Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, DeltaCenter napisał:

Oj, oj. Uwierz mi, że w sędziwym wieku będziesz się trzymał tego życia najmocniej jak się tylko da, nawet jak będziesz w kiepskim stanie.

jestem na tyle wkurwiającą osobą, że prędzej sam by to szybko zakończył 😚 poza tym najpierw bym się ze wszystkimi pokłócił żeby ich pokłuło jakbym już miał wąchać korzenie kwiatów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, polishllama69 napisał:

czej, a to nie senatorzy PiS starali się zgłaszać 3836646363 problemów do głosowania żeby uniknąć weta senackiego ? to jest działanie zgodnie z interesem państwa ?

Czyli zmieniasz temat, bo też nie rozumiesz o co chodzi platformie?

4 minuty temu, polishllama69 napisał:

część z nich oczywiście szanuję, więc nie wciskaj mi czegoś z czym nie ma nic wspólnego, natomiast sam zamiast składek emerytalnych wolałbym ich nie płacić żeby móc się poddać eutanazji w odpowiednim momencie, niestety oba działania są niezgodne z  prawem 

Oczywiście, że po tym jak przez 20 lat korzystałeś z pieniędzy społeczeństwa teraz wolałbyś nie spłacać swojego długu wobec niego. Ja też bym chciał wziąć kredyt hipoteczny w banku, kupić dom, a potem nie musieć spłacać rat.

5 minut temu, BMF napisał:

To chyba tyczy się obu stron. No, z tą różnicą, że PiS będąc w opozycji nie miał większości w Senacie, więc niczego nie mógł blokować, tylko tworzył jakieś pakiety demokratyczne w celu naprawy skandalicznie pracującego parlamentu pod przewodnictwem PO. :) 

@julekstep Twoja ulubiona logika. To się tyczy obu stron, bo platforma tak robi, a pis jakby mógł to też by tak robił:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Czyli zmieniasz temat, bo też nie rozumiesz o co chodzi platformie?

każdy wie o co każdemu chodzi, o to żeby p0lakom żyło się gorzej lepiej a zresztą wujek łukasz s. znany pod innym pseudonimem już dawno powiedział prawdę o tym narodzie

3 minuty temu, fluber napisał:

Oczywiście, że po tym jak przez 20 lat korzystałeś z pieniędzy społeczeństwa teraz wolałbyś nie spłacać swojego długu wobec niego. 

bo to nie działa tak, że jak rodzice byli za mnie odpowiedzialni to musieli do tego budżetu sporo dokładać kosztem tego, że jeżeli będę w stanie to będę wpłacał do tego kurwidołka żeby oni mogli odebrać swoje emeryturki w  imię "umowy społecznej" 

7 minut temu, fluber napisał:

Ja też bym chciał wziąć kredyt hipoteczny w banku, kupić dom, a potem nie musieć spłacać rat.

to już nie mój interes, ale raczej sprawa dla firm windykacyjnych i innych związanych z tym organów *

*chociaż mam znajomego po ekonomii co mówił, że jego celem jest wziąć kredyt i potem tak długo migać się na wyjebce od płacenia jak tylko się da, więc różne są cele życiowe XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, polishllama69 napisał:

 

bo to nie działa tak, że jak rodzice byli za mnie odpowiedzialni to musieli do tego budżetu sporo dokładać kosztem tego, że jeżeli będę w stanie to będę wpłacał do tego kurwidołka żeby oni mogli odebrać swoje emeryturki w  imię "umowy społecznej" 

To działa tak, że jakby inni rodzice się też nie składali, to nie byłbyś taki mądry jak jesteś teraz. Na ten moment jesteś grubo do przodu w tym bilansie zysków i strat. Pora na spłacenie długu wobec tych, którzy w Ciebie zainwestowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, BMF napisał:

To chyba tyczy się obu stron. No, z tą różnicą, że PiS będąc w opozycji nie miał większości w Senacie, więc niczego nie mógł blokować, tylko tworzył jakieś pakiety demokratyczne w celu naprawy skandalicznie pracującego parlamentu pod przewodnictwem PO. :) 

Czyli dyskusja z cyklu - PiS nie zrobił, ale może chciał zrobić.

Działania PO celowo paraliżują działanie państwa nie dla jakiegoś wyższego celu, tylko by wkurwić Kaczyńskiego

51 minut temu, polishllama69 napisał:

czej, a to nie senatorzy PiS starali się zgłaszać 3836646363 problemów do głosowania żeby uniknąć weta senackiego ? to jest działanie zgodnie z interesem państwa ?

Tak. Przeprowadzenie wyborów jest zgodne z interesem państwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, polishllama69 napisał:

jestem na tyle wkurwiającą osobą, że prędzej sam by to szybko zakończył 😚 poza tym najpierw bym się ze wszystkimi pokłócił żeby ich pokłuło jakbym już miał wąchać korzenie kwiatów 

Ta.. jestem po części dumny że mogę głównie obserwować to forum na którym tak światłe umysły wyrażają swoją opinię.🤔👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RappaR napisał:

Bo szkodzą Polsce i generalnie powinni za to iść pod Trybunał, bo niezależnie od efektów, intencją zawsze powinno być dobry Polski, a nie dokopanie PiS za mniej lub bardziej urojone krzywdy

Taki sam pogląd mają przeciwnicy PiS na ich działania, jak ty - zwolennik PiS na działania PO, to kto pod TS? Jedni, drudzy, jedni i drudzy czy nikt? Wiesz, że TS w Polsce jeszcze nikomu nic wielkiego nie zrobił?

Godzinę temu, fluber napisał:

Jeżeli opozycja poszła do sejmu nie po to, żeby działać na rzecz Polski, tylko po to, żeby mścić się na PIS-ie kosztem Polski, to już nigdy więcej się w tym Sejmie nie powinna znaleźć.

No to pyk, ustawą ich zblokować. Weto Senatu i tak mogą odrzucić. Dla dobra Polski.

Godzinę temu, fluber napisał:

Nie zgadza się to, że 5 dni temu opozycja publicznie zadeklarowała, że ich życzeniem jest odsunięcie ministra Sasina od procesu wyborczego,organizacja wyborów mieszanych i zorganizowanie ich przez PKW, po czym gdy PIS przedstawił do głosowania ustawę polegającą na tym, że będzie głosowanie mieszane zorganizowane przez PKW  bez udziału Sasina, platforma zagłosowała w całości przeciwko ( co ważne  TYLKO PLATFORMA ZAGŁOSOWAŁA PRZECIWKO, pozostałe kluby opozycyjne nie) a Budka na konferencji zapowiedział, że Grodzki będzie trzymał ustawę w zamrażarce do oporu ( na złość).

A kto bronił PiSowi przegłosować propozycję Platformy, lub dowolnego innego ugrupowania, poza Naczelnikiem, który każe odrzucać chociażby wszystkie poprawki Konfy, żeby za kilka dni samemu je zgłaszać? I to nie jeden raz :) 

59 minut temu, fluber napisał:

Oczywiście, że po tym jak przez 20 lat korzystałeś z pieniędzy społeczeństwa teraz wolałbyś nie spłacać swojego długu wobec niego. Ja też bym chciał wziąć kredyt hipoteczny w banku, kupić dom, a potem nie musieć spłacać rat.

Gdzie w budżecie jest pozycja o spłacie długu publicznego? Spłacamy tylko odsetki. 

17 minut temu, fluber napisał:

To działa tak, że jakby inni rodzice się też nie składali, to nie byłbyś taki mądry jak jesteś teraz. Na ten moment jesteś grubo do przodu w tym bilansie zysków i strat. Pora na spłacenie długu wobec tych, którzy w Ciebie zainwestowali.

To ja wolę żeby na mnie zrzucali się tylko moi rodzice, wtedy będę spłacał tylko dług wobec moich rodziców, a nie wszystkich rodziców w Polsce. Kiedy ustawa w tej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RappaR napisał:

Czyli dyskusja z cyklu - PiS nie zrobił, ale może chciał zrobić.

Raczej dyskusja z cyklu: polski parlamentaryzm od dekady to dno i obie strony są odpowiedzialne za fakt, że u nas nie istnieje żaden konsensualizm. Jak ktoś lubi PiS/nie lubi Platformy, to mu wyjdzie, że to wina Platformy, jak ktoś lubi Platformę/nie lubi PiS, to będzie winić PiS, dobrze to pokazuje ostatnia strona tego tematu. Klasyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fluber napisał:

Ponadto nasza gospodarka radzi sobie najlepiej ze wszystkich krajów UE z tą pandemią. 

tego nie wiesz. ("forecast", na który się powołujesz, dotyczy czegoś innego oraz przede wszystkim ten jeden wskaźnik nie pokazuje, która gospodarka jest lepsza. np. sporo afrykańskich państw ma powyżej +5, więc musiałbyś uznać, że to lepsze gospodarki niż niemiecka z marnym +0,5...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BMF napisał:

Raczej dyskusja z cyklu: polski parlamentaryzm od dekady to dno i obie strony są odpowiedzialne za fakt, że u nas nie istnieje żaden konsensualizm. Jak ktoś lubi PiS/nie lubi Platformy, to mu wyjdzie, że to wina Platformy, jak ktoś lubi Platformę/nie lubi PiS, to będzie winić PiS, dobrze to pokazuje ostatnia strona tego tematu. Klasyk.

Nie, bo to że sobie PiS czy PO coś burczało pod nosem w opozycji nijak się ma do tego, że nam się wali demokracja, bo wyborów nie można przeprowadzić, a jedna partia specjalnie do tego dąży

1 minutę temu, lorak napisał:

tego nie wiesz. ("forecast", na który się powołujesz, dotyczy czegoś innego oraz przede wszystkim ten jeden wskaźnik nie pokazuje, która gospodarka jest lepsza. np. sporo afrykańskich państw ma powyżej +5, więc musiałbyś uznać, że to lepsze gospodarki niż niemiecka z marnym +0,5...)

Wedle Twojej tezy Shaq szybciej rośnie od niemowlaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał:

Nie, bo to że sobie PiS czy PO coś burczało pod nosem w opozycji nijak się ma do tego, że nam się wali demokracja, bo wyborów nie można przeprowadzić, a jedna partia specjalnie do tego dąży

Demokratyczne prawo większości w Senacie. Odwróćmy proporcje w Sejmie i Senacie i ten Polskolubny PiS działałby tak samo. Wszystkie znaki na niebie i ziemi na to wskazują od tak błahych jak szopka Terleckiego z mikrofonem i czasem wczoraj. No chyba, że Terlecki wczoraj wyłączał mikrofon w połowie zdania i skrócił czas wystąpień z 5min na 3,5 dla dobra Polski, żeby szybciej przegłosować ustawę :) 

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Cardi napisał:

To ja wolę żeby na mnie zrzucali się tylko moi rodzice, wtedy będę spłacał tylko dług wobec moich rodziców, a nie wszystkich rodziców w Polsce. Kiedy ustawa w tej sprawie

Kiedy przekonasz do tego resztę Polaków, jeśli zaś nie podoba Ci się to - wyjedź. Jak wlazles miedzy wrony, kracz jak one, coś kojarzę, że przy dyskusji o imigrantach sam krzyczałeś, że mniejszość nie powinna narzucać woli większości i należy się dostosować

Teraz, Cardi napisał:

Demokratyczne prawo większości w Senacie. Odwróćmy proporcje w Sejmie i Senacie i ten Polskolubny PiS działałby tak samo. Wszystkie znaki na niebie i ziemi na to wskazują od tak błahych jak szopka Terleckiego z mikrofonem i czasem wczoraj.

I wracamy do tematu co PiS robiłby.

Skupmy się chwilę na tym co się dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał:

Kiedy przekonasz do tego resztę Polaków, jeśli zaś nie podoba Ci się to - wyjedź. Jak wlazles miedzy wrony, kracz jak one, coś kojarzę, że przy dyskusji o imigrantach sam krzyczałeś, że mniejszość nie powinna narzucać woli większości i należy się dostosować

No, to się dostosuj do działań Senatu, a nie krzyczysz o działaniu wbrew dobru Polski :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cardi napisał:

No, to się dostosuj do działań Senatu, a nie krzyczysz o działaniu wbrew dobru Polski :) 

Senat nie jest większością Polaków i działanie mające na celu nie odbycie się wyborów nie jest wolą większości Polaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał:

nam się wali demokracja, bo wyborów nie można przeprowadzić, a jedna partia specjalnie do tego dąży

A z mojej perspektywy mamy kryzys konstytucyjny i obie strony (PiS i PO) w całej tej sytuacji (wybory 10 maja - następne wybory) chcą realizować swoje partykularne interesy, nie patrząc na drugą stronę, co w zaistniałej sytuacji jest niepoważne. Propaństwowo zachował się jedynie Gowin. Więc jak wyżej, kwestia sympatii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, quevas napisał:

służba zdrowia - uczcijmy minutą ciszy

Nie masz pojęcia o czym mówisz, no ale co się dziwić. Generalnie ludzie miłujący wolność, mądrość i demokrację wypowiadają się tylko na kwestie, o których mają pojęcie w przeciwieństwie do miłośników zamordyzmu i głupoty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał:

Senat nie jest większością Polaków i działanie mające na celu nie odbycie się wyborów nie jest wolą większości Polaków

Został wybrany przez większość i reprezentuje wolę większości. Zatem skoro Sejm nie jest większością Polaków to jaką moc prawną mają ustawy przezeń uchwalane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.