spółkę Szumowski Investments. Ta spółka zakłada kolejne spółki - jest ich wspólnikiem. Life Science Innovations, OncoArendi i Simplicardiac. Spółka Life Science Innovations, wtedy kiedy nadzór zastępczy w lutym sprawuje wiceminister Szumowski, otrzymuje z odwołania 24 mln zł. Spółka OncoArendi w okresie rządów Prawa i Sprawiedliwości podpisuje umowy na kwotę ponad 140 mln zł. Spółka Simplicardiac, mimo licznych wątpliwości, otrzymuje wypłaty, umowy, pożyczki z NCBiR-u - wyliczał Szczerba.

Na koniec dodał, że gdy Szumowski przekazał swoje udziały żonie, powstała spółka SI Assets. Początkowo wyceniana była na 40 tys., a na skutek dotacji z NCBiR-u jej wartość dochodzi teraz do 40 mln złotych."

https://wiadomosci.wp.pl/politycy-po-lukasz-szumowski-klamie-6514662320940673a

 

uczcie się od ministra, jak robić biznes. tylko pamiętajcie o przepisaniu wszystkiego na żonę, bo wtedy w oświadczeniu będzie można niechlujnym pismem zadeklarować jedynie niecałe 3k oszczędności.

spory to kontrast w porównaniu z tym, co i jak zrobił Trzaskowski (jest również majątek żony): https://www.scribd.com/document/463062086/Oświadczenie#fullscreen&from_embed

idzie pewnie po prezydenturę. w sumie dobrze, bo to najlepszy kandydat niezależnie od poglądów politycznych. 

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, quevas napisał:

na tym polega ten cud, Duda nie złamał Konstytucji

a i tak wyłącznie potwierdził reputację nieskomplikowanego przyrządu do składania podpisów

Nie złamał Konstytucji, ale panowie profesorowie: Sadruski oraz Matczak zgodzili się z pewnym internetowym trollem, że prezydent Duda złamał m.in prawo lotnicze ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Koelner napisał:

oj polecam , można tam trafić dobra okazje koło Wdzydze 

Jakiś rok temu blisko Kościerzyna koles oferował mi uzbrojona działkę 1500m blisko jeziora za (aż zapytałem bo myślałem że się przesłyszałem) 45tyś

 

W Warszawie mniej więcej tyle to w apartamentowcu parking podziemny kosztuje 🤣

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
3 minuty temu, josephnba napisał:

Ale cytat do którego się ta aluzja odniosła wyrwany z kontekstu też ma zupełnie inny wydźwięk

Cytat jest pełny i nie odzierałem niczego z kontekstu.

 

Nie wiem też co ludzie mają z tym PISem na wschodzie. Jaka jest różnica %?

I tutaj niekoniecznie chodzi o ciemnogród i "uwielbienie" lub "przekupienie", tylko o to, że nie możemy już patrzeć na dotacjobiorców z PO-PSL.

Nie znasz sytuacji, a szeregujesz cały region.

Dawni "działacze" PO-PSL dzisiaj występują jako bezpartyjne komitety, bo ludzie mają dość przekrętów i afer. W innym przypadku byłaby polityczna utylizacja.

To jest klucz i główny powód. To nie pisowska miłość.

To niechęć i chęć pozbycia się darmozjadów, wiecznych senatorów i układów w samorządzie.

I o ile politycy PO zadowalają się $, o tyle przy drugiej opcji sprawa jest ciężka. Mniejsze zło regionalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, josephnba napisał:

Niestety realia są takie iż wschód z racji położenia na mapie dostał w dupę i stąd też właśnie tam największe zniwo zbiera PiS bo łatwiej tam kupić wyborców niż na tym złym zachodzie gdzie z krasnali i podciersania tyłków da się żyć 

 

39 minut temu, josephnba napisał:

Stwierdziłem jedynie fakt, że wschód jako region jest uboższy od zachodu dlatego też PiSowi łatwiej jest tam szukać wyborców (co pokazują wszelkie prognozy wyborcze)

Pisałem o Warszawie i powodach dla których PiS nie ma tu większości

 

7 minut temu, StaryFan napisał:

Nie wiem też co ludzie mają z tym PISem na wschodzie. Jaka jest różnica %?

I tutaj niekoniecznie chodzi o ciemnogród i "uwielbienie" lub "przekupienie", tylko o to, że nie możemy już patrzeć na dotacjobiorców z PO-PSL.

Nie znasz sytuacji, a szeregujesz cały region.

Dawni "działacze" PO-PSL dzisiaj występują jako bezpartyjne komitety, bo ludzie mają dość przekrętów i afer. W innym przypadku byłaby polityczna utylizacja.

To jest klucz i główny powód. To nie pisowska miłość.

To niechęć i chęć pozbycia się darmozjadów, wiecznych senatorów i układów w samorządzie.

I o ile politycy PO zadowalają się $, o tyle przy drugiej opcji sprawa jest ciężka. Mniejsze zło regionalne.

Te hasełka o biednym i zacofanym wschodzie, które dla wódki i kiełbasy głosuje na PiS to takie warszafkowe myślenie, bez próby głębszej analizy. To tak nie jest. Wystarczy prześledzić trochę historii....  (zabory, II RP, okupacja, walka z komuną po 1944r, wybory 1989 i późniejsze).

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, StaryFan napisał:

Cytat jest pełny i nie odzierałem niczego z kontekstu.

 

Nie wiem też co ludzie mają z tym PISem na wschodzie. Jaka jest różnica %?

I tutaj niekoniecznie chodzi o ciemnogród i "uwielbienie" lub "przekupienie", tylko o to, że nie możemy już patrzeć na dotacjobiorców z PO-PSL.

Nie znasz sytuacji, a szeregujesz cały region.

Dawni "działacze" PO-PSL dzisiaj występują jako bezpartyjne komitety, bo ludzie mają dość przekrętów i afer. W innym przypadku byłaby polityczna utylizacja.

To jest klucz i główny powód. To nie pisowska miłość.

To niechęć i chęć pozbycia się darmozjadów, wiecznych senatorów i układów w samorządzie.

I o ile politycy PO zadowalają się $, o tyle przy drugiej opcji sprawa jest ciężka. Mniejsze zło regionalne.

Sugerujesz że ludzi na zachód od Bugu nie mają dość po PSL w takim samym stopniu co wschodni? Albo że ludzie z PiS są mniej skompromitowani lub nie są wiecznymi senatorami? No proszę cię 

Pod tym względem wszystko jest podobnie, ale Warszawie choćby (coś o czym pisałem) bezrobocie jest mniejsze, zarobki wyższe to i trudniej "łowić" na socjaldemokrację

Ja tego nie wymyśliłem, tak się rozkładają głosy na PiS i (umieszczam dla ułatwienia rozmowy) PO

b2a87b3f-535b-4043-b246-a2a0e05501ec.png

I tak sie to przedstawia od już kilku wyborów wstecz

Kontekst historyczny? Czy ja wiem? Przez lata powojenne wszystkim było równie trudno

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, josephnba napisał:

Pod tym względem wszystko jest podobnie, ale Warszawie choćby (coś o czym pisałem) bezrobocie jest mniejsze, zarobki wyższe to i trudniej "łowić" na socjaldemokrację

Nom. W Wawie łowi się na socjodemokrację (nie bądź ciemnogrodem ani moherem, bądź światowcem/europejczykiem i inne bzdurki).

(żeby nie było PiSy robią to samo - tylko uderzają w inne kompleksy :) )

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, julekstep napisał:

Nom. W Wawie łowi się na socjodemokrację (nie bądź ciemnogrodem ani moherem, bądź światowcem/europejczykiem i inne bzdurki).

(żeby nie było PiSy robią to samo - tylko uderzają w inne kompleksy :) )

Masz rację

Na wschodzie, bazując na mapce) ludzie wierzą bardziej PiSowi bo ofiarują im to czego Ci potrzebują

W Warszawie, jako że poziom życia ogólnie jest wyższy (bezrobocie, różnorodność ofert, wysokość zarobków) ludzie zaspokojeni w te potrzeby patrzą też na inne aspekty życia

No i co równie ważne a o czym pidslem- Warszawa jest najbardziej chyba zróżnicowana etnicznie i religijnie. Bijący w katolickie dzwony, często pośrednio lub bezpośrednio atakujący inne wyznania politycy partii rządzącej nie mają tu tak wielu przychylnych słuchaczy 

Czy mi się to podoba czy nie, w tej chwili jest nieistotne. Takie są twarde fakty i każdy, ty Julesławie również, widzisz to każdego dnia na ulicach naszego miasta 

A jeśli bycie "światowcem" który widzi ciut dalej niż swoje podwórko jest zbrodnią to jestem winny

 

Nie bądź ciemnogrodem powiadasz? Ok ja wykształciuch mogę nie być ciemnogrodem 

Każda strona ma swoje piękne określenia

Mam tylko problem, bo mój pradziadek piłsudczyk, dziadek żołnierz z Modlina i później AKowiec nie stał tam gdzie ZOMO 

A cholera wie, może minister od dekomunizacji miał na biurku teczkę dziadunia? 🤔

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
41 minut temu, josephnba napisał:

Sugerujesz że ludzi na zachód od Bugu nie mają dość po PSL w takim samym stopniu co wschodni? Albo że ludzie z PiS są mniej skompromitowani lub nie są wiecznymi senatorami? No proszę cię 

Pod tym względem wszystko jest podobnie, ale Warszawie choćby (coś o czym pisałem) bezrobocie jest mniejsze, zarobki wyższe to i trudniej "łowić" na socjaldemokrację

Ja tego nie wymyśliłem, tak się rozkładają głosy na PiS i (umieszczam dla ułatwienia rozmowy) PO

b2a87b3f-535b-4043-b246-a2a0e05501ec.png

I tak sie to przedstawia od już kilku wyborów wstecz

Kontekst historyczny? Czy ja wiem? Przez lata powojenne wszystkim było równie trudno

 

Sejm 2019

Mapa przedstawia poparcie w gminach dla komitetu Prawo i SprawiedliwośćWyniki wyborów do Sejmu 2019 na mapach - WB dataD7mYOaVW4AID75H-300x279.jpg

Duży ten wschód.

To jeszcze to.

Mapa przedstawia poparcie w gminach dla komitetu Sojusz Lewicy Demokratycznej

Za wódkę i kiełbasę na komunistów wschód nie głosuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli głosujesz na PiS to tak jakbyś głosował na postkomune ;)

Zwłaszcza pierwszy twój obrazek pokazuje preferencje polityczne i wysokość poparcia dla PiS.

Nie chcę się o to spierać bo to bezzasadne i odbiegamy od tematu trochę 

A ten był taki- w Warszawie Kaczyński przegrywa regularnie choć rywala ma historycznie słabego bo tu mało kto wierzy temu człowiekowi i jego "dobrym intencjom"

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
1 minutę temu, josephnba napisał:

Jeśli głosujesz na PiS to tak jakbyś głosował na postkomune 

Nie, na komunę głosuje zachód, a w-wa wprowadziła do PE doświadczonych towarzyszy.

Byłem po prostu dokładniejszy niż TY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2005 roku po necie krążyła mapka, gdzie poparcie dla PiS pokrywa się z podziałem narodowościowym w II RP (oczywiście na terenach Polski po 1945 r.)

To co jozef z Białołęki tu wypisuje to bardzo niski poziom wiedzy. W zasadzie wszystko podciągnie pod PiS.

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, StaryFan napisał:

Nie, na komunę głosuje zachód, a w-wa wprowadziła do PE doświadczonych towarzyszy.

Byłem po prostu dokładniejszy niż TY.

Oki, dla ciebie Michnik i Tusk to komuchy

Dla mnie Jasiński i Piotrowicz 

Sprawdźmy którzy z nich mają bogatsze doświadczenie w PRL?

No i pozwolę sobie zażartować że skoro Warszawa wysyła komuchów do PE to znaczy że odwrotnie od PiSu oczyszcza polską politykę z tychże 😎


 

@StaryFan szanuje Twoje poglądy i twój sposób dyskusji, tak różny od niektórych wyborców PiSu z tego forum

Nie wchodźmy zatem w te prymitywne przepychanki czy twoja racja czy moja bo moja jest mojsza niż twoja

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka rankingów.

Ranking Polityki i AGH na temat jakości życia w polskich miastach 2018 rok - 5 miejsce Rzeszów, 12.Lublin, 13.Krosno, 19. Białystok, 20.Kielce

Ranking Miast dla Młodych 2019 opracowany przez Fundację Schumanna - 2 miejsce Rzeszów, 12. Lublin, 13.Krosno, 19. Zamość, 24. Tarnów, 25.Przemyśl

Ranking 100 obszarów funkcjonalnych Klubu Jagiellońskiego - Rzeszów 3 miejsce, 8.Lublin, 10.Kielce

 

Za 2019 rok najlepsza zdawalność matur: małopolskie, podlaskie, mazowieckie, podkarpackie, wielkopolskie

 

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
29 minut temu, josephnba napisał:

Oki, dla ciebie Michnik i Tusk to komuchy

Skoro wiesz lepiej.

Tusk, Michnik, Miller, a zwłaszcza Cimoszewicz, to jednak bardziej uznane nazwiska.

͡º ͜ʖ͡º) #alkohol #alkohol #ciekawostki - c......9 - Wykop.pl

Zwróć proszę uwagę na dane, zanim narobisz na bardzo zasłużony region. 

Cytat

@StaryFan szanuje Twoje poglądy i twój sposób dyskusji, tak różny od niektórych wyborców PiSu z tego forum

Nie jestem sympatykiem żadnej partii. Po prostu pisowi mam najmniej do zarzucenia (pomimo, że od 8 lat walczę z nimi w sądzie, a winni stracili już mandaty).

Irytują mnie stereotypy, które jak widzisz mijają się z prawdą. Tyle z mojej strony.

 

Ps. dziwiło mnie podejście ze stereotypem alkoholowym, bo na wschodzie nie widać lumperii. Prześledziłem dane i mapy i rzeczywistość nie kłamią.

 

Edytowane przez StaryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.