Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, julekstep napisał:

ale firma moze zmienic profil

No pewnie, w miesiąc lub dwa.

Na martwym rynku sprzeda posiadane maszyny (w momencie gdy nikt nie chce kupować) i pozyska nowe do nowego profilu. Wydadzą kasę na reklamę i poszukiwania klientów. Oczywiście w tym czasie właściciel  i pracownicy zdobędą niezbędne know-how. I to w sytuacji gdy kontakt osobisty jest utrudniony. 

Powinieneś być "wykładowcą" na MBA Julek, ludzie czasem potrzebują się pośmiać. 

 

10 godzin temu, julekstep napisał:

nom

w sumie prowadzenie firmy prywatnej jest pewnie z 1000 razy prostsze (przychodzi wirus to se zaczynasz szyc maseczki zamiast robic to co  robiles a nie musisz sie bawic w ratowanie ludkow jak te lamusy z 'panstwa')

Ha ha ha... wiedziałem kurde wiedziałem, że wrzucisz takie coś. Twoja jedyna styczność z biznesem była jak grałeś w Eurobiznes, prawda ? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

sprawdzenie maseczek zarządzono dopiero miesiąc później, gdy dziennikarze zaczęli węszyć przy transakcji. zawiadomienie do prokuratury poszło po publikacji artykułu.

minister tłumaczy się, że jest wiele telefonów z propozycjami. no ale dziwnym trafem z tego ogromu możliwości wybrano akurat kogoś, kogo zna.

prezes to jednak ma dar przewidywania:

comment_5P5KVjFgF72vguXBHxME8q5ayQHZl65X

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Cardi napisał:

Czy nie przypadkiem próbować nie dopuścić do realizacji ich projektu ustawy?

zapytam po raz czwarty. co jest zle z ta ustawa, co tym razem sie tak nie podoba platformie ze wola zeby nie bylo prezydenta i wyborow niz przeprowadzic wybory wg tej ustawy? 

9 minut temu, Cardi napisał:

 

Skoro PiS mówi jedno, a robi drugie, to opozycja z definicji nie może wiele więcej zrobić. Dziwisz się? 

przeciez pis wprowadzil do tej ustawy sposob glosowania ktory zaproponowsla platforma! jak to nie jest wspolpraca i kompromis to co innego?

11 minut temu, Cardi napisał:

No, dlatego głosowali blokowo poprawki nasze i wasze? Fluber, bronisz przegranej sprawy. Regularnie przechodzą poprawki PiS, 0-1 poprawek Lewicy czy PO i to tyle. Kto o tym decyduje?

W bloku który ma być odrzucony są poprawki wykluczające się nawzajem, chociażby poprawki Konfy i Lewicy, które zazwyczaj są przeciwstawne. Tak się robi demokrację parlamentarną?

odkad pamietam, tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, polskignom napisał:

Ale jak to robią, to jest płacz, ze niewdzięczni. A rynek pracownika to w ogole tragedia :). Jak dają 500+, to przejadanie pieniędzy, jak dają bezzwrotne pożyczki firmom, to dobra inwestycja. I tak w nieskończoność.

Czemu powtarzasz takie rzeczy ? Organizacje przedsiębiorców pozytywnie oceniały wprowadzenie 500+ krytykując tylko niektóre założenia systemu. Ty utożsamiasz PO z przedsiębiorcami a to jest błędne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sebastian napisał:

No pewnie, w miesiąc lub dwa.

Na martwym rynku sprzeda posiadane maszyny (w momencie gdy nikt nie chce kupować) i pozyska nowe do nowego profilu. Wydadzą kasę na reklamę i poszukiwania klientów. Oczywiście w tym czasie właściciel  i pracownicy zdobędą niezbędne know-how. I to w sytuacji gdy kontakt osobisty jest utrudniony. 

Powinieneś być "wykładowcą" na MBA Julek, ludzie czasem potrzebują się pośmiać. 

Jak ktos nie nadaje sie na dobrego przedsiebiorce to nawet Julek nie pomoze 😔

15 minut temu, Sebastian napisał:

Ha ha ha... wiedziałem kurde wiedziałem, że wrzucisz takie coś. Twoja jedyna styczność z biznesem była jak grałeś w Eurobiznes, prawda ? :) 

w fortune

przegralem

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sebastian napisał:

Czemu powtarzasz takie rzeczy ? Organizacje przedsiębiorców pozytywnie oceniały wprowadzenie 500+ krytykując tylko niektóre założenia systemu. Ty utożsamiasz PO z przedsiębiorcami a to jest błędne. 

przeciez lewiatan krytykowal 500 plus na kazde dziecko i chcial 500 plus na trzecie i kazde kolejne dziecko. to jest krytykowanie " niektorych zalozen" ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, josephnba napisał:

Jak mam c***owego szefa to zmieniam pracę

Jak mam c***owych polityków u steru (i nie ma tu aluzji do PiSu, pisze o całej scenie) to mam krzyczeć w poduszkę, zaciskać zęby i brnąć dalej w gówno jakie mi gotują?

Przeciez my jestesmy 'klientami' panstwa a nie jego 'pracownikami'.

Placimy oplaty i korzystamy z uslug

a jak nie odpowiada nam obsluga (politycy - czyli wlasnie 'pracownicy') to to panstwo mozemy zmienic

(no chyba ze jest globalny 'freeze' na rynku xD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, julekstep napisał:

Przeciez my jestesmy 'klientami' panstwa a nie jego 'pracownikami'.

Placimy oplaty i korzystamy z uslug

a jak nie odpowiada nam obsluga (politycy - czyli wlasnie 'pracownicy') to to panstwo mozemy zmienic

(no chyba ze jest globalny 'freeze' na rynku xD)

Coś mi się Zdaje że mamy być suwerenem nie klientem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Koelner napisał:

zmień teraz , jakie to zabawne 🤣

polecam doczytac nawias!

w firmach nie zdarzaja sie przerwy w zamowieniach / pozyskiwaniu klientow?

2 minuty temu, josephnba napisał:

Coś mi się Zdaje że mamy być suwerenem nie klientem 

a w restauracji jestes 'gosciem'

nazwy nazwy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

zapytam po raz czwarty. co jest zle z ta ustawa, co tym razem sie tak nie podoba platformie ze wola zeby nie bylo prezydenta i wyborow niz przeprowadzic wybory wg tej ustawy? 

Już ci odpowiedział Zbychu Stonoga gdzie mam platformę. Platforma nie ma większości w senacie, ale ma Marszałka, o co chodzi Platformie - nie wiem, może są obrażeni, że ich propozycja została najpierw olana, a dopiero potem zgłoszona jako propozycja PiS.

 

33 minuty temu, fluber napisał:

przeciez pis wprowadzil do tej ustawy sposob glosowania ktory zaproponowsla platforma! jak to nie jest wspolpraca i kompromis to co innego?

To dlaczego nie zagłosował za projektem Platformy?

33 minuty temu, fluber napisał:

odkad pamietam, tak

Demokracja – współcześnie, ustrój polityczny oparty na trójpodziale władzy, w którym źródło władzy stanowi wola większości obywateli, gwarantujących prawa mniejszości.

Fajne to poszanowanie, skoro poprawek mniejszości nie sposób przegłosować, no bo załóżmy, że 6 posłów PiS się jebło, albo Gowin zrobił rewoltę, to która z dwóch wykluczających się poprawek wchodzących w skład przegłosowanego bloku wchodzi w życie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, julekstep napisał:

w firmach nie zdarzaja sie przerwy w zamowieniach / pozyskiwaniu klientow?

masz wybór możesz zmienić firmę a teraz spróbuj zmienić państwo (firmę ) :) a zapomniałem mylicie ciagle usługi publiczne z definicja państwa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Koelner napisał:

masz wybór możesz zmienić firmę a teraz spróbuj zmienić państwo (firmę ) :) a zapomniałem mylicie ciagle usługi publiczne z definicja państwa :P

czo?

ciesze sie, ze dostrzegasz roznice miedzy panstwem a firma - dlatego ich podobienstwo okresla sie takim o znaczkiem '~' - tak samo jak podobienstwo miedzy jakims Paribas a monopolowym 'u Andrzeja' (gdzie ten Paribas ma wiecej podobienstw z panstwem wlasnie lol)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, fluber napisał:

przeciez lewiatan krytykowal 500 plus na kazde dziecko i chcial 500 plus na trzecie i kazde kolejne dziecko. to jest krytykowanie " niektorych zalozen" ?:)

Kłamiesz. Przeczytaj punkt 2 i przeproś. 

https://echodnia.eu/lewiatan-proponuje-500-zlotych-na-trzecie-i-kolejne-dziecko/ar/c3-10143302

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Koelner napisał:

chyba musisz wydać swój tomik "wiedzy" aby było łatwiej skumać ;]

nie bedzie Cie stac ziom :)

24 minuty temu, Koelner napisał:

dobro Polski~dobro Kaczyńskiego

odwazna teza :P

ja w zyciu bym nie dal nawet znaku podobienstwa miedzy dobrem Polski a dobrem jakiegokolwiek polityka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, julekstep napisał:

polecam doczytac nawias!

w firmach nie zdarzaja sie przerwy w zamowieniach / pozyskiwaniu klientow?

a w restauracji jestes 'gosciem'

nazwy nazwy :)

Powtarzam

W firmie czy restauracji nie muszę przebywać czy jej odwiedzać 

Państwo w mojej definicji to nie jest coś, co sobie zmieniam bo mi np. podatki nie pasują 

To te c***ki (politycy) pracują dla mnie nie odwrotnie

Więc to my jesteśmy (używając twojego języka) firmą a Kaczyński budka, Bosak, Kamysz i Zabdberg to nasi pracownicy 

Kłopot w tym że większość naszej rady nadzorczej nie zatrudnia pracownika w oparciu o kompetencje, tylko za ładny wygląd (czyt. znaczek partii)

A z kolei ci ludzie zatrudnieni na stanowiskach managerskich zatrudniają albo lizusów, albo pozbawionych kompetencji kolegów, braci ciotki i inne badziewie 

Reasumując

Partia rządząca, czyli dyrektor wykonawczy jest aktualnie gówno wart, nie radzi sobie z najprostszymi zadaniami, nie potrafi zarządzać zespołem więc my jako zarząd powinniśmy albo go przywołać do porządku, albo wobec dalszych nieumiejętnych decyzji do wywalić na mordę 

 

Niestety ten c***ek przekupił sporą część zarządu i mamy co mamy

 

A jeszcze gorsza jest sytuacja że na rynku pracy nie ma absolutnie żadnego kandydata który mógłby z powodzeniem,wstąpić tego patałacha który nas jawnie okrada i naszymi pieniędzmi korumpuje sporą część rady nadzorczej

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, josephnba napisał:

Powtarzam

W firmie czy restauracji nie muszę przebywać czy jej odwiedzać 

Państwo w mojej definicji to nie jest coś, co sobie zmieniam bo mi np. podatki nie pasują 

To te c***ki (politycy) pracują dla mnie nie odwrotnie

Więc to my jesteśmy (używając twojego języka) firmą a Kaczyński budka, Bosak, Kamysz i Zabdberg to nasi pracownicy 

Kłopot w tym że większość naszej rady nadzorczej nie zatrudnia pracownika w oparciu o kompetencje, tylko za ładny wygląd (czyt. znaczek partii)

A z kolei ci ludzie zatrudnieni na stanowiskach managerskich zatrudniają albo lizusów, albo pozbawionych kompetencji kolegów, braci ciotki i inne badziewie 

Reasumując

Partia rządząca, czyli dyrektor wykonawczy jest aktualnie gówno wart, nie radzi sobie z najprostszymi zadaniami, nie potrafi zarządzać zespołem więc my jako zarząd powinniśmy albo go przywołać do porządku, albo wobec dalszych nieumiejętnych decyzji do wywalić na mordę 

 

Niestety ten c***ek przekupił sporą część zarządu i mamy co mamy

 

A jeszcze gorsza jest sytuacja że na rynku pracy nie ma absolutnie żadnego kandydata który mógłby z powodzeniem,wstąpić tego patałacha który nas jawnie okrada i naszymi pieniędzmi korumpuje sporą część rady nadzorczej

widzisz - od tej strony też można porównać (państwo~firma) i nawet wychodzi :)

a że powoływanie nowych 'managerów' działa tak a nie inaczej -> z perspektywy udziałowców (nas) to i tak chyba najlepszy możliwy model (chociaż przez chwilę możemy sobie wmawiać, że 'mamy wpływ')

a że pojawia się korupcja, oszustwa, nepotyzm itp - tak to bywa w świecie wielkiego biznesu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.