Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, fluber napisał:

po bedzie grala trzaskowskim na blokowanie ustaw pisu. popatrz na to jaki % pozytywnych decyzji odnosnie tarczy antykryzysowej jest u trzaskowskiego w urzedzie, a jaki w innych miastach polski. mnie jest trudno uwierzyc ze to nieudolnosc urzednikow. raczej na reke platformie bedzie fakt ze firmy beda dostawac kase z opoznieniem. im gorzej dla ludzi, tym gorzej dla pisu czyli tym lepiej dla platformy. beda szly masowe weta podczas powtorki pandemii i osobiscie czarno to widze. holownia czy wkk w ten sposob by nie postepowali

Im gorzej dla pisu tym lepiej dla Konfy. Elektorat z PiS przepłynie prędzej do Konfy niż ten z PO. Szczególnie fanatycy Czaskowskiego. Samo odwlekanie i przeszkadzanie nie wpłynie dobrze na Platformę, obojętnie czy twarzą przeszkadzania będzie trzecia czy pierwsza osoba w państwie. Konfa nie walczy o wygranie wyborów, to jest poza zasięgiem, walczy o zdecydowanie większą liczbę posłów niż Zlew czy PSL i na rękę są im wyniki PiS 32 PO 32 Konfa 20, co nie jest nieosiągalne. Jeżeli wtedy powstałby POPiS to chyba wybuchłaby wojna domowa, także ktoś musiałby pójść do Konfy z konkretną ofertą. Przeprowadzenie kilku kluczowych ustaw z programu Konfy plus narracja "ani przez ostatnich 8, ani przez ostatnie 4 lata się nie dało, oto jesteśmy i patrzcie co załatwiliśmy, dajcie nam 45% to załatwimy więcej za 4 lata" to dość istotny powód, żeby nieliczyć na kolejną kadencję Dudexa.

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Cardi napisał:

Im gorzej dla pisu tym lepiej dla Konfy. Elektorat z PiS przepłynie prędzej do Konfy niż ten z PO. Szczególnie fanatycy Czaskowskiego. Samo odwlekanie i przeszkadzanie nie wpłynie dobrze na Platformę, obojętnie czy twarzą przeszkadzania będzie trzecia czy pierwsza osoba w państwie. Konfa nie walczy o wygranie wyborów, to jest poza zasięgiem, walczy o zdecydowanie większą liczbę posłów niż Zlew czy PSL i na rękę są im wyniki PiS 32 PO 32 Konfa 20, co nie jest nieosiągalne. Jeżeli wtedy powstałby POPiS to chyba wybuchłaby wojna domowa, także ktoś musiałby pójść do Konfy z konkretną ofertą. Przeprowadzenie kilku kluczowych ustaw z programu Konfy plus narracja "ani przez ostatnich 8, ani przez ostatnie 4 lata się nie dało, oto jesteśmy i patrzcie co załatwiliśmy, dajcie nam 45% to załatwimy więcej za 4 lata" to dość istotny powód, żeby nieliczyć na kolejną kadencję Dudexa.

Jak Konfederacja będzie u władzy to ja wyjadę, podobnie jak gros lekarzy. 

Nic nie stanie wam na drodze budować antyszczepionkowy raj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał:

Ale ja nigdy nie rozmawiałem ze sobą, więc nie mogę do tego wrócić, znowu braki w logice...

Chyba lepiej wiem co robiłeś, tak jak lepiej wiesz co napisałem. Tyle ode mnie, prośba do moderacji o skasowanie kilku powyższych postów, bo są bezcelowe. Włącznie z tym.

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, RappaR napisał:

Ale ja nigdy nie rozmawiałem ze sobą, więc nie mogę do tego wrócić, znowu braki w logice...

nie przeszedłbyś testów psychologicznych , wielce prawdopodobne a nawet pewne jest to że przynajmniej raz w życiu rozmawiałeś ze sobą . rapparczuszek kłamczuszek . nie mieszaj w to logiki jeśli nigdy się z nią nie spotkałeś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Cardi napisał:

Im gorzej dla pisu tym lepiej dla Konfy. 

naiwnie mysle ze jednak poza liczba mandatow, konfederacje interesuje rowniez a moze przede wszystkim dobro przedsiebiorcow i np niewyplacanie pieniedzy przedsiebiorcom w warszawie z tarczy antykryzysowej moze byc dla nich powaznym argumentem przeciwko trzaskowskiemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh ta śmierdząca, pełna złych ludzi warszawa!

Kaczyński choćby zdechł to musi wreszcie przełamać opór stolicy i nią zawladnac. Będzie w tym celu zarządzał spore opóźnienia w przelewaniu transz, po czym obwiniał o wszystko władzę stolicy, która opóźniała by je i tak, na złość Kaczyńskiemu

No i jakoś ta Warszawa cały czas stoi pomimo tego a może właśnie dzięki temu, że tu zdecydowana większość ludzi nie ma mokrych majtek na widok loga PiS a idąc Nowogrodzka więcej ludzi rzuca pod nosem k**** niż śpiewa pieśni pochwalne

Większym kłopotem są sytuacje oczywiste takie jak wysokie mandaty dla ludzi za zbiorowiska kiedy władza 10go lata jak pojebana trzymajac się w kupie bo tylko wtedy czują się pewnie i rozsiadają a się w knajpach bo w nowomowie nakaz jest tylko zaleceniem, wszechobecne korki i ograniczenia wynikające z protestów przed kancelarią, sejmem czy cholera wie gdzie jeszcze

 

Warszawa radziła sobie dobrze z pisem czy bez 

Tu jest więcej pieniędzy więc nie tak łatwo kupić sobie wyborców, jest też niższe bezrobocie, nie ma wielu  dużych upadłych zakładów o rozkradzenie których możnaby oskarżyć "ich", nie ma wielkich skupisk jednej grupy zawodowej jak np na Śląsku gdzie umierającego się podtrzymuje kosztem całej rodziny, bo ten umierający potrafi głównie palić opony ale ma też "S" na sztandarach i warto z nimi trzymać pomimo faktów które przeczą działaniom "naprawczym"

 

Warszawa jest cierniem w tyłku całego PiSu bo pomimo wytoczenia najcięższych dział, pomimo licznych wpadek władz miasta to wciąż bastion opozycji 

Dzięki Bogu 

 

Jeszcze niedawno wynik 1-27 był ogłoszony jako sukces naszej pani premier 

Dziś analogicznym staje się wynik 25-50

Bo taka była różnica głosów na nową panią prezes sn a sędziego wróbla.

PAD w formie. Pióro naostrzone, nowy nabój z tuszem w środku. Można zaczynać drugą kadencję 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, josephnba napisał:

Warszawa jest cierniem w tyłku całego PiSu bo pomimo wytoczenia najcięższych dział, pomimo licznych wpadek władz miasta to wciąż bastion opozycji 

Abstrahując od poglądów politycznych czy słuszności to ciekawe, że tak to "Warszawka" jest gnojona za megalomaństwo, oderwanie od rzeczywistości i ich poczucie bycia kimś lepszym od reszty (nie mówię, że ja tak sądzę, przekazuję tylko ogólną narrację), tak teraz ta sama Warszawka dla wielu staje się bastionem oporu. Dziwne zjawisko, nie powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Koelner napisał:

nie przeszedłbyś testów psychologicznych , wielce prawdopodobne a nawet pewne jest to że przynajmniej raz w życiu rozmawiałeś ze sobą . rapparczuszek kłamczuszek . nie mieszaj w to logiki jeśli nigdy się z nią nie spotkałeś 

Powoli znowu zaczynacie iść w stronę zablokowania tematu, naprawdę do tego jest on Wam potrzebny? Nie daje tym razem bana, bo musiałby być na 30 dni, bo te kilkudniowe nic nie dają, a nie chcę niepotrzebnie wszczynać awantury w obecnym i tak "ciężkim" okresie. Ale zastanówcie się, czy czytanie tego typu komentarzy na swój temat byłoby w porządku i czy ten temat został założony po to, żeby wygłaszać opinię o innych użytkownikach, czy może żeby rozmawiać kulturalnie o polityce? 

Kilka osób powinno tutaj założyć prywatną grupę dyskusyjną i powyjaśniać sobie nawzajem o co Wam chodzi, inaczej pójdzie to w stronę blokady użytkowników, płaczów i zakładania nowych kont z ilością postów: 0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Zdzich napisał:

Abstrahując od poglądów politycznych czy słuszności to ciekawe, że tak to "Warszawka" jest gnojona za megalomaństwo, oderwanie od rzeczywistości i ich poczucie bycia kimś lepszym od reszty (nie mówię, że ja tak sądzę, przekazuję tylko ogólną narrację), tak teraz ta sama Warszawka dla wielu staje się bastionem oporu. Dziwne zjawisko, nie powiem.

Syf na Warszawę spadał zawsze, często zasłużenie bo to miasto ma elementy o których pisałeś

Ale są to elementy, rzadkie przypadki, spotykane 100x częściej na FB niż w życiu codziennym

Warszawa zawsze była przysłowiową truskawką na torcie każdej władzy 

Dlatego też ten czarny PR PiSu na władzę stolicy dla ludzi tu mieszkających jest nudny, bo to działo się zawsze jak to nie patria rządząca miała w stolicy większość 

Oczywiście obecna sytuacja jest dość wyjątkowa bo zaczyna nam się coraz bardziej uwidaczniac system dwóch partii nadrzędnych i ta wzajemna niechęć jest chyba na rekordowo wysokim poziomie

Na szczęście (opinia subiektywna) w Warszawie było i jest lepiej z pracą i zarobkami dlatego też te zarzuty dla po czy teraz KO nie mają takiego wydźwięku wśród mieszkańców.

Naprawdę nie wiem co by się musiało stać żeby PiS zdobył tu większość 

Wpływy kościoła są tu zdecydowanie niższe niż w małych miastach, ludność jest bardziej zróżnicowana etnicznie, religijnie, światopoglądowo dlatego też spora część poglądów PiSu trafia tu na zdecydowany opór

Inna sprawa to fakt że PiS wystawia takich cymbałów jak Sasin czy Jaki, którzy po dwóch zdaniach wypowiedzianych w kampanii zostali przez Warszawę skreśleni 

Sasin krzyczał o odbudowie transportu i jak to mu trodno po czym wyszło że jest zameldowany w ząbkach. Już w chwili ogłoszenia jego kandydatury wiadomo było że ma przejebane, bo w mieście mało kto go kojarzył z czymś pozytywnym dot. Warszawy, plus jest wybitnie antypatyczny, co nie jednało mu ludzi w kontaktach face to face i przemówieniach 

Jaki pomylił Pragi, krzyczał o podatkach przed kampania a wyszło że niczym "klasyczny" słoik (nie lubię tego określenia) płaci podatki poza Warszawą czym zniechęcił spora część ludzi, bo problem wywożenia kasy z Warszawy jest wiecznie żywy w stolicy 

Tyle pamiętam. Czasu kiedy Lech Kaczyński kandydował nie pamiętam bo wtedy dopiero zaczynałem studia i niewiele wiedziałem o problemach Warszawy

Ale pamiętam dwie rzeczy

Te ważniejszą czyli Muzeum Powstania Warszawskiego i te mniej ważna acz bardzo w mojej ocenie uderzająca w Lecha czyli nie wydanie zgody na marsz równości, choć Warszawą zawsze była kojarzona z wolnością zgromadzeń i większą swobodą

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zdzich napisał:

Abstrahując od poglądów politycznych czy słuszności to ciekawe, że tak to "Warszawka" jest gnojona za megalomaństwo, oderwanie od rzeczywistości i ich poczucie bycia kimś lepszym od reszty (nie mówię, że ja tak sądzę, przekazuję tylko ogólną narrację), tak teraz ta sama Warszawka dla wielu staje się bastionem oporu. Dziwne zjawisko, nie powiem.

PiS łączy ❤️

dla mnie ciekawsze jest jak korwiniści/narodowcy/itepe w oczach postępowców z 'faszystów i nazioli' przeobrazili się w 'tak ogólnie to fajnych ziomków' -> dziwnym trafem od kiedy razem z nimi zaczęli krzyczeć postępowe hasła w stylu 'je*** PiS' (najładniej to obrazuje Grzesio Braun ze swoim asystentem społecznym Panem Sabiną xDDD)

 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sedziowie sn zdziwieni nowymi standardami. troche mnie rozbawila ta wypowiedz:)

Jestem bardzo zaskoczony, ja nie miałem i nie mam żadnych powiązań i układów z opcją rządzącą i raczej to było widać - tak decyzję o powołaniu go na prezesa Izby Karnej Sądu Najwyższego ocenia sędzia Michał Laskowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fluber napisał:

naiwnie mysle ze jednak poza liczba mandatow, konfederacje interesuje rowniez a moze przede wszystkim dobro przedsiebiorcow i np niewyplacanie pieniedzy przedsiebiorcom w warszawie z tarczy antykryzysowej moze byc dla nich powaznym argumentem przeciwko trzaskowskiemu.

Ano może, tylko czy warto w zamian mieć kolejne 5 lat ślepego notariuszowania pod żyrandolem? Myślisz, że Andrzej się w 10 lat wyrobi z natychmiastowym podniesieniem kwoty wolnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.