Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Cardi napisał:

Ano może, tylko czy warto w zamian mieć kolejne 5 lat ślepego notariuszowania pod żyrandolem? Myślisz, że Andrzej się w 10 lat wyrobi z natychmiastowym podniesieniem kwoty wolnej?

Przecież Duda będzie miał już 2 kadencję i nie będzie musiał ślepo notariuszować pod żyrandolem. Brak możliwości kolejnego wyboru na urząd prezydenta sprawi, że będzie znacznie bardziej niezależny niż Trzaskowski, który będzie działał zgodnie z linią swojej partii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Przecież Duda będzie miał już 2 kadencję i nie będzie musiał ślepo notariuszować pod żyrandolem. Brak możliwości kolejnego wyboru na urząd prezydenta sprawi, że będzie znacznie bardziej niezależny niż Trzaskowski, który będzie działał zgodnie z linią swojej partii.

Może tak być, ale nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, quevas napisał:

pan Bosak chyba nie doczytał :

Trudno żeby Konfa współrządziła z kimś innym niż z PiS przy obecnej dystrybucji mandatów w Sejmie.

1 minutę temu, fluber napisał:

No ale co jest bardziej prawdopodobne? Że niezależny będzie prezydent podczas 2 kadencji, czy podczas 1 kadencji?

Czy podczas żadnej z nich?

Bardziej prawdopodobne, że podczas drugiej, bo pierwsza się praktycznie skończyła i felonia miała miejsce tylko raz, zresztą na krótko. Tak wyśrubowanego rekordu nie będzie łatwo poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Cardi napisał:

Trudno żeby Konfa współrządziła z kimś innym niż z PiS przy obecnej dystrybucji mandatów w Sejmie.

Czy podczas żadnej z nich?

Bardziej prawdopodobne, że podczas drugiej, bo pierwsza się praktycznie skończyła i felonia miała miejsce tylko raz, zresztą na krótko. Tak wyśrubowanego rekordu nie będzie łatwo poprawić.

 To zapytam inaczej. Jeżeli PIS wymyśli ustawę, która:

A) znacznie poprawi sytuację gospodarczą w kraju

B będzie zgodna ze światopoglądem Konfederacji

C) poprawi dzięki temu notowania PIS-u przed wyborami parlamentarnymi,to...

Trzaskowski ją podpisze, czy zawetuje? A jeśli zawetuje, to Twoim zdaniem dobrze, czy źle? Co sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

 To zapytam inaczej. Jeżeli PIS wymyśli ustawę, która:

A) znacznie poprawi sytuację gospodarczą w kraju

B będzie zgodna ze światopoglądem Konfederacji

C) poprawi dzięki temu notowania PIS-u przed wyborami parlamentarnymi,to...

Trzaskowski ją podpisze, czy zawetuje? A jeśli zawetuje, to Twoim zdaniem dobrze, czy źle? Co sądzisz?

Rappara pytaj, ja nie wiem co Rafik zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

To zapytam inaczej. Jeżeli PIS wymyśli ustawę, (...) to...

Trzaskowski ją podpisze, czy zawetuje?

Odpowiedziałem, że nie wiem co zrobi.

4 minuty temu, Cardi napisał:

A jeśli zawetuje, to Twoim zdaniem dobrze, czy źle? Co sądzisz?

Źle, ale nic nie zapowiada, by na taką ustawę wpadli.

 

1 minutę temu, quevas napisał:

więcej wiary, panie kolego

trening czyni mistrza

Jeżeli nie dostrzegasz różnic między Konfą a PiSem to trenuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cardi napisał:

Odpowiedziałem, że nie wiem co zrobi.

Przecież nie zadałem Ci tego pytania, dlatego że myślę iż przepowiadasz przyszłość:) Nikt z nas nie wie, co zrobi:) Pytam tylko o Twoją opinię i jak rozumiem nie chcesz się nią ze mną podzielić/nie posiadasz żadnej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Przecież nie zadałem Ci tego pytania, dlatego że myślę iż przepowiadasz przyszłość:) Nikt z nas nie wie, co zrobi:) Pytam tylko o Twoją opinię i jak rozumiem nie chcesz się nią ze mną podzielić/nie posiadasz żadnej???

Myślę, że zawetuje, bo jego partia słynie z nieposiadania żadnego programu poza byciem antyPiSem. 

Czy to dobrze czy źle? Źle z punktu widzenia polskiej gospodarki.

Mam nadzieję, że jesteś ukontentowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Cardi napisał:

Myślę, że zawetuje, bo jego partia słynie z nieposiadania żadnego programu poza byciem antyPiSem. 

Czy to dobrze czy źle? Źle z punktu widzenia polskiej gospodarki.

Mam nadzieję, że jesteś ukontentowany.

jestem:)

ciesze sie tez ze podzielasz moje obawy o przedsiebiorcow przed druga fala zachorowan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Zdzich napisał:

Abstrahując od poglądów politycznych czy słuszności to ciekawe, że tak to "Warszawka" jest gnojona za megalomaństwo, oderwanie od rzeczywistości i ich poczucie bycia kimś lepszym od reszty (nie mówię, że ja tak sądzę, przekazuję tylko ogólną narrację), tak teraz ta sama Warszawka dla wielu staje się bastionem oporu. Dziwne zjawisko, nie powiem.

Nie jestem z Warszawy, ale tak obiektywnie to co oferuje konkurencja?

Kraków - kibole, maczety, nożownicy, smog, klan Dudów, klan Ziobrów
Wrocław - prezydent miasta jest memem, codzienne kolizje tramwajów, Radio Eska, Grzegorz Schetyna, Ukraińców jest chyba więcej niż Polaków
Łódź - dopalacze, menele, łowcy skór, dzieci w beczkach, ośmiornica, Ich Troje
Gdańsk - Amber Gold, mafia pedofilska, Jacek Kurski, Stella Marris, Sławoj Leszek Głódź
Poznań - geje, skąpcy, klan Kulczyków, kibole, geje, Rychu Peja, większość mieszkańców sprzedała by Polskę Niemcom za kilogram pyr, no i w dodatku jest tam najwięcej pedałów 
Śląsk - sami górnicy i folksdojcze, nie da się oddychać, wieśniacki język, no i ten Sosnowiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.