Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Artlan napisał:

Gdańsk - Amber Gold, mafia pedofilska, Jacek Kurski, Stella Marris, Sławoj Leszek Głódź

Dorzuć mendy wciskające emerytom kredyty na garnki.

23 minuty temu, Artlan napisał:

Śląsk - sami górnicy i folksdojcze, nie da się oddychać, wieśniacki język, no i ten Sosnowiec

Sosnowiec podpada pod Warszawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry @Artlan ale chyba ciut popłynąłeś

Łódź faktycznie jest Kijowa, brzydka, nie oferuje wiele poza deptakiem, stanowi komunikacyjną czarną dziurę. Jak mnie foirma wysyła do łodzi to z automatu jestem wkurwiony bo jeździć po tym mieście to jak czytać posty darknozy o dobrym stalinie

 

Ale reszta?

Wrocław, Poznań, Gdańsk czy Kraków to piękne miasta, gdzie relatywnie dobrze się ludziom żyje.  Uroda biją Warszawę na głowę niestety.

Co do Śląska zgoda, to brzydki kawałek ziemi, z reanimowany trupem którego dawno powinno się położyć do trumny, ale z jakoś powodów wciąż to się kręci, poza kopalniami naprawdę ciężko o pracę, język Ślązaków też mi nie przypadł do gustu za to ich gościnność jest na wyjątkowo wysokim poziomie

Choć oczywiście warszawiaków tam nienawidzą 😎

 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, josephnba napisał:

 @Artlan

Ale reszta?

Wrocław, Poznań, Gdańsk czy Kraków to piękne miasta, gdzie relatywnie dobrze się ludziom żyje.  Uroda biją Warszawę na głowę niestety

 

Może i kiedyś jakieś śmieszne miasto ze wschodu Polski dołączy do elity gdzie się dobrze żyje... Za 20 lat.....😃 Ale ciemnogród blokuje rozwój...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Artlan napisał:

Gdańsk - Amber Gold, mafia pedofilska, Jacek Kurski, Stella Marris, Sławoj Leszek Głódź

Stella Maris - 2002 rok, Amber Gold - 2012 rok, Jacek Kurski mieszka pod Warszawą, Głódź to kara dla Gdańszczan, mafia pedofilska - księży pedofilów takich jak Jankowski broni nawet TVP więc trudno uznać, że to Gdańska specyfika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mrtio napisał:

Może i kiedyś jakieś śmieszne miasto ze wschodu Polski dołączy do elity gdzie się dobrze żyje... Za 20 lat.....😃 Ale ciemnogród blokuje rozwój...

Masz jakieś miasto faworyta do tej roli? 

Białystok, Lublin? Jak turystycznie tam byłem to wyglądało, że się prężnie rozwijają. 

2 godziny temu, Mrtio napisał:

Może i kiedyś jakieś śmieszne miasto ze wschodu Polski dołączy do elity gdzie się dobrze żyje... Za 20 lat.....😃 Ale ciemnogród blokuje rozwój...

I co i w jaki sposób blokuje im rozwój? 

2 godziny temu, Mrtio napisał:

 

 

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tecu napisał:

Masz jakieś miasto faworyta do tej roli? 

Białystok, Lublin? Jak turystycznie tam byłem to wyglądało, że się prężnie rozwijają. 

Bialystok sie zajebiscie rozwija (kilka lat temu jak tam bylem po x latach przerwy to szok a za dzieciaka jak tam jezdzilem to byl to symbol c***ozy).

Lublin turystycznie zawsze fajny ❤️ (ale zyc to tam bym nie chcial :P)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lorak napisał:

tak, stolica polski powinna wrócić do lublina.

Jeśli to oznacza że solidarność, "patrioci", antifa, solodarni2010, kod, obrońcy wolnych mediów, wszystkoto przestanie najeżdżać Warszawę to ja już dziś może podpisać petycję

Ale w pakiecie bierzecie domek z Żoliborza i Wiejską

I aturat Lublin zawsze dobrze wspominam. Często na studiach tam jeździłem bo mój dobry kumpel tam się uczył. Dobre imprezy

Białystok mi się średnio podoba ale za to Hajnówka, za historię tego miejsca no i okolice żubrowe robią robotę 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
7 godzin temu, Mrtio napisał:

Może i kiedyś jakieś śmieszne miasto ze wschodu Polski dołączy do elity gdzie się dobrze żyje... Za 20 lat.....😃 Ale ciemnogród blokuje rozwój...

Raczej nie mamy szans na "elitę".

Za daleko, aby wozić Niemcom krasnale do ogrodu, pracować na fermach i zmieniać pieluchy w dpsach.

 

Tak na marginesie, nikt na zachodzie kraju nie odpowiedział mi nigdy na pytanie, skąd na ziemie odzyskane przybyli rodzice? 

 

A wschód to dość fajne miasta - Rzeszów, Zamość, Lublin, Białystok (na tyle duże aby zarobić i na tyle małe, aby jeszcze dało się w nic żyć), cała masa zabytków.

Pomijając zabory, praktycznie zawsze w granicach RP, co widać szczególnie w zabytkowej zabudowie mniejszych miast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, StaryFan napisał:

Raczej nie mamy szans na "elitę".

Za daleko, aby wozić Niemcom krasnale do ogrodu, pracować na fermach i zmieniać pieluchy w dpsach.

 

 

Trochę mi tu kompleksami podjechało 

Niestety realia są takie iż wschód z racji położenia na mapie dostał w dupę i stąd też właśnie tam największe zniwo zbiera PiS bo łatwiej tam kupić wyborców niż na tym złym zachodzie gdzie z krasnali i podciersania tyłków da się żyć 

I o ile okolice Białegostoku są jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce tak niestety cała reszta bardzo kuleje i nie ma się co obrażać ani wytykać innym że "dla Niemca potrafią grać"

 

17 minut temu, StaryFan napisał:

Tak na marginesie, nikt na zachodzie kraju nie odpowiedział mi nigdy na pytanie, skąd

A jakie to ma znaczenie?

W sensie kto jest bardziej polski w Polsce? 

Równie dobrze można pytać kresów wschodnich ilu całowało t34 armii czerwonej która wyzwalała tamte okolice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, StaryFan napisał:

Tak na marginesie, nikt na zachodzie kraju nie odpowiedział mi nigdy na pytanie, skąd na ziemie odzyskane przybyli rodzice? 

Z Wielkopolski i Mazowsza, z przystankiem na roboty przymusowe w 3 Rzeszy. 

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, StaryFan napisał:

Tak na marginesie, nikt na zachodzie kraju nie odpowiedział mi nigdy na pytanie, skąd na ziemie odzyskane przybyli rodzice? 

Pobiedno, powiat sanocki. Masz ze mną swój pierwszy raz, jak się z tym czujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
28 minut temu, Cardi napisał:

Pobiedno, powiat sanocki. Masz ze mną swój pierwszy raz, jak się z tym czujesz?

Ależ ja o tym dobrze wiem. Zabawny jest po prostu fakt, że większość nie ma ochoty przyznać się do wschodniego pochodzenia.

A większość, co dziwić nie może, pochodzi ze wschodniej strony Buga.

36 minut temu, josephnba napisał:

Trochę mi tu kompleksami podjechało

Nie mam żadnych powodów aby je mieć. I tak uczyłem się, pracowałem, mieszkałem w całym kraju.

Po prostu śmieszy mnie podział kraju, na wschód i zachód i związane z tym zaszeregowanie.

 

Pomijając to, oceniasz społeczeństwo i ludzi po grubości portfela? Cóż, Twoja sprawa.

 

Dość ciekawy temat, biorąc pod uwagę strukturę mieszkaniową, większość społeczeństwa ma chłopskie pochodzenie.

I teraz część społeczeństwa, wyśmiewa drugą, ciesząc się, że na dzisiaj mieszka bardziej na zachód, niż ich rodzice.

 

Tworzenie sztucznych podziałów we własnym kraju, to jest akurat moim zdaniem przejaw zakompleksienia.

Mieszkałem w zasadzie w każdym większym mieście, nie ma Polski A i B. Polski PISu, PO. Ludzie są wszędzie tacy sami.

Są regiony bogatsze gospodarczo i biedniejsze. Nie zauważyłem aby to się przekładało na szczęście, długość życia itd itp. 

Jeżeli ktoś poczuje się odrobinę lepiej szeregując w ten sposób, jego sprawa. Natomiast namacalnie, nie ma żadnej różnicy, to bzdura.

Edytowane przez StaryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego tu się wstydzić? Moja żona pochodzi spod Wrocławia. Jej rodzina została przesiedlona z Kresów. Gdy się odwiedza cmentarze podwrocławskich wiosek na nagrobkach czytasz piękne nazwiska dawnej drobnej szlachty typu: Broszczakowscy, Chorzeńścy, Radziszewcy i wiele innych. Co charakterystyczne dla rejonów Dolnego Śląska, co zaobserwowałem to: nigdy w życiu nie dowiedziałem się o tylu ludowych zabobonach. Nawet moi dziadkowie spod (jak to wielu dziś określa) zacofanej, pisowskiej ;) rzeszowskiej wsi to o połowie nigdy nie słyszało. 

Ziemie Zachodnie to w większości dawne Kresy, Olsztyn okolice i Pomorze to Ukraińcy.

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, StaryFan napisał:

Ależ ja o tym dobrze wiem. Zabawny jest po prostu fakt, że większość nie ma ochoty przyznać się do wschodniego pochodzenia.

A większość, co dziwić nie może, pochodzi ze wschodniej strony Buga.

Nie mam żadnych powodów aby je mieć. I tak uczyłem się, pracowałem, mieszkałem w całym kraju.

Po prostu śmieszy mnie podział kraju, na wschód i zachód i związane z tym zaszeregowanie.

 

Pomijając to, oceniasz społeczeństwo i ludzi po grubości portfela? Cóż, Twoja sprawa.

 

Dość ciekawy temat, biorąc pod uwagę strukturę mieszkaniową, większość społeczeństwa ma chłopskie pochodzenie.

I teraz część społeczeństwa, wyśmiewa drugą, ciesząc się, że na dzisiaj mieszka bardziej na zachód, niż ich rodzice.

 

Tworzenie sztucznych podziałów we własnym kraju, to jest akurat moim zdaniem przejaw zakompleksienia.

Mieszkałem w zasadzie w każdym większym mieście, nie ma Polski A i B. Polski PISu, PO. Ludzie są wszędzie tacy sami.

Są regiony bogatsze gospodarczo i biedniejsze. Nie zauważyłem aby to się przekładało na szczęście, długość życia itd itp. 

Jeżeli ktoś poczuje się odrobinę lepiej szeregując w ten sposób, jego sprawa. Natomiast namacalnie, nie ma żadnej różnicy, to bzdura.

Nie, nie oceniam po zasobności portfela tak jak ty nie powinieneś sugerować że na zachodzie ludzie żyją z mycia tyłków Niemcom 

 

Stwierdziłem jedynie fakt, że wschód jako region jest uboższy od zachodu dlatego też PiSowi łatwiej jest tam szukać wyborców (co pokazują wszelkie prognozy wyborcze)

Inna sprawa że to nie ja zacząłem temat wschód-zachód.

Pisałem o Warszawie i powodach dla których PiS nie ma tu większości

 

A mieszkam w sumie na południowy wschód od rodziców więc twoja teoria, przynajmniej w moim przypadku, nie znajduje potwierdzenia

1 godzinę temu, Cardi napisał:

Pobiedno, powiat sanocki. Masz ze mną swój pierwszy raz, jak się z tym czujesz?

Sanok rządzi!

Byłem tam dosłownie kilka tygodni temu

Szkoda że zamiast zimy przywitała mnie jesienna słota bo miałem chęć odwiedzić dawne szlaki z czasów dzieciństwa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
7 minut temu, josephnba napisał:

 ty nie powinieneś sugerować że na zachodzie ludzie żyją z mycia tyłków Niemcom 

Nie zrozumiałeś przenośni.

Wróć do kontekstu, aluzja jest oczywista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie i tak zawsze najlepsze będą Kaszuby 

I o ile tylko przekonam kule u nogi chcę tam kupić działkę na starość 

2 minuty temu, quevas napisał:

Najpierw zapadł się pod ziemię i ani pisnął, a teraz będzie namawiał innych do powrotu, niczym stręczyciel w kreszowym dresie :

http://wyborcza.pl/7,75398,25973889,kto-wroci-do-radiowej-trojki-strzyczkowski-kusi-dziennikarzy.html#s=BoxWyboLink:undefined

 

Weź się zamknij bo akurat też człowiek ma bardzo dobre CV 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.