Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Cardi napisał:

A co jeżeli dalej czai się 100 płyt disco polo ze sprzedażą o 1-10szt mniej niż wymóg na platynową? Skąd w ogóle w dobie internetu pomysł na określanie co jest popularną muzyką patrząc na sprzedaż płyt. Na sprzedaż kaset magnetofonowych też patrzysz?

A co jeżeli dalej się czai 1012093123948901328241141123491 płyt z muzyką poważną ze sprzedażą o 1 sztukę mniej niż wymóg na platynową?

Ps. nie przeczytałeś nawet artykułu i komentujesz go. Klasyczny Cardi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, fluber napisał:

zenek i podsiadlo skonczyli w top 2 ale dalej tam za bardzo na kolejnych miejscach disco polo nie ma. patrzac po wynikach jest jedna bardzo popularna gwiazda ale disco polo jako gatunek muzyczny w zestawieniu jednak nie dominuje

No niby tak - niemniej "kultura" sluchania disco polo nie polega chyba na namietnym kupowaniu plyt - raczej ludzie sluchaja tego na przyslowiowych grillach, weselach etc. A moze zenek jest tak uberdisco ze kazdy jego slucha :)

nie wiem, badan nie robilem ani nie szukalem, ale na pewno ta muzyka w Polsce dobrze sie trzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, blackmagic napisał:

No niby tak - niemniej "kultura" sluchania disco polo nie polega chyba na namietnym kupowaniu plyt - raczej ludzie sluchaja tego na przyslowiowych grillach, weselach etc. A moze zenek jest tak uberdisco ze kazdy jego slucha :)

nie wiem, badan nie robilem ani nie szukalem, ale na pewno ta muzyka w Polsce dobrze sie trzyma

Po co wrzucasz artykuł, którego nie czytałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał:

A co jeżeli dalej się czai 1012093123948901328241141123491 płyt z muzyką poważną ze sprzedażą o 1 sztukę mniej niż wymóg na platynową?

Ps. nie przeczytałeś nawet artykułu i komentujesz go. Klasyczny Cardi. 

Fajnie ze sam widzisz slabosci swojego argumentu.

Ps. bo komentuje twoj post, a nie artykul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cardi napisał:

Fajnie ze sam widzisz slabosci swojego argumentu.

 

Nie widzę, bo nie tworzę sztucznych tworów logicznych o zerowym prawdopodobieństwie. 

 

2 minuty temu, Cardi napisał:

Ps. bo komentuje twoj post, a nie artykul

Który jest częścią dyskusji i fragmentem szerszej całości, która Ciebie jak widać kompletnie przerosła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, RappaR napisał:

Diamentową dostali Zenek i Podsiadło. Poza Zenkiem, który jest fenomenem pojedynczym nie ma wśród top12 jest jeszcze jeden album Disco Polo. Ty z tego wysunąłeś wniosek:

większość lubi bawić się przy disco polo.

Hmmm....

Po kolei. Napisalem ze uwazam ze sa lepsze / gorsze gusta. Napisalem ze Sinatra moim zdaniem jest lepszym piosenkarzem od zenka i mniej popularnym na świecie niz zenek w Polsce. Potem napisalem ze pewnie Podsiadlo/Taco/Quebo (wybacz ze lacze dla mnie to podobna muzyka) sa na pierwszym miejscu jesli chodzi o internet i ludzi ktorzy wydaja po 150 zl na bilet a wsrod reszty wiekszosc slucha pewnie disco polo.

Potem ty wczlapales piszac cos o moich kompleksach. Dalem link do artykulu ktory potwierdza ze podsiadlo i zenek sprzedaja sie najlepiej a oprocz tego jeszcze jeden sespol disco polowy dobrze sie sprzedaje w PL. 

A ty piszesz ze ja wyciagam zle wnioski z artykulu chociaz ja pisząc swoja opinie nawet go nie cxytalem - znalazlem go dopiero jak napisales bo potwierdza ze disco polo dobrze sie sprzedaje.

Nawet jezeli sie myle i to jest nie wiem 2-3 najpopularniejszy rodzaj muzyki to co to zmienia w pierwotnej dyskusji? 

13 minut temu, RappaR napisał:

Po co wrzucasz artykuł, którego nie czytałeś?

Hm , skad wniosek ze nie czytalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RappaR napisał:

Nie widzę, bo nie tworzę sztucznych tworów logicznych o zerowym prawdopodobieństwie.

Wyciągasz wniosek na podstawie cząstkowej informacji - sprzedaży płyt. 10-15 lat temu fajnie. Marek Sierocki i Hirek Wrona robili to samo, za pieniądze. Ale dzisiaj przenosić sprzedaż płyt na popularność muzyki? W dobie spotify i odtworzeń z jutuba? 

4 minuty temu, RappaR napisał:

Który jest częścią dyskusji i fragmentem szerszej całości, która Ciebie jak widać kompletnie przerosła. 

Czy już mogę zgłaszać ten post za obrazę użytkownika, jak zostałem zgłoszony za "klub debili"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cardi napisał:

Wyciągasz wniosek na podstawie cząstkowej informacji - sprzedaży płyt. 10-15 lat temu fajnie. Marek Sierocki i Hirek Wrona robili to samo, za pieniądze. Ale dzisiaj przenosić sprzedaż płyt na popularność muzyki? W dobie spotify i odtworzeń z jutuba? 

numer 1 na polskim yt to bodajze " bankę łap" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, blackmagic napisał:

Napisalem ze Sinatra moim zdaniem jest lepszym piosenkarzem od zenka i mniej popularnym na świecie niz zenek w Polsce.

Nie mniej Sinatra za życia była dużo bardziej popularnym muzykiem w USA, niż Zenek obecnie jest w Polsce.

4 minuty temu, blackmagic napisał:

Potem napisalem ze pewnie Podsiadlo/Taco/Quebo (wybacz ze lacze dla mnie to podobna muzyka) sa na pierwszym miejscu jesli chodzi o internet i ludzi ktorzy wydaja po 150 zl na bilet a wsrod reszty wiekszosc slucha pewnie disco polo.

Ludzie, którzy nie korzystają z internetu w Polsce to mniejszość, głównie emeryci i emeryci nie słuchają raczej disco polo.

6 minut temu, blackmagic napisał:

Nawet jezeli sie myle i to jest nie wiem 2-3 najpopularniejszy rodzaj muzyki to co to zmienia w pierwotnej dyskusji? 

 

Że jednak jest mniej popularny od innych, co oznacza, że raczej statystyczny wyborca PiS nie słucha go, jak próbujesz przemycić w narracji.

7 minut temu, blackmagic napisał:

Hm , skad wniosek ze nie czytalem

 

15 minut temu, blackmagic napisał:

No niby tak - niemniej "kultura" sluchania disco polo nie polega chyba na namietnym kupowaniu plyt

Od kiedy ZPAV zaczął przyznawać złote, platynowe i diamentowe single za sprzedaż cyfrową, nic nie jest takie samo jak dawniej. Sprzedaż płyt - cały czas wynagradzana na takich samych, jak dawniej, zasadach - premiowała w otrzymywaniu wyróżnień tych artystów, którzy sprzedawali muzykę na fizycznym nośniku. Od kiedy jednak zaobserwowano, że sprzedaż cyfrowa to istotny procent sprzedaży muzyki, wprowadzono zmiany.

W regulaminie pojawił się m.in. taki zapis.

Suma 10 płatnych pobrań cyfrowych któregokolwiek z tytułów albumu w formie pojedyncze nagranie audio (download) , muzyka w tle (ringback tone) lub dzwonek telefoniczny wykorzystujący wyłącznie oryginalne nagranie (master ringtones) jest równoznaczna ze sprzedażą 1 albumu CD lub DVD audio. Ilość 2500 szt. streamów (odsłuchów) któregokolwiek z tytułów albumu jest równoznaczna ze sprzedażą 1 albumu CD lub DVD audio.

Uzupełniony 1 marca 207 roku o zapis:

Wartość przychodu 20 zł z tytułu pobrań cyfrowych któregokolwiek z tytułów albumu w formie pojedyncze nagranie audio (download), muzyka w tle (ringback tone), dzwonek telefoniczny wykorzystujący wyłącznie oryginalne nagranie (master ringtones), przychód przypisany z tytułu streamingu do danego utworu – jest równoznaczny ze sprzedażą 1 albumu CD lub DVD audio. Sumowany jest przychód każdego z utworów występujących na albumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Cardi napisał:

Czy już mogę zgłaszać ten post za obrazę użytkownika, jak zostałem zgłoszony za "klub debili"?

Zgłaszaj. Faktem jest, że Ciebie przerosła dyskusja, w której wklejono artykuł o tym, że obecnie liczy się do "sprzedaży płyt" odtworzenia cyfrowe, a Ty kolejny raz piszesz o YT i spotify, będąc niezdolny z powodów (Ty podaj jakich) przyswoić sobie treści z króciutkiego tekstu pisanego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, jack napisał:

Panowie ale kto kupuje dziś płyty? I to jeszce Disco polo.

Właśnie też się nad tym zastanawiam. Rozumiem jakichś starych fanów Kultu, The Cure czy innego Deep Purple, którzy mają już te poprzednie 20 płyt i po prostu uzupełniają kolekcję o te najnowsze płyty (sam bym pewnie tak zrobił na ich miejscu, nawet jeżeli płytę odsłuchałbym w necie i uznałbym za niezbyt udaną). 

Kim są jednak pozostawali nabywcy płyt w 2020 roku? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
24 minuty temu, Artlan napisał:

Właśnie też się nad tym zastanawiam. Rozumiem jakichś starych fanów Kultu, The Cure czy innego Deep Purple, którzy mają już te poprzednie 20 płyt i po prostu uzupełniają kolekcję o te najnowsze płyty (sam bym pewnie tak zrobił na ich miejscu, nawet jeżeli płytę odsłuchałbym w necie i uznałbym za niezbyt udaną). 

Kim są jednak pozostawali nabywcy płyt w 2020 roku? :) 

Osoby które doceniają dźwięk odtwarzany np. ze starego gramofonu? StarzyFani? :) 

 

 

Ps. Osobiście dawno nie kupiłem, ale rozumiem dlaczego ciągle jest rynek na winyl.

Edytowane przez StaryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2020 o 00:15, Artlan napisał:

Zacytuj tą odpowiedź, bo nie widzę. :) 

 

http://e-nba.pl/topic/7085-polityka-w-polsce-i-na-świecie/?do=findComment&comment=772700

W dniu 21.05.2020 o 00:15, Artlan napisał:

Po co te brednie o dziurawej konstytucji? Przecież wy sami nie wierzycie, że chodzi o coś innego niż dwie wymienione wyżej kwestie. :)

 

Ja szczerze wierzę, że obecna konstytucja jest dziurawa i do wymiany. 

 

W dniu 21.05.2020 o 00:15, Artlan napisał:

Niby Sejm mianuje ministrów? Chyba nie uważałeś na lekcjach WOS.

 

Ok. Sejm udziela wotum zaufania de facto mianując ministrów. Coś jeszcze?

 

W dniu 21.05.2020 o 00:15, Artlan napisał:

Nie wiedziałem, że PiS chce (lub chciał) wybierać członków SN za pośrednictwem Sejmu. Nie pomyliło ci się z Trybunałem Konstytucyjnym? Ale zaraz, przecież członków TK Sejm wybiera od zawsze, zatem... o czym ty do mnie piszesz w ogóle? :) 

Jak nie wiesz, że PiS chce wybierać członków KRS, to miło, że Ciebie doedukowałem w tym zakresie. 

 

W dniu 21.05.2020 o 00:15, Artlan napisał:

Nie wiedziałem, że PiS chce (lub chciał) wybierać członków SN za pośrednictwem Sejmu. Nie pomyliło ci się z Trybunałem Konstytucyjnym? Ale zaraz, przecież członków TK Sejm wybiera od zawsze, zatem... o czym ty do mnie piszesz w ogóle? :) 

Dokładnie to samo.

W dniu 21.05.2020 o 00:15, Artlan napisał:

Poprzedni prezydenci podpisywali ustawy publicznie/przyjmowali ślubowania o normalnych godzinach. 

Dla mnie druga w nocy to normalna godzina. 

24 minuty temu, StaryFan napisał:

Osoby które doceniają dźwięk odtwarzany np. ze starego gramofonu? StarzyFani? :) 

 

 

Ps. Osobiście dawno nie kupiłem, ale rozumiem dlaczego ciągle jest rynek na winyl.

Edytowane 6 minut temu przez StaryFan

Dyskusja nie tyczy się winylu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, StaryFan napisał:

A jakiego nośnika tyczy dyskusja?

Tak naprawdę tyczy się popularności artystów na podstawie nagród ZPAV, ale niektórzy mający problem z rozumieniem słowa pisanego zinterpretowali to jako dyskusję o sprzedaży płyt CD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
Teraz, RappaR napisał:

Tak naprawdę tyczy się popularności artystów na podstawie nagród ZPAV, ale niektórzy mający problem z rozumieniem słowa pisanego zinterpretowali to jako dyskusję o sprzedaży płyt CD. 

To zauważyłem.

Mój post dotyczył jedynie odpowiedzi na pytanie dlaczego ludzie w 2020 kupują płyty (bez podziału na nośnik).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega cupla pomyliłem Sinatrę z Santana

Wielkie mi rzeczy, każdemu się zdarza

Btw zdecydowanie wolę Sinatrę niż Santane

 

Druga sprawa kwestia lepszosci kulkowej

Tak głos Santana ma nieporównywalnie lepszy a do tego jest jednym najlepszych gitarzystów epoki co dalej mu kolejne 100 PTS do zajebistosci

Zaenek tak samo gra jak śpiewa czyli wybitnie przeciętnie 

No ale tak jak pisałem wcześniej

Jak sprywatyzują TVP to mogą mu robić benefisu na zmianę z raportami i zamachu w Smoleńsku

(Antek jeszcze bierze na to kase?)

 

 

1 godzinę temu, jack napisał:

Panowie ale kto kupuje dziś płyty? I to jeszce Disco polo. Bo chyba nic się nie zmieniło i dalej te diamentowe, złote itd to za sprzedaż się dostaje. Disco polo musi być bardzo popylarne skoro w kablówce mam z 4-5 programów z tą muzyką. Chyba zarabiają na siebie. 

Ale jest też (ku rozpaczy teściowej) opcja ignoruj (teściową też)🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, blackmagic napisał:

No niby tak - niemniej "kultura" sluchania disco polo nie polega chyba na namietnym kupowaniu plyt - raczej ludzie sluchaja tego na przyslowiowych grillach, weselach etc. A moze zenek jest tak uberdisco ze kazdy jego slucha :)

nie wiem, badan nie robilem ani nie szukalem, ale na pewno ta muzyka w Polsce dobrze sie trzyma

to jasne ze disco polo jest popularne ale disco polo nie slucha sie przeciez w taki sposob jak innych typow muzyki;) 

to tak jakby dyskutowac czy lepszy gust ma ktos kto nosi dzinsy czy krotkie spodenki. jesli np regularnie biega to pytanie o gust nie ma sensu. 

na weselach czy na grillach, czy na Sylwestra, puszcza sie disco polo ale to nie oznacza ze ludzie tam przebywajacy to koneserzy tego rodzaju rozrywki. to pokazuje raczej sklonnosci do biesiadowania przy muzyce niz sama popularnosc gatunku.

wiec o ile mnostwo ludzi lubi sie bawic przy disco polo to szczerze watpie zeby to byla muzyka pierwszego wyboru dla wiekszosci z nich. dlatego "popularnosc" jest duza, ale kupowanie plyt czy biletow na jakies koncerty nalezy do rzadkosci. 

podsumowujac, nie laczylbym lubienia dusco polo z gustem bo wszystko zalezy od kontekstu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RappaR napisał:

Zgłaszaj. Faktem jest, że Ciebie przerosła dyskusja, w której wklejono artykuł o tym, że obecnie liczy się do "sprzedaży płyt" odtworzenia cyfrowe, a Ty kolejny raz piszesz o YT i spotify, będąc niezdolny z powodów (Ty podaj jakich) przyswoić sobie treści z króciutkiego tekstu pisanego. 

Powód prosty - mam go w dupie. Przeczytałem twój post, odniosłem się do tego posta. To ty drążysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.