Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, blackmagic napisał:

Dlaczego nie umiem z tej 3 czy dlaczego zenek najgorszy?

Jak chodzi o zenka to linia melodyczna / ucho / text

Ps. No chyba ze znowu wracamy do punktu czemu matejko lepszy ode mnie :)

dlaczego nie umiesz z tej trojki a jak pojawia sie zenek to wiesz?:)

nie widze analogii z Toba i matejka:) zenek to w opinii wiekszosci najwieksza gwiazda w historii gatunku muzycznego ktory wykonuje:) a Ty chyba nie jestes najwieksza gwiazda malarstwa w zadnym gatunku?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał:
Jesteś przeciw sojuszowi z USA i lub Francją(setki tysięcy ofiar wojny w Libii)

Nawet jeżeli jestem za jakimś silnym sojuszem to raczej na zasadzie mniejszego zła (bo z kimś trzeba być). 
Tylko co w związku z tym? 

Cytat

 

Pisałem też o członkach KRS. Jak można się wyrazić bezpośredniej niż:

"mianowanie członków KRS"

 

Skoro chodziło ci wyłącznie o członków KRS to po co wspomniałeś również o członkach SN? :) 

Cytat

I co to ma do mojej wypowiedzi?

Zmierzam do tego, że zarzut o dziurawej konstytucji jest w dużej części inwalidą. Ponadto istnienie dziur nie zwalnia od przestrzegania tych bardziej precyzyjnych zapisów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

dlaczego nie umiesz z tej trojki a jak pojawia sie zenek to wiesz?:)

nie widze analogii z Toba i matejka:) zenek to w opinii wiekszosci najwieksza gwiazda w historii gatunku muzycznego ktory wykonuje:) a Ty chyba nie jestes najwieksza gwiazda malarstwa w zadnym gatunku?:)

Jak wymysla disco polo malarstwa to moze bede, daj mi szanse :)

bo zenek na tyle odstaje od tej trojki ze nie hest to skomplikowane.

odwoce - w czym twoim zdaniem cohen jest lepszy od zenka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Artlan napisał:

Nawet jeżeli jestem za jakimś silnym sojuszem to raczej na zasadzie mniejszego zła (bo z kimś trzeba być). 

A czemu z kimś trzeba być i czy nie przeszkadzają Ci te tysiące(w sumie prawie miliony) trupów?

 

3 minuty temu, Artlan napisał:

Zmierzam do tego, że zarzut o dziurawej konstytucji jest w dużej części inwalidą. Ponadto istnienie dziur nie zwalnia od przestrzegania tych bardziej precyzyjnych zapisów. 

To wyjaśnij mi dlaczego demokratycznie uchwalono, że wyrok 53% nie może zostać uchylony przez 65%? I skoro jest niedemokratyczna, to dla mnie od prawa jest ważniejsza wola ludzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ up 

Ogolnie smiesza mnie te zarzuty na temat dziur konstytucji - kazda jest i nowa tez by byla.

5 minut temu, RappaR napisał:

A czemu z kimś trzeba być i czy nie przeszkadzają Ci te tysiące(w sumie prawie miliony) trupów?

 

To wyjaśnij mi dlaczego demokratycznie uchwalono, że wyrok 53% nie może zostać uchylony przez 65%? I skoro jest niedemokratyczna, to dla mnie od prawa jest ważniejsza wola ludzi. 

Hm bo nie bylo takich glosowan? Bo nie bez powodu w waznych sprawach jest referendum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, blackmagic napisał:

Jak wymysla disco polo malarstwa to moze bede, daj mi szanse :)

bo zenek na tyle odstaje od tej trojki ze nie hest to skomplikowane.

odwoce - w czym twoim zdaniem cohen jest lepszy od zenka?

ciezko mi stwierdzic czy jest lepszy czy gorszy wedlug obiektywnych kryteriow. jest inny:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał:

To wyjaśnij mi dlaczego demokratycznie uchwalono, że wyrok 53% nie może zostać uchylony przez 65%? I skoro jest niedemokratyczna, to dla mnie od prawa jest ważniejsza wola ludzi. 

Czyli chciałbyś żeby np. PiS mógł sobie przedłużyć kadencję do 2030 roku wycierając sobie mordę ,,wolą ludzi"? 

Przecież w tym tkwi istota ustawy zasadniczej żeby nie można było jej zmieniać w dowolnym momencie w zależności od bieżącego zapotrzebowania i partyjnych interesów. 

Notabene jeden zapis konstytucji został parę lat temu zmieniony, czyli jak najbardziej jest to możliwe jeżeli istnieje ponadpartyjny konsensus. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, blackmagic napisał:

Ps. No chyba ze znowu wracamy do punktu czemu matejko lepszy ode mnie :)

tbh to 'Matejko > blackmagic, więc Sinatra > Martyniuk' to jeden z gorszych argumentów w tym temacie od dawna

a tu jest masa złych argumentów

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, RappaR napisał:

Nie odniosłeś się do mojego postu, ponieważ dotyczył odsłuchów na YT i spotify. Chyba, że przerosło Ciebie zrozumienie mojego postu.

Twierdzisz, że wiesz lepiej do czego się odniosłem? Numery na następnego dużego lotka też masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Artlan napisał:

Czyli chciałbyś żeby np. PiS mógł sobie przedłużyć kadencję do 2030 roku wycierając sobie mordę ,,wolą ludzi"? 

Przecież w tym tkwi istota ustawy zasadniczej żeby nie można było jej zmieniać w dowolnym momencie w zależności od bieżącego zapotrzebowania i partyjnych interesów. 

Notabene jeden zapis konstytucji został parę lat temu zmieniony, czyli jak najbardziej jest to możliwe jeżeli istnieje ponadpartyjny konsensus. 

Nom, bo bez faktycznego poparcia by coś takiego nie przeszło. Dla mnie samo społeczeństwo jest lepszym wentylem bezpieczeństwa.

Nom, ale nie jest to z korzyścią dla ludzi, tylko dla prawników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Cardi napisał:

Twierdzisz, że wiesz lepiej do czego się odniosłem? Numery na następnego dużego lotka też masz?

Tak, tak twierdzę.

Jest daleka droga od wiedzenia czegoś lepiej od Ciebie niż do znajomości numer na następnego dużego totka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cardi napisał:

To rozmawiaj tu sobie sam skoro lepiej wiesz co inni mówią :) 

1. Mój post o popularności muzyków na podstawie ich odsłuchań na YT i spotify i sprzedaży płyt

2. Post Cardiego o tym, że obecnie popularność mierzy się odsłuchaniami na YT i spotify, więc nie można oceniać popularności nie uwzględniając ich.

3. Piszę, że Cardi nie odnosi się do mojego postu, ponieważ jest w nim napisane o odsłuchaniach na YT i spotify.

4. Cardi twierdzi, że odnosi się do mojego postu.


Znaczy rozmawianie z samym z sobą jest dużo lepsze od rozmowy z Tobą, Ty pełnisz dla mnie funkcję drugiego Vasqueza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, blackmagic napisał:

A mozesz jasniej?

Mark Rothko i Van Gogh osiągną najwyższe ceny na aukcji w Nowym ...

jestem w stanie narysować coś w tym stylu - sprzedane za prawie 50 baniek

prawdopodobnie nie jestem w stanie narysować czegoś choć podobnego do 'dzieł' karykaturzystów z Krupówek

 

trudność czy tam skillowość (pozdro dla kumatych) -> nie jest wyznacznikiem 'lepszości' w sztuce

wartość/lepszość w sztuce zależna jest tylko i wyłącznie od odbiorcy (ofc można się bawić w jakieś szukanie proporcji itp -> ale to będzie mocno sztuczne)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, RappaR napisał:

Nom, bo bez faktycznego poparcia by coś takiego nie przeszło. Dla mnie samo społeczeństwo jest lepszym wentylem bezpieczeństwa.

Czyli marzy ci się coś w stylu Białorusi czy tam powiedzmy Turcji? 

I co rozumiesz przez ,,faktycznie poparcie"?  Tzn. jak duże musiałoby one być żeby PiS miało według ciebie legitymację do wprowadzenia tak radykalnych zmian?

Podejrzewam, że całkiem sporo wyborców PiS poparłoby przedłużenie kadencji obecnego Sejmu (i tym samym obecnych rządów) zwykłą ustawą do 2030 roku. Do tego można doliczyć część społeczeństwa które ma tego typu kwestie kompletnie w dupie (to zazwyczaj albo wyborcy PiS albo ludzie w ogóle niegłosujący). 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.