Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Koelner napisał:

a PiS jak miał sejm senat prezydenta to patrzył na kogokolwiek ? „tak ma być i c***” . 

A jakakolwiek partia mająca większość patrzyła na kogokolwiek? Bo ja sobie nie przypominam realizowania ustaw opozycji kiedykolwiek. Kiedy partia ma większość realizuje swój program, kiedy nie ma, szuka się kompromisów, cały czas mając na uwadze dobro Polski.  Nie wiem, jak trzymanie tej ustawy przez 30 dni w Senacie z góry ogłoszone przez pana Budkę ma być korzystne dla Polski. Tu nawet nie ma dobrych intencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

cały czas mając na uwadze dobro Polski.  

 @fluber próbuj czasami aby można było Ciebie traktować poważnie :) ten dział to nie wiec wyborczy . gdzie Kaczyński miał dobro Polski dolewając benzyny na krakowskim śródmieściu , budując pomniki , rozwalając sady , zrywając umowy międzynarodowe na uzbrojenie ? żartujesz czy jesteś w 100 % poważny ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Koelner napisał:

 @fluber próbuj czasami aby można było Ciebie traktować poważnie :) ten dział to nie wiec wyborczy . gdzie Kaczyński miał dobro Polski dolewając benzyny na krakowskim śródmieściu , budując pomniki , rozwalając sady , zrywając umowy międzynarodowe na uzbrojenie ? żartujesz czy jesteś w 100 % poważny ? :)

No ja nie wiem, czy Ty jesteś poważny, wymieniając dwa pierwsze zarzuty jako cokolwiek poważnego.

I oczywiście, że reforma sądów, czy umowy na uzbrojenie to w jego mniemaniu działania na rzecz dobra Polski. To już nawet Platforma wie, że Kaczyńskiemu zależy tylko na Polsce.

4 minuty temu, Tecu napisał:

To w końcu PiS ma większość czy nie ma? Wybory Sasinowe to była wola większości czy szukanie kompromisów? 

Wybory Sasinowe to nie była ani wola większości ani szukanie kompromisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

To już nawet Platforma wie, że Kaczyńskiemu zależy tylko na Polsce.

:)

3 minuty temu, fluber napisał:

I oczywiście, że reforma sądów, czy umowy na uzbrojenie to w jego mniemaniu działania na rzecz dobra Polski. 

A może czym dla Ciebie jest dobro Polski ? może tutaj mamy różnice 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Koelner napisał:

 

A może czym dla Ciebie jest dobro Polski ? może tutaj mamy różnice 

tu nie chodzi o to czym ono jest bo kazdy je definiuje inaczej tylko chodzi o intencje. polityk moze roznie definiowac dobro Polski ale wazne zeby mial je na mysli w swoim dzialaniu. ta akcja z trzymaniem ustawy w senacie nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, fluber napisał:

tu nie chodzi o to czym ono jest bo kazdy je definiuje inaczej tylko chodzi o intencje. polityk moze roznie definiowac dobro Polski ale wazne zeby mial je na mysli w swoim dzialaniu. ta akcja z trzymaniem ustawy w senacie nie ma sensu.

Może wg nich 'odsunięcie PiS od władzy' (za wszelką cenę) to jest właśnie dbanie o dobro Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, julekstep napisał:

Może wg nich 'odsunięcie PiS od władzy' (za wszelką cenę) to jest właśnie dbanie o dobro Polski?

W tym przypadku odsunięcie Dudy od władzy może być celem, który uznają za dobro Polski i ja to rozumiem, gdyby nie to, że to przeciąganie ma inny skutek. Już Konrad Piasecki z TVN24 zwrócił uwagę na to, że skutkiem trzymania ustawy przez 30 dni w Senacie będzie opróżnienie urzędu prezydenta w razie 2 tury wyborów. Co jak rozumiem będzie oznaczało, że przez pewien czas nie będziemy mieć żadnego prezydenta? A taka sytuacja w kontekście "dobro Polski" przekracza jakiekolwiek moje wyobrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Co jak rozumiem będzie oznaczało, że przez pewien czas nie będziemy mieć żadnego prezydenta? A taka sytuacja w kontekście "dobro Polski" przekracza jakiekolwiek moje wyobrażenia.

Za wielką wodą to ma miejsce (de facto) co zmianę prezydenta i nikt nie sieje paniki.

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

W tym przypadku odsunięcie Dudy od władzy może być celem, który uznają za dobro Polski i ja to rozumiem, gdyby nie to, że to przeciąganie ma inny skutek. Już Konrad Piasecki z TVN24 zwrócił uwagę na to, że skutkiem trzymania ustawy przez 30 dni w Senacie będzie opróżnienie urzędu prezydenta w razie 2 tury wyborów. Co jak rozumiem będzie oznaczało, że przez pewien czas nie będziemy mieć żadnego prezydenta? A taka sytuacja w kontekście "dobro Polski" przekracza jakiekolwiek moje wyobrażenia.

Najważniejsze, że jest Prezes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, fluber napisał:

Wybory Sasinowe to nie była ani wola większości ani szukanie kompromisów.

Nie odpowiedziałeś na pierwsze pytanie. PiS ma większość w końcu czy nie ma? Bo słyszę, że ma i realizuje swój program a później słyszę, że nie ma, bo obrzydliwy Senat. Jeżeli ma to dlaczego zrzuca winę na innych a jeżeli nie ma to chyba powinni szukać kompromisu wg Twoich słów. Szukają? 

Znowu wiedzą co jest najlepsze i zamiast stracić jeden dzień by się wszyscy spotkali wraz z ekspertami to wrzucają pisaną przez grupkę posłów na kolanie ustawę i w ekspresowym tempie procedują o najmując jednocześnie, że to kompromis. Mam nadzieję, że tym razem znowu nie będzie jakiś baboli, ale taki tryb nie daje podstaw do optymizmu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

czyli legalne jest zeby witek byla p.o. prezydenta bo nie bylo wyborow tak jak mialo to miejsce w przypadku smierci prezydenta?

Ale co poradzisz, że PIS sobie nie poradził z rządzeniem? Dobrze, że jakieś procedury dostali w spadku to chociaż ta Witek będzie zgodnie z prawem za długopis robić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

czyli legalne jest zeby witek byla p.o. prezydenta bo nie bylo wyborow tak jak mialo to miejsce w przypadku smierci prezydenta?

Witek nie będzie p.o. prezydenta. Dostanie jedynie kompetencje do ogłoszenia wyborów gdy stanowisko prezydenta zostanie opróżnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.