Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

To nie moje:

" Nowym ministrem nauki i szkolnictwa wyźszego został Wojciech Murdzek.
Wg Wikipedii:
... w 1981 [ukończył] studia na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej, gdzie następnie odbył studia podyplomowe w zakresie techniki mikroprocesorowej [...]
Stał się pierwszym w III RP ministrem odpowiadającym za naukę nieposiadającym stopnia naukowego.

Minister rozesłał do rektorów wyzszych uczelni i dyrektorów instytutów badawczych list powitalny. Zaczyna się on słowami Jana Pawła II:
Wiara i rozum są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji
prawdy.

W liście mamy też:
Witając się z Państwem, chciałbym także odnieść się do
wartości, które zawsze, ale szczególnie dzisiaj, niosą nadzieję i pozwalają przezwyciężyć wiele
trudności. Ponieważ zbliża się 100. rocznica urodzin Jana Pawła II - naszego wielkiego rodaka, papieża i wybitnego wykładowcy akademickiego - sądzę, że warto teraz sięgnąć do Jego dorobku
intelektualnego i duchowego.

Potem nastepuje dłuższy fragment, poświecony JP II.
List kończy się w sposób nastepujący:
Kończąc, chciałbym gorąco Państwa zachęcić do rozważenia uhonorowania przez Państwa
wspólnotę setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II, oczywiście w miarę możliwości, jakie istnieją
w obecnej sytuacji epidemicznej."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, quevas napisał:

najmniej lekarzy i pielęgniarek [w dodatku zaawansowanych wiekowo i pracujących za miskę ryżu] w Europie oraz najdłuższe kolejki po najbanalniejsze zabiegi

To nie są fakty to raz.

Dwa liczy się jakość, nie ilość. Liderem pod względem opieki zdrowotnej jest Singapur posiadający znacznie mniej lekarzy od Polski, a najwięcej lekarzy posiada Grecja z bardzo nędzną służbą zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, darkonza napisał:

Wiara i rozum są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy.

Taki drobny kontrcytat który wydaje mi sie ciekawszy i bardziej odpowiadajacy rzeczywistosci:

" Mówili ze ojcowie byli dwaj.
Jeden na górze, drugi na dole.
Kłamali.
Istniał tylko diabeł.
Gdy z dna spoglądasz w górę widzisz jego odbicie które się z Ciebie śmieje"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lorak napisał:

tego nie wiesz. ("forecast", na który się powołujesz, dotyczy czegoś innego oraz przede wszystkim ten jeden wskaźnik nie pokazuje, która gospodarka jest lepsza. np. sporo afrykańskich państw ma powyżej +5, więc musiałbyś uznać, że to lepsze gospodarki niż niemiecka z marnym +0,5...)

Tak. ja wiem, że wzrost PKB był fajnym wskaźnikiem jak byliśmy zieloną wyspą, a teraz już nie jest:)

58 minut temu, BMF napisał:

A z mojej perspektywy mamy kryzys konstytucyjny i obie strony (PiS i PO) w całej tej sytuacji (wybory 10 maja - następne wybory) chcą realizować swoje partykularne interesy, nie patrząc na drugą stronę, co w zaistniałej sytuacji jest niepoważne. Propaństwowo zachował się jedynie Gowin. Więc jak wyżej, kwestia sympatii. 

Obie strony chciały zrealizować swoje partykularne interesy. PIS przez Sasinowe wybory, Platforma przez bojkot.

Ale 10 maja minął. PIS wprowadza głosowanie mieszane, oddaje wybory w ręce PKW i w sytuacji, w której grozi nam brak prezydenta poszedł na ustępstwa i zaproponował projekt ustawy, przeciwko któremu zagłosowała już tylko platforma, więc raczej od tego momentu trudno twierdzić, że mamy symetrię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluber napisał:

To działa tak, że jakby inni rodzice się też nie składali, to nie byłbyś taki mądry jak jesteś teraz. Na ten moment jesteś grubo do przodu w tym bilansie zysków i strat. Pora na spłacenie długu wobec tych, którzy w Ciebie zainwestowali.

rodzicom już sporo pomogłem i jak będzie trzeba to więcej pomogę, nikt inny mi do głowy nie przychodzi :) 

2 godziny temu, Mrtio napisał:

Ta.. jestem po części dumny że mogę głównie obserwować to forum na którym tak światłe umysły wyrażają swoją opinię.🤔👍

również się cieszę, mimo że nie widziałem ani jednej twojej wypowiedzi tutaj :( 

2 godziny temu, RappaR napisał:

Nie, bo to że sobie PiS czy PO coś burczało pod nosem w opozycji nijak się ma do tego, że nam się wali demokracja, bo wyborów nie można przeprowadzić, a jedna partia specjalnie do tego dąży

ciekawe dzięki komu

Godzinę temu, RappaR napisał:

Dwa liczy się jakość, nie ilość. Liderem pod względem opieki zdrowotnej jest Singapur posiadający znacznie mniej lekarzy od Polski, a najwięcej lekarzy posiada Grecja z bardzo nędzną służbą zdrowia

porównywanie ilości medyków z krajem, gdzie mieszka 7 razy mniej ludzi to z grubsza lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RappaR napisał:

Dwa liczy się jakość, nie ilość. Liderem pod względem opieki zdrowotnej jest Singapur posiadający znacznie mniej lekarzy od Polski, a najwięcej lekarzy posiada Grecja z bardzo nędzną służbą zdrowia

To ja poproszę zupełnie bez napinki czy złośliwości byś napisał nam dlaczego uważasz, że nasza służba zdrowia jest w dobrej kondycji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, BMF napisał:

Chodziło per capita jak się domyślam

mozliwe, bo sprawdziłem i jest PL 2.4 a SI 2.5 per 1000, ale warto zaznaczyć, że Polska jest najgorsza w tym aspekcie w OECD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, polishllama69 napisał:

orównywanie ilości medyków z krajem, gdzie mieszka 7 razy mniej ludzi to z grubsza lol

Pojęcie standaryzacji danych jest Ci widać obce.

 

https://data.worldbank.org/indicator/SH.MED.PHYS.ZS

 

2 minuty temu, polishllama69 napisał:
12 minut temu, BMF napisał:

 

mozliwe, bo sprawdziłem i jest PL 2.4 a SI 2.5 per 1000, ale warto zaznaczyć, że Polska jest najgorsza w tym aspekcie w OECD

A Grecja najlepsza, wniosek?

19 minut temu, jack napisał:

To ja poproszę zupełnie bez napinki czy złośliwości byś napisał nam dlaczego uważasz, że nasza służba zdrowia jest w dobrej kondycji. 

Pojęcie dobra i zła kondycja to pojęcie względne i nie wiem do czego ma się odnosić.  Raczej walczę z memami, bo wiem jak wygląda rzeczywistość i są te żarty 100% nie uwzględniające rzeczywistości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, jack napisał:

To ja poproszę zupełnie bez napinki czy złośliwości byś napisał nam dlaczego uważasz, że nasza służba zdrowia jest w dobrej kondycji. 

nie jest tajemnica ze jakosc sluzby zdrowia zalezy od tego jak bogaty jest kraj.

polska sluzba zdrowia jest aktualnie klasyfikowana na 39 miejscu na swiecie. jednoczesnie wg pkb per capita jestesmy na 56 miejscu na swiecie. mamy lepsza sluzbe zdrowia w stosunku do mozliwosci finansowych. czy to jest kondycja dobra czy nie to zalezy do kogo sie porownujesz. jak do najbogatszych na swiecie to slaba, jesli do najbiedniejszych to rewelacyjna, jesli do krajow z podobnego poziomu to kondycja naszej sluzby zdrowia jest lepsza od krajow o podobnej zamoznosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał:

A Grecja najlepsza, wniosek?

oddaję głos ekspertowi:

3 minuty temu, RappaR napisał:

Pojęcie standaryzacji danych jest Ci widać obce.

najwięcej =/= najlepiej, ale ktoś ironicznie mógłby powiedzieć, że skoro w strefie kulturowej wszyscy mają więcej i w większości lepiej to znaczy, że coś nie gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lorak napisał:

?

jak to się ma do tego, że Fluber uważa, iż procentowy przyrost PKB świadczy o tym, która gospodarka jest lepsza?

a ktore konto oszczednosciowe jest lepsze? to ktore ma wyzsze oprocentowanie czy to na ktorym trzymasz wiecej pieniedzy?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

a ktore konto oszczednosciowe jest lepsze? to ktore ma wyzsze oprocentowanie czy to na ktorym trzymasz wiecej pieniedzy?;)

wolałbym mieć dostęp do tego z większą ilością pieniędzy, bez oprocentowania, niż do pustego z 40%, Ty nie?

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, julekstep napisał:

spytaj 'przedsiębiorców' :) 

Kłopoty mają Ci przedsiębiorcy, którzy nie mogą prowadzić swojego biznesu na skutek nakazów rządu, nie mogą mieć przychodów ale mają koszty. Państwo zdaje się dalej pobiera podatki, dalej nalicza VAT a nawet z okazji epidemii dołożyło trochę mandatów. 

Żeby porównać obie sytuacje to trzeba być Tobą po prostu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.